Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2009., 12:16   #21
Ima li tko iskustva sa preparatima kojima su osnova flavonoidi iz ginkga? Navodno djeluju kao vazodilatatori žila, osobito onih u glavi pa povećavaju opskrbljenost mozga kisikom. Prepisuju ih za bolje pamćenje, koncentraciju i slično. Ima i nekih istraživanja u vezi s Alzheimerovom bolešću i demencijom ali su rezultati svakakvi. Neki potvrđuju pozitivni utjecaj, neki ne.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 12:27   #22
http://en.wikipedia.org/wiki/ATC_code_N06
hint: N06B
g4gfact0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 21:50   #23
Quote:
Platon kaže: Pogledaj post
Mene zanima modafinil. Neznam dal da narucujem iz SAD-a/Kanade ili Indije/istocnih zemalja ili mozda cak negdje iz Europe.

Dali je netko vec narucivao? Moze li biti problema na carini?
Može biti problema, to ovdje nije u slobodnoj prodaji.

S druge strane, ako ti pošalju u kutiji na kojoj piše "nutritional supplements", onda ti valjda neće otvarati (meni obično nisu).
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 22:33   #24
Može li mi netko objasniti kako naručiti ove lijekove iz Amerike s ovih stranica, jer ja nisam uspio skužit Upišem u tražilicu na tim njihovim stranicama (piracetam, oikamid i sva ova ostala nabrojana imena) i ništa mi ne izbaci, kao nema toga u ponudi

I kakva je procedura oko plaćanja? Jel može i pouzećem ili se mora preko banke, paypalova i sl. i ako da kako se to uopće radi, budući da nikad nisam preko tog naručivao...
jurek123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 23:17   #25
U teoriji,
Quote:
http://www.carina.hr/Putnici/Postupak.aspx kaže:
Sukladno mišljenju Ministarstva zdravstva, uvoz lijekova za osobne potrebe građana Republike Hrvatske putem pošte nije dozvoljen.
U praksi, ne znam koliko to prolazi.

Za američke sajtove ne znam, ali već je bio na topiku link na češku ljekarnu gdje prodaju piracetam. Na sajtu možeš vidjeti sredstva plaćanja itd. Inače, općenito, sumnjam da iz inozemstva možeš išta plaćati pouzećem.

Ono što mene zanima jest hoće li ta zabrana uvoza pasti u vodu što se tiče EU kad RH uđe u europsku carinsku uniju budući da, koliko shvaćam, neće biti carinske kontrole između zemalja unutra.
__________________
Potpišite peticiju za zabranu softverskih patenata u Europi.
>>H is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 20:08   #26
kako da nadjem informaciju da li je uvoz lekova za sopstvene potrebe dozvoljen u srbiji ? planiram da narucim piracetam .... nasao sam jednu slovacku farmaceutsku kucu gde se moze naruciti preko neta .....
yolpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:20   #27
Nootropics EU

Mogla bih probati piracetam iz jednostavnog razloga sto je jeftin, netoksican, i ipak ima neki dokazan korisni ucinak na mozak iako ne nuzno kao smart drug. U medjuvremenu sam se konzultirala sa jednom poznanicom ljekarnicom koja mi je potvrdila da su racetami premalo testirani na zdravim ljudima da bi se moglo ista znacajno zakljuciti o njihovom nootropickom efektu na koncentraciju i pamcenje.

Izvinjavam se Gospodo pošto neznam kako se ovo kaže na tečnom Hrvatskom ali mislim da bi se ovo gore moglo nazvati Babine Priče.

Racetami su svi napravljeni skoro iz jednog jednog jedinog razloga a to jeste da se izliječi alzheimova bolest i sama činjenica toga mora da ti da ideju da nije placebo.

Skoro svi racetami su više nego testirani i funkcionišu.

Naravno postoje uslovi pod kojima fnkcionišu:
To jest da se ne drogiraš opijatima, da ne piješ alkohol itd

Naravno nećeš postati supersmart preko noći ali ćeš sa kontinuarnim korišćenjem da spoznaš da se od jednom sjećaš stvari iz ranog djetinjstva itd.

Uvjeriti se isto možeš da odjednom magla / pritisak posebno kod ljudi koji su uvijek pod pritiskom nestane i mozak normalno može da funkcioniše.

Racetami najviše funkcionišu iz razloga jer stimuliraju neurone i rad neurona koji su zaduženi za procesuiranje/slanje informacije koji su sa jednom riječi oštećene konekcije koje se multipliciraju i ozdrave...

Racetami se naravno nemogu ni generalno kategorisati jer imaš jedne koji djeluju odmah/instantno a druge koji se moraju da se koriste na duže vrijeme.

Postoji i taj fakt da nootropics ili racetami ne djeluju na svakoga isto i da se neki za željeni efekat moraju koristiti u kombinaciji sa drugima.

U suštini sam topic racetama ili Nootropics neko ko se na duže vrijeme sa tim ne pozabavi i skoro ne studira kao što bi nešto studirao na universitetu nemože nikada ni razumjeti.

Imaju forumi koje moraš posjetiti, internacionalni forumi puni obrazovani ljudi koji su testirali privatno i na sebi preko dužeg vremeskog perioda efekte i koji su skoro naučne radove napisali o tome.

Govorim o forumima na kojima svoj opinion nemožeš dati ako jedan produkat nisi testirao više od 20 dana na samom sebi.

Samo ono što se pročita na wikipediji ili na internetu genralno ne može da se uzme zdravo za gotovo.

Da u žurbi da ispravim ovu Gospođu gore i ja nebi puno pogriješio napravit ću tačku sada jer nemam ni vremena a taj topic je toliko opširan da se nemože na kratko ni da komentariše .

Puno Pozdrava
...
DrCorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:06   #28
Može li link jednog ili par od tih foruma?

Ima li itko ovdje tko koristi neke nootropike duže vremena da podijeli iskustva?
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 19:48   #29
Quote:
Bourne- kaže: Pogledaj post
Može li link jednog ili par od tih foruma?

Ima li itko ovdje tko koristi neke nootropike duže vremena da podijeli iskustva?
Zdravo.

Odlican izvor informacija, zajedno sa direktnim linkovima na relevantne clanke mozes naci na: http://www.gwern.net/Nootropics. Osoba u pitanju je "Less Wrong", ako ti to ista znaci.

Ja koristim nootropike otprilike godinu dana, on daily basis. Koristim Vitamin D (koji ima puno siru korisnost), Piracetam i CDP Choline. Nemam dojam da su mi se kognitivne sposobnosti znacajno povecale, no primjetio sam da se lakse budim. Te stvari variraju. No, spomenuti nootropici imaju siru korisnost. Baci oko na wiki i pogledaj citirane clanke:

http://en.wikipedia.org/wiki/Piracet...oval_and_usage
http://en.wikipedia.org/wiki/Citicoline.

Ako si vegetarijanac/vegan, mogao bi baciti oko na kreatin, kao sto ja sad upravo istrazujem. Evo link na wiki na kojoj mozes naci direktan link na studije:

http://en.wikipedia.org/wiki/Creatin...nitive_ability.

Odlucis li se kupiti nesto od navedenog, izvor koji funkcionira za mene: http://nootropichub.co.uk/. No, tih stvari imas posvuda i vjerojatno su sve ok. Zadnji savjet svima koji ga se vec ne drze: drzite se znanstvenih clanaka, ne stvari koje vam random ljudi i/ili neupuceni hrvatski doktori seruckaju.

Zadnje uređivanje Ershin : 28.06.2012. at 20:29.
Ershin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 19:25   #30
Hvala na informacijama. Modafinil mi djeluje kao teško za nabaviti. Znaš li koji se nootropici mogu dobiti u lokalnim ljekarnama bez recepta, da ih malo istražim prije nabavljanja?

I ovdje ima dosta informacija o Modafinilu ako nekoga zanima: http://www.sebastianmarshall.com/my-...with-modafinil
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 02:59   #31
Quote:
Bourne- kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama. Modafinil mi djeluje kao teško za nabaviti. Znaš li koji se nootropici mogu dobiti u lokalnim ljekarnama bez recepta, da ih malo istražim prije nabavljanja?

I ovdje ima dosta informacija o Modafinilu ako nekoga zanima: http://www.sebastianmarshall.com/my-...with-modafinil
Zdravo.

Sorry na kasnom odgovoru.

Osim "blagih" nootropika poput vitamina D, ne znam sto se kod nas lokalno moze nabaviti. No, mislim da narucivanje sa stranice koju sam ti bio poslao ne bi trebao biti problem. Dostavljaju u Hrvatsku.

Modafinil nisam probao. Ovdje mozes naci puno mogucnosti gdje se moze kupiti:
http://www.gwern.net/Modafinil.

Ono sto jesam probao je Melatonin koji kind of ima slican benefit kao Modafinil, samo slabiji. Vrlo je jeftin i mislim da ga cak mozes nabaviti lokalno. Od svih stvari koje sam probao, Melatonin mi ima najocitiji benefit - spavam manje i osjecam se odmornije. Kao bonus, mozda ces se i bolje sjecati snova. Iako sam uvijek mogao lako zaspati, problem je bio sto bih spavao previse (oko 10 sati i jos popodne 1-2 uz vrlo cesti umor kroz cijeli dan). Melatonin je jedina supstanca koja je ovo u potpunosti eliminirala (sada spavam maksimalno 9 sati, nikad popodne i ne osjecam nikakav umor). Preporucam. Slicne informacije mozes naci i ovdje: http://www.gwern.net/Melatonin.

Zadnje uređivanje Ershin : 22.08.2012. at 03:08.
Ershin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 10:31   #32
Melatonin mi djeluje kao nešto što bi mi dobro došlo u ovom trenutku, morat ću se raspitati o tome i vidjeti ima li toga u mojoj selendri
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 10:43   #33
Mali update.

Nabavio sam Melatonin u jednoj ljekarni, ostale su sve tražile recept. Točnije Melatonin Pura, talijanska neka proizvodnja ako sam dobro shvatio. 120 tableta od 3mg. U uputstvu piše popiti jednu tabletu dnevno, sat vremena prije spavanja s dosta vode. To sam sinoć i napravio.
Ne znam da li je bilo do uzbuđenja, vrućine ili tablete ali ja sam jedva zaspao, otišao sam u krevet u 23h i zaspao tamo negdje oko 4 ujutro. Samo sam se vrtio u krevetu i oznojio k'o konj, ali ja mislim da je to zbog ove vrućine. Uz to i glava me strašno boljela jedno vrijeme.
Ali uz sve to ustao sam prije par minuta (oko 9:30) potpuno naspavan, malo me noge još uvijek bole ali to je od posla.

Večeras planiram isto tako, nadam se da neće biti previš vruće i da ću se smiriti malo
Šta misliš da možda uzmem malo manju dozu, 1.5mg? Ne znam kako ću ih uspjeti raspoloviti jer su tablete sićušne. Koliku dozu ti uzimaš?



PS: Što se tiče snova, i ne sjećam ih se nešto posebno. Znam samo da mi je prvih nekoliko sati mozak radio u overloadu, više nego obično.. Puno više!
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 06:49   #34
Zdravo.

Quote:
Bourne- kaže: Pogledaj post
Mali update.

Nabavio sam Melatonin u jednoj ljekarni, ostale su sve tražile recept. Točnije Melatonin Pura, talijanska neka proizvodnja ako sam dobro shvatio. 120 tableta od 3mg. U uputstvu piše popiti jednu tabletu dnevno, sat vremena prije spavanja s dosta vode. To sam sinoć i napravio.
Ne znam da li je bilo do uzbuđenja, vrućine ili tablete ali ja sam jedva zaspao, otišao sam u krevet u 23h i zaspao tamo negdje oko 4 ujutro. Samo sam se vrtio u krevetu i oznojio k'o konj, ali ja mislim da je to zbog ove vrućine. Uz to i glava me strašno boljela jedno vrijeme.
Ali uz sve to ustao sam prije par minuta (oko 9:30) potpuno naspavan, malo me noge još uvijek bole ali to je od posla.
Rekao bih da je vrlo vjerojatno da si imao spomenute simptome zbog visoke temperature. Ovo su, citirano sa wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Melatonin#Adverse_effects), moguce nus-pojave koristenja Melatonina:
"Unwanted effects in some people especially at high doses (~3 mg/day or more) may include headaches, nausea, next-day grogginess, irritability, hormone fluctuations, vivid dreams, nightmares,[107] reduced blood flow and hypothermia."
Ovo tvoje bi mozda moglo ici pod iritabilnost i glavobolju. Koliko cesto imas glavobolje? Koliko cesto ti je teze zaspati tijekom vrucih noci? Koliko cesto se "vrtis" u krevetu tijekom vurcih noci?

Quote:
Večeras planiram isto tako, nadam se da neće biti previš vruće i da ću se smiriti malo
Da, to je dobar plan. Trebas eksperimentirat. Dokumentiraj stvari.

Quote:
Šta misliš da možda uzmem malo manju dozu, 1.5mg? Ne znam kako ću ih uspjeti raspoloviti jer su tablete sićušne. Koliku dozu ti uzimaš?
Razlicite doze ce biti optimalne za razlicite ljude. Ako odes na http://www.gwern.net/Melatonin, sekciju "Tempus Fugit", naci ces podatak (sa linkom na pripadni znanstveni rad) da za npr. starije ljude je optimalna doza oko 10 puta manja nego opce prihvacena (dakle za njih je optimalno do oko 0.3 mg), dok je za nekog slijepca optimalna doza bila 0.5 mg. Ono sto je jos navedeno, no bez citata, je "Online anecdotes frequently mention that doses of 0.5mg or less worked better than >1g. (Experimentation may be necessary; people can be very different.)".

Mozda da prvo vise puta isprobas dozu od 3 mg, i vidis koliko cesto imas te "lose" nus-pojave, a koliko cesto benefit. Onda ponovi sa nizom dozom. Tako nastavi dok ne nades optimalnu.

Ja uzimam 2 mg i imam nice benefite, niti jednu negativnu nus-pojavu. Nisam eksperimentirao, no mislim da bih trebao, mozda mogu povecati benefit.

Quote:
PS: Što se tiče snova, i ne sjećam ih se nešto posebno. Znam samo da mi je prvih nekoliko sati mozak radio u overloadu, više nego obično.. Puno više!
Da, svi nemaju sve efekte. Ja sam bas jako to primijetio. Ne samo da ih se sjecam bolje, nego mi se definitivno cine stvarnijim, kao sto je i navedno na wiki kao moguca nus-pojava.

Javi kako je proslo ovu noc!
Ershin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 12:22   #35
Day 2

Sinoć sam popio jednu tabletu u 2 poslije ponoći, zaspao za nekih 40ak minuta, ovaj puta se nisam vrtio po krevetu nego gledao neku seriju. Zaspao sam nakon cca 1-2 minute nakon što sam legao u krevet. Probudio se oko 9 ujutro ali nisam se htio dizati pošto ne radim danas, htio sam sleep-in malo
Evo odspavao sam osam sati, osjećam se odmorno i naspavano, ovaj puta bez ikakvih nuspojava.

Ide na bolje
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 15:25   #36
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Nootropici su lijekovi koji na razne nacine poboljsavaju kognitivne sposobnosti.
Nikotin i kofein se mogu uvjetno smatrati nootropicima, ali mene vise zanimaju oni efikasniji i manje toksicni koji ne uzrokuju ovisnost: racetami.
Piracetam je jedan od prvih i najcesce koristen nootropik, osim poboljsavanja kognitivnih sposobnosti koristi se i za lijecenje simptoma Alzheimerove bolesti, kronicnog alkoholizma i mnogih drugih neuroloskih smetnji i bolesti.
Usporava neke simptome starenja mozga i pospjesuje obnavljanje u slucaju ostecenja.
Izuzetno je siguran i malo toksican, i moze se uzimati u ogromnim dnevnim dozama od vise desetaka grama, ali uobicajena doza je od 2000 do 9000 mg dnevno.
Okus je navodno bljak :-/
Preko bare spada pod nutritional supplements i prodaje se bez recepta, dok u Hrvatskoj zbog meni potpuno nepoznatih i nedokucivih razloga ide samo na recept pod komercijalnim imenom Oikamid. Jasno, zbog toga je i visestruko skuplji nego u Sjedinjenim Americkim drzavama.
Srodni piracetamu, nesto manje poznati ali ispitani i sigurni racetami sa nootropicnim efektom su oksiracetam, aniracetam, pramiracetam i drugi, djeluju na slican nacin i u pravilu je dovoljna manja dnevna doza za postizanje slicnog nootropickog ucinka (800mg, 100mg i manje).
Koliko ja znam nisu dobavljivi u Hrvatskoj ni s receptom.
Imam nekoliko pitanja.
Kakva su vasa iskustva s piracetamom i drugim racetamima ili nootropicima?
Znate li neki nacin za nabaviti piracetam, oksiracetam ili aniracetam u vecim kolicinama a da ne moram narucivati iz Amerike (uz placanje carine i shippinga)? Trazila sam online ljekarne u Europi od kojih bih mogla naruciti bez da placam carinu na adresu u Italiji, ali nisam nasla ni jednu koja je izgledala pouzdano i imala ono sto mi treba.
Nisam ovu temu otvorila na podforumu Zdravlje jer procjenjujem da bih ovdje mogla dobiti kvalitetnije odgovore, i za mene je ovo znanost
http://en.wikipedia.org/wiki/Noopept ovo sam tek pronashao...
ima masa reviewa i to pozitivnih http://www.drugs-forum.com/forum/sho...d.php?t=190620 ..
neznam nista o tome iz prve ruke osim sta sam procitao.
BTW. jucer sam narucio preko ebaya jednu kutiju pa cu vidit. APP(ako prodje prodje) mislim na carinu, mada se ipak deklarira kao Nutritional Supplement mislim da nebi trebo imat problema.

Modafinil sam isho da cu narucit, medjutim ako oces legalne online(one koje imaju registarski broj na sajtu) farmacije sve i jedna traze recept, osim toga, ove koje nude modafinil bez recepta mi sve djeluju sumnjive, uplati wireom, westernom, etc, u vanuatu pa cemo ti mi poslat.... ne hvala.... ne riskirat 150 dolara...

Do tada, spremam zahtjevan ispit, koristim MEMOSENG aktival, 180 kuna tj. cereboost(am. ginseng) s dosta kave i mrvu ghanje(da mi tijelo skulira).
Moram priznati da nakon sta popijem jedan do dva memosenga da osjetim da bolje i duze mogu uciti, te bolje skoncentrirat na knjigu i razmisljati o onome sta ucim (pa cak i pravo), ne djeluje mi onako dosadno, samim time ostaje sve u glavi te se lakse prisjetiti podataka i nakon tjedan dana...
mozda palcebo mozda ne, meni nesto vrijede, pa ih planiram nastavljati uzimati.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2952762/ am ginseng testing
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 12:53   #37
Zna li netko gdje se moze nabaviti piracetam ili slicno?
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 03:54   #38
Quote:
gawran kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se moze nabaviti piracetam ili slicno?
može li netko reći koja mu je cijena ukoliko ga uzimam na recept?(oikamid)

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
__________________
"Then I saw there was a way to Hell even from gates of Heaven" - John Bunyan
Big Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:04   #39
U RH se prije 6 godina mogao nabaviti za 60-ak kuna "bez recepta". Oikamid se sada mora uzimati na recept, iako bi ga cak mogao nabaviti u privatnim ljekarnama gdje ne pitaju previse pitanja, vec im je u interesu prodati lijek. U BiH piracetam se moze nabaviti bez recepta, cak dosta jeftino, tako ako si blizu granice, iskoristi to... Umjesto Oikamida bih ti preporucio Cerebryl (Austrija) ako mozes naruciti u ljekarni jer 60 tableta od 1200mg dode nekih 90 kuna.
Nadalje, posto imam iskustva s Piracetamom, ne bih ti preporucio da ga koristis svaki dan ili u velikim kolicinama bez pripravka Kolin. Piracetam "trosi" kolin u receptorima, a ako ti fali kolina imat ces glavobolju (ja cak patim od vrtoglavica kad pretjeram). Zasad nigdje nisam uspio nabaviti cisti pripravak kolin kod nas (ali mozes naruciti sa neta). Umjesto njega koristim Natural Wealth ABC Plus Ultra koji sadrzi 25mg kolina po tableti... Znam, nije nesto, ali je bolje nego nista. Ako ne pretjerujes s piracetamom, cisto prehranom mozes odrzavati kolicinu kolina u granicama normale (npr. jedno jaje sadrzi cca 125mg kolina). Mnogo sam se igrao s piracetamom, probao tablete razlicitih proizvodaca (najbolji su mi od Ratiopharma (Njemacka) ali 30x1200mg je 160kn!), imam iskustva s njim, samo nemoj pretjerivat i imat ces sjajne rezultate. Dize raspolozenje, lakse se koncentriras... U kombinaciji s kofeinom cini cuda, dobijes osjecaj da mozes planinu podici!
Ako imas jos pitanja, samo pitaj....
__________________
Čovjek pliva tek kada umije plivati, jer kada tlo zamjeni vodom, kad-tad će se utopiti.
IoNForce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 17:30   #40
Obzirom da sam pred 3 mjeseca dana imao izrazito zahtjevnu zadacu, tj polagati drzavni ispit a malo vremena, morao sam se okrenuti pomagalima.
Narucio sam s ebaya noopept koji je neki izvadak iz piracetama samo navodno 100 puta jaci, ja to neznam je r pracetam nikad nisam koristio.
Stiglo mi je u roku od 10 dana s tim da sam vendoru napomenuo da nalijepi naljepnicu na kutiju da se radi o supplemetu... sto on zapravo i jest u evropi.
Tablete su od 1000 mg - 60 tableta 30 dolara tj oko 15 GBP...
Mogu reci da u kombinaciji sa kofeinom te vinpocetinom stvarno jako jako djeluju, inace imam problema koncentrirat se na stvari koje me ne zanimaju, a takvi su manje vise svi drzavni ispiti... praksa ipak cini covjeka boljim u poslu...
otprilike djelovanje noopepta pojacano kofeinom i vinpocetinom, djeluje ko jako mala kolicina koakina, bar bi ja to tako opisao, medjutim bez nervoze i trzavica i nekako otvorenog uma...znaci ja i knjiga i tekst i nista vise ne postoji... tablete dolaze sa 50 posto kolina 30 posto noopepta, 20 posto l tyrozina... moram napomenut da i same tablete djeluju upola dobro i bez pojacavanja... meni super, radim odgovoran posao te sam se opskrbio za iducih godinu dana...ne uzimam ih svaki dan nego po potrebi, kad znam da ce mi dan na poslu bit naporan uzmem jednu i popijem kavu plus dual tabs od twinlaba te b12 zasebno... bez vinpocetina...
ali postoji i backside - noopept nisu dovoljno istestirane na ljudima, zapravo je jako malo testova napravljeno... nakon sto uzmem moguce ponekad osjetim nesanicu ako ih popijem dosta kasno... belmiran forte biljne tablete pomazu u tom slucaju...
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.