Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2005., 13:46   #1
Deklaracije na proizvodima

Dakle, da li su deklaracije na proizvodima obavezne i ako je riječ o veleprodaji ( dakle bez maloprodaje ) i proizvodi se prodaju isključivo firmama kao repromaterijal ili alati - dakle ne za daljnju prodaju?

Molim argumentirane odgovore sa eventualnim linkovima na zakone.

Hvala unaprijed!
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 15:06   #2
Zakon o zaštiti potrošača kaže:

DEKLARIRANJE PROIZVODA

Deklaracija

Članak 17.

(1) Deklaracija je obvezna za svaki proizvod i mora sadržavati najmanje sljedeće podatke:

– proizvođački naziv proizvoda, ime pod kojim se proizvod prodaje,

– tip i model proizvoda te oznaku mjere proizvoda, ako je to bitno obilježje proizvoda,

– datum proizvodnje i rok uporabe, ukoliko je isto propisano,

– naziv i sjedište (punu adresu) proizvođača, a za uvozne proizvode i naziv i sjedište (punu adresu) uvoznika te zemlju podrijetla,

– upozorenje o mogućoj opasnosti pri uporabi, ako takva opasnost postoji,

– izjavu proizvođača o postojanju preoblikovanih svojstava proizvoda i organizama, sastojaka dijelova i dodataka te o kakvim se preoblikovanjima radi, ukoliko takva preoblikovana svojstva postoje, u skladu s posebnim propisima,

– izjavu proizvođača o sukladnosti proizvoda s propisanim uvjetima, ako ti uvjeti postoje


Zakon o zaštiti potrošača
http://www.poslovniforum.hr/potrosac/zakon02.asp
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 17:58   #3
Hvala na odgovoru, ali opet se nigdje ne govori o veleprodaji. Šta je uopće prodaja na malo?
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 18:27   #4
Quote:
Banderas-Sedmica kaže:
Hvala na odgovoru, ali opet se nigdje ne govori o veleprodaji. Šta je uopće prodaja na malo?
Nema vise u popisu djelatnosti toga, sve je trgovina.
I da, moras imati deklaracije i na svim proizvodima u veleprodaji.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 20:26   #5
jel treba nesto ljepiti? imam ugovor od sc-a
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 18:43   #6
Quote:
Juraj kaže: Pogledaj post
Nema vise u popisu djelatnosti toga, sve je trgovina.
I da, moras imati deklaracije i na svim proizvodima u veleprodaji.
Pozdrav, i ja sam čuo da nema više veleprodaje i maloprodaje, već trgovina. No, iz dosta ozbiljnih izvora i dalje tvrde da ako imam obrt za maloprodaju, moram doregistrirati veleprodaju. Što je točno??? Hvala
d@vor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 09:38   #7
Mene zanima da li još uvijek vrijedi kako je ovdje pisano, jer vidim da su postovi relativno stari

ako je riječ o uvoznoj robi, dakle nisu potrebni podaci o proizvođaču već samo zemlja porijekla i puni podaci o uvozniku, jel to točno?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 10:20   #8
deklaracija na šalicama za piće

Zanima me da li je obavezno na šalicama za piće staviti dklaraciju sa slikom čaše i vilice, te LOT broj.Bila bih Vam zahvalna na odgovoru.
istrabike is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 22:20   #9
Deklaracije na proizvodima iz EU

Pozdrav,

kupili smo robu od druge tvrtke (B) koja je također zemlja članica EU,
tu robu ćemo dalje preprodavati u svojoj maloprodaji.

Ono što me zanima je koji podaci su točni koje bi trebali navesti na deklaraciji jer u programu u kojemu zaprimamo robu kada ispunjavamo podatke za deklaraciju artikla nudi se sljedeće:

PROIZVOĐAČ
UVOZNIK
DOBAVLJAČ
ZEMLJA PORIJEKLA

Za proizvođača mi je jasno koga navodimo, no dali pod uvoznika stavljamo sebe ili tvrtku B od koje smo kupili robu? Ovdje sam bio uvjeren da stavljamo sebe, no knjigovođa tvrdi da tu navodimo podatke tvrtke B od koje smo kupili robu, pa mi nije jasno.

Također dali je dobavljač također tvrtka B?
Zemlja porijekla je u našem slučaju Kina jer tvrtka B od koje smo kupili robu proizvode pravi u Kini i uvozi kod sebe.

Molim vas pomoć tko ima iskustva.
Hvala
rukfaš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.