Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 15:44   #1
Upis u 1. razred - liječnički i školski pregled

Za zdravstveni pregled između ostalog je potrebno donijeti i potvrdu o stanju zubi, inače je naša teta zubarica sasvim OK ali na pregledu se dogodilo to da je princezicu nazvala bebom jer još nema trajne zube (niti u erupciji, ništa) i poprilično nezdovoljstvo izrazila po pitanju izdavanja potvrde. Na kraju je to ipak napravila ali i naglasila da je to prvi put da izdaje takvu potvrdu. Da li je netko imao sličnih iskustava jer i mama je sada poprilično . I strah me je uopće liječničkog pregleda je smo visoki čak 115 cm i teški 20 kg i da napunili smo 6 godina (22.3.) i jako želimo ići u školu.
eurosuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:17   #2
Quote:
eurosuper kaže: Pogledaj post
Za zdravstveni pregled između ostalog je potrebno donijeti i potvrdu o stanju zubi, inače je naša teta zubarica sasvim OK ali na pregledu se dogodilo to da je princezicu nazvala bebom jer još nema trajne zube (niti u erupciji, ništa) i poprilično nezdovoljstvo izrazila po pitanju izdavanja potvrde. Na kraju je to ipak napravila ali i naglasila da je to prvi put da izdaje takvu potvrdu. Da li je netko imao sličnih iskustava jer i mama je sada poprilično . I strah me je uopće liječničkog pregleda je smo visoki čak 115 cm i teški 20 kg i da napunili smo 6 godina (22.3.) i jako želimo ići u školu.
... nadam se da se zadnja rečenica odnosi samo na kćer.... niste valjda ZAJEDNO toliko visoke i teške... a koja od vas dvije JAKO želi ići u školu?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:38   #3
Quote:
eurosuper kaže: Pogledaj post
Za zdravstveni pregled između ostalog je potrebno donijeti i potvrdu o stanju zubi, inače je naša teta zubarica sasvim OK ali na pregledu se dogodilo to da je princezicu nazvala bebom jer još nema trajne zube (niti u erupciji, ništa) i poprilično nezdovoljstvo izrazila po pitanju izdavanja potvrde. Na kraju je to ipak napravila ali i naglasila da je to prvi put da izdaje takvu potvrdu. Da li je netko imao sličnih iskustava jer i mama je sada poprilično . I strah me je uopće liječničkog pregleda je smo visoki čak 115 cm i teški 20 kg i da napunili smo 6 godina (22.3.) i jako želimo ići u školu.
Moja ima 6 i po i jos nema trajne zube a ide u prvi razred jer su kod nas u Mkd promenili zakone i sad sva djeca koja u rujan imaju 5,i 8 mjeseci moraju da pogu u skolu i to ne mala skola,vec prvi razred od devetoletke,mala skola ostaje samo sad je pohagaju4,5 god.i kakvog rezona ima dali ima trajne zube ili ne za upis u skolu,nisu sva djeca ista.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:48   #4
[QUOTE=simple mind;13233013]... nadam se da se zadnja rečenica odnosi samo na kćer.... niste valjda ZAJEDNO toliko visoke i teške... a koja od vas dvije JAKO želi ići u školu? :

Ne nismo to je visina i težina princeze, a koja od nas jako želi u školu:isto princeza, nažalost mama još nije spremna
eurosuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:50   #5
[QUOTE=eurosuper;13233484]
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
... nadam se da se zadnja rečenica odnosi samo na kćer.... niste valjda ZAJEDNO toliko visoke i teške... a koja od vas dvije JAKO želi ići u školu? :

Ne nismo to je visina i težina princeze, a koja od nas jako želi u školu:isto princeza, nažalost mama još nije spremna
Lako princezi željeti školu kad ne zna kaj ju čeka
Ti si majka, ako misliš da nije dovoljno zrela (ili joj jednostavno želiš omogućiti još jednu bezbrižnu godinu), razmisli o odgodi.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:53   #6
[QUOTE=simple mind;13233527]
Quote:
eurosuper kaže: Pogledaj post

Lako princezi željeti školu kad ne zna kaj ju čeka
Ti si majka, ako misliš da nije dovoljno zrela (ili joj jednostavno želiš omogućiti još jednu bezbrižnu godinu), razmisli o odgodi.
Slazem se ,kako sam ja htela da moja jos jednu godinu ostane doma, ali nije se moglo morali smo postovat zakone
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:54   #7
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Moja ima 6 i po i jos nema trajne zube a ide u prvi razred jer su kod nas u Mkd promenili zakone i sad sva djeca koja u rujan imaju 5,i 8 mjeseci moraju da pogu u skolu i to ne mala skola,vec prvi razred od devetoletke,mala skola ostaje samo sad je pohagaju4,5 god.i kakvog rezona ima dali ima trajne zube ili ne za upis u skolu,nisu sva djeca ista.
To i je i moje mišljenje, nisu sva djeca ista, ali me jednostavno zbunila njena reakcija (tete zubarice) i sada me zanima da li se možda to još nekome dogodilo jer stvarno nisam mislila da problem pri upisu mogu biti trajni zubi...
eurosuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:05   #8
Quote:
eurosuper kaže: Pogledaj post
To i je i moje mišljenje, nisu sva djeca ista, ali me jednostavno zbunila njena reakcija (tete zubarice) i sada me zanima da li se možda to još nekome dogodilo jer stvarno nisam mislila da problem pri upisu mogu biti trajni zubi...
Tako je, sto jos nece izmisliti, a za u skolu pa mozes je dati ona na jesen ce imati 6 i po zar ne,danasnja djeca su vrlo pametna ali ako kod vas ne obavezuju da mora onda mozes prolongirati ali bi onda dogodine imala 7 ipo,a zamisli moju sa 5,9 mjeseci je pocela, pa imaju domaci, pa engleski,pa svaki dan ustajanje rano nema ono danas mi se ne ide, ali to je to kad pratimo strane obrazovne programe
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:07   #9
Može se tražiti odgoda.... ako ide u vrtić, zamoli tete u vrtiću i psihologa da preporuče odgodu (naravno, ako za to ima razloga).
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:15   #10
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
Može se tražiti odgoda.... ako ide u vrtić, zamoli tete u vrtiću i psihologa da preporuče odgodu (naravno, ako za to ima razloga).
U tome i je kvaka svi se slažu da je ona spremna za školu i onda odeš kod stomatologa i šok...
eurosuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:45   #11
Nema potrebe za odgodom,ako je dijete školski obaveznik šk.god.08./09. onda ide u školu ako je po mišljenju liječnika školske medicine i stručnog tima u školi spremno za nju.
Potvrda stomatologa o stanju zubi kao i nalaz krvi i urina(osim ako nisu jako loši) nisu indikacija za odgodu ako je dijete spremno.
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:05   #12
Nasmijala sam se na ono "20 kila" - moj najmanji ima 2.5 godina i oko 20 kila - pa da ga pošaljem u školu Po kilaži bi ga primili....
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:02   #13
Od zubara se traži potvrda da su zubi sanirani, a ne da su narasli trajni. A što se veličine tiče - i moja je tu negdje i ide u školu na jesen.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:17   #14
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Od zubara se traži potvrda da su zubi sanirani, a ne da su narasli trajni. A što se veličine tiče - i moja je tu negdje i ide u školu na jesen.
Sve mi je to jasno mene samo zanima da li imaš još djece u toj dobi samo s mliječnim zubićima ili je moja princeza neki fenomen.
eurosuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:25   #15
Ima samo donja dva trajna i šestice koje još izbijaju. Starijoj su trajni počeli rasti oko 5 i pol godina. Al' sve ti je tako individualno. Znam da u vrtičkoj grupi ove srednje ima klinaca koji još imaju mliječne. Ne brini i nađi nekog "pametnijeg" i svakako taktičnijeg zubara.
Bitno je da su zubi zdravi.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:27   #16
Quote:
eurosuper kaže: Pogledaj post
Sve mi je to jasno mene samo zanima da li imaš još djece u toj dobi samo s mliječnim zubićima ili je moja princeza neki fenomen.
uopće te nerazumijem,više od 50% djece u toj dobi imaju još mliječne zubiće.
moj mali isto,on je dobio od zubarice potvrdu potrebnu za malu školu da je
bio na pregledu,baš mu je i bila popravila dva kutnjaka, imao je karijes.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:17   #17
I meni ovo zvuči kao čudna zubarka, nemaš ništa za brinuti!!Koliko je prvašiča još krezubo
Tamili is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:29   #18
Ja se tocno sjecam da sam sa 6 jos imala sve mlijecne,a sa oko 13()mi je ispao zadnji mlijecni
Danas sam ziva i zdrava
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:51   #19
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Ja se tocno sjecam da sam sa 6 jos imala sve mlijecne,a sa oko 13()mi je ispao zadnji mlijecni
Danas sam ziva i zdrava
Hvala to je ono što me zanimalo da li je još netko sa šest godina imao samo mliječne zube.
eurosuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:26   #20
moja curica je u desetom mj. napunila 6 i sva je zabrinuta jer vecinu njezinih prijateljica u vrticu je ispao barem jedan zubic i posjetio ih je zubic vila , a njoj je izrastao jedan na pola a nijedan nije ispao .
molila me za razne metode vadjenja zubica ,cak je rekla da uzmem tatina kljesta samo da taj zub vise izadje van jer kako to da bas samo njoj nije ispao nijedan zubic
molila je sve prijateljice da joj pokusaju rasklimat zub i izvadit ,vezali smo joj i konac oko njega ...
uh ,bilo mi je tako zao sto nju to toliko muci ,rasklimali smo zub od silnog cupanja i jedva ga izvadili

bas sam danas dobila poziv za sistematski pregled ,sigurno ce bit sretna kad cuje ,
sada je velika i niko vaznji od nje jer se krece u skolu !
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.