Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 17:18   #61
Fuj, još jedan dokaz da degenerika ima u svim vjerama, rasama, narodima...

Quote:
sta zena u ovakvoj situaciji moze za sebe da ucini?
Ona zapravo želi ostati s njim u braku?
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 17:39   #62
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post


Ona zapravo želi ostati s njim u braku?
Nema puno izbora. otkad je prihvatila islam u rusiji nije u dobrim odnosima sa svojom porodicom tamo (koji su zakleti hriscani). verovala je da ce je islam izbaviti iz tadasnjih problema. kao sto rekoh taj biznis (skola) joj je sve, izvor prihoda i nacin da izdrzava cerku. i dalje voli ahmeda pa je samim tim sve to sok za nju.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:19   #63
Da se konsultuje sa nekim pravnim licima?
Što šerijatskim što građanskim.
Konsultacije s nekim adekvatnim za staviti njemu do znanja da se ne ponaša u granicama šerijata.
U islamu razvodu prethode pokušaji prevladavanja problema što između samih supružnika, što u krugu porodice ili općenito oobjektivnih posmatrača, kao svojevrsno bračno savjetovalište...ima li mogućnosti realizacije toga?
Da zajedno posjete ljekara koji bi im pojasnio sve vezano za dijabetes i mogućnosti njegovog nasljeđivanja?

Ne znam.

Ali kako zaboga odrasla žena, ktomu još majka, odluči se na tako radikalnu promjenu sredine, kulture...i prevali pola svijeta u nepoznato, mada je to pitanje sada bespredmetno

U svakom slučaju preporučujem maksimalno vođenje računa o finansijama u periodu koji slijedi, pokušaj pravnog rješavanja pitanja škole koju vodi...ne znam koliku visinu mehra je odredila prilikom sklapanja braka?
Prvi korak pretpostavljam da bi mi bio konsulaticija sa pravnim licima kakve su moje opcije u slučaju razvoda.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 22:52   #64
žao mi je žene, no znala je što radi, gdje odlazi, za koga se udaje. Mjenjati vjeru, to mi je pak odurno.
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 00:44   #65
bojno polje čovjek

morma reći prije svega da je takvo ponašanje toga čovjeka nemuslimansko i sramno.

Ona kao vjernica jedino može da osaburi na to, a Allah će za nju dati najbolje.
vjeruj mi to itekako funkcioniše.
vjernik/ca se često stavlja na iskušenje ali se nikad ne ostavi na cjedilu

mi ovjde možemo teoretizirati i nalgabti koje je najbolje rješenje za nju ali isbor je na krjau njen i to je to.

Sile zla sa iblisom prokletnikom na čelu se uvijek otimaju za čovjeka kao što se sile dobra bore za istog. ta je borba stalana i često je puna preokreta.

U mojoj blizini postojao je primjer brata i sestre i bolesnog oca.
Brat nije plaho uzbivo oca i njegovu bolest nego je nastojao da gradi svoj privatni život. s druge strane sestra je zrtvovala svoju mladost u hizmetu svome babi i svi su okolo mislili kako će jadnici proći mladost a ona se neće udati i na kraju će ostati sama.
Toj djevojci je mladost prošla u hizmetu prema bolesnom babi bez ijednog potencijlanog muža na vidiku.Njena mladost je prošla i kad je prošla bolesni babo je preselio na ahiret- umro je!
Sestra je tada bila bliža 40. nego 30.
i tada ona upozna čovjeka kojeg zavoli i on zavoli nju i oni se uzeše i ona zatrudni i dobiše zdravo dijete.
Poenta je da oni koji se zrtvuju za druge i oni koji su strpljivi nikad ne ostanu bez zaslužene nagrade...
Velike su Njegove riznice i blago onome kome on dadne iz Svojih Riznica
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 01:44   #66
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
htela bih da zamolim muslimane (naravno, muskarce) da malo detaljnije izloze ulogu supruga u braku.
Dušice, da se nećeš udat za muslimana kad ovo pitaš? (mala šala)

Imaš o tome dosta na googleu pronaći... recimo, ovdje imaš o tome neke fajlove na engleskom. Imaš i ovdje na Iltizamu širi tekst. Inače, ta je tema dosta široka, bolje da pitaš nešto konkretno.


Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
da li ahmed kao musliman ima pravo da se ovako ponasa, iznosi zeninu tajnu u javnost (bukvalno nepoznatima na ulici), ucenjuje je lazima da bi pristala na kompromis? sta zena u ovakvoj situaciji moze za sebe da ucini?
Po meni on se ponaša i nezrelo, neislamski i nečovječno...
Ali ne znam kakve mogućnosti ona ima u toj zemlji da zaštiti svoja prava.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 07:13   #67
Quote:
crno&bijelo kaže: Pogledaj post
upotriJEBI

Sad ti je valjda jasnije haveru ?

Selam alejkum !!!


podsjeti me ovo na onu kultnu studentsku: "hljeba, hljeba, to nam treba"

selam
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.