Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 16:04   #41
Quote:
java rab kaže: Pogledaj post
pozz
jel bi mi ti mogao to izračunati

mogu ako mi pošalješ nacrte na mail...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 13:24   #42
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
mogu ako mi pošalješ nacrte na mail...
Ovo me podsjeća na priču kad je frend htio siporexom zatvoriti rupu ispod prozora i gledao je od oka i činilo mu se 4 ili 5 većih komada da mu treba.

Onda je došao dućan i išao računati volumen i broj komada iz toga (očito matematika mu je jača strana) i izračunao je 32 komada i tako je kupio. Sad ima na terasi 27 komada viška koji ga podsjećaju na glupost.
Nije ih vratio jer kaže da će prije ili kasnije trebati
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:50   #43
taj je malo bolji nego ja,ja barem nisam računa
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 08:38   #44
Ytong - stup

Imam ploče 62x25x15 i želio bih na balkonu zazidati stupove (3m) koji bi nosili drvene grede za krov. Za sada želim samo staviti krov na balkon (limeni pokrov), a kasnije želim zatvoriti (zazidati Ytongom) cijeli balkon.
Ploču bih falcao s obje strane tako da mogu "ugurati" željeznu cijev 4 cm (armatura?!?). I na to grede.

Unaprijed hvala.
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 15:43   #45
Quote:
Miroslav197 kaže: Pogledaj post
Imam ploče 62x25x15 i želio bih na balkonu zazidati stupove (3m) koji bi nosili drvene grede za krov. Za sada želim samo staviti krov na balkon (limeni pokrov), a kasnije želim zatvoriti (zazidati Ytongom) cijeli balkon.
Ploču bih falcao s obje strane tako da mogu "ugurati" željeznu cijev 4 cm (armatura?!?). I na to grede.

Unaprijed hvala.
jel ti zajebavaš ili ozbiljno?
Okani se ćorava posla, stavi normalne stupove, dakle ili armiranobetonski, ili drveni ili čelična cijev dovoljnog presjeka.

ako misliš kasnije zazidavati, betonski stupovi da zid možeš povezat sa stupom.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 20:55   #46
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
jel ti zajebavaš ili ozbiljno?
Okani se ćorava posla, stavi normalne stupove, dakle ili armiranobetonski, ili drveni ili čelična cijev dovoljnog presjeka.

ako misliš kasnije zazidavati, betonski stupovi da zid možeš povezat sa stupom.
Samo sam pitao! Nemam puno iskustva sa Ytongom, pa me zanimala takva mogućnost. Inače, imam ostataka Ytonga, a kasnije bih Ytongom obzidavao, pa tako, usput. Kasnije bi bilo lako spajati Ytong sa Ytongom.
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 22:04   #47
OK. stupovi moraju biti čvrsti, nose teret, ne želiš da ti krov padne na glavu. aploče ytonga nisu materijal za stupove u nikakvoj verziji.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 23:00   #48
Quote:
Miroslav197 kaže: Pogledaj post
Samo sam pitao! Nemam puno iskustva sa Ytongom, pa me zanimala takva mogućnost. Inače, imam ostataka Ytonga, a kasnije bih Ytongom obzidavao, pa tako, usput. Kasnije bi bilo lako spajati Ytong sa Ytongom.
nebudi lud !

izli stupove od betona, krov na stup upire u dva smijera, jedan je prema dolje (to ytong može izdržat), drugi je prema naprijed u smijeru pada krova, (to ytong ne može izdržat), još jednu stvar pripazi, stupovi moraju biti iznad grede ili nosivog zida na etaži ispod, nikako samo na ploči !
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 06:58   #49
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
, jedan je prema dolje (to ytong može izdržat), drugi je prema naprijed u smijeru pada krova, (to ytong ne može izdržat),
Eeeeee, to me zanimalo; kako se Ytong ponaša prema silama koje na njega djeluju. Znam da nije baš čvrst da sam može držati sve sile, ali me zanimalo kad se armira jel se to što popravlja. Thx.
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:52   #50
Quote:
Miroslav197 kaže: Pogledaj post
Eeeeee, to me zanimalo; kako se Ytong ponaša prema silama koje na njega djeluju. Znam da nije baš čvrst da sam može držati sve sile, ali me zanimalo kad se armira jel se to što popravlja. Thx.
pa recimo može se izvesti na način :

stavi se korpa od vilica recimo 16 ili 20, oko korpe se ozida ytong 10, ulije se beton, i onda umjesto stupa od 20 ili 25 dobiješ predivan pogled u stup debljine 40 ili 45 cm

ostavi se čorava posla
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 17:49   #51
Zaboravio sam napisati, stup mora biti propisno usidren u ploču ispod, inače se lomi na spoju stupa i ploče
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 08:04   #52
Pozdrav svima,
opet jedno "majstorsko" pitanje:
Imam visinsku razliku izmedju 2 poda od 52cm (kuca je prosirena nekoc davno). Majstor predlaze da se ide s nivelir masom, pa na nju Ytong blokovi polozeni na bok. Na to ide stafla pa OSB ploce i na kraju drveni pod.

Ono sto me muci - kako Ytong podnosi pritisak (u pitanju su 2 spavace sobe cca 3x3,3m), da li ce se s vremenom poceti mrviti?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:04   #53
Bez uvrede, ali sve što si napisao je zbrkano, pitaj još jednom majstora (ili nekog drugog) kako bi to išlo, pa se ponovno javi ovdje.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 21:20   #54
Quote:
Aries_71 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
opet jedno "majstorsko" pitanje:
Imam visinsku razliku izmedju 2 poda od 52cm (kuca je prosirena nekoc davno). Majstor predlaze da se ide s nivelir masom, pa na nju Ytong blokovi polozeni na bok. Na to ide stafla pa OSB ploce i na kraju drveni pod.

Ono sto me muci - kako Ytong podnosi pritisak (u pitanju su 2 spavace sobe cca 3x3,3m), da li ce se s vremenom poceti mrviti?
zašto ne drvena ili metalna konstrukcija poduprta u postojeći pod ? lakše i jeftinije
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 15:25   #55
OK, možda sam to malo zbrkano napisao

u pitanju je stara kamena kuća (prizemlje + potkrovlje) na koju je oko II sv. rata dozidana prostorija u koju se u prizemlju ulazilo kroz kuću, a na kat se išlo izvana stepenicama. Međukatna konstrukcija u kući je drvena, a u dozidanoj prostoriji je armiranobetonska (12cm) - kuća i dozidana prostorija su pod istim krovom.
Sad radimo ulaz u tu dozidanu prostoriju na katu kroz staru kuću (srušene vanjske stepenice), ali vertikalna razlika između drvenog poda (u staroj kući) i AB poda u dozidanoj prostoriji je 52cm pa bismo htjeli malo podići visinu poda da ne moramo ulaziti unutra s 3 stepenice. Inače, taj vertikalni zid u kojem otvaramo vrata (između stare kuće i dozidane prostorije) je debel cca 55-57cm (neravan je).

Zanny,
igra i ta varijanta (murali + OSB; pa na to brodski pod), samo gledam što je bolje, da se postojeća AB ploča što manje optereti (djeluje solidno rađeno, ali je ipak em stara, em 12cm), a da što više dobijem na visini?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 20:55   #56
Quote:
Aries_71 kaže: Pogledaj post
OK, možda sam to malo zbrkano napisao

u pitanju je stara kamena kuća (prizemlje + potkrovlje) na koju je oko II sv. rata dozidana prostorija u koju se u prizemlju ulazilo kroz kuću, a na kat se išlo izvana stepenicama. Međukatna konstrukcija u kući je drvena, a u dozidanoj prostoriji je armiranobetonska (12cm) - kuća i dozidana prostorija su pod istim krovom.
Sad radimo ulaz u tu dozidanu prostoriju na katu kroz staru kuću (srušene vanjske stepenice), ali vertikalna razlika između drvenog poda (u staroj kući) i AB poda u dozidanoj prostoriji je 52cm pa bismo htjeli malo podići visinu poda da ne moramo ulaziti unutra s 3 stepenice. Inače, taj vertikalni zid u kojem otvaramo vrata (između stare kuće i dozidane prostorije) je debel cca 55-57cm (neravan je).

Zanny,
igra i ta varijanta (murali + OSB; pa na to brodski pod), samo gledam što je bolje, da se postojeća AB ploča što manje optereti (djeluje solidno rađeno, ali je ipak em stara, em 12cm), a da što više dobijem na visini?
pa napraviš sve na neogama i kosnicima od murala i osb-a
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 08:25   #57
Ne znam koliko si "moderan" , ali bih ti preporučio da na ovom pdf skokneš na Interijere i da pod: Fotke-mali prostori, pogledaš stotinjak fotografija među kojima ima i rješenja za različite razine podova. Istina, stepenice mogu biti opasne ako idu iz jedne prostorije u drugu, kao u podrum, a da zbog malevisinske razlike čovjeka može prevariti procjena prostora. Predlažem ti da uza zid s ulazom napraviš podest (galerijicu) metar širine, a negdje uza zid tih par stepenica. Ispod bi mogao imati ladice na kotačima, a duž zidova klupu ili prostor za ležaj jer su tako nekako na visini razine koju želiš rješiti.Posavjetuj se s nekim arhitektom, oni vole ovakve stvari. a ako ne želiš drugačije, ovo kako ti je zany rekao bilo bi ok. To možeš i sam napraviti jer nije zahtjevno.Uštedjet ćeš sigurno pola love.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:20   #58
hvala zanny, handiman

Arhitekt je preporučio varijantu sa siporeksom, nisam sasvim shvatio zašto (vjerovatno bi bilo "ravnije"). Ići ćemo s muralima i osb-om

I hvala za info o pdf Fotke-mali prostori, odličan je!
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.