Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 18:36   #1
Arrow Od stimulacije do transfera

Kako se nosite ili ste se nosile s fazom postupka do punkcije?
Većina vas će reći da je nagori taj psihički stres i isčekivanje bete.

Kako ste se nosile s pikanjem? Na koje ste turbulencije nailazile u fazi do punkcije? Da li vas je doc gledao pred sam početak stimulacije?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:37   #2
Obzirom da mi je prvi postupak prošao bez fertilizacije (mada sam na osnovu vrijednosti tj. tajminga znala da neće dobro završiti), svaki sljedeći sam bila kao na iglama nakon punkcije.. li će doći do fertilizacije i kolika će biti stopa oplodnje, kakva će biti kvaliteta embrija..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:53   #3
eto me na mojoj trenutnoj temi
iako sam u prirodnom mene trenutno ovo ubija više nego čekanje bete. doslovce.
svaki dio postupka ima svoj faktor za živčane slomove - trenutno je najveći strah da ću odovulirati prije punkcije. onda uspoređujem veličine folikula sa prijašnjim posupcima i paničarim još više

sutra kad dođem na stol i ako kažu da je folikul još tu počinje nova panika - šta ako je prazan?!? ni bol punkcije nije toliko jeziva kao ta misao u glavi..

naravno ako uspijemo dobiti js počinje opet nova drama - hoće li doći do fertlizacije? i opet nespavanje do poziva labu i opet uspoređivanje sa prijašnjim postupcima.

a ja sam kao kuler, moš mislit!

evo trenutno se ne mogu natjerati niti na ručak jer me tepu žiFci..
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:50   #4
U prvom postupku sam bila totalno kul sve do momenta kad sam trebala nazvat da vidim jel doslo do oplodnje - i tu sam pukla ko kokica doslovno.
U drugom postupku ... Ocekivanja su bila granicna pa je takva bila i moja reakcija.
U trecem sam bila blago receno ukakana od starta ko grlica ... Jednostavno to konstantno iscekivanje necega je
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 18:58   #5
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
U prvom postupku sam bila totalno kul sve do momenta kad sam trebala nazvat da vidim jel doslo do oplodnje - i tu sam pukla ko kokica doslovno.
U drugom postupku ... Ocekivanja su bila granicna pa je takva bila i moja reakcija.
U trecem sam bila blago receno ukakana od starta ko grlica ... Jednostavno to konstantno iscekivanje necega je
meni je najbolji feeling bio 3.po redu postupak (prirodni) jer u prva dva nije došlo do fertilizacije, u taj treći sam išla preko one stvari, nisam ni mislila ići ali je ispalo da sam na konzultacijama bila 7.dc i da mi je dr rekla da idemo pokušati.. dan nakon punkcije kad sam trebala zvati lab nije mi se dalo. doslovce. onda sam na poslu išla zapaliti i usput čisto da se toga riješim nazvala i bila sigurna da je odgovor isti (par dana prije podigla sam po prvi puta amh i bila sigurna da moje stanice u prirodnima ne mogu valjati i gotovo).

kad je biologica iskreno sretna rekla "imamo čudo, oplodila se i lijepo se razvija, vidimo se na transferu" isti tren sam se počela tresti, plakati i smijati, sve odjednom. i ostatak dana na poslu sam zapravo provela plačući.
mislim da ću to kako sam se tada osijećala doživjeti ponovno tek kad vidim veeeliku betu.
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:01   #6
eto i ja sada tu spadam, 6dan stimulacije , dosada 17gonala, 3 menopura, 22dan supresije, u petak put za prag
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 20:52   #7
superfact od 1.dc
vaginalete
hiramicyn jedan dnevno
25gonala

-sa bockanjem nemam problema-nekad malo više pecne nekad manje al sve u svemu ništa strašno
- dr me pregledao prije stimulacije
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 22:03   #8
Kad je stimulacija počela, bila sam sretna da napokon nešto poduzimam, ali bilo me strah, nisam znala kako ću reagirati jer imam endometrioznu cistu na desnom jajniku pa me bilo strah. Pikanje je bilo OK, inače se bojim igle i ne znam kako bih uspjela sama sebi dati injekciju, vjerojatno bi se srušila Tako da sam pikanje kombinirala ispočetka u bolnici, a onda me muž pikao. Menopur peče, ali Decapetyl užasno peče, ali nije strašno.

Nisu mi radili UZV neposredno prije početka postupka.

Pred punkciju me bilo strah - koliko će boljeti, ali više od toga me bilo strah koliko js će uspjeti punktirati i kakve će kvalitete biti. Cijelo vrijeme sam se brinula je li dovoljno folikula, jesu li dovoljno veliki, jesu li mi na vrijeme dali štopericu (prerano ili prekasno)... sve me brinulo Punkcija je prošla OK (drogirali me nečim protiv bolova).

Onda slijedi razdoblje iščekivanja, odjednom sam zaboravila pikanje, lijekove i vrijeme mi je užasno sporo prolazilo do onog poziva u lab i iščekivanja jesu li se oplodile, koliko, kakve su, kad će transfer... Isto tako bio mi je čudan osjećaj da su moje mrvice tamo negdje u nekom labu, a nisu u mom trbuhu

Nakon transfera, dok sam ležala u sobi s drugim curama, osjećala sam se super, sve dijelimo iste želje, iste snove, dijelimo iskustva, želimo jedna drugoj uspjeh, zajedništvo i razumijevanje osjete se u zraku, lijep osjećaj Povremeno pomazimo trbuh i zamišljamo da je bebica već tu i da neće otići...

Onda odlazak doma i najgore razdoblje, iščekivanje bete.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 22:21   #9
Kate stvarno drzim fige za dobitni prag. Ti si koka sa puno jaja i samo nek budu kvalitetna i neka se nadje nesto i za drugu rundu

Dalia i tebi drzim fige

Mare ti sve znas

Ma to konstantno cekanje dovodi do ludila
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 23:07   #10
eto 8 dan stimulacije
lijevi jajnik 2 folikula 9 i 12 mm
desni 9 folikula 8-13 mm
endo trolinijski 8 mm

kontrola u petak ujutro u Zagrebu, u 2 avion za Prag
u subotu ujutro kod njih kontrola, navečer štoperica
punkcija u ponedjeljak
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:03   #11
13 dan stimulacije
25 gonala + 14 menopura
15 folikula 19-20mm

večeras štoperica, srijeda punkcija
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 12:15   #12
evo da se javim i danas ovdje, jucer sam pisala na hormonski nalazi,
jucer sam imala na uzv 5 vodecih folikula danas imam 9 i jos dosta manjih tako mi je dr rekao, u cet mi je punkcija al neznam dali mi je to rano jer ce biti 11dc, al valjda oni najbolje znaju...
meg149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:43   #13
ok,
evo opet ja...
znaci uskoro pocinje pikanje, atriljerija je kod mene, ali ce me bockati u bolnici.
Kako i kada da otvaram bolovanje?
Kada mogu najprije?
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:35   #14
Quote:
upsidedown2 kaže: Pogledaj post
ok,
evo opet ja...
znaci uskoro pocinje pikanje, atriljerija je kod mene, ali ce me bockati u bolnici.
Kako i kada da otvaram bolovanje?
Kada mogu najprije?
bolovanje mozes otvoriti cim pocmes s pikicama, ides kod svog gin i on ti na papir napise zbog cega ti treba otvoriti bolovanje i onda s tim ides dr opce prakse i ona ti otvara i to je to

ja opet imam pitanja posto mi je punkcija u cet a muz i ja nismo hopa cupa radili od kad sam se pocela pikati a ni on sam nije nista radio sad sam se sjetila da bi mozda to mogao biti problem? ili nebi? ako danas to obavi mislim hoce mu sperma biti ok? ili ako nista ne radi do cetvrtka hoce biti prestara? nekih 15 dana?
meg149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:39   #15
Quote:
meg149 kaže: Pogledaj post
bolovanje mozes otvoriti cim pocmes s pikicama, ides kod svog gin i on ti na papir napise zbog cega ti treba otvoriti bolovanje i onda s tim ides dr opce prakse i ona ti otvara i to je to

ja opet imam pitanja posto mi je punkcija u cet a muz i ja nismo hopa cupa radili od kad sam se pocela pikati a ni on sam nije nista radio sad sam se sjetila da bi mozda to mogao biti problem? ili nebi? ako danas to obavi mislim hoce mu sperma biti ok? ili ako nista ne radi do cetvrtka hoce biti prestara? nekih 15 dana?
hvala,znaci prvo ginkicki pa onda kod opece. thnx.
sretno na punkciji,ja dane odbrojavam do pocetka pikanja.
nama su samo rekli da moraju biti 4 dana apstinencije, nista ispod
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:50   #16
Quote:
upsidedown2 kaže: Pogledaj post
hvala,znaci prvo ginkicki pa onda kod opece. thnx.
sretno na punkciji,ja dane odbrojavam do pocetka pikanja.
nama su samo rekli da moraju biti 4 dana apstinencije, nista ispod

ma nama sad nista nisu rekli, al zadnji put su rekli 3-4 dana a ovo bi bilo 2 dana a opet bojim se da ce biti prestari u cetvrtak, morat cu ih nazvati i pitati
meg149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:54   #17
Quote:
meg149 kaže: Pogledaj post
ma nama sad nista nisu rekli, al zadnji put su rekli 3-4 dana a ovo bi bilo 2 dana a opet bojim se da ce biti prestari u cetvrtak, morat cu ih nazvati i pitati

evo ipak sam na netu nasla 2 do 5 dana pa mu sad idem reci da to odradi
meg149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 15:10   #18
hm.. mislim da ti to otvara tvoj gin, i to najčešće nakon punkcije. al pričekaj još nekoga da ti se javi sa stvarnim slučajem, ovo što sam ti ja rekla - tako ću ja napraviti kad bude trebalo.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 17:16   #19
Nina ako nisi potpisala ništa ( a i da jesi) ne mogu ti nikakvom prisilom vratit 3/3 ukoliko bude 3/3. No onda ono što nije transferirano završava kako završava - baca se pošto i dalje nema zamrzavanja

ne znam kakva je praksa kod L u smislu dal pita no ja sam uvijek kod svog mpoa pitala što i kako bi mogli i nije dolazilo u obzir da ne sudjelujemo u odluci.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:07   #20
da, to je i meni muka jer se bacaju

vidjet ćemo kako će biti
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.