Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2012., 18:58   #1
Sanjati umrlog na njegov rođendan

Noćas sam sanjala dedu, maminog tatu, koji je umro 2002. Nismo pričali, samo sam ga vidjela da stoji ispred kuće di su on i baka živjeli. U snu sam se približavala toj kući. Viknula sam mu nešto u stilu kak se on tak rano probudio (bila je zora i sunce je bacalo duge sjene okolo), a on mi je mahnuo rukom kao da priđem bliže jer me ne čuje tak daleko. Probudila sam se iste sekunde i bilo mi je bed jer sam ga htjela još sanjati, pogledala na mob, 6:11 ujutro, i rasplakala se onak iz čista mira.
Kasnije pričam mami i kaže mi da je na današnji datum bio dedin rođendan. Sva sam se naježila!
Inače me se takve stvari baš previše i ne dotiču ali o ovome razmišljam cijeli dan! Wtf? Ni ne znam kad mu je bio rođendan... Nek mi netko proba dati bilo kakvo polu/suvislo objašnjenje...
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:49   #2
Nisi jedina, i meni se to dogodilo.

Isto djed, isto mamin otac, koji je umro kad je mama bila trudna sa mnom.

Međutim, ja sam shvatila poslije zašto sam ga sanjala tada kad jesam: dolazio je rat, on je bio jako tužan i ozbiljan i nešto mi je govorio a ja tada nisam razumjela.
Sljedeće godine moja baka je umrla (njegova žena) u okruženju, u gladi i bolesti
Da sam shvatila poruku, bila bih je izvukla na vrijeme.
Sanjala sam i tetka na godišnjicu njegove smrti, neopisivo sretan je bio u tom snu, lebdio je nekako u zraku i bio je u društvu moje tete (ne njegove žene, nego sestre njegove žene koja je u tom trenutku isto bila već pokojna) i ona je isto bila nasmijana kao nikad dok je bila živa, oboje su mi mahnuli i otišli.

Napominjem, nisam ni ja znala kad je on umro, živio je u Vojvodini, i ja ga nisam bila vidjela godinama. Nisam mu bila ni na pogrebu; tata mi je rekao kad sam mu ispričala san da mu je tog dana bila godišnjica smrti.

Meni je samo jedno objašnjenje: duša je vječna, zagrobni život postoji.
Drugog objašnjenja nema. Pomoli se za djedovu dušu a i za svoju
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:51   #3
Hvala ti na odgovoru
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 07:43   #4
Quote:
Awakening kaže: Pogledaj post
Noćas sam sanjala dedu, maminog tatu, koji je umro 2002. Nismo pričali, samo sam ga vidjela da stoji ispred kuće di su on i baka živjeli. U snu sam se približavala toj kući. Viknula sam mu nešto u stilu kak se on tak rano probudio (bila je zora i sunce je bacalo duge sjene okolo), a on mi je mahnuo rukom kao da priđem bliže jer me ne čuje tak daleko. Probudila sam se iste sekunde i bilo mi je bed jer sam ga htjela još sanjati, pogledala na mob, 6:11 ujutro, i rasplakala se onak iz čista mira.
Kasnije pričam mami i kaže mi da je na današnji datum bio dedin rođendan. Sva sam se naježila!
Inače me se takve stvari baš previše i ne dotiču ali o ovome razmišljam cijeli dan! Wtf? Ni ne znam kad mu je bio rođendan... Nek mi netko proba dati bilo kakvo polu/suvislo objašnjenje...
Dušama rođendani zemaljskih tijela,ama ništa ne znače.
Osobno smatram krajnjim neukusom i nepoštivanjem vjere,kad se na grobove donose božićna drvca,rođendanski pokloni i slično,a doma se pali svijeća na rođendan preminulih i slično.
Vjerujem da si negdje u podsvijesti djedov rođendan imala registriran,a to te navelo da se sjetiš svog odnosa s pokojnikom,možda ti nedostaje a san ima svoju simboliku.
Ima jedna uzrečica:
Pokojni su tek pokojni kad sječanje na njih ne bude više ni u u jedne žive osobe...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.