Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2015., 15:53   #121
Pozz! Mpo trudnica sam! Sad sam 7+1,vec 10 dana imam iscjedak koji je ponekad slabiji ponekad bas bude izljev ali uglavnom tamnocrveno do smedje boje! Bila sam na uzv misleci kako hematom krvari ali dr je rekao da nema hematoma u tako ranoj trudnoci i da to negdje endometrij curka! Inace sam prosle god imala u 10.tj krvareci hematom i krvarilo je do 12.tj kad sam imala spontani! Zbunio me dr kad je rekao da tako rano znaci u 7 tj nemoze biti hematona a vidim da zene pisu i ranije pojavljivanje hematoma!
mala zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 16:10   #122
A jesi na utrićima?
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 19:01   #123
Na duphastonu od punkcije 4 puta dnevno!
mala zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:35   #124
Mogu se komotno i ovdje javiti.
Nakon hipera i hospitaliziranja na jedan dan zbog istog, ostala sam trudna, 8dnt krenuo smedji iscjedak nakon mokrenja. Bete pozitivne duplaju se i vise od duplog.
Danas je 15dnt (sutra ce biti 5tt) i dalje krvarim/smedjarim, nije jako,nakon obavljanja bilo koje nuzde na papiru bude. Nekad vise nekad manje aki nema izljeva i nema komadica.
Naravno da sam luda i lezim a pre rano je da idemna pregled kad se jos nista ne bi vidjelo. Za svoj dusevni mir svako jutro pisnem jedan test koji je danima jednako taman kao i kontrolna crta.
Uzimam utrice 4x2 vaginalno.
Pa sad imam pitanje, da li je moguce da se stvore hematomi od hipera?
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 13:25   #125
Moguće da se beba ugnijezdila na mjestu gdje ima više krvnih žila i da zato još pomalo krvariš.
Kada si naručena za ultrazvuk?
Da budeš mirnija, odi vadi sutra opet betu.
Što ti je ginekologinja rekla?
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:09   #126
Zhuta, jesi pitala što doktora? Meni je moja dr. na transferu rekla da moram strogo ležati (ali doslovno, samo na wc se dizati) bar 5-6 dana, a poslije mirovati kad god mogu jer bi mi se moglo dogoditi da odležim cijeli prvi trimestar ako ne budem hitno mirovala. Nisam je ispitivala detalje jer sam bila sva izvan sebe od transfera i drugih briga, ali vjerojatno ima veze s mojom reakcijom na aspiraciju i količinom vode koju sam zadržala te komplikacijama koje me mogu zadesiti jer nisam "idealna" ušla u transfer.

Da te utješim, moja seka je imala sličnih problema kao i ti u prirodnoj trudnoći i rodila je normalnu zdravu djecu u terminu. Ali je morala mirovati jedno vrijeme. Krvarenja su počela rano, s prvim djetetom skoro odmah kad je saznala da je trudna, s oba je imala hematome i morala se malo više čuvati, ali sve je završilo dobro. S drugom curicom čak nije ni mogla toliko mirovati jer je imala klinca pored sebe pa je opet sve završilo najbolje kako može. Ne brini toliko, znam da je teško, ali da je nešto strašno pa već bi ti doktor nešto rekao da te pripremi, što ne?!
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:35   #127
Mpo dr mi je rekla kad sam joj javila betu da mirujem (nije rekla strogo) i da ne idem na preglede prije 18.06. kad idem kod nje, osim ako ću imati izljeve i tada nek se javim na hitnu.
Izljeve nemam, to pomalo curka prilikom obavljanja nužde pa vidim na papiru.
Ležim maksimalno, samo skuham nešto na brzinu jedno pola sata i to je to.
Ne boli me. I sama dolazim na ideju da si smirim živce da odem vaditi betu sutra ili u subotu ujutro.
Raspravit ću s mužem.

S obzirom na hiper, dr mi nije rekla ništa nakon transfera o nikakvom mirovanju. S obzirom da nisam ni inače pretjerano aktivna, dosta sam ljenčarila i odmarala tjedan dana nakon transfera, otišla na posao nakon tih tjedan dana (imam sjedilački posao) i8 prokrvarila nakon 2 dana i od tad sam na mirovanju.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:50   #128
Ja mislim da je sve u redu , ali razumijem zašto se brineš, i ja bih na tvom mjestu bila zabrinuta, isto skačem na svaku. Kad sam čula za vodu i strogo mirovanje, toliko sam dr.-u izgledala pokošeno i zabrinuto, da mi je prepisala normabele za svaki put kad se toliko živciram. Rekla je da tako činim manje štete. I pila sam ih prva 2-3 dana od transfera, prije spavanja, spavala ko beba.

Odi izvaditi betu ako misliš da će te smiriti novi dobri nalazi (a bit će dobri, 100% ).
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:57   #129
Zhuta, sad sam naletjela na ovo:

"I`m four weeks and today I noticed brownish blood,is this my period or something is wrong"
"no I have had the same discharge it is just simply old blood that has seeped through due to you r cervix and uterus expanding don`t panic"
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.