Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2012., 17:52   #1
Golf IV pomoć!

Pozdrav!
Na Golfu IV je prolupao zadnji brisač. Sam od sebe je počeo cijelo vrijeme brisati iako nije upaljen i ne prestaje dok ga ne ištekam. U čemu bi mogao biti problem?
Hvala!
strmeckim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 17:59   #2
Ostao spojen + na ručici ili releju.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 22:38   #3
90% rucica
marko kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:52   #4
Skoro bih rekao ručica 100 %
Kakav je osjećaj kada mičeš ručicu? Jel ima negdje da je otpor osjetno jači, ili osjetno slabiji kada ju pomičeš? Meni je otišla ručica dugog svijetla, sve normalno radi, osim što je sada puno osjetljivija.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 20:51   #5
ručica se normalno ponasa ko i prije. A di se nalazi taj relej i je li on isti za prve i zadnji brisac?
strmeckim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 00:33   #6
Ispod volana, s lijeve strane. Moraš možda izvaditi pretinac da bi došao do njega. A da bi znao koji uključi prisače pa slušaj koji je. Sada ne znam da li je jedan za prednje brisače a jedan za zadnji ili samo jedan za sve 3.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 01:16   #7
Klasična VW glupost +12V vode direkt na motor a prekidaju masu, pa kad žica od mase negdje dotakne karoseriju (a najčešće se to dogodi na pregibu zadnjih vrata) motor krene i nemreš ga zaustavit dok ne izvućeš njegov osigurač ili konektor s njega.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 08:36   #8
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Skoro bih rekao ručica 100 %
Ja bih rekao da je prespojila u pregibu kabela (u onoj gumenoj oblozi) na zadnjim vratima.75% .
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 09:43   #9
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Klasična VW glupost +12V vode direkt na motor a prekidaju masu, pa kad žica od mase negdje dotakne karoseriju (a najčešće se to dogodi na pregibu zadnjih vrata) motor krene i nemreš ga zaustavit dok ne izvućeš njegov osigurač ili konektor s njega.

Dakle misliš da ima stalni + i kada se motor uključi da dobiva masu? I kada žica mase dotakne karoseriju onda uključuje brisač?
Moguće je, samo koliko znam u večini slučajeva motori imaju stalnu masu, a uključuju se sa +.
Najbolje da izvadi plastiku od prtljažnih vrata i izmjeri kako se + i masa ponašaju. Tek onda tražiti dalje.

Quote:
Ja bih rekao da je prespojila u pregibu kabela (u onoj gumenoj oblozi) na zadnjim vratima.75% .
Također moguće.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 09:52   #10
Upravo tako - ko da je bio jedan komični slučaj sa trubom - i tamo je stalnih +12V na trubi a preko volana se vodi masa ... i šta se desi? Žica koja ide do volana se negdje pogloda, takne karoserija u ti nemreš prestat trubit
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 10:04   #11
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Upravo tako - ko da je bio jedan komični slučaj sa trubom - i tamo je stalnih +12V na trubi a preko volana se vodi masa ... i šta se desi? Žica koja ide do volana se negdje pogloda, takne karoserija u ti nemreš prestat trubit
To za volan i trubu je jasno, ali mislim da motor od zadnjih brisača ima stalnu masu a kada se uključi dobiva +.
Kod večini slučajeva je kod VW-a tako, baš zbog razloga kojeg si i sam naveo, masa dotake karoseriju i samo se uključuje, zamisli sa da je tako kod motora, getribe.... A opet s druge strane da ima stalan + kako ja mislim, dođe na karoseriju i ode osigurač.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 11:00   #12
Ne znam - na G2 se prekida masa. Na G6 se prekida +. Kako je "u sredini" (G4) nebih znao.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.