Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2009., 13:16   #81
izgleda da ce sve proraditi kroz max 20 min, a ovo da bankomati ne rade nije tocno jer su radili cijelo vrijeme hvala bogu barem da smo to imali
grendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:18   #82
od obavijesti ni "b"

zato kad otvorite njihovu web. stranicu ni traga ni glasa da imaju neki problem sa sustavom i da o tome obaviještavaju klijente

kao da je sve u potpunom redu a niti jedna poslovnica im ne radi. HALOO
raco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:19   #83
Quote:
etera35 kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim sto se vi toliko pjenite. Promijenila sam do sad četiri banke - PBZ, Zabu, Raiffeisen i sad sam u HPB i nema niti jedne u kojoj se to nije dogadjalo na dan ili dva.
Jedino što su Zabi ipak onda znali (nekad, kad im se dalo) "ručno" šljakati na blagajnama, ali ni to baš već dugo.

Selila sam se, zato sam mijenjala banke...da ne mislite da sam neki gik Niti u jednoj nije bilo savršeno...a brijem da niti ne bude....ja sam take it easy tip...
Milo moje! Neki od nas imaju i poslovne račune tamo. I ako ne mogu platiti dobavljača jer glupa banka ima zastoj tehničke naravi, kako onda da ljudi posluju?? Ili plaćanja prema državi? Misliš da će mi banka dati "ispričnicu" jer nisam platila svoje obveze? Ne, nego će mi lijepo država spucati kamatu (u najboljem slučaju), a ja si, kao mali poduzetnik, takve troškove teško mogu priuštiti.
Koja OZBILJNA firma si može priuštiti zastoj u poslovanju od 2 dana??
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:20   #84
Quote:
grendi kaže: Pogledaj post
izgleda da ce sve proraditi kroz max 20 min, a ovo da bankomati ne rade nije tocno jer su radili cijelo vrijeme hvala bogu barem da smo to imali
Bankomat u poslovnici na Velesajmu nije radio, prolazila sam onuda.
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:22   #85
Quote:
raco kaže: Pogledaj post
zato kad otvorite njihovu web. stranicu ni traga ni glasa da imaju neki problem sa sustavom i da o tome obaviještavaju klijente

kao da je sve u potpunom redu a niti jedna poslovnica im ne radi. HALOO
Kad pokušaš otići na NetBanking, tamo postoji obavijest.
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:43   #86
Problem je riješen ... sada rade
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:43   #87
Znaci to je normalna pojava... mozda bi korisnici trebali bit obavjesteni unaprijed o nestabilnosti i mogucem padu sustava, te postupcima banke u takvim slucajevima. Takodjer, neizvjesno je kada ce se sustav ponovo podignuti - u ponedjeljak ujutro su rekli za 2 h, zatim do 14 h, zatim do 17 h, zatim do jutros... Ljudi imaju unaprijed kupljene avionske karte, isplanirana putovanja, placeni smjestaj u hotelima, poslovne sastanke itd. i pouzdaju se u banku u koju su ulozili svoj novac. Da ne spominjem poslovne korisnike i moguce velike gubitke. Mislim da bi banka trebala nadoknaditi sve gubitke koje su pretrpjeli njihovi klijenti, premda se neki ni novcano vise ne mogu nikako nadoknaditi, te u slucaju pada sustava obavezno imati alternativnu mogucnost poslovanja.
icerose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:44   #88
Bankomati su možda radili prije dva, tri dana.
Jučer i danas ne.
Netbanking već treći dan ne radi.
Jučer sam pokušao dignuti lovu na bankomatima u Središću, Avenue mall-u,
Velesajmu - ništa.
Pokušao sam jučer i u poslovnici velesajam podignuti moj novac, ne može.
Piše na vratima, tehnički problemi, normalizacije se očekuje oko 14:00 sati.
Do danas još ništa od normalizacije.
Baš me zanima da li će im zakazati sustav kada budu trebali naplatiti naknade za vođenje računa, netbanking....
A koliko će tek ljudi povući lovu iz njihovih banaka nakon ovoga, naročito
ako završe u novinama.
Marty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:47   #89
Quote:
raco kaže: Pogledaj post
zato kad otvorite njihovu web. stranicu ni traga ni glasa da imaju neki problem sa sustavom i da o tome obaviještavaju klijente

kao da je sve u potpunom redu a niti jedna poslovnica im ne radi. HALOO

Ne slažem se s tobom. Obavijest je stajala cijelo vrijeme na stranici Netbankinga.
Sad ta ista stranica divlja, mislim da će proraditi. Navodno bi trebalo popodne sve profunkcionirati.
sunchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 13:48   #90
Quote:
Marty kaže: Pogledaj post
Bankomati su možda radili prije dva, tri dana.
Jučer i danas ne.
Netbanking već treći dan ne radi.
Jučer sam pokušao dignuti lovu na bankomatima u Središću, Avenue mall-u,
Velesajmu - ništa.
Pokušao sam jučer i u poslovnici velesajam podignuti moj novac, ne može.
Piše na vratima, tehnički problemi, normalizacije se očekuje oko 14:00 sati.
Do danas još ništa od normalizacije.
Baš me zanima da li će im zakazati sustav kada budu trebali naplatiti naknade za vođenje računa, netbanking....
A koliko će tek ljudi povući lovu iz njihovih banaka nakon ovoga, naročito
ako završe u novinama.

Ja sam jučer normalno izvršila upit u stanje tekućeg, deviznog i digla pare na bankomatu u Jablanskoj (Rudeš). E da, i platila režije na POS-u u pošti.
sunchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 14:55   #91
Quote:
sunchy kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s tobom. Obavijest je stajala cijelo vrijeme na stranici Netbankinga.
Sad ta ista stranica divlja, mislim da će proraditi. Navodno bi trebalo popodne sve profunkcionirati.
da istina obavijest se vidi kad se želi koristiti netbanking. ali obavijest bi trebala biti na prvoj stranici- naslovnici a ne na netbankingu. ljudi sigurno odmah provjeravaju na webu i kontakt telefonima kad se pojavi ovakav problem.

sigurno ne idu svi provjeravati i tražiti obavijesti na pojedinim opcijama koje banka nudi, posebno ako nisu korisnici netbankinga.

poanta je da se banka pravi kao da je sve ok. i tek kad nešto pokušaš vidiš da postoji problem u poslovanju koji traje već par dana.
raco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 14:59   #92
Quote:
raco kaže: Pogledaj post
da istina obavijest se vidi kad se želi koristiti netbanking. ali obavijest bi trebala biti na prvoj stranici- naslovnici a ne na netbankingu. ljudi sigurno odmah provjeravaju na webu i kontakt telefonima kad se pojavi ovakav problem.

sigurno ne idu svi provjeravati i tražiti obavijesti na pojedinim opcijama koje banka nudi, posebno ako nisu korisnici netbankinga.

poanta je da se banka pravi kao da je sve ok. i tek kad nešto pokušaš vidiš da postoji problem u poslovanju koji traje već par dana.
Ah, ti isto, pa da ljudi odmah znaju za problem
. Još da i u novinama objave
Ovako lijepo, ništa ne sluteći, dođeš u dućan, probaš platiti, pa se malo obrukaš, iznerviraš i tako to. Naravno, sve to još i naplate
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:01   #93
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
Milo moje! Neki od nas imaju i poslovne račune tamo. I ako ne mogu platiti dobavljača jer glupa banka ima zastoj tehničke naravi, kako onda da ljudi posluju?? Ili plaćanja prema državi? Misliš da će mi banka dati "ispričnicu" jer nisam platila svoje obveze? Ne, nego će mi lijepo država spucati kamatu (u najboljem slučaju), a ja si, kao mali poduzetnik, takve troškove teško mogu priuštiti.
Koja OZBILJNA firma si može priuštiti zastoj u poslovanju od 2 dana??
a) za dva dana ti država račune neće blokirat
b) ako si ozbiljan poduzetnik onda račune plaćaš na vrijeme a ne u zadnjih 5 minuta
c) ako si ozbiljan poduzetnik i do sad uredno posluješ dobavljači ti neće otkazat ugovore ako im javiš da kasniš dva dana zbog banke
d) ako si ozbiljan poduzetnik firma ti neće propast zbog tog zastoja
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:36   #94
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
a) za dva dana ti država račune neće blokiratb) ako si ozbiljan poduzetnik onda račune plaćaš na vrijeme a ne u zadnjih 5 minuta
c) ako si ozbiljan poduzetnik i do sad uredno posluješ dobavljači ti neće otkazat ugovore ako im javiš da kasniš dva dana zbog banke
d) ako si ozbiljan poduzetnik firma ti neće propast zbog tog zastoja
Neće, ali će mi sjesti na carinsku garanciju čime mi pada rejting kod carinarnice. I MOGU blokirati račune ako obveze nisu plaćene na vrijeme.
A za ostale stvari imaš pravo. Ali isto tako ozbiljan poduzetnik planira novčani tijek, te ako sam naumila određene financijske obveze platiti u ponedjeljak, onda to želim i napraviti.
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:37   #95
Inače, proradilo je.
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:58   #96
Jel probao netko nešto platiti preko netbankinga? Meni osim što je sporo ne radi... Uđem u njega i sve, ali kad trebam platit neće...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 17:00   #97
Meni je jučer baš neka štednjica istekla, oročujem po na 1 mjesec čisto da ne trune. Nisam otišao jučer, odem danas, kaže teta ne može. Sad evo tu čitam da trunu već 2 dana, oni, "velika" ESB. Sutra idem i selim novčiće. Meni će oni dizati naknade i naplaćivati maltene stajanje u redu, a sustav im je kvalitete kragujevačkog Fiata. Bye bye ESB.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 20:10   #98
Od svih vas ovdje najviše me se dojmio slafko koji je izgleda svu pamet svijeta popio, a pojma nema o čemu priča. Pao je HOST sustav, a baš me zanima koliko slafko ima soli u glavi kad uspoređuje kompjutere doma i sustav jedne banke, koji se održava, nadograđuje i servira jednom, po potrebi i dva puta tjedno!

Zbilja bi ESB-u trebalo biti neugodno zbog toga, ali ne mislite li da će i oni sami napraviti sve što je u njihovoj moći da ljudima ne idu opomene, da im se ne nabijaju kamate i slične stvari upravo zato što to nije problem klijenata nego Banke...?

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 20:12   #99
Quote:
Marty kaže: Pogledaj post
Bankomati su možda radili prije dva, tri dana.
Jučer i danas ne.
Bankomati su normalno radili cijeli dan, svaki dan.
To ti ja mogu garantirati.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 21:12   #100
ja sam 1000000000% siguran da bankomat kod poslovnice u vlaškoj jučer u 11 nije radio (kao ni poslovnica)
a ja sam taman htio otvoriti račune tamo i prebaciti se

samo zaposlenice nisu bile nešto raspoložene za moje upite pa sam odustao od tog
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.