Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2015., 12:12   #81
Za narušavanje javnog reda i mira zove se policija, a ako joj brat nije policajac - kako je to njegov problem?
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 12:19   #82
Brat je budaletina.
Shvatit će kad mu prestanu plaćati pa mu bude trebalo 5 godina da ih sudski izbaci, a u međuvremenu će im plaćati režije jer tako nalaže zakon.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 12:21   #83
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Za narušavanje javnog reda i mira zove se policija, a ako joj brat nije policajac - kako je to njegov problem?
Nikako, bas nikako.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 12:24   #84
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Brat je budaletina.
Shvatit će kad mu prestanu plaćati pa mu bude trebalo 5 godina da ih sudski izbaci, a u međuvremenu će im plaćati režije jer tako nalaže zakon.
Možda ipak neće biti potrebno. Ako okruglica prestane čuvati djecu, posuđivati lonce za papriku, posteljinu, mobitele za pozive i sl. možda zaključe da im se ne isplati tu ostati.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 13:36   #85
sta brat po prvi put u zivotu iznajmljuje taj stan?
po prici se ne cini da je stan teska rupa pa da ga je problem iznajmiti

nikad nisam cula da je kapara samo 500 kn

obicno je barem u visini jedne mjesecne najamnine

pa tih 500kn nije ni za pokriti mjesecne troskove za rezije ako ih ne budu placali, a gdje je pokrice ako nesto porazbijaju

Da konstatiram da ne budem off topic- brat ti zaista voli pomagati polupoznatima ili ako sam dobro shvatila on ih nije ni upoznao pa voli pomagati nepoznatim ljudima

Zadnje uređivanje blaenka : 30.08.2015. at 14:07.
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 14:38   #86
nedjelja je. baba sigurno fila paprike u okrugličinom loncu.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 15:04   #87
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Brat je budaletina.
Shvatit će kad mu prestanu plaćati pa mu bude trebalo 5 godina da ih sudski izbaci, a u međuvremenu će im plaćati režije jer tako nalaže zakon.
Zašto bi ih morao sudski izbacivati, zašto im jednostavno ne bi rekao da odu nakon što mu ne plate mjesečnu stanarinu?
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 15:17   #88
ooo reći će im on.
ali oni neće otići.
neambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 15:33   #89
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
No dobro... jesam li zločesta ili sam u pravu?
Gdje su vaše granice?
Trebala si ih odjebat cim si vidjela da je zena poslala djecu k tebi dok oni idu do bankomata. Jos ti nakon toga donesu 400, umjesto 500kn. To su ti ociti znakovi da ce ti ljudi donosit samo probleme. Takvima ne rentas stan.

Da odgovorim na pitanje iz naslova. Ne pomazem polupoznatima. Mogu udijeliti koju kunu sviracima na cesti, mogu sudjelovati u humanitarnim akcijama/aktivnostima ukoliko su u svrhu koju podrzavam. No random ljudima ne pomazem. Sa susjedima ne razgovaram i da me nesto traze, poslao bi ih dalje i rekao da nisam Caritas. Eventualno bi nekome mogao pricuvati kucnog ljubimca ukoliko se radi o dobro odgojenom psu ili nekom ljubimcu oko kojeg nema previse posla -> citaj zivotinje u terariju. Inace ne posudujem susjedima nista. Mogao bi nekome dati salicu secera, jaje i takve gluposti koje su navedene u uvodnom postu, ali ne bih ni to previse razumio. Ne zivim u nekoj vukojebini i postoje ducani. Ukoliko ducan u to vrijeme ne radi, onda je osoba budala koja se ni za sto nije u stanju pripremiti pa tako ni za kuhanje rucka, vecere, whatever. Meni bi osobno bilo bed doc susjedu na vrata i trazit ga secer, sol, jaja, stogod. Osjecao bih se kao debil koji je negdje zaboravio mozak. Radije cu otic sam do ducana jer sam si ionako sam kriv ako mi fali nesto sto mi treba. Iako mi se to bas i ne dogada.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 18:13   #90
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Super je pročitati ovakvu samohvalu, i da ih je bar više.
Meni djeluje inspirativno.
Ali... ja sam spasila čovjeku život. Beat that :belj
"
Dobro da te nije trazio salicu brasna ili kakav lonac...ko zna kako bi prosao kod tebe. E zamislite sad situaciju da je Majka Terezija kukala kad je trebala pomagati drugima...:vrtiocima:. Kud ovaj svijet ide.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 08:58   #91
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
sta brat po prvi put u zivotu iznajmljuje taj stan?
po prici se ne cini da je stan teska rupa pa da ga je problem iznajmiti


nikad nisam cula da je kapara samo 500 kn

obicno je barem u visini jedne mjesecne najamnine

pa tih 500kn nije ni za pokriti mjesecne troskove za rezije ako ih ne budu placali, a gdje je pokrice ako nesto porazbijaju

Meni "kapara" znači samo polog kojim stanar daje "garanciju" da je zauzeo stan.
To je nešto što se plaća prije nego što se uđe u stan(čisto da ga stanodavac ne iznajmi nekome drugome do vremena kada je dogovoreno useljenje- kod njih je to bilo razdoblje od tri dana), a ljudi su dobili ključ kada su došli sa svojim stvarima i donijeli ostatak novca za stanarinu za taj mjesec.

Quote:
neambi kaže: Pogledaj post
ooo reći će im on.
ali oni neće otići.
Vjerujem da bi u tom slučaju brat ušao u stan, izbacio njihove stvari i njih na dvorište, uzeo ključ i zaključao.
Možda bi se to moglo riješiti humanije, po zakonu i sudski, ali ovako je jednostavno brže i efikasnije

Quote:
stvarna-mishka kaže: Pogledaj post
Dobro da te nije trazio salicu brasna ili kakav lonac...ko zna kako bi prosao kod tebe. E zamislite sad situaciju da je Majka Terezija kukala kad je trebala pomagati drugima...:vrtiocima:. Kud ovaj svijet ide.
Da me netko stavi pred gotov čin i da mu MORAM dati šalicu brašna ili lonac, jer će u protivnom djeca ostati na ulici... smatrala bih to psihičkom ucjenom i ne bi mi bilo drago izlaziti u susret nekome tko mi je spreman to raditi.
Doduše, spasila bih ga da gori. Možda. Ovisno o tome koje jelo se hladi kod kuće
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 12:13   #92
Puno je stvarno siromašnih oko nas. U tu kategoriju može svatko od nas upasti, dovoljno je par loših poteza + bolest.
Da ne spominjemo da penzija često znači siromaštvo. Čak i uz djecu, a ako je osoba sama, budućnost joj može biti vrlo crna. Smrt bračnog partnera što je sudbina svih, nije samo emotivni šok, već i ekonomski.

I zato treba imati otvorene oči i pomagati koliko se može. Potrebitima. Ne moraju to biti silne pomoći, kupnja novog časopisa beskućnika u Zagrebu "Ulični fajter" je dobro djelo. Razgovor s ljudima koji prose je isto tako dobar.

Ljude oko sebe treba primjećivati i ne bojati se pitati da li nekom treba pomoć.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 12:55   #93
Vrijeme radnje :Jesen, raskaljani puti, kišoviti dani
lišće vene žuti, na okisloj grani.
Nedjelja, 4 ujutro.
Mjesto radnje : Park u blizini diskaća iz kojeg smo upravo izašli.

Vidim lika kako vuče žensku za sobom, ona viče i otima se. Pošalje ga u kurac, ovaj joj odvali šamar, ona se posklizne i padne na pod. Dođem do njih, pitam nju jel sve ok. Lik mi se unese u facu i počne nešto srati, odgurnem ga od sebe. Na to ova skače s poda ko nindža, da šta ja imam dirati njenog dečka, skoro mi oči nije iskopala.

Okrenem se i odem. Krenemo kući, u tihoj jesenskoj noći čuju se samo naši koraci, i urlanje u daljini, i još jedan šamar, možda je ovaj put ona njega opizdila, nisam se okrenuo da pogledam.


Šetamo kroz park i vidim nekog lika kako vuče žensku za ruku, ova viče i otima se.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:19   #94
Da, slična situacija... Ja i prijatelj smo prelazili cestu prema Nami na Kvatriću prije pothodnika, taman su radovi bili i ona željezna ograda oko cijelog Kvatrića i ispred Name. Bilo je neko gluho doba noći, nigdje nikog. Tip i cura se svađaju, urlaju oboje, a on je uhvati za kosu i počne joj lupati glavom o tu ogradu. Zvuk neopisiv uz njeno vrištanje i njegovo vrijeđanje.

Mi taman na semaforu. Sledili se oboje. Oni malo dalje od ulaza u Namu, znači nisu odmah ispred nas, a točno kraj njih prolaze dva tipa i ignoriraju situaciju.

Zaletimo se brzinom H. Bolta prema njima i vičemo oboje da je prestane lupati. Uto se okrenu i ta dva tipa s istim komentarima iako su se do tada ponašali kao da se ništa ne događa. Moj prijatelj zgrabi lika i gurne ga od nje, na što se mudrica zaleti na njega (mog prijatelja, ne svog dečka), odvali mu šamar i počne kreštiti na njega plačnim tonom da koji joj kurac dira dečka.

Mi otišli, oni se nastavili klati.

Neki ljudi ne žele dobra djela.



On topic... o brašnu i jajima - Da me netko od susjeda pita tako neku normalnu stvar bi dala. Četkicu za zube, posteljinu i četku za wc ne bi. Ne bi niti išla kod susjeda da mi nešto treba. Odem kupiti ili (ako sam lijena) ne pravim baš to što sam planirala.

Posuđujem mobitel nepoznatim ljudima kojima je "crkla baterija" ili nešto slično i općenito mi nije problem ništa napraviti ukoliko je u nekim normalnim i razumnim granicama.

Iskorištavaće se trudim zaobići u širokom luku.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 16:51   #95
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Zašto bi ih morao sudski izbacivati, zašto im jednostavno ne bi rekao da odu nakon što mu ne plate mjesečnu stanarinu?
Volim te ciklične teme i iščuđavanja na ŽK.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 19:26   #96
sve još nekako (nije me nitko nikad pitao lonac ili slično), ali mobitel bi mi bilo teško dati nepoznatom čovjeku u ruke. prevažan mi je, a i preskup. od nekog nepoznatog klinca očekivala bih da se okrene i pobjegne s njim.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 21:24   #97
Meni bude frka uvijek (rijetko me pitaju, doduše), ali svejedno dam jer si mislim kako bi meni bilo da sam negdje u pizdi materinoj i nitko mi ne da mobitel da mu ga ne ukradem. Nikad mi ga nitko nije ukrao.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 22:59   #98
meni je bilo koma kad me slijepac zamolio da mu ukucam bon, ali ga je bilo jako strah da mu ne ukradem mobitel poprilično smo se ispatili, stvarno mi je bilo užasno žao.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 00:04   #99
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni bude frka uvijek (rijetko me pitaju, doduše), ali svejedno dam jer si mislim kako bi meni bilo da sam negdje u pizdi materinoj i nitko mi ne da mobitel da mu ga ne ukradem. Nikad mi ga nitko nije ukrao.
Meni nikad nije palo na pamet da ce mi netko ukrast mob, al mi se gadi dat nepoznatima da ga naslanjaju na lice i u nj dahcu. dam ja mob, ali ga ostatak dana drzim ko csi dokazni materijal pa navecer kod kuce dezinficiram. zvuci frikasto, sta cu, ta'ka san

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
meni je bilo koma kad me slijepac zamolio da mu ukucam bon, ali ga je bilo jako strah da mu ne ukradem mobitel poprilično smo se ispatili, stvarno mi je bilo užasno žao.
ajme, ovo je bas sjebano i dirljivo istovremeno
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 00:23   #100
baš je.

fuj, ne volim ni ja kad mi netko ostane na mobitelu, iju.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.