Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 01:50   #421
Nama su doktori u MK rekli da je bolje da se vratimo u AU jer su ovde lekovi za kemo sigurniji i da su aparati za zracenje sigurno bolji i noviji! Da je trebalo operirati ostali bi tamo jer specijalista ima sigurnih i dobrih ali rak je na losem mestu i oko krvnih sudova pa nije dolazila u obzir operacija sto su zakljucili i ovde. Svesni smo bili da je dolazak nazad najbolje resenje za lecenje. Problem je sto je i moj engleski los i dobar samo za komunikaciju i sto meni je tesko snalazenje... Ali zato moj suprug ima sigurniji nacin lecenja u privatnoj kliniki i nema cekanja po hodnicima. On inace jos uvek je aktivan i ide na poso, nije izgubio na tezini i dobro se nosi sa bolescu. Mislim da jos nije svesan koliko je bolest teska i da su prognoze lose, a mozda i to sto nezna prognozu je bolje za njega pa ne misli na najlosije? Nervozan je je, cangrzalo jer nemoze da se pomiri da nema snage ko prije i smeta mu sto spava duplo vise.
Ivanicapeca razumela sam te dobro sto si htela da mi kazes kad si rekla da je bolje da smo vani a ne u domovini. Iskreno i ja sada kad sam ovde gledam da je to bolje za lecenje
__________________
Kako zivot zna da bude j..... bolan i nepredvidljiv
srebrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 08:20   #422
Nama su doktori u MK rekli da je bolje da se vratimo u AU jer su ovde lekovi za kemo sigurniji ....
Srebrna, da li je MK Makedonija?
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 08:47   #423
Da Barreth
__________________
Kako zivot zna da bude j..... bolan i nepredvidljiv
srebrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 09:32   #424
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Dragi moji...
Ajme meni Lara, itekako znam jako dobro sve ovo što si napisala. Dobro je kad se možeš okrenuti oko sebe i izmisliti neke financije, ali većina naše sirotinje je osuđena na smrt u agoniji.

Draga, uz tebe sam. Čuvaj to svoje malo pile koje raste. Ako ti ikako mogu pomoći, zovi me.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:04   #425
Užas ali ovdje u Rijeci se na SVE čeka 100 god
Recimo za glaukom se zna čekati po mjesec dva a znamo da se tu kroz par dana može ostati bez dobrog dijela vida ( moj otac na žalost )

Moj djed je imao karcinom pluća veličine šake i pol i u JOrdanovcu mu je odstranjeno gotovo cijelo desno plućno krilo. Zatim kemo..
Pušio je 40 godina 2,3+ kutije crvenog Malbora a kad je bio na ratištu od 91-96 i više..
Nakon operacije normalno je živio još 4 i pol god čak je i nastavio pušiti samo je smanjio na pol kutije bijelog Ronhila ( starci i baka su popizdili ali nisu ga mogli odgovoriti )... Zadnjih godinu dana karcinom se vratio proširio se na leđa,mozak i ko zna šta još i bilo je strašno.
Znači živio je 5 i pol godina nakon operacije.

Priča nije happy end ali dokazuje da priče sa 2 god života nakon dijagnoze nisu istina...
Njemu je otkriveno slučajno jer je za vrijeme akcije Oluja dobio prehladu i bronhitis pa su na rtg-u nenadano našli karcinom.Rekli su mu da ga ima možda i godinu i pol u sebi jer je užasno velik bio.
Ja vjerujem da je to bilo otkriveno ranije ( a bilo bi jer da je bio doma a ne u ratu već bi odavno išao na rtg zbog kašlja ) da bi on još uvijek bio živ.. I da je naravno prestao pušiti.
Ali eto te 4 i pol god imao je normalan kvalitetan život nadoknadio sam vrijeme koje ga nisam viđao za vrijeme rata i koliko god da mi je žao što ga više nema toliko sam sretan na te 4 i pol godine što sam imao priliku provesti s njim...
Ako šta pomaže pio je one Golden Neo Life preparate pazio na prehranu...
I bio je pozitivac gradio kuću, planirao a i mi smo se trudili ne dat mu da misli na bolest...
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 08:15   #426
Quote:
Barreth kaže: Pogledaj post
Ružice, jeste li bili kod otorinca? Što vam kaže za grlo? Čini mi se da ste vas dvoje dobro! Hvala Bogu, pozdrav!
Bili smo kod otorinca i nalaz je u redu. Sada radimo pretrage za prostatu. Ima problema sa mokrenjem (nemogućnost mokrenja), došlo je do zadebljanje prostate. Danas radi krvnu sliku i UZV. Vidjet ćemo što će pokazati. Ja vjerujem da nije ništa maligno.

Baeerth, kako ste vi?
ruzica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:16   #427
Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Bili smo kod otorinca i nalaz je u redu. Sada radimo pretrage za prostatu. Ima problema sa mokrenjem (nemogućnost mokrenja), došlo je do zadebljanje prostate. Danas radi krvnu sliku i UZV. Vidjet ćemo što će pokazati. Ja vjerujem da nije ništa maligno.

Baeerth, kako ste vi?
A šta da Ti kažem, taljigamo. Dragi je imao virozu a Ti znaš kako to zna biti dramatično, no, hvala Bogu, bolje je. Počeo je opet šetati, ali vrijeme je očajno pa ga i to malo koči. Nikako da prođe zima, sve mislim kada malo svane, biti će bolje. Više zraka, ljudi, događanja... Zračenje je dobro podnio, 3.4. idemo na CT da vidimo jesmo li što napravili. Valjda je i zbog neizvjesnosti nervozan (a što ima loših dana ne možeš vjerovati što mu sve ne padne na pamet i što sve ne kaže!) Ali to traje dan-dva, onda je opet dobro. Bar prividno. Javi što ste obavili danas, pozdrav
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 01:47   #428
Valjda je ta nervoza kod bolesnika odraz suocavanja sa bolescu? Meni se suprug 100% promenio u ponasanje... Malo prica, nervozan je i sve nesto mu smeta
__________________
Kako zivot zna da bude j..... bolan i nepredvidljiv
srebrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:22   #429
Ja upadoh u ovu temu vidjeh da pričate okarcinomu pluća.Moj stari je obolio 2000-te od te bolesti .Kemoterapijaisve ostalo što ide uz to. Pitao je doktora odmah koliko mu je ostalo života .Doktor je rekao da je to stvar ipsihe i da je pozitivan stav jako, jako važan .Pitao ga je kako sehrani .Stari inače živi od salata ,čorbi, voća.Živio je dugo sam iradio u NJ.tako mu je valjda bilo što prije spremi inađe to ipojede. Nije se htio operisati .I SADA JE ŽIV relativno je zdrav ide redovno na kontrole u NJemačku. Doktor kaže daje živ zahvaljujući ogromnim količinama voća i povrća koje je jeo žitav život .Ako nekog dirne priča moga oca koji je junak iuzor moga života jer kako kažu bojle davam hrana bude lijek ,ane lijek hrana.BUDITE HRABRI.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:29   #430
Quote:
maxers kaže: Pogledaj post
Ja upadoh u ovu temu vidjeh da pričate okarcinomu pluća.Moj stari je obolio 2000-te od te bolesti .Kemoterapijaisve ostalo što ide uz to. Pitao je doktora odmah koliko mu je ostalo života .Doktor je rekao da je to stvar ipsihe i da je pozitivan stav jako, jako važan .Pitao ga je kako sehrani .Stari inače živi od salata ,čorbi, voća.Živio je dugo sam iradio u NJ.tako mu je valjda bilo što prije spremi inađe to ipojede. Nije se htio operisati .I SADA JE ŽIV relativno je zdrav ide redovno na kontrole u NJemačku. Doktor kaže daje živ zahvaljujući ogromnim količinama voća i povrća koje je jeo žitav život .Ako nekog dirne priča moga oca koji je junak iuzor moga života jer kako kažu bojle davam hrana bude lijek ,ane lijek hrana.BUDITE HRABRI.
E baš Ti hvala na ovoj priči! Jednostavan čovjek koji zdravo razmišlja i zdravo živi. Vrlo optimistično i pokušati ću ga se sjetiti što češće. Pozdrav i Tebi i ocu
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:41   #431
Drago mi je što je istinita priča moga oca primjećena.Samo želim da dodam još iovo. Danas je došao iz Njem. sa kontrole redovne irekao mu je doktor da nema više potrebe dolaziti jer RAKA VIŠE NEMA.E sad vjerujte ne znam koja je kod njega bila vrsta da li brzo napredujuća ili ne ,ali znam prije 2godine da je imao tešku upalu pluća ida je pljuckao krv i čim se malo oporavio otišao za Njem. itamo je primao nekeinjekcije i infuziju. Ponovo dolazi kući ivraća za Njem. za 3 mjeseca. Strašno ga je iznenadilo kada ga je doktor vidio ipitao čovječe pa ti si živ.Da li je to bila šala ili mu je izletjelo to ne znamo. Inače stari je čiča od 76 leta ali se ne da. ZATO VAS MOLIM vjerujte ,i dišite punim plućima. Molite za druge pa onda za sebe. Moj stari nije svetac ali je činio i dobra djela. Abog je veliki. MOLIM ZA VAS .
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:49   #432
Nalazi krvi su u redu. Moj mili ima super krvnu sliku. Tumorski markeri prostate u redu. Sutra nalaze nosi urologu. Iako su nalazi u redu, on je izbediran. Ne vjeruje da je to tako, misli da su nazai lažirani..U krevetu je kao daj je nepokretan! Ubit će me sa svojim ispadima.
ruzica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 21:55   #433
Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Nalazi krvi su u redu. Moj mili ima super krvnu sliku. Tumorski markeri prostate u redu. Sutra nalaze nosi urologu. Iako su nalazi u redu, on je izbediran. Ne vjeruje da je to tako, misli da su nazai lažirani..U krevetu je kao daj je nepokretan! Ubit će me sa svojim ispadima.
Ma dobro, bitno da su nalazi u redu. Računaj i na kronični umor koji ga savladava od neprestanih odlazaka doktoru, pretraga, neizvjesnosti, strepnje, bolova koje vjerojatno i trpi (ja još uvijek nisam shvatila gdje ga boli i zašto mu ljepiš flastere - navukao se već 100%).
Ja sam do sada naučila da ga trebam ostaviti na miru kad je izbediran - a ovih dana je - pa i zdravima je proljeće na pragu - znaš ono - proljetni umor i sve i svašta. Stvarno nam je već dosta zime, snijega i kiše.
Kad nam konačno svane - dođite da se upoznamo. Lijepo sjednete u auto - pa na izlet! Eto ideje! Pozz
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 08:31   #434
Quote:
Barreth kaže: Pogledaj post
Ma dobro, bitno da su nalazi u redu. Računaj i na kronični umor koji ga savladava od neprestanih odlazaka doktoru, pretraga, neizvjesnosti, strepnje, bolova koje vjerojatno i trpi (ja još uvijek nisam shvatila gdje ga boli i zašto mu ljepiš flastere - navukao se već 100%).
Ja sam do sada naučila da ga trebam ostaviti na miru kad je izbediran - a ovih dana je - pa i zdravima je proljeće na pragu - znaš ono - proljetni umor i sve i svašta. Stvarno nam je već dosta zime, snijega i kiše.
Kad nam konačno svane - dođite da se upoznamo. Lijepo sjednete u auto - pa na izlet! Eto ideje! Pozz
Ma kužim ja njega, već je peta godina. To su njegovi loši dani. Dođu i prođu. To tak ide. Imaš pravo, bilo bi super da se upoznamo. Ja se nadam da hoćemo, baš bih voljela.
Pozdrav.
ruzica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:09   #435
Tragajuci nesto po netu nasla sam clanak na temu tumora pluca gde se dijagnoza postavlja verovali ili ne na osnovu daha!!!! Procitajte
sonyboy2308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 16:07   #436
Quote:
sonyboy2308 kaže: Pogledaj post
Tragajuci nesto po netu nasla sam clanak na temu tumora pluca gde se dijagnoza postavlja verovali ili ne na osnovu daha!!!! Procitajte
Super vest samo sto me brine ovo ''Primena nove metode u praksi može se očekivati tek za nekoliko godina, procenjuju naučnici." Nekoliko godina je mnogo. Moralo bi to mnogo, mnogo brze ako je to ikako moguce.
Extreme_Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 08:24   #437
Halo, cure, gdje ste? Lara, Srebrna, Ružice - što ima novoga? Mi idemo u petak na CT da vidimo što smo napravili s zračenjem pa smo prilično nervozni. Ružice, je li Tvoj muž teško disao i pojačano kašljao poslije zračenja? Jednostavno nema zraka. Zadnje vrijeme puno pripovijeda da bi volio da mu karcinom metastazira (jeza prevelika) jer će ga inače ovaj primarni ugušiti a ne bi volio tako otići. Čini mi se da mi je svaki dan sve strašnije i strašnije. Ne znam više kako se postaviti.
Pozdravljam vas sve!
Barreth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 14:45   #438
Quote:
Barreth kaže: Pogledaj post
Halo, cure, gdje ste? Lara, Srebrna, Ružice - što ima novoga? Mi idemo u petak na CT da vidimo što smo napravili s zračenjem pa smo prilično nervozni. Ružice, je li Tvoj muž teško disao i pojačano kašljao poslije zračenja? Jednostavno nema zraka. Zadnje vrijeme puno pripovijeda da bi volio da mu karcinom metastazira (jeza prevelika) jer će ga inače ovaj primarni ugušiti a ne bi volio tako otići. Čini mi se da mi je svaki dan sve strašnije i strašnije. Ne znam više kako se postaviti.
Pozdravljam vas sve!
Moj muž je isto tako poslije zračenja teže disao i kašljao. Mjesec dana poslije zračenja se stanje smirilo. Posljedice zračenja su velike. On i sada, pri promjenama vremena, zbog nekog fizičkog napora,npr. malo duže hodanje, penjanje uz stepenice, ostaje bez zraka. Zna mu se dešavati po noći da teže diše. Još on kašljuca, ne često, ujutro najčešće.
Zračenje mu je oštetilo i srce, pa i tu ima nekih priraslica.
Onon, kad misliš da je dobro, to se odmah okrene. Smjenjuju se dobra i loša razdoblja.
Koliko je bio tumor tvoga supruga prije zračenja? Moj suprug je imao tumor od 6 cm. I smanjili su ga na 2 cm. I tako stoji sve ovo vrijeme.
ruzica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 14:48   #439
Bareth,
želim vam puno sreće i dobre nalaze. Javi se. Ja vjerujem da je tumor manji.
Držite se. Znam kako vam je.
ruzica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 17:15   #440
nalaz tumorskih markera

Nakon msct pluća i nađena 2 solidna nodusa od 6 i 7 mm /bez osobitosti koja bi govorila u prilog etiologije/
izvađeni markeri glase CEA 4,91 NSE 11,12 CIFRA 1,42. Pušač, 50 god. Ponoviti ct za 3 mjeseca. Zar ovi nalazi markera ne upućuju na karcinom i hitnost situacije. Strah me izgubljenog vremena u ta 3 mjeseca. Imate li kakav savjet???
pumac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.