Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2011., 17:35   #81
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
axi, relaks...

Umjesto što napadaš forumaše, radije napadni novinare koji su stvar predstavili u potpuno pogrešnom svjetlu.
novinari moraju prodat priču,nekako,a nemoj mi reći kako nikada nisi naišla na članak u kojem se navode neke poluistine ( da ne kažem laži ) gubit vrijeme sa takvima po meni ima malo smisla.....nemoj sad misliti da te napadam,jer to ne činim,ali kad već spominješ novinare u lijepoj našoj.....morao sam regirati....
a ovo rilekls-nerileks stoji samo ukoliko se riječ ubijanje/eutanazija ne bude ponavljala papagajski što zna dići tenzije kod onih koji zbilja na ovom ''slučaju'' rade skoro pa po cijele dane....više razumijevanja i više konkretnih pitanja,mislim da će ovu temu podići na nivo na kojem bi trebala biti.....

Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
U rijeci se naveliko zna za slučaj s Marinića i svi šute već godinama i sad se konačno pokrenulo nešto. To da su čistokrvni psi imali "privilegiju" je glupost; nisu imali nikakvu "privilegiju" nego su prodavani. Pošto smo iz šinteraja udomili psa koji je još uvijek oglašen na stranicama Capice kao pas koji se udomljuje, vidim da su prodavani u dobre ruke.

Ako se može pomoći na neki "papirnati" način, npr. pisanjem nadležnima ili grđenjem na pasja kola novinarskih glupana, molim pošaljite mi pp.
riječ privilegija spomenuo sam samo zbog toga da ne spominjem kupnju-prodaju o kojoj zbilja ne mogu reći ništa iz razloga što nemam konkretnih dokaza za to....a da sam čuo - jesam,mnogo puta.....ali opet,rekla-kazala nije nešto čime se bavim da imam nešto konkretno po tom pitanju izašao bih s time van,to je sigurno.....ovako mi je to poprilično blesavo.....
drago mi je da spominješ činjenicu da se napokon pokrenulo nešto što se tiče one strave dolje i upravo ta činjenica u meni rađa respekt prema svima koji su se odlučili na takvo što....
hvala na ponuđenoj pomoći volio bih da ti se netko od aktera javi,što više ljudi to bolje.....i nadam se da će se ova tema ažurirati svim novim informacijama kako bi forumaši bili što je moguće više upućeni u to što se događa....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:40   #82
Molim forumase koji se ukljuce ovdje da procitaju sve vec napisano, da se bezveze ne ponavljaju neke stvari.
Ubuduce ce "padobranski" uleti biti brisani.

Takoder, ovo sto je rekla TF: Tema neka napokon krene u smjeru kako i forumasi mogu pomoci jer ovo je mjesto za akcije i pomoc.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 18:29   #83
Quote:
axi.bubili kaže: Pogledaj post
Ja neznam koliko puta trebamo objasnit da nije strašno što se azili zatvaraju...Jel vi znate kako žive ti psi??dali je to humanije ??nemojte komentirati nešto o čemu nemate pojma !!jer ovakav komentar piše osoba koja nije upućena u sve..ali očito vam je dosadno pa eto malo da vrijeme potrošite meni dižući živce..
Jesi li ti sigurna da ovdje pišu osobe koje nisu upućene u "sve"?!?
Koliko ti uopće godina imaš, dok se sa takvom drskošću obraćaš na forum sa 6-im postom?

Pokrećete nešto, što i da hoćete, kada vidite posljedice svojih gluposti nećete moći zaustaviti - a naravno PLATITI će PSI ŽIVOTOM!

Silom i na ovaj način se ne riješavaju takve stvari - u to ćete se uvjeririti kad-tad!

Nadam se da ste se obratili i (NE)Prijateljima životinja za pomoć - oni imaju vrlo učinkovito riješenje za Azile, Skolništa ili utočišta sa ovako lošim uvjetima!
I vjeruj - preostalim psima se poboljšaju uvjeti, dobiju više mjesta u boxovima, više hrane i svakome ostanu i po dvije kućice na korištenje (a ne tiskaju se 3 na jednu kućicu)!
Bar ne ovakvom "silom"!

PS - Zašto imam osjećaj da ovu pobunu diže grupica samoprozvanih volontera koji smatraju da svojim prisustvom ponekom subotom riješe svoju građansko-rekreativnu dužnost...
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"

Zadnje uređivanje Arvena : 13.03.2011. at 18:35.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 18:55   #84
Thumbs up

nije ovo bilo ništa osobno nego sam više luda što nas ljudi prozivaju kao neke luđake koji žele ubiti pse..zaista nam nije cilj..ovih dana smo se svega naslušali..i dosta mi je toga..želim da ljudi shvate da smo mi pozitivci..u jednom danu smo udomili 4 psa..mislim da je to velika stvar..i to nam je u planu radit i dalje..i stvarno,jedino što želim je potpora ljudi ...jer nam zaista treba..lakše će nam tako bit...sutra je idealna mogućnost za sve one koji žele pomoć psićima da dođu na humanitarnu svirku u place-u u 20 sati..upad je 20 kuna i sve će bit namijenjeno pasićima...ako sam ikog uvrijedila ispričavam se ..
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 18:57   #85
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post

PS - Zašto imam osjećaj da ovu pobunu diže grupica samoprozvanih volontera koji smatraju da svojim prisustvom ponekom subotom riješe svoju građansko-rekreativnu dužnost...
jako drsko i nisko od tebe
sačuvat ću potrebnu dozu kulture pa ti neću vratiti....
komunikacija ovog tipa nije potrebna nigdje,a posebno na temama sličnima ovoj.....zagađuje prostor i zauzima mjesto pametnim upisima.....ovo posljednje ne smatram takvim...
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:02   #86
DOSTA!

Ovo nije tema o tome kako opcenito rjesavati ovakve stvari, o tome koliko je to dobro ili lose u nekoj vecoj slici, itd...
Daljnji offtopic ce biti nagraden.
Ostavljam gornjih par postova kao PRIMJER toga sto ce ubuduce biti nagradeno.

Jos jednom, ovdje zelim vidjeti jedino kako forumasi mogu pomoci i sto se redovno dogada tamo.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:03   #87
Quote:
axi.bubili kaže: Pogledaj post
u jednom danu smo udomili 4 psa...mislim da je to velika stvar..
ovo će valjda ostati upamćeno u moru bespotrebnih riječi ovdje.....

Quote:
axi.bubili kaže: Pogledaj post
sutra je idealna mogućnost za sve one koji žele pomoć psićima da dođu na humanitarnu svirku u place-u u 20 sati..upad je 20 kuna i sve će bit namijenjeno pasićima... ..
i ovo,posebno za one koji žive u Rijeci i okolici.....vidimo se
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:03   #88
Mislim da bi bilo korisno da oni koji znaju situaciju i bave se problemom pasa iz azila (axi.bubili ili tko vec), napisu ovdje kako se sve moze pomoci tj. koja se sve vrsta pomoci trazi (pa nek svatko tko zeli pomogne kako i koliko moze).
TessaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:04   #89
Arvena, u ovom konkretnom slučaju, stvarno nisi u pravu. Htjeli su oni puno više i htjeli su to na lijepo, ali nisu im dali.

Sky, nisam ja mislila da je meni super što njemu neće dlaka pasti sa glave.
To je najgore u svemu ovome. Što se to događa već drugi put, zato jer prvi put nisu ništa napravili kako treba.
Gdje je inspekcija bila od 2005.-e do danas?
Što su čekali 6 godina?
Da im netko nacrta i prstom pokaže: tu je problem. Sad morate napraviti to i to.

I, imam neki zli plan da dragi nam ''uzgajivač'' ipak snosi neke posljedice. Legalno, naravno

Može neke slike pasa koji su za udomljavanje ovdje, uz opise?
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:26   #90
što se pomoći konkretne tiče trebaju nam udomitelji,novac za cijepljnje,čipiranje i sterilizaciju...jer u azilu skoro nitko nije cijepljen tako da će to bit veliki financijski izdatak..
što se slika i opisa tiče to imamo jako malo..
jer opise pasa nismo mogli dobit.nisu nam dali..tražili smo jako puno puta...
tako da ćemo naknado dignut slike..zasad ima par slikica pa cu to dignuti...
ponavljam da akcija "traži se prijatelj" je dobronamjerna...pomognite nam tako što ćete dolazit na naše humanitarne svirke i to će nam za početak biti velika pomoć...
SKYON opet ti se zahvaljujem...
pingvich hvala i tebi na razumjevanju..
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:38   #91
dobro, onda će se točno znati što treba i gdje uplatiti i na koji način konkretno pomoći

iako ja moram priznati da s obzirom na informacije ovdje i onim što je na face-u nikako da skontam "good gay, bad gay" - osim početnog posta gdje su obje osobe negativci
jedni imaju jednu akciju, drugi drugu, jedni druge ne podržavaju a svi se brinu za dobrobit pasa
i protiv one druge grupe su
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:54   #92
Thumbs up

ne možemo nametati nikom da smo mi pozitivci..
http://www.traziseprijatelj.com.hr/
ovo je naša službena web stranica...
imamo iskrene namjere..vidjet ćete našim rezultatima..opet se ponavljam ali sad u subotu 4 udomljenja i sutra još jedan..mislim da je to bilo za pamćenje...tako da stvarno smatramo da je sve to moguće...
a na vama je da odlučite tko dobar a tko loš....
hvala još jednom svima na pomoći!!!!!!
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:36   #93
Thumbs up evo slike nekih pasića koji traže dom!!!




star 3 i pol godine
jako je umiljat,obožava davati puse..naučen je na šetnju na uzici ali otkad je u azilu takvih trenutaka je malo.medo iščekuje i to jako nestrpljivo svoje nove vlasnike koji će mu pružit sve ono što do sad nije imao.to je samo puno ljubavi i on će vam bit jako zahvalan..

vedrana:091/5073628
martina:097/792 4680



star oko 4 godine
pomalo plah dok ne stekne povjerenje u vas..on živi izvan boxova..fali mu ljubavi kao šta mu vidite u okicama da je jako žalostan...radije bi provodio vrijeme u nečijem domu,bio bi zahvalan da može trčati po vašem vrtu i uživati u vašoj ljubavi..ne dozvolite da ovo tužno lice zauvijek ostane takvo...zar nije zaslužio bar malo lijepih trenutaka??

vedrana:091/5073628
martina:097/792 4680




ovaj prekrasan mješanac rottweilera star je oko 4 godine
na slici djeluje opasno,a zapravo je maza..king je željan šetnje,trčanja,a to u azilu već duže vrijeme nije doživio..ne dopustite da ova dobrica ostari u ovom malom boxu.zar vam ove tužne oči ne govore ništa??

vedrana:091/5073628
martina:097/792 4680



Ovo štene je mješanac, mužjak, ima 8 mjeseci i iako je zaigran s drugim psima, malo je plah prema ljudima, što nije ni čudno, kad je rođen i odrastao u azilu, naučen na pse, ali ne toliko i na ljude. No, to se sve promijeni u par dana. Sve što on želi je imati vlasnika, i topli dom. Važnije mu je društvo od hrane. Nakon par dana, biti će vam najbolji i najodaniji prijatelj. Nakon groznih uvjeta u azilu, sve će mu biti dobro i biti će zahvalan na svemu!Uz dobrog vlasnika ovaj predobar mališan ima potencijala da izraste u sjajnog psa, i naravno odanog prijatelja. Neće više rasti, dakle radi se o psu srednjeg rasta, idealan i za biti u kući, ili vani (u psecoj kucici, bez lanca naravno). On je tako neodoljiv da je šteta da se u to ne uvjerite i sami



Ovo malo crno štene je prekrasna curica... pomalo plašljiva, ali ne može joj se zamjeriti kad je na mjestu gdje joj nitko ne može pružiti toliko ljubavi koliko njoj treba.. Mali, crni slatkiš, tako ju zovemo : ) Bit će nešto između malog ps i psa srednjeg rasta. Nadamo se da će se naći netko tko joj može pružiti dom, a prije svega, ljubav i puno maženja. Stara je oko 3 mjeseca, cijepljena i zdrava. Željno iščekuje svog novog najbolje prijatelja...



oštenjena 20.09.2009.,tata joj je čistokrvni labrador
temperamentna,umiljata,razigrana,brzo uči..same riječi hvale za nju.ona traži vlasnika koji bi imao vremena za nju..što znači da bi imao vremena vodit je u duge šetnje,istrčavao bi ju..naučena je hodat na uzici i čeka svog udomitelja da što prije dođe po nju da krenu u dugu šetnju...
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:23   #94
ma dajte ljudi, ovaj mješanac rota ne može imati 4 gdine nikako...ne dovodite ljude u zabludu..
sijeda njuškica,fale zubi ??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:43   #95
Slažem se s Pimpi.
Put u pakao popločen je dobrim namjerama... a nekad je u pitanju i pogreška. Ako vam je problem odrediti starost (a često jest; čak i veterinarima), pronađite nekog iskusnijeg. Jedan udomitelj koji se osjeti "prevarenim" vrlo često će napraviti antipropagandu koja će stajati doma preveliki broj pasa...
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:49   #96


Haski ,star oko 5 godina
već je dosta vremena u azilu i jako je žalostan,stalno plače.izgubio je povjerenje u ljude(jer se s njima ne susreće baš često),ali kad vas upozna on je pravi anđeo..željan je toplog doma,ljubavi,šetnje(jer već dugo nije bio,dane provodi zatvoren u boxu)..pomozite mu tako što ćete ga udomiti i pružit mu priliku da vas očara..




ovo je ares,aljaški malamut star godinu dana
vlasnici su ga se odrekli i doveli ga u azil..kažu da je bio agresivan..njegov početak u azilu je bio jako žalostan,stalno je plakao,režao i lajao na sve ljude..s vremenom se ares smekšao,prihvaća dodir,čak daje i puse...počeli smo se maziti..znači samo mu treba dat vremena da vas upozna..non stop nešto priča..simpatičan pasić..on traži vlasnika koji bi ga odveo na dresuru(kod dobrog dresera koji ne upotrebljava metode kao šta su agresivnost),dresera koji bi ga socijalizirao i naravno vlasnika koji bi mu pružio priliku da se pokaže u najboljem svijetlu..mi zaista mislimo da ares može puno ponudit ...i nadamo se da neće ostarit u azilu..

evo ovo je slika kad se navikne na vas...

axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:54   #97
Thumbs up

Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ma dajte ljudi, ovaj mješanac rota ne može imati 4 gdine nikako...ne dovodite ljude u zabludu..
sijeda njuškica,fale zubi ??
ja kažem da ima koliko su mi rekli..ne izmišljam ništa...zaista nemam razloga...ja sam podatke skinula sa web stranice od capice..tamo piše da ima oko 2 godine a to je bilo 2009. godine..tako da po tome bi trebao imat oko 4 godine....al zato kažem OKO ..
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:16   #98
Quote:
axi.bubili kaže: Pogledaj post
......
a ovo je slika kad se navikne na vas...
Čarobno!
vedrana:091/5073628
martina:097/792 4680
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:53   #99
Quote:
axi.bubili kaže: Pogledaj post
ja kažem da ima koliko su mi rekli..ne izmišljam ništa...zaista nemam razloga...ja sam podatke skinula sa web stranice od capice..tamo piše da ima oko 2 godine a to je bilo 2009. godine..tako da po tome bi trebao imat oko 4 godine....al zato kažem OKO ..

ma čekaj malo, od 2009.nije updejtana stranica i podatci??
pa jesu ti psi još tamo i još živi ?? jeli slike odgovaraju stanju i životinjama koje se udomljavaju ili ne ???
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 16:18   #100
Okej, vama baš nije jasno da kad vas pokušavaju mlatnuti kad se približite azilu, da to baš nisu idealni uvjeti za slikice i/ili informacije?
Cure barataju sa onim što imaju, jasno je svima da to nije baš najbolje, ali nisu one krive za to.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.