Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2010., 02:12   #1
Question Snovi o bliskoj umrloj osobi

Nedavno mi je umro tetak od tumora na plućima. Primio je 10 kemoterapija, izdržao je sve odlično, ali nije mu bilo spasa. Prije par večeri sanjala sam ga, ali ja sam u snu razgovarala s njim, postavljala mu pitanja znajući da pričam s mrtvacem. Pitala sam ga dokad misli bit ovdje na što mi je odgovorio da neće dugo jer ga onaj drugi čeka! Molim vas, neka mi se jave osobe koje su imale slična iskustva. ja sam zbunjena i ne znam što sve to znači. Da napomenem, još kao mala imala sam ista iskustva s umrlim bliskim osobama.
cicopoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:49   #2
Sto bi trebalo bit cudno sanjati mrtve kada sanjas i zive, koja je razlika pa su oni posebni? U oba slucaja san dolazi iz tvoje glave i misli.
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:27   #3
Stajalište crkve o sanjanju pokojnika je sljedeće: traže tvoje molitve!
__________________
Bog je beskrajna sfera čije je središte svugdje, a periferija nigdje. ✞
Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 02:22   #4
Quote:
Alojzije kaže: Pogledaj post
Stajalište crkve o sanjanju pokojnika je sljedeće: traže tvoje molitve!


Nemam sta nadodati.
To bi bilo to.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 12:25   #5
Podjelit ću vlastito iskustvo..

Nedavno sam sanjao jednu baku kod koje sam živio svih 5 godina svog studiranja. Odnosila se prema meni kao prema vlastitom unuku. Umrla je 2011. godine. Nisam bio na sprovodu (jer sam tada konobario i nisam mogao uzeti slobodan dan), ali sam ju nažalost vidio mjesec dana prije smrti (bila je u vegetativnom stanju nakon moždanog udara..inače je bila vrlo živahna bakica za svojih bliže 90 godina). Pogodio me je jako taj posjet jer sam se šokirao vidjevši ju u onom stanju + njezina mi je kćer dala njezin poklon za diplomu koji mi ona nije uspjela dati i to me tada emocionalno dotuklo..

U snu mi se nedavno odvrtjela njena samrt, njezin sprovod i ona kako mi govori da sam trebao doći zapaliti svijeću na njen grob. Ja sam plakao na koljenima uz njen krevet (na samrti) i ispričavao se što nisam došao na njen grob..sljedeću večer sanjao sam njenu kćer - u snu sam joj obećao da ću joj zapaliti svijeću na grobu..

Jučer sam bio u Zadru (inače živim u drugom gradu). Sat vremena sam tražio njezin grob i našao ga. Zapalio sam joj svijeće i pomolio se za njezinu dušu. Morao sam to učiniti. Prošle su 4 godine od njezine smrti. U duši sad osjećam mir jer sam se pomolio za nju.

Inače nisam tip koji previše vjeruje u snove, ali sam vjernik i smatram da sam učinio pravednu stvar, iako s vremenskim odmakom.

Pozdrav svima!
nikimen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 18:05   #6
cicopoli
ne znam koje si vjeroispovijesti? mi kršćani kažemo da postoje tri stanja crkve: putujuća crkva, trpeća crkva i slavna. Putujuća smo mi koji putujemo od rođenja do smrti. trpeća su umrle duše koje se čiste i trpe duhovne boli da bi stigle do konačne svrhe postojanja - susreta s Bogom tj. raja. slavna crkva su duše u raju s Bogom.
te su crkve zapravo jedna crkva u "tri agregatna stanja" i međusobno su povezane. .. mi putujuća možemo molit za duše u čistilištu da im anpa molitva olakša muke preobrazbe u dušu Bogu pogodnu. Slavna - sveci mole za nas jer oni su stigli na cilj, u nebo i bliže su Bogu nego mi na zemlji...
Ono što ti želim reći je da nitko od nas pa ni ti ne znaš gdje je tvoj rođak... ako je u raju njemu naša molitva ne treba jer je stigao na cilj... ali ako je u čistilištu, što je za pretpostaviti jer smo svi grješni ljudi, onda mu je molitva prijeko potrebna. najveća i najvažnija molitva Crkve je sv. misa, tj. primjeniti Isusovu prolivenu krv i predano tijelo na samo jednu određenu osobu.. no možeš molit i druge molitve, ali misa je neprocijenjiva.
Mislim da si razumjela, Kristova nekrvna žrtva trebala bi tvojem rođaku oprati pogreške, jer kao da traži od tebe pomoć...
I ne zamaraj se mnogo svijetom snova, ni preminulih, moli za njih i sve tu staje...pozz
mirnaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 14:03   #7
Mozda bice jos ovdje dok se ne navrse 40 dana od smrti. Onda ce ici na drugo mijesto. Bilo bi lijepo od tebe moliti se za njegovu dusu.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:02   #8
Quote:
mirnaluka kaže: Pogledaj post
cicopoli
ne znam koje si vjeroispovijesti? mi kršćani kažemo da postoje tri stanja crkve: putujuća crkva, trpeća crkva i slavna. Putujuća smo mi koji putujemo od rođenja do smrti. trpeća su umrle duše koje se čiste i trpe duhovne boli da bi stigle do konačne svrhe postojanja - susreta s Bogom tj. raja. slavna crkva su duše u raju s Bogom.
te su crkve zapravo jedna crkva u "tri agregatna stanja" i međusobno su povezane. .. mi putujuća možemo molit za duše u čistilištu da im anpa molitva olakša muke preobrazbe u dušu Bogu pogodnu. Slavna - sveci mole za nas jer oni su stigli na cilj, u nebo i bliže su Bogu nego mi na zemlji...
Ono što ti želim reći je da nitko od nas pa ni ti ne znaš gdje je tvoj rođak... ako je u raju njemu naša molitva ne treba jer je stigao na cilj... ali ako je u čistilištu, što je za pretpostaviti jer smo svi grješni ljudi, onda mu je molitva prijeko potrebna. najveća i najvažnija molitva Crkve je sv. misa, tj. primjeniti Isusovu prolivenu krv i predano tijelo na samo jednu određenu osobu.. no možeš molit i druge molitve, ali misa je neprocijenjiva.
Mislim da si razumjela, Kristova nekrvna žrtva trebala bi tvojem rođaku oprati pogreške, jer kao da traži od tebe pomoć...
I ne zamaraj se mnogo svijetom snova, ni preminulih, moli za njih i sve tu staje...pozz
Zasto se crkva ne drzi biblije.U bibliji se ne spominje cistiliste,cak ni dusa.U bibliji se govori o uskrsnucu tijela na dan opceg suda isto kao sto je i Isus uskrsnuo tijelom.Mrtvi nakon smrti ne postoje dok u onaj dan ne zacuju Isusov poziv da ustanu,jedni na zivot vjecni a drugi na vijecno prokletstvo,jedni ce uskrsnuti u prvom uskrsnucu,drugi u drugom.Biblija kaze o mrtvima da nestadose njihove misli i da nikakve spoznaje nemaju.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 20:55   #9
Mislila sam da samo ja imam takve snove...
veri36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 00:45   #10
Quote:
cicopoli kaže: Pogledaj post
Nedavno mi je umro tetak od tumora na plućima. Primio je 10 kemoterapija, izdržao je sve odlično, ali nije mu bilo spasa. Prije par večeri sanjala sam ga, ali ja sam u snu razgovarala s njim, postavljala mu pitanja znajući da pričam s mrtvacem. Pitala sam ga dokad misli bit ovdje na što mi je odgovorio da neće dugo jer ga onaj drugi čeka! Molim vas, neka mi se jave osobe koje su imale slična iskustva. ja sam zbunjena i ne znam što sve to znači. Da napomenem, još kao mala imala sam ista iskustva s umrlim bliskim osobama.
Prije godinu dana umro mi je tata i isto sam ga sanjao nakon nekoliko mjeseci od njegove smrti.
need help96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 00:28   #11
ja primjetih da obično ''postoje'' na astralu nekih godinu do godinu i pol...a onda ''otiđu''. ČAk sam se iznenadila za neke osobe za koje sam mislila pošto su ''svjesnije jer su se za života bavile naprednijim tehnikama'' da će im trebati manje vremena. Krivo.
Odlazak (nemam pojma kamo odlaze, valjda izvoru, Bogu nazovi kako ćeš) izgleda lijepo ..kao neka svečanost, doduše pošto su bili kršćanski orijentirani..sve nekako baca na te motive.
Odlazak se može ''ubrzati'' nekim tehnikama (ima veze s vibracijama aure), ali onda se opet ponekad vračaju jer neki ispadne da nisu spremni za katapultiranje od strane drugih.
Obično nakon smrti se vraćaju na mjesto u kojem su najduže boravile, uz ljude koje ih oplakuju (a to je katastrofa, jer mi se čini kao da ih to nekako zamara).
Ponekad mislim da bi trebalo zabraniti svijeće na pogrebu!
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 01:58   #12
slazem se

bok cicopoli

slazem se s mirnalukom i Alojzijem, molitva ili barem neki oblik tvog unutarnjeg razgovora s pokojnikom ne može škoditi...čak i ako nisi vjernica ili vjernik, malo posvećivanja pokojniku, odlaskom na grob ili unutarnjim razgovorom, pomoći će ti

i onda s time raskrsti i pokušaj se time ne opterećivati
altist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:23   #13
Kršćanka sam i znam da je molitva svakom pokojniku dobro došla. Pomolim se za njegovu dušu i osjećam se zadovoljnije. Ostaju samo lijepe uspomene i vjera da ćemo se jednog dana sresti tamo gore!
cicopoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:46   #14
slažem se

nikad neću zaboraviti kako me moja pokojna baka držala u krilu kad sam bio klinac i pričala mi priče...

sve najbolje
altist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 10:16   #15
Quote:
cicopoli kaže: Pogledaj post
Nedavno mi je umro tetak od tumora na plućima. Primio je 10 kemoterapija, izdržao je sve odlično, ali nije mu bilo spasa. Prije par večeri sanjala sam ga, ali ja sam u snu razgovarala s njim, postavljala mu pitanja znajući da pričam s mrtvacem. Pitala sam ga dokad misli bit ovdje na što mi je odgovorio da neće dugo jer ga onaj drugi čeka! Molim vas, neka mi se jave osobe koje su imale slična iskustva. ja sam zbunjena i ne znam što sve to znači. Da napomenem, još kao mala imala sam ista iskustva s umrlim bliskim osobama.
Ja sam imala prilično slično iskustvo .
Prije jedno 7 godina .

Preminuo mi je djed uz kojega sam bila
prilično vezana i uvijek smo imali nekakav
poseban odnos

Mislim da je važno da kažem da ga jedno
mjesec dana prije smrti nisam vidjela

Uglavnom , imala sam neki veoma čudan
osjećaj svaki put kada bih ga se sjetila .
Molila sam starce da idemo k njima , ali kako
su imali previše posla , nisu imali vremena .

Btw , imam poprilično izraženu intuiciju ,
samo sam tada još bila premala da bih to
znala prepoznati i nisam pridavala preveliku
važnost tome


Prošlo je par dana od njegove smrti , a ja sam
imala užasan osjećaj krivnje i na neki sam način
u tom razdoblju mrzila starce zbog toga što
me nisu odveli k djedu .

I tak je prošlo par dana , spavala sam u svojoj
sobi i ne znam objasniti da li je to bilo podsvijesno ,
jer sam imala taj osjećaj krivnje ili nešto nadnaravno .
Ali , nekako , putem misli sam komunicirala s djedom
i rekao mi je da se nemam zbog čega osjećati krivom ,
da nisam mogla znati i da se ne opterećujem svime time
i da me voli

Bez obzira na to jesam li to umislila ili samo sanjala
zbog tog osjećaja krivnje , ali nikada nikome nisam mogla
dovoljno dobro opisati koliko sam se bolje i neopterećenije
osjećala nakon tog nečega .

Možda to mogu usporediti s onim osjećjem kada padneš u
nesvijest , a pritom ne udariš glavom u ništa pa kada se probudiš ,
osjećaš se kao da si spavao cijeli dan , a ne da si bio u
nesvijesti 20 min

Moja mama cijeli život ima ta neka nadnaravna iskustva
tako da mi je bilo puno lakše jer me bar s njene strane obitelji
nisu smatrali malenim dijetetom koje ima prebujnu maštu

OT :


Time ti je vjerojatno htio dati do znanja da
mu je dobro i da se ne brineš za njega
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 18:39   #16
pozdrav svima......ja stalno sanjam bliske mrtve ljude,skoro svakodnevno,eto i noćas sam sanjala pokojnog oca.....šta vi mislite o tome..? meni je to postala svakodnevnica....više se ni ne zabrinjavam kad ih stalno sanjam.
sheera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 23:32   #17
Quote:
sheera kaže: Pogledaj post
pozdrav svima......ja stalno sanjam bliske mrtve ljude,skoro svakodnevno,eto i noćas sam sanjala pokojnog oca.....šta vi mislite o tome..? meni je to postala svakodnevnica....više se ni ne zabrinjavam kad ih stalno sanjam.
Da meni se to stalno desava...cak me ni ne brine...nekada uvijek sanjam isti san ali na drugi nacin... ja to tumacim da su tu negdje blizu... nemoj da brines
PlaviCuperak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:24   #18
SNOVI su putovanje duše u nerealizirane stvarnosti. San ima funkciju najboljega ljeka jer usklađuje energije duha i tijela. Ako često sanjate bližnje mrtve znači da su ostale energetske veze. Stoga je od velikog značenja misa zadušnica koja pomaže duši da se uzdigne na njoj pripadajuće mjesto, već prema stupnju svoje evolucije. Ustvari, to je malo složenije. Prvo, nitko drugi ne može ispravno tumačiti tuđe snove. Zatim, nakon smrti, odnosno kidanja veze između tijela i duše - kada pukne onaj srebrni konop - više nema povratka u tijelo, dolazi do trajnog odvajanja psihičkog tijela od fizičkog. To je Velika Inicijacija. Svijest umrlog je u blizini i mogu se osjetiti efekti prisutnosti, poput duha. Nakon dva do tri dana, duša i duševna osobnost se odvajaju od psihičkog tijela i uzdižu se na drugi svijet, zatim se međusobno odvajaju a duša se vrača svom apsolutnom savršenom izvoru iz kojega je emanirala dok duševna osobnost odlazi u ,,jedan od puno stanova oca nebeskog'', odnosno na razinu do koje je evoluirala. Unutar jedne kozmičke godine ima priliku uzdići se do savršenosti kakva je i sama duša koja joj je nosač. Tko ne vjeruje, uvjerit će se ali nikome to nečće moći reči jer još se niko nije vratio (osim ako u slijedećem životu ne osvijesti sjećanje).
Budite mi dobro i ne brinite se, postoji koji se brine o vama.
GREN MUSTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:02   #19
ja sam sanjala svog obožavanog dida par godina nakon što je umra. čovik je bija ateist (stara komunjara ) i nije virova u boga i uvik je govorija da kad umreš, mrtav si i gotovo.
i tako u snu, u portunu zgrade vidim njega di provjerava poštu, i govorim mu - dido, što ti tu radiš, pa ti si umra! a on se smije i kaže mi - e to san i ja mislija.

isto, pokojna baka, koja mi je svaki misec davala sto kuna od penzije, u snu mi je došla i stavila u ruku tih sto kuna i rekla - umrla san, a nisan ti stigla dati za taj misec.

kad se probudim, cila sam uznemirena, ali kad se smirim, drago mi bude što sam ih opet vidila
Shtriggah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 21:13   #20
Smrt tijela uopće nije kraj.To je tek početak.
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.