Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 14:36   #8041
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
nema đabe ni kod stare babe .

Tako mogu sa punom odgovornošću konstatirati: nema razlike između sexa i centralnog grijanja . I jedno i drugo je hebačina , samo što su materijali različiti.

Lipi pozdrav ,
ak si dobar onda tebi plate kaj hebeš, ak primrdavaš onda vrijedi ovo boldano ,nego držimo se mi programiranih postavki sunp7, nije ovo naučna katedra o postavkama plamenika da svoja izlaganja masno naplačuju koji nešto znaju o tome, barem ovaj forum nije koncipiran za profitabilne diskusije nego kao pomoć u razgovoru i sugestijama
mbukal is offline  
Old 22.09.2014., 14:58   #8042
Pitanje

Oprostite na dužem postu,ali bi zbilja volio mišljenje stručnjaka sa foruma

Imam kotlovnicu vrhunski izoliranu u sklopu također niskoenergetske kuće.
E sada, nakon useljenja u kuću pokrenuto je grijanje tople vode na pelet.
Kotlovnica je CM Peltec24kw sa CM spremnikom topline 1000litara sa integriranim bojlerom za sanitarnu vodu od 170 l mislim.
Pošto nema potrebu za grijanjem kuće,nego samo za pripremu tople vode moj Peltec mora cijelo vrijeme grijati spremnik topline da bi on zagrijao spremnik tople vodem,a to mi se čini čak neisplativo.
Kotao se pali svakih 13 sati i radi 1h10min da bi podigao vodu sa 50 na 63 stupnja jer sam ja tijekom ova 3 tjedna to smanjivao sa početnih 80 stupnjeva koje su tvornički postavljene.
Da li je potrošnja pre(velika ili normalna) s obzirom da sam za 22 dana rada potrošio 180 kg peleta samo za potrošnju tople vode- u to uključujem i prvo dizanje cijelog puffera sa 20 stupnjeva na 63 kad je radio kotao par sati.
Hvala na odgovoru unaprijed.
Josip1978 is offline  
Old 22.09.2014., 17:40   #8043
Josip1978 potrošnja ti je skoro identična mojoj,objekat mi nije niskoenergetska kuća,nemam toplinsku/termičku fasadu/izolaciju,imam kvalitetne pvc prozore,kotao ferroli gn1 no3 (uljno/plinski prerađen na pelet) u kombinaciji sa ferroli sunp7 plamenikom,spremnik topline od 200 lit. i bojler sanitarne tople vode od 100 lit. koji je kombo-koristi i struju u jeftinoj tarifi ,instalirana snaga radijatora je 21kW a grijana površina iznosi 190mk u dvije etaže (90+90),ja sam sa potrošnjom za sada zadovoljan
mbukal is offline  
Old 22.09.2014., 17:48   #8044
Quote:
Josip1978 kaže: Pogledaj post
Oprostite na dužem postu,ali bi zbilja volio mišljenje stručnjaka sa foruma

Imam kotlovnicu vrhunski izoliranu u sklopu također niskoenergetske kuće.
E sada, nakon useljenja u kuću pokrenuto je grijanje tople vode na pelet.
Kotlovnica je CM Peltec24kw sa CM spremnikom topline 1000litara sa integriranim bojlerom za sanitarnu vodu od 170 l mislim.
Pošto nema potrebu za grijanjem kuće,nego samo za pripremu tople vode moj Peltec mora cijelo vrijeme grijati spremnik topline da bi on zagrijao spremnik tople vodem,a to mi se čini čak neisplativo.
Kotao se pali svakih 13 sati i radi 1h10min da bi podigao vodu sa 50 na 63 stupnja jer sam ja tijekom ova 3 tjedna to smanjivao sa početnih 80 stupnjeva koje su tvornički postavljene.
Da li je potrošnja pre(velika ili normalna) s obzirom da sam za 22 dana rada potrošio 180 kg peleta samo za potrošnju tople vode- u to uključujem i prvo dizanje cijelog puffera sa 20 stupnjeva na 63 kad je radio kotao par sati.
Hvala na odgovoru unaprijed.
E moj Josipe, kao prvo 15cm stiropora na zidovima ne može ni prismrdit pojmu "niskoenergetsko", malo se raspitaj šta znači niskoenergetska izolacija pa ćeš past na guzicu, sad je minimum za kontinentalnu klimu 15cm na zidovima i minimum 20 cm na krovu izolacije, minimum.To što mi živimo na balkanu gdje ekipa lijepi 5 cm na zidove pa je pojam kad netko stavi iznad 10, je drugi par rukava.

Pisao sam već o tome bezbroj puta, i to čak neki dan, korištenje pelet kotla samo za grijanje tople vode je neisplativo osim ako se radi o enormnim potrošnjama tople vode, a to niti jedno normalno kućanstvo nema, a pogotovo u tvom slučaju.

Sad će se netko napravit glup pa mi ići računat koliko košta kW energije iz peleta a koliko kW struje, molim da se suzdržite takvog neukog bacanja brojki u ovom gore slučaju.
skyman is offline  
Old 22.09.2014., 17:49   #8045
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
ak si dobar onda tebi plate kaj hebeš,
Mora da si dobar ak to uspiješ naplatiti, a mislim da nije tak s obzirom da po forumu tražiš jadnika koji če štelati pelete zabadava, znači da je naplata slaba ili si loš hebač

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
nije ovo naučna katedra o postavkama plamenika da svoja izlaganja masno naplačuju koji nešto znaju o tome,
Vratimo se temi. SAMO NABAVI MJERNI UREĐAJ i sve riješiš sam s obzirom da smatraš da to baš i nije neka nauka

Quote:
Josip1978 kaže: Pogledaj post
.......... Peltec mora cijelo vrijeme grijati spremnik topline da bi on zagrijao spremnik tople vodem,......
Spojiti spremnik tople vode PRIJE akumulacije tako da Peltec uvjek direktno priprema toplu vodu

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.04.2015. at 22:56. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Je pa kaj onda is offline  
Old 22.09.2014., 17:56   #8046
Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post
Spojiti spremnik tople vode PRIJE akumulacije tako da Peltec uvjek direktno priprema toplu vodu
Ooo pa vidi tko se to opet izmigoljio na temu o peletima, naš dobro poznat "serviser" @Je pa kaj onda

Nije te dugo bilo od kad si ostao posran o raspravi o khm nekim stvarima

Šaalim se, da ne bi netko ovo shvatio preozbiljno
skyman is offline  
Old 22.09.2014., 19:58   #8047
Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post
Mora da si dobar ak to uspiješ naplatiti, a mislim da nije tak s obzirom da po forumu tražiš jadnika koji če štelati pelete zabadava, znači da je naplata slaba ili si loš hebač
nit sam ikad tražio za badava nit sam molio da mi to netko napravi za lijepe oči, 28. prošli mjesec ovlašteni serviser je sve pustio u pogon uz prethodno štelanje, naravno uz normalnu cijenu u kojoj smo se obojica našli,on sretan ja zadovoljan-to je najbitnije između stranke i majstora,plamenik ima malo više mogućnosti i da za svaku mogućnost ne plaćam servisera uz malo truda mogu sam naučiti-naravno uz tuđu pomoć od onih koji nisu jalni na svoje znanje
mbukal is offline  
Old 22.09.2014., 20:30   #8048
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
E moj Josipe, kao prvo 15cm stiropora na zidovima ne može ni prismrdit pojmu "niskoenergetsko", malo se raspitaj šta znači niskoenergetska izolacija pa ćeš past na guzicu, sad je minimum za kontinentalnu klimu 15cm na zidovima i minimum 20 cm na krovu izolacije, minimum.To što mi živimo na balkanu gdje ekipa lijepi 5 cm na zidove pa je pojam kad netko stavi iznad 10, je drugi par rukava.

Pisao sam već o tome bezbroj puta, i to čak neki dan, korištenje pelet kotla samo za grijanje tople vode je neisplativo osim ako se radi o enormnim potrošnjama tople vode, a to niti jedno normalno kućanstvo nema, a pogotovo u tvom slučaju.

Sad će se netko napravit glup pa mi ići računat koliko košta kW energije iz peleta a koliko kW struje, molim da se suzdržite takvog neukog bacanja brojki u ovom gore slučaju.

EC sam dobio kao A klasu.
Zadnja ploča je ukupno 52cm od krova a fasada je 30 wienebrger +15cm stiropor i stolarija od svih otvora čak i garažna i ulazna vrata su za pasivne kuće, tako mi nisko energetska još i stoji.
Znaci kao što sam i mislio ne isplati se grijati samp toplu vodu na pelet za mene suprugu i četvero djece. Mada sam prije u stanu grijao toplu vodu na struju i trošio 200kn više struje nego sad u kuci koja je 284m2.S obzirom da sada grijem 1000l zbog tople vode zazmiriti cu na malo veci trosak i nagodinu solare ubaciti.
Josip1978 is offline  
Old 22.09.2014., 20:30   #8049
Pozdrav svima.

Molio bih savjet pošto sam potpuno neupućen u tematiku. Starci se griju na ulje, oko 7000 kn godišnje. Kuća je loše izolirana i griju samo jednu sobu (dnevna i kuhinja) od 30-40 m2.

Soba se nalazi u sredini kuće i na sredini sobe je izveden dimnjak (kroz 1. kat i potkrovlje).

S obzirom na financije da li se isplati uzeti peć na pelete recimo model Sole 6,5 KW?

Da li te peći imaju kakvih problema (sa dimnjakom, itd...)?

Thnx.

lp
D
MasterChief is offline  
Old 22.09.2014., 21:22   #8050
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Ooo pa vidi tko se to opet izmigoljio na temu o peletima, naš dobro poznat "serviser" @Je pa kaj onda

Nije te dugo bilo od kad si ostao posran o raspravi o khm nekim stvarima

Šaalim se, da ne bi netko ovo shvatio preozbiljno
Mislim da se previše živciraš. Ili je ovo samo tvoj forum? Joj joj joj, to nije dobro za živce u vrijeme recesije, ma ne brini, bit će bolje

Ja malo izmigoljim kad imam vremena za potpuno bezvrednu zajebanciju, a o onom "posran" s obzirom da mi se neda tražiti postove, predlažem da proučiš Bosch/Buderus pelet kotlove i probleme koji nisu poznati u javnosti (uključi CIA uši), i proučiš ili isprobaš shemu koju sam nedavno ovdje objavio.

I za jedno i za drugo našlo se komentara, za ono prvo bilo je nabrijanih koji samo što iz kože nisu iskočil od silne pameti (neznam, možda si i ti bio među njima, svejedno mi), ali mene ti to ionako ne dira, no sve što sam ovdje pisao nije bilo sa ciljem pisanja gluposti nego da nekom pomognem i upozorim na ono što znam.

Netko očiti još nije saznao neke stvari a toliko se trudi.

Uživajte vi, nedajte da vas ja ometan ili provociram.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
nit sam ikad tražio za badava nit sam molio da mi to netko napravi za lijepe oči, 28. prošli mjesec ovlašteni serviser je sve pustio u pogon uz prethodno štelanje, naravno uz normalnu cijenu u kojoj smo se obojica našli,on sretan ja zadovoljan-to je najbitnije između stranke i majstora,plamenik ima malo više mogućnosti i da za svaku mogućnost ne plaćam servisera uz malo truda mogu sam naučiti-naravno uz tuđu pomoć od onih koji nisu jalni na svoje znanje
Jel tajna koliko te koštao serviser? Jel dao kakav protokol? Ovlašteni serviser? Opčenito radi sve pelet kotlove? Jel bilo poboljšanja?

Iskreno, i bez ljutnje, malo mi je sad čudno da veliš da je bio ovlašteni serviser, sve podesio, poštelao, pustio u pogon (znači sve bi trebalo biti OK) a ti sad ovdje tražiš parametre podešavanja nakon serviserovog podešavanja.

Nekaj mi tu ne štima

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.04.2015. at 23:02. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Je pa kaj onda is offline  
Old 22.09.2014., 22:04   #8051
em sam nekaj napisal kaj se tiće protokola (prepisal svoj-majstorov) em je ovjeril garanciju-em sam takaj napisal da mi senzor/osjetnik temperature ni valjal pa ga je došel zamijeniti za par dani em sam popital sveze glede potrošnje peleta u modularnom radu u četiri vremenska razdoblja rada plamenika u 24 vure,ak si rekel da sam iskal zabat da mi neko nekaj dela onda proćitaj kolike sam predvidjel troškove servisera ,platil sam ga male više nek kaj sam predvidel al daleke-daleke manje od onoga kaj se ovde pripovedalo da taj posel vredi za platiti ,pune previše pišeš a fajn male toga veliš,same sam popital da se da komentar na protokol i da ga onaj ko zna prokomentira zakaj-kolike i kak,niš od toga nisi rekel same si razvinul filozofiranje a ni reći od onoga kaj sam popital??? Koji parametar ovisi o kojem i zakaj i kolike i kak i kad, ak očeš pomoći drugima same se drži pitanja i piši odgovore,za komentare te bu neko popital ak ih bu štel čuti!!Kak je majstor poštelal plamenik ni to sveto pismo da bu to tak za na vek delalo u svim vremenskim prilikama (il morti grešim-moj greg-moj greh),zato sam potegnul ova pitanja sveze glede programa plamenika (protokola).
kaj ti tu ne štima osim kaj se protokola nisi ni male dotikavlal??

Zadnje uređivanje mbukal : 22.09.2014. at 22:12.
mbukal is offline  
Old 22.09.2014., 22:14   #8052
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
em sam nekaj napisal kaj se tiće protokola (prepisal svoj-majstorov) em je ovjeril garanciju-em sam takaj napisal da mi senzor/osjetnik temperature ni valjal pa ga je došel zamijeniti za par dani em sam popital sveze glede potrošnje peleta u modularnom radu u četiri vremenska razdoblja rada plamenika u 24 vure,ak si rekel da sam iskal zabat da mi neko nekaj dela onda proćitaj kolike sam predvidjel troškove servisera ,platil sam ga male više nek kaj sam predvidel al daleke-daleke manje od onoga kaj se ovde pripovedalo da taj posel vredi za platiti ,pune previše pišeš a fajn male toga veliš,same sam popital da se da komentar na protokol i da ga onaj ko zna prokomentira zakaj-kolike i kak,niš od toga nisi rekel same si razvinul filozofiranje a ni reći od onoga kaj sam popital??? Koji parametar ovisi o kojem i zakaj i kolike i kak i kad, ak očeš pomoći drugima same se drži pitanja i piši odgovore,za komentare te bu neko popital ak ih bu štel čuti!!Kak je majstor poštelal plamenik ni to sveto pismo da bu to tak za na vek delalo u svim vremenskim prilikama (il morti grešim-moj greg-moj greh),zato sam potegnul ova pitanja sveze glede programa plamenika (protokola).
kaj ti tu ne štima osim kaj se protokola nisi ni male dotikavlal??

Znaš kaj? Neda mi se tipkat
Je pa kaj onda is offline  
Old 22.09.2014., 22:20   #8053
Neda Ukraden ,al se kesnejše udobrovolji i napiši koju dobru rijeć
mbukal is offline  
Old 23.09.2014., 20:32   #8054
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Neda Ukraden ,al se kesnejše udobrovolji i napiši koju dobru rijeć

Evo budem ja umijesto Je pa :

Koliko ti je na kraju u02 , na kojoj snazi ???

Lipi pozdrav zi Primorja u kom se patafljengo još u moru kupa
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 23.09.2014., 20:38   #8055
prenosim/ponavljam dio 8024 posta:

konkretno za mene-kaj bi se desilo kad bi promijenio/stavio u02=5 na u02=3 /na 25kW / a ne bi mijenjao baš ništa drugo, isprogramirana su mi četiri vremenska razdoblja za rad plamenika u 24 sata, moje postavke su ovakve:

u01=70*C
u02=5
u03=2

t1=0
t2=1
t3=51
t4=8
t5=5
t6=100
t7=18
t8=45
t9=25
t10=74
t11=36
t12=120
t13=45
t14=150
t15=51
t16=170
t17=56
t18=1
t19=100

Zadnje uređivanje mbukal : 23.09.2014. at 20:43.
mbukal is offline  
Old 23.09.2014., 20:47   #8056
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
prenosim/ponavljam dio 8024 posta:

konkretno za mene-kaj bi se desilo kad bi promijenio/stavio u02=5 na u02=3 /na 25kW / a ne bi mijenjao baš ništa drugo, isprogramirana su mi četiri vremenska razdoblja za rad plamenika u 24 sata, moje postavke su ovakve:

u01=70*C
u02=5
u03=2

t1=0
t2=1
t3=51
t4=8
t5=5
t6=100
t7=18
t8=45
t9=25
t10=74
t11=36
t12=120
t13=45
t14=150
t15=51
t16=170
t17=56
t18=1
t19=100
ak sam dobro skužil teraš plamenika na snagi 5 ak je tak po meni je to nepotrebno tebi treba snaga 2 ili 3 u tom momentu smanjiš dobavu peleti i snagu ali ti treba više vremena da zagriješ spremnik.
ivek-k is offline  
Old 23.09.2014., 20:57   #8057
prosim, postavke koje bi ti mijenjal napiši/poboldaj njihovu vrijednost za snagu u02 (20kW) i u03 (25kW) ,da li bi modulaciju ostavio da radi na tim postavkama
mbukal is offline  
Old 23.09.2014., 20:57   #8058
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
ak sam dobro skužil teraš plamenika na snagi 5 ak je tak po meni je to nepotrebno tebi treba snaga 2 ili 3 u tom momentu smanjiš dobavu peleti i snagu ali ti treba više vremena da zagriješ spremnik.

Prtije svega pozdrav ivek-k i puno zdravlja , nadam se da je sve OK.
Evo tek toliko da ti se javim , pa ću preko tebe postaviti gosponu mbukal pitanje:


Koliki su ti DIMNI PLINOVI na toj snazi ???

LP
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 23.09.2014., 21:03   #8059
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post

Koliki su ti DIMNI PLINOVI na toj snazi ???

LP
kad je peč nanovo očišćena mogu bez problema primiti cijev,s protokom vremena rada zagrijava se i dimovodna cijev,mogu držati 2~3 sekundr ruku na dimovodnoj cijevi između kotla i dimnjaka koja je u dužini od cca.30cm nakon par dana rada plamenika,imam usporivače protoka dimnih plinova/turbulatore/,dva kanala=dva turbulatora
mbukal is offline  
Old 23.09.2014., 21:46   #8060
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
prosim, postavke koje bi ti mijenjal napiši/poboldaj njihovu vrijednost za snagu u02 (20kW) i u03 (25kW) ,da li bi modulaciju ostavio da radi na tim postavkama

Možeš, jer je serviser ostavio tvorničke postavke . Stavi na uo2 pa prati što se događa. No ovo sa rukom je vrhunski, sada bu te Je pa razvalil ako pročita da ti serviser nije komad sonde gurnuo u dimovodnu cijev da izmjeri dimne , već je išo na osijećaje / tapkanje i glađenje cijevi. Ne ljuti se , tako se potrošnja ne kontrolira , jer i dimnjak nema mira , ako mu zugbegrenzer ne zasvira . Ima toga koš i još , zato sam ti napisao. Budi sretan ako potrošnju sam stabiliziraš za godinu dana .
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.