Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2014., 17:22   #1
Posjete partnera dok još živite s obitelji

Na ovim prostorima većina solo ljudi u dvadesetim i tredesetim godinama još uvijek živi u zajedničkom domaćinstvu sa roditeljima, braćom/sestrama, i većina ih nakon ulaska u vezu ima sličan problem pronalaska mjesta za zajedničo druženje, intimnost (naročito ako obje strane žive sa roditeljima) sa partnerom. Mnogi se ustručavaju dovoditi partnera doma, naročite one s kojima su na početku veze, ili u nekom neobaveznom odnosu, pa se snalaze na različite načine, druže se kod prijatelja, u autu, iznajme sobu itd, dok s druge strane mnogi opet partnere dovode doma u male stanove ili prizemnice koje dijele sa roditeljima, braćom/sestrama. E ovaj drugi slučaj me zanima, kakav je vaš stav o dovođenju partnera od strane članova vaše porodice, da li kod prihvatanja/neprivhvatanja dovođenja partnera igra ulogu vaše poznavanje te osobe, dužina/ozbiljnost veze, ili je član porodice slobodan da dovodi koga god hoće, kada god hoće i da ta osoba boravi kod vas onoliko koliko oni žele?

Iako znam da je na forumu većinom mlađa generacija, ali pokušajte se staviti u situaciju da dijelite životni prostor sa odraslim/om sinom/kćerkom ili bratom/sestrom, s kojima možda i dijelite vlasništvo nekretnine.
Do koje granice vam je prihvatljivo prisustvo treće osobe?
Neko ko povremeno boravi u vašem stanu, na par sati, kao npr. prijatelji
Neko ko povremeno i prespava kod vas, ali ujutro odlazi stihijski, pazeći da vas ne ometa i ne koristeći vaše kupatilo
Neko ko je praktički svakodnevno kod vas, praktički je 0/24h kod vas, često prespava, jede kod vas, nekad se i tušira, rovi vam po frižideru i sl.

Do koje granice bi ste tolerisali vama polupoznatu ili nepoznatu osobu u vašem intimnom prostoru?

Također volio bih čuti mišljenja od osoba koje žive sa roditeljima i koje dovode partnere doma, na spavanje i sl, kako na to gledaju vaši ukućani itd. Kao i mišljenja onih koji se nalaze u obrnutoj situaciji, da im drugi članovi kućanstva dovode partnere doma. Da li vam to smeta ili ne, remeti li vam ta treća osoba neku vašu svakodnevnicu, mir itd?
Da čujem vaša mišljenja
Soyleyin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 17:34   #2
Quote:
Soyleyin kaže: Pogledaj post
Na ovim prostorima većina solo ljudi u dvadesetim i tredesetim godinama još uvijek živi u zajedničkom domaćinstvu sa roditeljima, braćom/sestrama, i većina ih nakon ulaska u vezu ima sličan problem pronalaska mjesta za zajedničo druženje, intimnost (naročito ako obje strane žive sa roditeljima) sa partnerom. Mnogi se ustručavaju dovoditi partnera doma, naročite one s kojima su na početku veze, ili u nekom neobaveznom odnosu, pa se snalaze na različite načine, druže se kod prijatelja, u autu, iznajme sobu itd, dok s druge strane mnogi opet partnere dovode doma u male stanove ili prizemnice koje dijele sa roditeljima, braćom/sestrama. E ovaj drugi slučaj me zanima, kakav je vaš stav o dovođenju partnera od strane članova vaše porodice, da li kod prihvatanja/neprivhvatanja dovođenja partnera igra ulogu vaše poznavanje te osobe, dužina/ozbiljnost veze, ili je član porodice slobodan da dovodi koga god hoće, kada god hoće i da ta osoba boravi kod vas onoliko koliko oni žele?

Iako znam da je na forumu većinom mlađa generacija, ali pokušajte se staviti u situaciju da dijelite životni prostor sa odraslim/om sinom/kćerkom ili bratom/sestrom, s kojima možda i dijelite vlasništvo nekretnine.
Do koje granice vam je prihvatljivo prisustvo treće osobe?
Neko ko povremeno boravi u vašem stanu, na par sati, kao npr. prijatelji
Neko ko povremeno i prespava kod vas, ali ujutro odlazi stihijski, pazeći da vas ne ometa i ne koristeći vaše kupatilo
Neko ko je praktički svakodnevno kod vas, praktički je 0/24h kod vas, često prespava, jede kod vas, nekad se i tušira, rovi vam po frižideru i sl.

Do koje granice bi ste tolerisali vama polupoznatu ili nepoznatu osobu u vašem intimnom prostoru?

Također volio bih čuti mišljenja od osoba koje žive sa roditeljima i koje dovode partnere doma, na spavanje i sl, kako na to gledaju vaši ukućani itd. Kao i mišljenja onih koji se nalaze u obrnutoj situaciji, da im drugi članovi kućanstva dovode partnere doma. Da li vam to smeta ili ne, remeti li vam ta treća osoba neku vašu svakodnevnicu, mir itd?
Da čujem vaša mišljenja
Ja kad sam živio s roditeljima redovito sam dovodio ženske. Nekad su to bile cure a nekad je to bila samo jeb... imao sam svoju sobu one nebi odlazile kod mojih u dnevni boravak kuhinju i slično u kupatilo su normalno odlazile i ako sam nekad znao ja prvo ići vidjeti di su starci, ali iz čistog razloga što ih one nisu željele sresti. Kad je to bilo nešto ozbiljnije ili sam se barem tome nadao onda bi ih upoznao s starcima pa su znale ostati na ručku ili popit kavu s njima. Nekad sam znao dovest usred noći pa bi ili samo ona ili oboje otišli dok moji spavaju ali to je bila ćista slučajnost nisam to nikad planirao znali su doći i prijatelji i neke nazovi naše prijateljice na koje smo ciljali pa onda piti i partijati cijelu noć makar to nije bilo često jer onda ne bi ni moji starci spavali!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 17:39   #3
Moji su nas imali troje. Tj. imaju nas još uvijek ali brat i ja već dugo ne živimo s njima.

Svi smo dovodili partnere doma, kada bi veza krenula nekim ozbiljnijim tijekom (i imali smo aposlutnu privatnost od strane roditelja). Granica nam je nekako uvijek bila prespavljivanje (i partnerima). Čak ne roditeljima, nego nama. I nedjeljni ručkovi (i redovni ručkovi, ali nedjeljni je bio obiteljski oduvijek) su bili ponekad uključeni, proslave i sve ostalo included. Ali nikad nismo prespavljivali kod partnera, ni oni kod nas (osim kada bismo bili sami doma naravno ). Mada mislim da mi roditelji ne bi imali ništa posebno protiv toga (pogotovo kada su veze očigledno bile zrele).


Meni je iskreno normalno da ipak neke granice postoje. I da mi dečko (u to vrijeme) ne dijeli ujutro kupaonicu s mamom prije posla (npr.).
Imam nekoliko prijateljica koje su imale drukčije 'uređenje' i kojima je bilo najnormalnije potpuno uključivanje partnera u obitelj (spavanje, ispijanje kave ujutro svi skupa, doručak), meni se to nikada nije sviđalo. Pogotovo jer se tu može raditi o nekoliko na kraju ipak prekinutih veza. Bilo bi mi glupo nekoliko različitih partnera tako 'sljubljivati' s familijom.


Kako ću ja jednom sa svojima, ne znam. Ali mi se sviđa onako kako smo mi prošli.


(edit: i da, nikakvo podrazumijevajuće tuširanje, kopanje po hladnjaku i 'osjećaj se kao da si na svom' princip. I velim, čak ne od strane roditelja, nego od strane nas i naših partnera koji se ne bi osjećali ugodno (kao ni mi kod njih) po tom principu.)
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 17:53   #4
moj brat je imao tu potrebu da svaku curu (dvije se sjećam zasad) upozna s roditeljima. na početku, što mi je glupost kao i ne upoznati partnera/icu s roditeljima nikako a dugo si u vezi. naravno, i mene je upoznao s njima, ne mogu ja to izbjeći. i onda je te cure znao skoro svaki dan dovesti doma, po danu uglavnom. nekad su mi znali pojesti ručak i sve slatkiše. ovo mi je najviše išlo na kurac. nekad su znali biti doma i naveče ali bili su u drugoj sobi pa me nije toliko smetalo.

zapravo, nisu čak imali nekog kontakta sa mnom ali svejedno mi je išlo na kurac što ih je dovodio doma. i čim je bilo zaključano, znao sam da je doma s curom a ja zvonim i zvonim a peder ne otvara vrata! možda mi je najviše smetala ta njegova kurcobolja.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 17:59   #5
Quote:
Kinder Pikachu kaže: Pogledaj post
moj brat je imao tu potrebu da svaku curu (dvije se sjećam zasad) upozna s roditeljima. na početku, što mi je glupost kao i ne upoznati partnera/icu s roditeljima nikako a dugo si u vezi. naravno, i mene je upoznao s njima, ne mogu ja to izbjeći. i onda je te cure znao skoro svaki dan dovesti doma, po danu uglavnom. nekad su mi znali pojesti ručak i sve slatkiše. ovo mi je najviše išlo na kurac. nekad su znali biti doma i naveče ali bili su u drugoj sobi pa me nije toliko smetalo.

zapravo, nisu čak imali nekog kontakta sa mnom ali svejedno mi je išlo na kurac što ih je dovodio doma. i čim je bilo zaključano, znao sam da je doma s curom a ja zvonim i zvonim a peder ne otvara vrata! možda mi je najviše smetala ta njegova kurcobolja.
Ti si samo bio ljubomoran jer on ima nešto za pod jaja! Ja i brat smo se samo znali podjebavat jedan drugoga kad su bili neki zvukovi ili bez veze dobacivat nekad su i te cure bile uključene u podjebavanje ako smo istovremeno doveli svaki svoju normalno u razlićite sobe!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 18:35   #6
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Ti si samo bio ljubomoran jer on ima nešto za pod jaja! Ja i brat smo se samo znali podjebavat jedan drugoga kad su bili neki zvukovi ili bez veze dobacivat nekad su i te cure bile uključene u podjebavanje ako smo istovremeno doveli svaki svoju normalno u razlićite sobe!


Da, druga osoba najčešće, barem malo, inkomodira sve uključene ukućane.
Bitna je tolerancija i poštivanje s obje strane.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 18:46   #7
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post


Da, druga osoba najčešće, barem malo, inkomodira sve uključene ukućane.
Bitna je tolerancija i poštivanje s obje strane.
Ako nema tolerancije ili živaca neka žive sami pa im neče nitko smetat i neka ne rade dijecu pa če imati mir!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 18:50   #8
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Ako nema tolerancije ili živaca neka žive sami pa im neče nitko smetat i neka ne rade dijecu pa če imati mir!


Da, ako ne želiš imati svaki dan doma partnere svoje djece pod normalno, dijetliti s njima tuš i hladnjak, nemoj praviti djecu.



Btw. Ovo 'neče' i 'če' te uopće ne bode u oči?
Pa hebote sigurno barem 20 puta u danu negdje pročitaš 'neće' i 'će'.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 19:01   #9
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Da, ako ne želiš imati svaki dan doma partnere svoje djece pod normalno, dijetliti s njima tuš i hladnjak, nemoj praviti djecu.



Btw. Ovo 'neče' i 'če' te uopće ne bode u oči?
Pa hebote sigurno barem 20 puta u danu negdje pročitaš 'neće' i 'će'.
Nisam nigdje rekao dijelit tuš i hladnjak, i ako se par njih i istuširalo kod mene ali to je rijetkost to su bile 2-3 koje su upoznale moje roditelje. Ove druge bi prošle smenom kroz kuću do sobe i to je sav kontakt s mojim ukučanima i odlazak na wc. To što smo mi radili u sobi naša stvar za moje isto ko da je bio i frend i on bi prošao i to je to. Ne vidim razliku.
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 23:06   #10
Quote:
Soyleyin kaže: Pogledaj post
Iako znam da je na forumu većinom mlađa generacija, ali pokušajte se staviti u situaciju da dijelite životni prostor sa odraslim/om sinom/kćerkom ili bratom/sestrom, s kojima možda i dijelite vlasništvo nekretnine.
Do koje granice vam je prihvatljivo prisustvo treće osobe?
Brat/sestra je druga stvar, tu mogu molit Boga da iman svoj prostor za izolaciju, al dica su pod mojin starateljstvon i prošetavanja ne bum tolerira. Ne trpe mi se ni moji roditelji na spavanju, kamoli da ću čekat kakvog mamlaza da izađe iz banje.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 08:41   #11
Kod mojih roditelja je tolerancija na dovođenje "prijatelja/ca" rasla sa svakim drugim djetetom
npr. najstarije dijete nije dovodilo nikoga dok jednom nije dovelo onog s kojim se kasnije vjenčalo...
najmlađe pak vodi nekog svako toliko...

al je, zeznuto je kad nemaš svoj stan...
ništa, na zadnjem sjedištu auta, nema druge
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:19   #12
U vezi sam s dečkom 2 godine i normalno dođe kod mene doma i družimo se tamo. Nakon kojih 4 mj. veze su ga upoznali ali i prije sam ga par puta "prošvercala" u sobu. Kad su moji starci skužili da je ozbiljno i da nije nekaj prolazno onda sam s njima popričala o tome i odmah su mi rekli da nemaju nikaj protiv da dođe i da ostane kolko želi i zovu ga na ručak i sve ali da im je nezgodno da prespava. Tj. točnije da to bude često, recimo svaki vikend. Pošto na 1. katu dijelim jednu kupaonicu sa starcima i bakom onda je nezgodno recimo kad se oni spremaju za spavanje ili ujutro za posao i hodaju u gaćama i sve, a mogu naletit na stranog čovjeka. Ali isto su mi rekli da nema problema da prespava povremeno npr. ako idemo van pa se kasno vratimo ili za Božić (prošli Božić je bio par dana u komadu kod mene, spavao i sve) ali da često ne može i da je to njima neugodno da u drugoj sobi se mi možda seksamo i tako.
On radi i kod njega se zbog drugih razloga ne možemo družit, tako da ostaje moja kuća ili negdje vani..najčešće ako se ne želimo družit vani, on dođe do mene i onda smo tamo, nismo samo u sobi, budemo i u dnevnoj, kuhinji, jedemo i tako...kaj se toga tiče nema problema.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:40   #13
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje rekao dijelit tuš i hladnjak, i ako se par njih i istuširalo kod mene ali to je rijetkost to su bile 2-3 koje su upoznale moje roditelje. Ove druge bi prošle smenom kroz kuću do sobe i to je sav kontakt s mojim ukučanima i odlazak na wc. To što smo mi radili u sobi naša stvar za moje isto ko da je bio i frend i on bi prošao i to je to. Ne vidim razliku.
Ja sam i napisala da 'strana osoba' najčešće, barem malo inkomodira i druge ukućane. Dakle ne nužno i ok ako kod tebe to nije bio slučaj.

Živjela sam s bratom i sestrom i imali smo svi puno tolerancije i razumijevanja jedni prema drugima. Sumnjam da bi mi bilo baš iznimno drago da su njihovi partneri vječito visili kod nas doma. Ne zato što ih nisam voljela, nego zato što nemaš istu slobodu, iako oni budu većinom po svojim sobama.
I naravno da je njihova stvar što su radili u sobama, ali nije da se nismo sretali po stanu i nije da sam baš mogla biti jednako opuštena i slobodna doma kada bi netko od njih bio kod nas.
I ne, nije mi smetalo, jer je bilo u granicama prihvatljivog, o tome i pišem.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 11:08   #14
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ja sam i napisala da 'strana osoba' najčešće, barem malo inkomodira i druge ukućane. Dakle ne nužno i ok ako kod tebe to nije bio slučaj.

Živjela sam s bratom i sestrom i imali smo svi puno tolerancije i razumijevanja jedni prema drugima. Sumnjam da bi mi bilo baš iznimno drago da su njihovi partneri vječito visili kod nas doma. Ne zato što ih nisam voljela, nego zato što nemaš istu slobodu, iako oni budu većinom po svojim sobama.
I naravno da je njihova stvar što su radili u sobama, ali nije da se nismo sretali po stanu i nije da sam baš mogla biti jednako opuštena i slobodna doma kada bi netko od njih bio kod nas.
I ne, nije mi smetalo, jer je bilo u granicama prihvatljivog, o tome i pišem.
Jasno da večini nije svejedno ali mislim da nije problem obuči se u svojoj sobi i ne ići u gačama do kupaonice i suprotno. Ili je to jako veliki problem?
Makar ja i brat smo se sasvim normalno tako šetali po kući starci ne!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 11:22   #15
U vezi smo dvije godine. Njemu je to najduža veza pa sam ja prva cura koju je doveo doma. Ali kod nas ti dolasci nisu česti. Njegove sam upoznala nakon godinu dana veze, slučajno, dok sam bila kod njega na poslu i nakon toga sam bila pozvana na vjenčanje njegove sestre gdje sam upoznala sve ostale. Njegove braću i sestre naravno znam i družimo se ponekad Od tada sam dva puta bila kod njega, uvečer, njegovi su znali. Njegovi zapravo nemaju ništa protiv toga, i njegove sestre dovedu ozbiljne dečke.
E sad, moji su dosta konzervativni. Ja sam najstarija od nas djece pa sam prva što se toga tiče Oni su stava da neće upoznavati niti jednog mog dečka dok se ne zaručim za jednoga Malo to nekad bude glupo, ali ajde... Jer smo iz malog grada, često ga sretnu, pozdrave se i to, ali se nikad ne 'podruže'
Dopuštaju mi da on dođe uvečer kad oni odu na spavanje i to je to
Ali srećom u gradu gdje studiram imam stan pa mi tu on dođe, tako da su kućna druženja onda kad nam je baš dosta auta
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 00:46   #16
2 godine u vezi, dečko dolazi kod mene više od godinu dana (zapravo, i upoznala sam ga s roditeljima zato jer mi se nije dalo više biti u autu). Moji ne da nemaju ništa protiv da dođe prespavati 2 puta tjedno nego bi tolerirali da dolazi i svaki dan (to su mi i rekli). Ne inkomodiramo ih, soba mi je odvojena od ostatka stana i imam vlastitu kupaonicu. Ispijanje kave u dnevnom boravku im ne smeta. Kod njega prespavam najčešće nakon nekog izlaska, ne previše često, kod mene nam je ipak zgodnije. Nemam pojma što će meni smetati jednog dana kad budem u ulozi roditelja, ali sigurno neću zabranjivati djeci da dovode partnere da prespavaju. Eventualno "ograničiti" na 1-2 puta tjedno, ovisno o tome gdje budemo živjeli jer nije isto u stanu od 100 kvadrata ili duplo manjem.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.