Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2006., 14:48   #81
Quote:
Real gone kaže:
Moguće.
I to menja, šta?
Jesu li partizani inicirali i poglavnikov povratak u domovinu, dogovor sa italijanskim ministrom spoljnih poslova, Cianom, o podizanju ustanka u Hrvatskoj, italijanskoj vojnoj intervenciji, uspostavljanju NDH, ulasku Hrvatske u carinsku i monetarnu uniju sa Italijom, uspostavljanje UHOP-a (Ustaško-hrvatski oslobodilački pokret), GUS-a i UNS-a, te njegovo napuštanje mesta predsednika vlade u maju `43 nakon kapitulacije Italije?

Ili su za sve to (po inerciji) ipak krivi Srbi..počev od, tebi omiljenog "anatolskog paramecijuma" (elem..mnooogo ranije se ta "zavera" kovala)?
Očekujem novi balkanski Bestseller u izdanju "Hrvatskog tiska u rasejanju", autora Noryla alias Ložač-a: "Kako sam raskrinkao belosvetsku zaveru protiv Hrvata".

Ma neee, nisi ti mitoman, ko te to lagao??!
A što volite spominje mitova i zavjera...
Ne zaoravi:neprijatelj nikada ne spava...samo tako naprijed...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 02:39   #82
Quote:
McAucliffe kaže:
A što volite spominje mitova i zavjera...
U ovom slučaju sasvim namerno pomenuto.
Nije li to ono što Srbima stalno spočitavate?

Quote:
Ne zaoravi:neprijatelj nikada ne spava...samo tako naprijed...

Dobro. Kad ti kažeš.
Real gone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 22:53   #83
Quote:
Real gone kaže:
U ovom slučaju sasvim namerno pomenuto.
Nije li to ono što Srbima stalno spočitavate?




Dobro. Kad ti kažeš.
polupala si lončiće...maitovi su vaš hobi...od raznih priča sa Turcima do mita koji je pojavio '90-tih godina 20.-tog stoljeća...o ustašama koji će opet kalti srpski živalj..pa je krenuo rat...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 06:03   #84
Quote:
McAucliffe kaže:
..pa je krenuo rat...
..pa si ti došao da braniš domovinu..

Jel´ treba da ?
Ili je dovoljno da pratim tvoje postove o vojnom umeću i "stvarnoj" situaciji na terenu?

p.s. Odakle ti potreba da se (bar kada sam ja u pitanju) ne baviš temom topica već uvek prilično stereotipnim prozivkama?
Real gone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 11:39   #85
Quote:
rsbl kaže:
Mi imamo istoriju pa se imamo čime baviti. Vaša istorija se svodi na zadnjih 30 god. i ja ne vidim ništa nazadno u tome da se ljudi bave istorijom.
Vi pošto nemate istoriju probajte se baviti sadašnjošću umjesto što živite u budućnosti i razmišljate kako ćete se namnožiti, kako će se RS ukinuti, kako ćete imati više od 30 % školovanog stanovništva i tako to...
A mozes li si zamisliti koji bi to tek grad bio da nam je medjunarodna zajednica dopustila da ga oslobodimo i ocistimo od vas (necu navesti vas cega, jer bi me banirali !)
Kazes ti da se nasa povijest svodi na zadnjih 30 godina, pa to i nije lose s obzirom na vasih 30-tak tjedana !
Je, ustvari, ipak smo vas trebali zgaziti !!!
Wilbur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 17:45   #86
Quote:
Real gone kaže:
..pa si ti došao da braniš domovinu..

Jel´ treba da ?
Ili je dovoljno da pratim tvoje postove o vojnom umeću i "stvarnoj" situaciji na terenu?

p.s. Odakle ti potreba da se (bar kada sam ja u pitanju) ne baviš temom topica već uvek prilično stereotipnim prozivkama?
Vau,prozrela si me...to je sigurno zbog poslijediplomskog iz psijijatrije...
Sada me sram što sam išta uopće komentirao...
Što sam ja radio za vrijeme rata i zašto sam i kako došao je moja privatna stvar...
Kada doživiš takvo iskustvo,onda se javi...
Mi tehničari smo pomalo priglupi,pa mi daj,molim te,objasni svoji izjavu: "Jel´ treba da ?"
Što je pisac time želio reći...osim što je dokazao da su mu replike pomalo strani pojam...
O stvarnoj situaciji svatko ima nešto za reći...ali ja sam svoje viđenje situacija u svakom postu u kojem spominjem rat potkrijepio vjerodostojnim činjenicama...koje se mogu pronaći...
Osim sitnih pojedinosti za koje si morao biti na terenu i u stvarnoj situaciji da znaš ponešto o njima...
A što se tiče taktike,a ne "vojnog umijeća",nisam previše raspravljao o tome...
Imao sam pušku i radio sam što su mi rekli...i ponosan sam na to...
A inače volim ljude koji izvlače izjave iz konteksta...samo da bi imali na što replicirati...a onda se ja ne bavim temom topica...a ako se ne varam,mitove je netko drugi prvi spomenuo...
Pitam se samo tko...?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 17:09   #87
Quote:
...ska kaže:
Bez obzira na tvrdnje politicara, demagoga, revizionista, kad-tad se dodje do objektivnih podataka, medjutim da bi do toga doslo potrebno je da postoji politicka volja, sto kad je u pitanju Jasenovac (kao i skorija historija), nije slucaj. Srpskim nacionalistima naravno ne odgovara objektivno utvrdivanje istine, no isto vazi i za njihove hrvatske kolege, a u liberalnijim krugovima takvo preispitivanje i licitiranje s brojevima zrtava se dozivljava s gadjenjem, bez obzira na iskrene i casne motive. Na kraju ostaje problem koji se za vrijeme komunizma gurao pod tepih - istina ima verzija koliko i tumaca, a historija od objektivne nauke prelazi u subjektivno-mitolosku kategoriju. Sa ove vremenske distance sigurno je samo jedno - da je nemoguce utvrditi ne samo tacan, vec i priblizan broj zrtava. Iz cijele price o Jasenovcu i NDH ocito se nista nije naucilo, pa se isto silovanje cinjenica nalazi i u danasnjim izlaganjima politicara, "naucnika", novinara i raznoraznih NVO-a. A za 50 godina, opet u osvetnicki rat, slusajuci price jedva zivih djedova i priucenih historicara...
potpisujem.
Sablja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 17:43   #88
Jako je vazno da se brojevi zrtava svih tih ratova sto tocnije utvrde zarad buducnosti. Sve i jedna drzava ex yu bi MORALA to postaviti kao prioritet od nacionalnog znacaja. Rad na tome prepustiti nepristrasnom tijelu i licima sa ovih prostora koja NEMAJU politici angazman. Ubijedjen sam da svi narodi ex yu imaju ljudi koji su dovoljno obrazovani i svijesni vaznosti tog zadatka i u isto vrijeme casni i plemeniti i da ce hlande glave izvrsiti ovo PRIJEKO POTREBNO prebrojavanje odnosno istrazivanje. Politicarima ZABRANITI koristenje brojeva i zakonski sankcionirati upotrebu brojeva cak i nakon konacnog utvrdjivanja broja zrtvi i identiteta pocinilaca.
Po zavrsenom poslu zakonski sankcionirati svaki pokusaj revidiranja od strane politickih subjekata i dozvoliti daljnji rad na tome iskljucivo strucnim licima koja moraju obrazloziti, dokumentirati netocnost dosadasnjih rezultata istrage.
Svakom iole razumnom je jasno koliko je OPASNO "nabacivati" se brojevima u politicke svrhe i do cega to moze dovesti, koliko je opasno skrivati zlocine.
Samo ovako mozemo ici u buducnost uz znatno manji rizik od ponavljanja iste greske nekoliko puta.
Sablja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:35   #89
Quote:
SNOOPY.hr kaže:
Pogledajte malo koje su to manipulacije, tu je popisi od preko 630 000 ljudi koji su kako se navodi poubijani u Jasenovcu. Gdje li su samo popisali te ljude. Na toj listi je polovica ljudi hrvatske nacionalnosti. Srbi imaju u BG popis od oko 50 000 - 60 000 ljudi za Jasenovac i Gradišku. Što je isto vjerojatno manipulacija ali ovo od 630 000 je načuveno. Trebalo bi za takve neistine krivično odgovarati. To je zloćin, ta manipulacija.

https://cp13.heritagewebdesign.com/~...victimlist.php
Zlobnici bi rekli da je to dio zidovsko srpskog lobija
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:47   #90
Vasi bolesni, izopaceni umovi se igraju brojkama.
Zlocin je zlocin, bilo da je ubijeno 1000 ili 1000000 ljudi, bilo da su to srbi, hrvati ili kromanjonci.
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:03   #91
Quote:
...ska kaže:
Koju to historiju vi imate majke ti ? Vecina auta u drzavi vam je starija od same drzave...
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:28   #92
Quote:
Sveta_Inkvizicija kaže:
Vasi bolesni, izopaceni umovi se igraju brojkama.
Zlocin je zlocin, bilo da je ubijeno 1000 ili 1000000 ljudi, bilo da su to srbi, hrvati ili kromanjonci.
Ali nije svejedno jel ubijeno tisuću ili milijun?Kužiš? Nije velikosrbima stalo do žrtava u Jasenovcu nego do toga da to mogu nabijati Hrvatima na nos i koristi tu činjenicu kao podlogu za "oslobađanje" Srba od "krvoločnih ustaša" a sve u cilju stvaranja velike Srbije. Svima je jasno da je taj popis ustvari popis svih žrtava na teritoriju Jugoslavije osim onih koji su ubijeni nakon 8.5 1945.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:16   #93
pa u jasenovcu je ubijeno 700 000 srba. to su inostrane (nemacke) statistike, a ne srpske.
raska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:47   #94
Quote:
raska kaže:
pa u jasenovcu je ubijeno 700 000 srba. to su inostrane (nemacke) statistike, a ne srpske.
Ma nije. 7 000 000 je ubijeno.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:58   #95
Quote:
juanpablom kaže:
Ma nije. 7 000 000 je ubijeno.
Sta nije milijardu srpske nejaci poklano????
 
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 14:01   #96
Ajde sta ste se primili.
Nema vecih Srba do Crnogoraca, Bosanaca i ovih iz Raske.
Henry_Kinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 14:06   #97
Quote:
Henry_Kinasky kaže:
Ajde sta ste se primili.
Nema vecih Srba do Crnogoraca, Bosanaca i ovih iz Raske.
Ja sam bio ubedjen da smo mi s` Wozdowca najveci Srbi ...
Predrag Zivkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 14:09   #98
Quote:
Predrag Zivkovic kaže:
Ja sam bio ubedjen da smo mi s` Wozdowca najveci Srbi ...
A ne ne, bili ste nekad, sad se prosirila opstina pa je i Ripanj, Vozdovac.
Henry_Kinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 14:16   #99
Quote:
Henry_Kinasky kaže:
A ne ne, bili ste nekad, sad se prosirila opstina pa je i Ripanj, Vozdovac.
Cekaj jel` ti to tvrdis da su u Ripanj City-u nedovoljno veliki Srbi ?
Hm , moracu to da proverim . Nece to moci , ja ne tolerisem nedovoljnovelikosrpstvo u mojoj opstini ... No way Pedro !
Predrag Zivkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 14:18   #100
Quote:
raska kaže:
pa u jasenovcu je ubijeno 700 000 srba. to su inostrane (nemacke) statistike, a ne srpske.
http://www.jusp-jasenovac.hr/logor.html
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.