Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2010., 10:00   #21
Misliš ih umrežiti da bi prebacivao podatke između njih?
Sumnjam da će to uspjeti, tj. da je moguće.
Možeš napraviti root idobiti opciju da ti mobitel bude kao hotspot i da se drugi spoje na njega- ali ne znam da bi mogli izmjenjivati podatke kao bluetoothom.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 10:45   #22
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Misliš ih umrežiti da bi prebacivao podatke između njih?
Sumnjam da će to uspjeti, tj. da je moguće.
Možeš napraviti root idobiti opciju da ti mobitel bude kao hotspot i da se drugi spoje na njega- ali ne znam da bi mogli izmjenjivati podatke kao bluetoothom.
da, to je jedan dio priče koji bi željeni probati,
drugi dio je neki program za komunikaciju preko WiFi-a bez interneta
a tu je i još jedan problem
imamo Wireless mreži i Proxi server prema internetu
mobaći se uredno spoje na mrežu, ali internet ne radi
ali to je možda već za neku posebnu temu ??
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 13:38   #23
Zanima me da li se na I5800 aplikacije mogu staviti na SD karticu, te da li ima hrvatski meni?

Zadnje uređivanje jura2 : 12.11.2010. at 13:54.
jura2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:26   #24
mozes ih staviti na sd karticu al kad se instaliraju idu na memoriju od moba, a na 2.2 ces moci i na karticu. zasto nebi imao hrv meni ako ga kupis u trgovinama kod nas.
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:49   #25
Hvala!!
jura2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:32   #26
primjetio sam otkako sam instalirao par aplikacija sa marketa (sve skupa nekoliko MB) da mi mob nekako sporije radi i da se zna češće zablesirat. Jel to normalno ili... ?
fawlty82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 22:37   #27
meni nekad da nekad ne instaliras sa marketa advanced task killer i onda radi normalno
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:07   #28
Kako mu izgleda ekran. Jel oštar ili se vidi da je malo kao "zrnast"?
I može li se tekst pisati u landscape qwerty tipkovici, znači da se on okrene postrance pa se piše na duljoj tipkovnici?
Kakav je u radu, jel brz?
Eto ako biste htjeli odgovoriti na ova pitanja.. Hvala.
havingot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:33   #29
Instalirate si APNdroid za paljenje/gasenje 3g mreze odnosno za kontroliranje mobilnog interneta. Jer skoro svaka aplikacija nesto skida s interneta.
Od aplikacija ja koristim:
Advanced task killer(gasi nepotrebne procese i cuva bateriju)
APNdroid
Battery Booster (baterija znatno duze traje)
facebook app
Msn droid

Sve aplikacije sam skinuo sa marketa.

Meni je mobitel super ima sve sto mi treba wlan touch.
Baterija izdrzi po 4 dana.. ako samo saljem sms i pokoja pjesma.
Uz wlan i ostalo oko 2 2 i pol dana max.
__________________
<3<3 I need a miracle i need a miracle..
ivann0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:37   #30
Quote:
havingot kaže: Pogledaj post
Kako mu izgleda ekran. Jel oštar ili se vidi da je malo kao "zrnast"?
I može li se tekst pisati u landscape qwerty tipkovici, znači da se on okrene postrance pa se piše na duljoj tipkovnici?
Kakav je u radu, jel brz?
Eto ako biste htjeli odgovoriti na ova pitanja.. Hvala.
Moze se okrenuti..
U radu.. nekad mu treba koja sekunda da se okrene tipkovnica nekad ne.. uglavnom valjda ovisi sta je od programa otvoreno.. Isto tako i za ostalo prosjecno brz..

Uostalom pogledaj na youtube review-e tog moba. Ima ih dosta.
__________________
<3<3 I need a miracle i need a miracle..
ivann0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 04:00   #31
Ja sam kupila ovaj mobitel neki dan, i užasno sam razočarana. Htjela sam mobitel s pristupom wi-fi mreži da bi mi bio loginan na skype dok sam doma, da ne mora goriti kompjuter a da budem dostupna.

Koji zajeb. Skype naime radi na svim Androidima 2.1 osim na Samsungu. Na Samsungu traži Android 2.2. Koji koliko znam još nije objavljen za galaxy 3.

No dobro, onda sam si mislila, pa mogu probat google talk. Kao prvo google talk koji je na njemu već instaliran ne podržava voice chat.

Onda sam probala koristiti google talk preko Fringa i Nimbuzza, i otkrila još jednu neugodnu stvar. Galaxy 3 ima neki bug, da kad primi poziv preko neke voice chat aplikacije, ode u mute, i nema zvuka. Niti čuješ niti druga strana čuje tebe. Mislila sam da nešto ne valja s mojim mobitelom, no kad sam malo progooglala, vidla sam na desetke ljudi po raznim forumima kako se žale na isti voice chat problem.

Drugim riječima, nema VOIPa na Galaxy 3.

SLJEDEĆI PROBLEM
Nisam još sigurna hoće li mi se to stalno dešavati, ali danas sam primila jedan poziv, i nakon jedno dvije minute, mobitel je samo prekinuo. Malo progooglah, i opa! Eto ga na. "Call drop bug". Hrpetine ljudi diljem svijeta imaju isti problem. Netko je negdje rekao da se to dešava zbog nekakve sinkronizacije u pozadini. Pa sam sad to isključila... ali ako se opet desi... ajme meni.


TREĆI PROBLEM
Preko noći ode meni baterija sa 60% na nula. Wtf? Opet odoh googlati, i eto, more ljudi na netu cvili da im galaxy 3 ždere bateriju. Ima i dosta savjeta kako to smanjiti, ali se u principu svode na "ugasi sve što mobitel nudi". Ma da, najbolje da ugasim i cijeli mobitel. Kaže ugasi wi-fi, ugasi gps, ugasi bluetooth, ugasi sve aplikacije. Pa šta će mi onda takav "smartphone"?! Onda mogu koristiti i stari ericsson k800, od prije 4 godine. Hoću da barem bude na wi-fi i viče kad imam email, ako već nemogu biti loginana na skype. Uostalom nemam koje aplikacije pogasit, nemam instalirano ništa osim onih s kojima je došao.

e, koje sranje....


Sad ne znam šta da radim. Da li da čekam upgrade na 2.2, ako će se uopće pojaviti (znam da na netu ima neka hacker verzija ali ne bi se s tim igrala), i ako će to uopće riješiti te probleme...

Možda ako nastavi prekidati pozive, ću ga odnjeti na servis... iako imam tako malo povjerenja u servise kod nas. Iz mog iskustva kod nas je kupac uvijek u krivu i može se frigat ako nije zadovoljan, u principu.

I da stvar bude ljepša, ko budala sam potpisala ugovor kod Tele 2 na dvije godine. Ljudi jel zna tko, jel ja mogu vratiti taj mobitel tele2, reći im da ima bug zbog kojeg ne radi što sam htjela da radi i tražiti neki drugi? Heh... tako bi to bilo u civilizaciji... ali kod nas... ne znam?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 10:33   #32
možda da si "zguglala" sve ovo ranije... pa ga nebi ni kupila...
a što se tiče baterije, potroši se. pitaj iphonovce koliko njima traje baterija.
a probaj ga vratit, iako ne vjerujem. mobitel možeš vratit u roku 7 dana u tele2, al to je mislim ako ne radi dobro, pa dobiješ novi isti. ne znam jel ga možeš vratit pa uz neku nadoplatu uzet drugi jer ovaj ti nije ispunio očekivanja...
fawlty82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 13:27   #33
ja imam navedeni mob i pricam preko skypea bez problema spojim se na kucnu vezu preko wifi-a, i zasto ti komp mora gorit da bi ti skype radio na mobu?
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:21   #34
Preko t-coma nabavio mob i sve radi ok .Skyp radi savrseno a baterija mi traje2-3 dana samo se isto desava da sa 50% dodje na 10%
seksolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:40   #35
moj je isto iz t-mobilea i baterija mi traje po 3-4 dana zavisi mekad izdrzi jedva po dana.
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 00:24   #36
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila ovaj mobitel neki dan, i užasno sam razočarana. Htjela sam mobitel s pristupom wi-fi mreži da bi mi bio loginan na skype dok sam doma, da ne mora goriti kompjuter a da budem dostupna.

Koji zajeb. Skype naime radi na svim Androidima 2.1 osim na Samsungu. Na Samsungu traži Android 2.2. Koji koliko znam još nije objavljen za galaxy 3.
kod mene skype radi bez problema
tko zna što si sve i kako instalirala, pa ti se nešto kolje u pozadini
to ti je ko i kompjuter kad staviš dva antivirusa
napravi reset na tvorničke postavke, pa ispočetka
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 02:10   #37
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
ja imam navedeni mob i pricam preko skypea bez problema spojim se na kucnu vezu preko wifi-a,
Quote:
seksolino kaže: Pogledaj post
Preko t-coma nabavio mob i sve radi ok .Skyp radi savrseno a baterija mi traje2-3 dana samo se isto desava da sa 50% dodje na 10%
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
moj je isto iz t-mobilea i baterija mi traje po 3-4 dana zavisi mekad izdrzi jedva po dana.
Isuse, stvarno??? Na android 2.1!??

Čekaj a jel ima netko da ga je kupio u tele2?

Možda tele2 blokira voip!!


Quote:
dak0001 kaže: Pogledaj post
kod mene skype radi bez problema
tko zna što si sve i kako instalirala, pa ti se nešto kolje u pozadini
to ti je ko i kompjuter kad staviš dva antivirusa
napravi reset na tvorničke postavke, pa ispočetka
E, NIŠTA! Ništa nisam instalirala, skype je prva stvar koju sam downloadala čim sam upalila kompjuter, časna riječ! Ni sad nemam ništa dodatno instalirano.



Fakat ljudi, jel ima tko galaxy 3 iz Tele2? Ovo me sad stvarno intrigira!


Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
i zasto ti komp mora gorit da bi ti skype radio na mobu?
Ma neee, nisi me skužio, kompjuter mora raditi da bi skype radio na kompjuteru! Zato hoću skype na mobitelu.

--------------------------Spojeno---------------------------

Isuse nemrem vjerovat. Sad sam ponovo instalirala skype i sad radi!

Sad ćete svi mislit da sam skroz luda. Ma ni ja ne znam šta da mislim. Evo časna riječ, instalirala sam skype u četvrtak, nije mi dao da se loginam. Napravila sam skroz novi account, i dalje mi nije davao da se loginam, samo bi mi rekao "your browser is not supported". I bok.

I onda sam išla na net i našla razne topice po forumima, tipa ovo:

http://forum.skype.com/index.php?sho...0&fromsearch=1

I ovaj info za skype na android 2.1:

https://support.skype.com/en/faq/FA1...190C7691B1C6A7
Quote:
* The application currently runs on some Samsung Android handsets, but not all. If your Samsung Galaxy S is running with the Android 2.2 (Froyo) update, then Skype is supported, but if you're still running Android 2.1 then you will not be able to sign in to Skype. We're working on a solution that will run on more Samsung devices.
I onda sam odustala.

I tek sad kad ste mi svi vi rekli da vama radi, sam išla ponovo probat.

Možda je skype imao neki glitch u četvrtak?


Ajmeee a kolko sam se naživcirala!


ok ljudi


THANKS!!!

Zadnje uređivanje assassin : 28.11.2010. at 21:50. Reason: Je li sad bolje :p
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:44   #38
ja kad sam prvi put instalirao skype nije mi htio radit tj udem u njega al se srusi jer nije bilo dovoljno memorije da radi normlano i onda sam task killerom poubijao nepotrebne procese, tad mi je bilo ostalo 10mb zato i nije htio radit kad sam sve ugasio radio je super, Probao sam na chat i nazvao frenda u 3 ujutro samo da vidim dali ce radit jer nisam mogao cekat sutra dan.

Imam ga negdje 3 tjedna i par puta mi se desilo da me trazi pin kartice sad neznam zasto.
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:47   #39
Hmm, da vidiš, meni to nije radio! Meni samo nije dao da se loginam...

o bože neki mod mi je spojio dva posta, sad izgledam ko još veći luđak!
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:48   #40
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Isuse, stvarno??? Na android 2.1!??

Čekaj a jel ima netko da ga je kupio u tele2?

Možda tele2 blokira voip!!
ja sam ga kupio u tele2 dućanu (iako mislim da to nema neke veze) i instalirao sam si skype i radi normalno, i IM i pozivi prema drugim Skype brojevima.


ono što mene u zadnje vrijeme povremeno muči da npr. ujutro (cijelu noć je bio zaključan) hoću zvati, uspostavi poziv normalno, ali ni ja čujem drugu osobu, niti ona mene. probavao sam par puta, ali dok ga ne ugasim i ponovo upalim nema mu pomoći. ima možda netko još takav problem? ili još bolje rješenje a da nije "ugasi ga i upali"?
fawlty82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.