Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2012., 20:56   #9981
Imam jedno pitanje glede vize.
Ako kupim avionsku kartu preko interneta, što im trebam donijeti kao dokaz, isprintanu stranicu aviokopanije sa računom i datumima povratne karte? Nekako mi to baš ne izgleda kao dokaz. Ipak, jeli to dovoljno?
krapić is offline  
Old 14.10.2012., 21:31   #9982
isprintane potvrde o rezervaciji avio karata su dovoljne za dobivanje vize. bitno je da se vidi datum odlaska i povratka i da je vidljivo ime putnika.
vivax is offline  
Old 15.10.2012., 16:37   #9983
Quote:
vivax kaže: Pogledaj post
isprintane potvrde o rezervaciji avio karata su dovoljne za dobivanje vize. bitno je da se vidi datum odlaska i povratka i da je vidljivo ime putnika.
Ja sam čak uspjevao čekirati bez ikakve potvrde. Samo bi dao putovnice (Denpasar) i to preko Qatara. Ali, svakako je bolje imat potvrde.
Vincent7 is offline  
Old 15.10.2012., 16:41   #9984
Sorri, ja mislio za čekiranje avio karti. Tema je-viza.
Vincent7 is offline  
Old 17.10.2012., 08:29   #9985
Quote:
mmmatija kaže: Pogledaj post
Zašto do predzadnje...čini mi se na karti da je zadnja bliže pa bi i taxi trebao manje doć??
Do zadnje odi mislim da je Pataja.. Mi smo platili tuk tuk od tamo do khao sana 30 bahta
buhac is offline  
Old 17.10.2012., 12:18   #9986
Pozdrav! Ja sam našla karte iz Venecije za Bangkok sa FlyEmirates, 28.11. do 14.12 za 622 eur...mogu se bookirati na http://fly4.emirates.com ako kome nešto znači! :-)
Ja idem prvi put i zanima me kako se kretati okolo po zemlji? Da li je bolje avion ili rentat auto? Nekako gledam po netu i cijene tog rentanja mi se ne čine tako jeftine. Kad svi govore kako je tamo bagatela dal se to odnosi samo na hostele i smrdiljve autobuse bez klime koju su svugdje jeftini ili općenito? Mislim, da li se može proživjeti taj godišnji tamo na malo "višoj nozi" za male novce??
FLORIOS is offline  
Old 17.10.2012., 13:01   #9987
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja sam našla karte iz Venecije za Bangkok sa FlyEmirates, 28.11. do 14.12 za 622 eur...mogu se bookirati na http://fly4.emirates.com ako kome nešto znači! :-)
Ja idem prvi put i zanima me kako se kretati okolo po zemlji? Da li je bolje avion ili rentat auto? Nekako gledam po netu i cijene tog rentanja mi se ne čine tako jeftine. Kad svi govore kako je tamo bagatela dal se to odnosi samo na hostele i smrdiljve autobuse bez klime koju su svugdje jeftini ili općenito? Mislim, da li se može proživjeti taj godišnji tamo na malo "višoj nozi" za male novce??
nije tamo baš takva bagatela. šta ti znači viša noga? ako hoćeš lijepu i čistu sobu s klimom i wc-om platit ćeš ju 20 do 30 eura. ako hoćeš fancy hotel platit ćeš više. ako ćeš jest po fancy restoranima platit ćeš obrok 20 eura pa na više. ako ćeš jest po ne tako fancy ili cesti platit ćeš puno manje. autobus može bit smrdljiv i u poluraspadu al klimu će imat 100%
tajland nije tak jeftina destinacija kak ljudi znaju pričat. istina da može bit urnebesno jeftina al onda nemoš očekivat ne znam kakav komfor.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 17.10.2012., 13:15   #9988
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja sam našla karte iz Venecije za Bangkok sa FlyEmirates, 28.11. do 14.12 za 622 eur...mogu se bookirati na http://fly4.emirates.com ako kome nešto znači! :-)
Ja idem prvi put i zanima me kako se kretati okolo po zemlji? Da li je bolje avion ili rentat auto? Nekako gledam po netu i cijene tog rentanja mi se ne čine tako jeftine. Kad svi govore kako je tamo bagatela dal se to odnosi samo na hostele i smrdiljve autobuse bez klime koju su svugdje jeftini ili općenito? Mislim, da li se može proživjeti taj godišnji tamo na malo "višoj nozi" za male novce??
622 eura iz venecije? Hm, dosta skupo. Ali termin je dosta blizu.

Odgovor na drugo pitanje: NE.
jure.motovilec is offline  
Old 17.10.2012., 15:28   #9989
Quote:
buhac kaže: Pogledaj post
Do zadnje odi mislim da je Pataja.. Mi smo platili tuk tuk od tamo do khao sana 30 bahta
Zadnja stanica je Phayathai gdje se spajaju skytrain i airport link.Odatle uzmite taxi do Rambutria ili gdje vec odlucite.
Hapa is offline  
Old 17.10.2012., 15:51   #9990
Hvala na odgovorima. Zar je stvarno 620 eur skupo za kartu? Ja sam brijala da sam našla full super cijenu! Šta je sa rentanjem auta? Mislim na npr. tour od bkk do phuketa!?
FLORIOS is offline  
Old 17.10.2012., 17:43   #9991
Ne vidim ni jedan razlog za 600+ km putovanja u autu uz tako povoljne letove, jer to i nije neka osobita tura za razgledavanje.
kiimao is offline  
Old 17.10.2012., 21:00   #9992
Pa i nisam baš naišla na neke povoljne letove...osim ako je 100$ po osobi povoljno za sat vremena leta?
FLORIOS is offline  
Old 18.10.2012., 00:17   #9993
Letio sam i povoljnije, ali to je korektna cijena. Pa zar je auto + gorivo jeftinije?
kiimao is offline  
Old 18.10.2012., 11:04   #9994
Pa nemam pojma! Zato i pitam! Putovala sam i u puno skuplje zemlje pa bi imala auto za 150-200 eur cijeli tjedan, a više volim ići cestom da nešto vidim nego avionom. 800km je taman za odvozit u jedan dan! :-) Zato me zanimalo. A kako svi bruje da je tamo sve jeftino očekivala sam da će možda i to biti jeftinije nego inače! a benzin pogotovo! A nemam pojma...A htjela bih vidjeti i sjever i otoke a sad ne znam dal je baš 2 tjedna dosta za to?! I ne znam dal odmah rezervirat smješaj ili to tamo u hodu?
FLORIOS is offline  
Old 19.10.2012., 09:21   #9995
Posto jedno od pravila Forum.hr kaze da se mora zakljucati tema cim dodje do limita od 10.000 postova, ovim postom svecano zakljucavam ovu najvecu temu na pdf Turizam i otvara se tema Tajland (II. dio)" kao nastavak ove postojece.
Link na nastavak ove teme, tj. na novu temu "Tajland (II.dio)":

https://www.forum.hr/showthread.php?t=746442
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.