Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 12:03   #61
Bit će da se stide objavit jer više nema lajanja na mjesec nego treba politički radit u osvojenim mjesnim odborima.treba ispunit obećano:

" Neki konkretni primjeri kako to ostvariti je zabrana deložacija iz jedinog doma u vlasništvu pojedinca, sprječavanja isključenja struje, vode i centralnog grijanja u skladu s Ustavom RH i KZ čl. 216, te borba protiv neučinkovitosti korumpiranih institucija."

Bit će da su prošili znanje iz prava pa sad tumače (samo njima znano kako) i kazneni zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.05.2015., 12:42   #62
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
... s tim faljenjem sitnoburžujskog, nadasve rasipnog (za sebe i svoju političku fukaru) zločinca jedne totalitarne tvorevine, netko će pomislit da je to u programu ŽZ. Tko bi za takve glasovao?

I ovo tu - pa kak moš opravdavat Goli otok?

birdice,
ako boga znaš,
a ne samo kaptol i vatikan

nemoj najvećeg hrvata u povijesti,
od stoljeća sedmog
- vrijeđati.

za titova vremena,
glembajevi ( lopovi i ubojice )
išli kamo treba.

ne u gospodu
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 18.05.2015., 13:12   #63
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko smisla ima ponavljati identičnu anketu. Možemo stavit novu pred izbore, tada će imati više smisla. A do tada, ako imate ideju za drugačiju anketu a da ima veze sa Živim Zidom, pretvorio sam se u uho
Imam jaako dopre do tvoga uhca"hocete li na parlamentarnima izborima glasati za Zivi zid?lijepo, najljepse molim
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A što predstavnica naroda kaže o:

1. masa grdova i općina

2. mirovine (radničke i braniteljske)

3. plaće državnih i javnish službenika i njihov broj

4. visina pdv-a

5. plaće saborskih zastupnika

6. trošarine

7. besplatno visoko školstvo

ovo je stvarnost pa da čujemo nešto o njoj.
Osobno sam protiv ukidanja opcina i gradova,ne lezi problem u njima , problem je nazalost puno drugaciji, ono sta ja vidim kao problem( i oni koji situaciju gledaju na isti nacin kao i ja i oni kako ih ti volis podrugljivo zvati zidari), Izlazak Hrvatske iz krize vidimo prvrnstveno u vracanju morala,stalno to ponavljam al slabo dopire do slicnih tebi, ponajprije u poslovanju, gdje najprije drzava i istitucije trebali postati uzornim platisom...
Besplatno visoko skolstvo se ne moze nazvati tako dugo besplatnm dog rast skolarina i razne druge financijske namete koji se iz godine u godinu povecavaju. Nama vec sad prijeti realna opasnost da javna i teoretski svima dostupna sveucilišta postanu jednako skupa kao privatni fakulteti. Neko pravo nije pravo ako se ne primjenjuje i ako nema veliki broj korisnika.
Posto se ti stalno pozivas na Ustav, pravo i zakone zasto onda imas nesto protiv takozvanih"besplatnh"prava studenata ako jednako tako stoji u Ustavu da" Pravo na obrazovanje je pravo prema svim konvencijama i poveljama i statutima, pravo na visoko obrazovanje prema Ustavu RH dostupno nam je na temelju vlastitih sposobnosti"..

Moral mujcek, moral je najbitni,kad se dva japanska poslovna covjeka, ili politicara, rukuju da potvrde usmeni dogovor, obojica preuzimaju moralnu obvezu za koju jamce svojom cascu. Ne moze li netko izvrsiti preuzetu obvezu, makar iza nje stoji samo rijec, a ne potpisani ugovor, njegova karijera je gotova. On postaje necasni covjek.. medju ljudima djeluju visoki standardi etike i morala. Kod nas je drugacija pjesma, biti moralan ili biti iznimka - moralna budala!
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Old 18.05.2015., 13:34   #64
Normalno da ne leži jer nemaš pojma kako se finaciraju.Svaka općinica ima načelnika sa min 5000 kn i tajnicu+prostor+režije+....a godišnje ne skupi ni za struju.Ali država otima pdv-om od tebe pa daje njima za kur...o zdravlje a ekipa iz općine ništa u njoj ne može napravit jer nema nijedne državne institucije.Pa dodaj lovu za općinsko vijeće itd itd.Toliko ukratko o njima.

Krizu morala spomenuo je davnih dana papa Ivan II a ako ti je trebao živi zid da ti to objasni kasnite oboje desetljećima.

Nemam ja ništa protiv besplatnog visokog obrazovanja samo zidari trebaju znat (a i ti) da se lova za to odnegdje treba priskrbit.Odakle bi oni ne znam.

A i plaćanje svih svojih obaveza uključujući i kredit je isto moralnost ili nije

Izgleda da oni koji uredno plaćaju su moralne budale

Da li je moralno obećavat svojim biračima da će se nešto učinit a to nije moguće?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.05.2015., 14:30   #65
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post

A i plaćanje svih svojih obaveza uključujući i kredit je isto moralnost ili nije

Izgleda da oni koji uredno plaćaju su moralne budale
tebi izgleda zbilja nije jasno da ovi koji plaćaju kredit, plaćaju ga zato jer ga imaju od čega platiti, a ovi koji ga ne plaćaju - nemaju. Dakle, ne radi se o njihovom nemoralu nego o nemoralu politike koja ih je i dovela u tu situaciju.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Old 18.05.2015., 14:49   #66
Ima onih koji ga ne plaćaju jer bi njima ostalo manje pa čekaju majku Božju da im oproste kredite.Riješeno sve ekipom koja nije za osobni bankrot.

Ima ekipe koja ne želi radit nikve poslove jer da žele broj radnih mjesta gdje ima mjesta bio bi konstantna 0.

Prodaj auto ili kuću,zemlju pa preseli i manji stan ili vozi stariji manji auto pa vrati kredit.Ali balkanski mentalitet to ne dozvoljava.

I na kraju dođemo do onih mizernih malo koji ne mogu plaćat.

Tako da smo o moralu završili.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.05.2015., 15:29   #67
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
tebi izgleda zbilja nije jasno da ovi koji plaćaju kredit, plaćaju ga zato jer ga imaju od čega platiti, a ovi koji ga ne plaćaju - nemaju. Dakle, ne radi se o njihovom nemoralu nego o nemoralu politike koja ih je i dovela u tu situaciju.
Draga, ne kuzi ti se on u takve stvari, on je nazalost ovdje da bi pricao o nemoralu, tj .stitio isti...ja ne mogu razumjeti da neko ne razumije da je neko ostao bez posla, da neko nije na vrijeme podmirio kredit jer na vrijeme nije dobio svoje novce , isto tako ne mogu razumjeti da netko krivi za to isto stanje pojednica,a ne politiku koja vlada drzavom , to na zalost ne mogu razumjeti

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ima onih koji ga ne plaćaju jer bi njima ostalo manje pa čekaju majku Božju da im oproste kredite.Riješeno sve ekipom koja nije za osobni bankrot.

Ima ekipe koja ne želi radit nikve poslove jer da žele broj radnih mjesta gdje ima mjesta bio bi konstantna 0.

Prodaj auto ili kuću,zemlju pa preseli i manji stan ili vozi stariji manji auto pa vrati kredit.Ali balkanski mentalitet to ne dozvoljava.

I na kraju dođemo do onih mizernih malo koji ne mogu plaćat.

Tako da smo o moralu završili.
Pa neznam ja koji su ti koji zagovaraju nekog ko ne zeli raditi ,a posao mu se pred nosom nudi
Ne razumijem , o kome ti to pricas i zasto si si nasao svrsishodnim takve besmislice pisati na temi Zivog zida, kaj nisi isao pisati na teme gdje nemoral i usjedlice vladaju drzavom, znamo koji su to, na krivoj temi pises besmislice

To sto ti mislis da ima mizerno malo ljudi koji ne mogu podmiriti svoje racune je zapravo razmisljanje s visoka,okrenes li se oko sebe , prosecec li i posjetis kojeg susjeda starca, skuzit ces da ima ljudi koji danima jedu krompir jer za drugo nemaju...
To sta je tebi dobro i sta po cijele dane visis na ovoj temi i nis ne radis ne znaci da je i svima ostalima tako, nazalost, bez zamjere

U Hrvatskoj ima gladnih, ali ima i onih koji zele pomoci gladnima.
No, to nisu tvoji vec moji
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Old 18.05.2015., 16:16   #68
Quote:
duxi9 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj ima gladnih, ali ima i onih koji zele pomoci gladnima.
Da, ima ih. Zovu se Centar za socijalnu skrb koji brine o socijalnim slučajevima. ima jasna pravila tko je sirotinja, a tko izigrava sirotinju.
Njih finaciraju porezni obveznici koji podmiruju svoje obveze, što znači da plaćaju PDV.

Oni ne skakuću okolo i govore da je je novac dug i da je dug neotplativ nego svaki mjesec odvajaju porez i prirez kako bi ove zemlja mogla funkcionirati.

Tvoji s druge strane osiguravaju da ova zemlja ne funkcionira
tihojla is offline  
Old 18.05.2015., 16:25   #69
Quote:
tihojla kaže: Pogledaj post
Da, ima ih. Zovu se Centar za socijalnu skrb koji brine o socijalnim slučajevima. ima jasna pravila tko je sirotinja, a tko izigrava sirotinju.
Njih finaciraju porezni obveznici koji podmiruju svoje obveze, što znači da plaćaju PDV.

Oni ne skakuću okolo i govore da je je novac dug i da je dug neotplativ nego svaki mjesec odvajaju porez i prirez kako bi ove zemlja mogla funkcionirati.

Tvoji s druge strane osiguravaju da ova zemlja ne funkcionira
Da,slazem se , imamo Centar za socijalnu skrb,ko je ono ministrica socijalne skrbi
Gle da se ne ponavljam, svoje misljenje o tome sam vec napisala ovdje...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=241
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=243
Dog nas je bivsa vlada ne samo osramotila nego doslovce opljackala do samog dna,sadasnja vlada grabi sve sto se jos ugrabiti da
placena putovanja s vozacima i tjelohraniteljima, zrakoplovne egzibicije Vesnice stalnie aferae Jakovina, Opacicka, Zmajlovic i drugi da ne nabrajam ima ih podosta uglavnom premimjer sa svojim dvajst ministara su tolko omrzeni obicnim gradjanima da je to jad , bijeda i sramota...

Znas da te inace ne volim quotati al ne volim ni figuu dzepu pokazivati, nemoj mi to uzeti za zlo, valjda sam samo preiskrena
Mozes mi objasniti kako to oni osiguravaju da ova drzava ne funkcionira
Mozda nedopustanjem tj skretanjem pozornosti na gore spomenuta desavanja??
supic, onda sam bas ponosna jos vise na njih
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Old 18.05.2015., 17:29   #70
Dug je neotplativ u ovom monetarnom sustavu. Tko to ne shvaca taj je jako naivan.
karantena is offline  
Old 18.05.2015., 17:41   #71
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Dug je neotplativ u ovom monetarnom sustavu. Tko to ne shvaca taj je jako naivan.
Ajmo se neš dogovorit.

Stavi tu rečenicu kao svoj signature na profilu, pa nećeš morati pisati isto svaki post.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 18.05.2015., 19:10   #72
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Mogu ti odgovoriti na pitanja 2, 4,5 i 7 jer tu znam tocno stajaliste Živog zida.

2. Mirovine se ne bi smanjivale, osim lažu dobivenih
4. Visina PDVa mora pasti, ona guši gospodarstvo i zapravo u iducim godinama je zbog nje sve teze napuniti proracun jer se ekonomija zbog njega raspada. Staviti visoki PDV je razmisljanje kako se spasiti za danas, a Vlada treba razmisljati kako napraviti bolje sutra.
5. Place zastupnika smanjiti, a onima koji ne dolaze na sjednice smanjivati za postotak koji nisu bili. Recimo Karamarko - on je ove godine bio na jednoj od nekih 20,25 sjednica. SRAMOTA
7. Besplatno visoko skolstvo i zdravstvo za sve
Možeš li pojasniti što ti znači ovo besplatno zdravstvo za sve? Planirate ukinuti doprinose za obvezno zdravstveno osiguranje ili?
Stiglitz is online now  
Old 18.05.2015., 19:29   #73
Quote:
duxi9 kaže: Pogledaj post
..ja ne mogu razumjeti da neko ne razumije da je neko ostao bez posla, da neko nije na vrijeme podmirio kredit jer na vrijeme nije dobio svoje novce , isto tako ne mogu razumjeti da netko krivi za to isto stanje pojednica,a ne politiku koja vlada drzavom , to na zalost ne mogu razumjeti
Dakako da ne moeš ništa razumjet jer ne čitaš sa razumjevanjem.Gdje sam ja branio lopovsku politiku?Bitno je jer se ne slažem sa njima kao ni s prethodnima i sa neodređenom dječjom politikom živog zida.

kakva vam je politika takvi su vam i rezultati u Sisku.

Vjerovatno je politika kriva jer netko visi 15 god na birou i čeka mirovinu

I u konačnici politika je kriva jer daje socijalne pomoći zdravima.


Quote:
duxi9 kaže: Pogledaj post
Pa neznam ja koji su ti koji zagovaraju nekog ko ne zeli raditi ,a posao mu se pred nosom nudi

skuzit ces da ima ljudi koji danima jedu krompir jer za drugo nemaju...
Ne znam ni ja tko zagaovara a takvih ima i to jako puno.

Normalno da jedu krumpir jer nemaju za drugo kad plate režije i kredite.A to su ionako potrošili (struja,voda,odvoz smeća,...)

Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Možeš li pojasniti što ti znači ovo besplatno zdravstvo za sve? Planirate ukinuti doprinose za obvezno zdravstveno osiguranje ili?
ne planiraju dok ne osposobe štampariju nove love.

To je samo politička spika za one koji ne znaju da je zdravstvo besplatno ili misle ukinut participacije i još malo odštampat love,nek se nađe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.05.2015., 20:24   #74
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dakako da ne moeš ništa razumjet jer ne čitaš sa razumjevanjem.Gdje sam ja branio lopovsku politiku?Bitno je jer se ne slažem sa njima kao ni s prethodnima i sa neodređenom dječjom politikom živog zida.

kakva vam je politika takvi su vam i rezultati u Sisku.

Vjerovatno je politika kriva jer netko visi 15 god na birou i čeka mirovinu

I u konačnici politika je kriva jer daje socijalne pomoći zdravima.

Ne znam ni ja tko zagaovara a takvih ima i to jako puno.

Normalno da jedu krumpir jer nemaju za drugo kad plate režije i kredite.A to su ionako potrošili (struja,voda,odvoz smeća,...)
ne planiraju dok ne osposobe štampariju nove love.
To je samo politička spika za one koji ne znaju da je zdravstvo besplatno ili misle ukinut participacije i još malo odštampat love,nek se nađe.
Vau , kakav pogled na obican puk,stoku sitnog zuba
Svaka cast
Pa ako neko ceka 15 godina na birou onda. da, politika je kriva, isto tako je politika kriva ako daje socijalne pomoci zdravo , radnosposobnim ljudima, kaj ne?
Ko je po tebi tome kriv, isto Zivi zid?, vidim on ti je za sve kriv
Isto tako je po meni politika kriva ako covijek radi a jede samo krumpir, jer je kako ti velis potrosio za rezije,da je politika nase drzave u redu jel ne bi bilo fer da covjek ne zaradjuje samo za rezije?
Placas li ti rezije?
Jedes li samo krumpir?
Ocito ne spadas u tu grupu ljudi ali eto oni postoje , nisu bili podobni da pripadaju onoj grupi ljudi koji su bez ikakvog natjecaja u eri vladavine HDZ-a dobili gradske stanove na cuvanje koje su kasnije otkupljivali za nekoliko tisucca maraka...ja ti isto nisam bila podobna da dobijem takve privilegije niti bi ih htjela,sretna sam sta dobar dio svoje djedovine posjedujem ali ako se ovako nastavi dalje,nazalost ne vidim nacin kako ostati dobar gospodar svojih vlastitih nekretnina...bez kredita, bez zaduzivanja...
Nazalost,dok narod gladuje oni se bave bistama, paradama, mimohodima, ustasama i partizanima,a jedino Zivi zid se usudio reci dosta je, tako da tvoje njanjanje postaje zamorno

da, bilo bi dobro da si stavis u podpis,zidari, pero i vili su mi krivi
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Old 18.05.2015., 23:16   #75
Sve što si napisala je istina.

Sad samo objasni kako će ukidanjem deložacija (ne brisanjem duga),hiperinflacijom,štampanjem novca,devalvacijom ovi što jedu krumpir jest meso?zidari ne daju odgovor na to a ni ti.

Blebetanjem kakvo je stanje i tko je kriv stanje ostaje isto a potrebne su posebne mjere koje zidari ne daju jednako kao ni ovi nesposobni sada a i kradeze ubuduće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.05.2015., 23:25   #76
Sve dok se spominju "pošteno otplaceni krediti", pisat cu:

KREDITI SU NEOTPLATIVI. Hrvatski monetarni sustav je iskljucivo kreditan, dakle sav novac je kredit. KREDIT IMA KAMATU. Dakle, krediti se ne mogu vratiti. KREDITI SE NIKAD NECE VRATITI. NEMOGUCE JE. DUG MOZE SAMO RASTI. Osim da dode pola milijarde turista i ostave svake godine 300 milijardi eura u Hrvatskoj. Onda bi mogli vratit kredite.

Svaka slobodna drzava ima pravo stvaranja novca. Kod nas to imaju privatne banke. Halooooo
karantena is offline  
Old 18.05.2015., 23:38   #77
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Rezultat na sisačkim izborima sukladno očekivanju od strane velikih zidsrskih vođa i poznate parole "Živi zid: Pobjeda će biti naša."
.
Broj osvojenih mjesta o
Ako u Sisku nisu mogli osvojiti ništa, a ankete im daju treće mjesto i sam grad je u ovrhama i deložacijama onda neka se slobodno raziđu.

Najbolje jest što ništa novo neće smisliti. I dalje će po starome guslati i za njih nakon ovih izbora se više neće čuti.
Zek0slav is offline  
Old 18.05.2015., 23:40   #78
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Sve dok se spominju "pošteno otplaceni krediti", pisat cu:

KREDITI SU NEOTPLATIVI. Hrvatski monetarni sustav je iskljucivo kreditan, dakle sav novac je kredit. KREDIT IMA KAMATU. Dakle, krediti se ne mogu vratiti. KREDITI SE NIKAD NECE VRATITI. NEMOGUCE JE. DUG MOZE SAMO RASTI. Osim da dode pola milijarde turista i ostave svake godine 300 milijardi eura u Hrvatskoj. Onda bi mogli vratit kredite.

Svaka slobodna drzava ima pravo stvaranja novca. Kod nas to imaju privatne banke. Halooooo
ŽIVI ZID Sisačko-moslavačka županija
"Stigli su rezultati. Zivi zid je osvojio medju strankama trecu poziciju. To je dobar rezutat iako nismo dobili vjecnika"

pjevaj ti borbene o kreditima dokle god hoćeš ali izgleda da su sisku ili nema kredita ili su otplaćeni...ili je nešto treće u pitanju

Ako budeš dobro pjevao možda završiš i u saboru,ali ne zbog pjevanja nego glasova.

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ako u Sisku nisu mogli osvojiti ništa, a ankete im daju treće mjesto i sam grad je u ovrhama i deložacijama onda neka se slobodno raziđu.

Najbolje jest što ništa novo neće smisliti. I dalje će po starome guslati i za njih nakon ovih izbora se više neće čuti.
Točno,oni sebi sami daju treće mjesto samo ne znam po kojoj matematici.Njihovoj možda koja je ionako kriva.


"Osamnaest vijećnika HDZ je dobio u manjim mjesnim odborima gdje su bili i jedina kandidacijska lista, a gledajući uži centar grada gdje se prvi put biralo u novoformiranih pet Gradskih četvrti rezultat je gotovo izjednačen. HDZ-ova koalicija dobila je 15, SDP-ova 14 vijećnika, Nezavisna lista Tompić i Zaloker po jednoga, Laburisti dva te HKS i HSP po jednoga vijećnika. Prema svemu sudeći HDZ će moći formirati većinu u tri, a SDP-u dvije gradske četvrti."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 18.05.2015., 23:47   #79
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
ŽIVI ZID Sisačko-moslavačka županija
"Stigli su rezultati. Zivi zid je osvojio medju strankama trecu poziciju. To je dobar rezutat iako nismo dobili vjecnika"

pjevaj ti borbene o kreditima dokle god hoćeš ali izgleda da su sisku ili nema kredita ili su otplaćeni...ili je nešto treće u pitanju
Ako budeš dobro pjevao možda završiš i u saboru,ali ne zbog pjevanja nego glasova.
Kolega, ovo boldano ti je predobro.

Sto se zadnje recenice tice, ipak mozda zbog pjevanja. Jerbo zbog (broja) glasova tesko.
dsvbo is offline  
Old 18.05.2015., 23:55   #80
Koji ste vi likovi.
Slavodobitno komentirate los rezultat Zivog zida na lokalnim izborima u Sisku, makar je Zivi zid jedina opcija koja vama zeli i moze napraviti dobro, dok su ostali bankarski poltroni i placenici.

A ako mislite da je rezultat na izborima u Sisku mjerodavan za cijelu Hrvatsku, VARATE SE.

Sjetite se koliko je Vilibor dobio glasova na predsjednickim izborima, a onda se sjetite koliko je glasova potrebno za jednog saborskog zastupnika.

Tuzno je sto ne zelite probati shvatiti da se krediti nikad nece otplatiti i da cemo bit sve zaduženiji. Moramo mjenjati sustav!!!!!!
karantena is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.