Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2007., 13:51   #81
Je iva moguce je, to je sigurno bebica. lagano se javlja kako slatko....
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 13:54   #82
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Je iva moguce je, to je sigurno bebica. lagano se javlja kako slatko....
hihihiihi.....

al meni je to full čudan osjećaj.. kao da me leptirić poškaklja po unutarnjoj stjenci trbuha

MM me jučer uvjeravao da se bebica miče... a svi kažu da u prvoj trudnoći osjetiš bebu tek oko 20.tjedna pa sam malo zbunjena

međutim kod mene se sve događa rano, rano se beba vidjela na uzv, rano su počele mučnine.... pa tko zna
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:00   #83
ovo sa leptiricem puno zena kazu da ih posjeca na to.. meni na pocetku nije bilo tako.. meni je bio jedan lagani udarac i to je to.. par puta za redom.. tek par tjedana kasnije sam imala "leptirice".

od 20. tj. valjda cesce osjetis.. ja sam svoju prvi put u 17. osjetila.. i onda par dana mir i tisina pa opet.... itd. tek u 21./22. sam pocela svako malo osijecati..

to je to sad ju puno mazi...
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 16:06   #84
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
cure imam ja jedno pitanje... mi ćemo u petak napuniti 15.tjedana trudnoće a ja već par dana nekolliko puta dnevno osjetim u trbuhu nekakvo "drhtanje", kao da me beba udari pa mi trbuh iznutra malo podrhti... jel moguće da mi se već sad javlja? nije malo prerano?

crijeva nisu jer je ovo svaki put na nekoj drugoj strani trbuha, jednom skroz nisko , drugi put s desne strane i tak ...
tako nesto osjetim i ja...ali ako je polagano mislim da je beba, a ako je kratko i brzo podrhtavanje trbuha, kao neko pulsiranje maternice,, onda mi se cini da nije beba jer mi je gin rekla da to tako mrsave trudnice osjecaju zile kucavice u trbuhu...jedva cekam da budem siguna da je bebica
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 16:11   #85
ja sam prvi put bebu osjetila, za pravo u 21. tjednu .. tada sam osjetila da me trknula ...

a prije tog sam imala neki feeling kao neki leptirćeki
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 21:29   #86
ja isto kao i Sanja, prvi put osjetila tak oko 20 tjedna, a prije samo osjecala nesto kao crijeva ili pak kao neki leptirici i ono trbuh bio napet, a sad u 26 osjetim bas kad me lupne, samo mala mudrica cim tata stavi ruku na trbuh ona se pritaji.. srceko mamino
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 14:22   #87
kazu da se u drugoj trudnoci beba osjeti nesto ranije nego u prvoj trudnoci. u prvoj trudnoci oko 21-22 sedmice, u drugoj nesto ranije. ja sam prvu bebicu osjetila u 21 sedmici, a drugu u 17.toj i to sam sto posto sigurna da je bila beba, a ne crijeva. to dijete se toliko ritalo u stomaku, da se u 20-21. sedmici tacno vidjele gute kako izlecu iz stomaka. sav mi je stomak "plesao", izbocivao se. ko to nije vidio, ne bi mi vjerovao. muz je na plazi sirom otvorio oci i nije mogao vjerovati da se tako rano to moze golim okom vidjeti. cak je bilo i malo stravicno.

a ono sto najvecu ulogu igra kada se dijete moze osjetiti, nisu samo sedmice trudnoce vec i polozaj posteljice. posteljica se moze nalaziti ili na prednjem zidu ili na straznjem zidu tj. iza djeteta. znaci slikovito opisano kicma -djete- posteljica, ili kicma-posteljica- dijete. u prvom slucaju ako je posteljica ispred djeteta onda je logicno da se djete nesto kasnije osjeti, jer taj "udarac" amortizira i posteljica, a ako ispred djeteta nema nista, odnosno samo zid maternice osjeti se ranije. i tacno je tako kod mene bio slucaj, kod drugog djeteta je posteljica bila iza, i zato sam je tako rano osjetila.

Zadnje uređivanje Alica72 : 13.10.2007. at 14:26. Reason: dopuna
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 17:56   #88
nisam nikad razmisljala o polozaju posteljice al ovo sta si napisala sigurno ima smisla...ja sam do sad cula par puta udarac, al tako lagano, jedva....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 18:10   #89
to je meni rekao moj ginekolog, a i citala sam na vise mjesta o tom polozaju posteljice. ovdje u austriji kazu vorderwand i hinterwand placenta, i to stoji zapisano u mat. knjizici. mozes pitati svog ginekologa gdje se tvoja posteljica nalazi. vrlo moguce je onda to mali bebi sto osjecas
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 21:08   #90
ja nisam još ništa osjetila a sad smo u 15 tjednu.mada me MM uvjerava kad je neki dan držao ruku na trbuhu da je osjetio
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:46   #91
Talking

ja sam je jučer osjetila... 15+6
bila sam smotana dok sam htjela dohvatiti nesto sa najvise police te sam malkoc skocila i pri tome osjetila mjehurice..
misila sam najprije da je od probave, al onda sam ih osjetila pred spavanje i preko noci i danas čitav dan....za sada samo na jednoj strani.
ahhhhhh kako lijepo..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 21:32   #92
još uvijek ništa,a ja sam nestrpljiva ,čak sam noćas i sanjala da se beba miče
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:15   #93
mislim da sam vec napisala da sam sa 12-13 tjedana pocela osjecati famozne leptirice / mjehurice (mada je meni vise licilo na crijeva) i da sam bebolinu osjetila prvi put kako lupa u 16. tjednu , al vam jednostavno moram prijaviti da je jucer (19 plus 3) mm prvi puta uspio osjetiti svoju bebicu i to bila se bas pravo razmahala, plesala,, skakala, ne znam sta pa je u pola minute dobio u ruku cak 4 udarca... i bio je sav sreeeetan, kao "ma sta tako jako se to cuje?!? ", bili su mi preslatki njih dva u svojoj prvoj komnikaciji do sad....sad mi ljubi trbuh jos vise, ljubav moja
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:28   #94
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
mislim da sam vec napisala da sam sa 12-13 tjedana pocela osjecati famozne leptirice / mjehurice (mada je meni vise licilo na crijeva) i da sam bebolinu osjetila prvi put kako lupa u 16. tjednu , al vam jednostavno moram prijaviti da je jucer (19 plus 3) mm prvi puta uspio osjetiti svoju bebicu i to bila se bas pravo razmahala, plesala,, skakala, ne znam sta pa je u pola minute dobio u ruku cak 4 udarca... i bio je sav sreeeetan, kao "ma sta tako jako se to cuje?!? ", bili su mi preslatki njih dva u svojoj prvoj komnikaciji do sad....sad mi ljubi trbuh jos vise, ljubav moja
Moj dragi meni obavezno svako jutro mazi trbuh i bebač mu se javi... ,ima takav ritam a ja obavezno čekam svaku večer ponoć (odgledam sve serije) jer poslije ponoći je fešta beba lupa i lupa i tako svaku večer. Pa kad se umiri ja krećem na spavanje. Vidjela sam na internetu da su si neke trudnice snimale trbuh odnosno mrdanje bebe- baš mi se čini kao super ideja i ja ću s mobitelom snimit jednu večer mog mišića da imam za uspomenu
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:32   #95
Ja se nisam pohvalila..ali moja mišica se javila sa 17 tjedana+1 dan. Taj dan sam bila na pregledu i dok je rekao da sumlja da je cura, a mi stalno mislili da je dečko.

Navečer kad smo mm i ja legli u krevet, on je naslonio glavu na trbuh i prvi put se bebi obratio u ženskom rodu sa: "di je moja curica"..i na to je bilo instinktivno 2 kick-a. Ja sam se rastopila totalno!

Pošto sam mislila da je rano, a nisam ni te mjehuriće osjećala ranije, nisam se htjela prerano veselit. Aali kad se ponovilo drugo večer i sad svaki dan..znam da je to bilo to. Eto kćer reagira na svog taticu!

A što se tiče toga da on osjeti..mislim da ćemo se morat malo dulje strpit..jer će mačka morat malo ojačat da udarčić prođe kroz mamin špek na buši hehe
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:35   #96
meni je žao mog muža...svaki put kad stavi ruku na trbuh beba se prestane ritat... a valjda će uskoro i on potrefit koji udarac
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 23:16   #97
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
meni je žao mog muža...svaki put kad stavi ruku na trbuh beba se prestane ritat... a valjda će uskoro i on potrefit koji udarac
Kod nas baš obrnuto Dok se ja mazim s trbuhom beba skoro pa ništa, ali kad tata stavi ruku- luuudilooo... lupa da me sve zaboli i pokušava ga dodirnut. Ako pomakne ruku beba počne lupat na tom mjestu. Zeza se mm da ga to bebač pokusava potjerat od svoje mame Ne moram ni pisat koliko nas to razveseli.

Zadnje uređivanje m@l@ pl@v@ : 06.11.2007. at 23:57.
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 20:03   #98
Ja sam ju prvi put osjetila nešto prije 21.tjedna. Imala sam feelig da mi netko kuca iznutra na donji dio trbuha. Sada ju dosta dobro osjećam, mrda se, smješna je, ponekad imam osjećaj da me čuje pa se javi.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 21:29   #99
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
Imala sam feelig da mi netko kuca iznutra na donji dio trbuha.
eeeeeeee, ovo je najbolji opis koji sam dosad vidjela
sve ostalo mi je nekak bilo apstraktno...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 14:23   #100
potpisujem ovo za kucanje iznutra, a mene jos asocira kao kad si na vratu opipam zilu kucavicu pa slusam otkucaje, jedino sta ih je puno manje, al isti feeling
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.