Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 23:00   #201
nerjetko me se etiketira kao: "zgodna a nezgodna"
pa mislim da na to dobrim dijelom utječe
venera (vladar sunca) sekstil ASC
merkur (dispozitor venere) konjunkcija ASC
mjesec kvadrat ASC
(ascedent u ovnu; merkur je u 12. ne vidim se/nisam osvjestila manifestaciju tog položaja jer niti išta tajim niti imam poteškoće u izražavanju (vladar je 3.), dapače - barem tako mislim; baš je pravi ovnovski tj. kao da je u 1.polju - nisam na čistu s tim????? )

Zadnje uređivanje leonidas27 : 20.09.2016. at 23:25.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:24   #202
Pitanje jedno.
Na astro.com mi stoji pod asc:
AC 2 Leo 46* 2. 22 Leo 12* 3. 15 Virgo 59*

Šta znači ovo pod podebljano 2 i 3, Leo i Virgo?
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:27   #203
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Pitanje jedno.
Na astro.com mi stoji pod asc:
AC 2 Leo 46* 2. 22 Leo 12* 3. 15 Virgo 59*

Šta znači ovo pod podebljano 2 i 3, Leo i Virgo?
mislim da su ti to vrhovi 2. i 3. kuće
ascedent ti je na 2. stupnju lava
2.kuća počinje na 22. stupnju lava
3. kuća počinje na 15. stupnju djevice
valjda
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2020., 22:49   #204
Malo o ascendentu...




Kada razmišljamo o ascendentu često ga opisujemo na način da imamo "dva nas" - imamo "javnog nas" i "privatnog nas". Pa nas bliski ljudi i prijatelji poznaju i kroz Mjesec (naša privatnost) dok nas ostatak svijeta i poznanici "znaju samo" preko ono što pokazuje naš ascendent. Ascendent na karti predstavlja kako nas drugi vide i percipiraju u vanjskom životu.


S druge strane sama volim razmišljati o ascendentu karte kao o "entitetu u razvoju" gdje je ascendent osjećaj "ja", ali u stalnom pokretu i razvoju. Razvija se tijekom godina i daleko je izvan puke "maske koju nosimo", on nije intelektualna ili emocionalna identifikacija, on je izraz jastva kao nešto iskonsko što potvrđuje našu jednoznačnost. On je ono osnovno "ja jesam" ukorijenjeno u ovnu...a budući da je toliko izložen, otvoren i instinktivan, itekako je obojan onim što se "slučajno" nalazi u njemu, oko njega ili je s njim energetski povezano. Planeti koji su oko njega ili kako astrolozi vole reći "na asc-u" će mu dati okus, boju, ton, orijentaciju, aspekti će mu dati sasvim određenu energiju i omogućiti planetama koji stvaraju aspekte s njim da se lako i vidljivo manifestiraju u svakodnevnom životu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2021., 04:49   #205
Uzeo sam si astrologiju za proučavanja i igranje, pa sam došao do par pitanja.

Podznak tvori veliki križ (a i veliki trokut). Podznak je u opoziciji s dva planeta koja su u konjukciji. Kako se to gleda? Ta konjukcija pojačava tu opoziciju ili druga planeta tvori novi križ.

Sličan slučaj je sa MC, samo obrnut. Dva planeta su u opoziciji (ti koji sudjeluju u velikom križu), a MC je u konjukciji s jednim od njih.

Šta je onda s T kvadratima, dali se njih gleda ili gube utjecaj jer je tu podznak da to anulira?

Prisutna je još jedna opozicija koja također tvori križ, ali nema istu kvalitetu, već je kvaltet različit, pa ipak je svaki planet u drugom kvadratu. Da li se to gleda onda zasebno bez velikog križa?

Zanima me samo okvirno jer mnogo je tu za poloviti, pa nema još smisla analizirati.
Mirilirika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2021., 11:22   #206
Quote:
Mirilirika kaže: Pogledaj post
Uzeo sam si astrologiju za proučavanja i igranje, pa sam došao do par pitanja.

Podznak tvori veliki križ (a i veliki trokut). Podznak je u opoziciji s dva planeta koja su u konjukciji. Kako se to gleda? Ta konjukcija pojačava tu opoziciju ili druga planeta tvori novi križ.

Sličan slučaj je sa MC, samo obrnut. Dva planeta su u opoziciji (ti koji sudjeluju u velikom križu), a MC je u konjukciji s jednim od njih.

Šta je onda s T kvadratima, dali se njih gleda ili gube utjecaj jer je tu podznak da to anulira?

Prisutna je još jedna opozicija koja također tvori križ, ali nema istu kvalitetu, već je kvaltet različit, pa ipak je svaki planet u drugom kvadratu. Da li se to gleda onda zasebno bez velikog križa?

Zanima me samo okvirno jer mnogo je tu za poloviti, pa nema još smisla analizirati.
Konfiguracije su planetarni obrasci koji nastaju kada se tri ili više planeta nalaze pod tčno određenim kutem na način da tvore određeni geometrijski "oblik". ASC i MC jesu karakteristične i važne točke svake natalne, ali one ne tvore konfiguracije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2021., 11:47   #207
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Konfiguracije su planetarni obrasci koji nastaju kada se tri ili više planeta nalaze pod tčno određenim kutem na način da tvore određeni geometrijski "oblik". ASC i MC jesu karakteristične i važne točke svake natalne, ali one ne tvore konfiguracije.
Znači ipak je postano u dobar topic

Par dana tek njuškam, tako da nisam još niti zagrebao u astrologiju.

Ovako sam si ja to za početak vizualizirao. Svaka planeta svojim položajem i potencijalima u trenutku rođenja da neki svoj energetski pečat.
Još mi nije jasan ASC na koji način on da svoj?

Ako može jednostavno objašnjenje zašto se gleda kod aspekata, a ne kod konfiguracija?
Mirilirika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2021., 12:19   #208
Quote:
Mirilirika kaže: Pogledaj post
Znači ipak je postano u dobar topic

Par dana tek njuškam, tako da nisam još niti zagrebao u astrologiju.

Ovako sam si ja to za početak vizualizirao. Svaka planeta svojim položajem i potencijalima u trenutku rođenja da neki svoj energetski pečat.
Još mi nije jasan ASC na koji način on da svoj?
Točka ASC-a je kanal kroz koji se cijela natalna karta projektrira prema vani, ona je kao ekran televizora koji projektira sliku koju vidimo (priroda ASC-a je ispoljavanje i izražavanje). No taj ekran je nastao zato jer ima puno toga "iza" što je oblikovalo i dalo tu točno određenu sliku.
Quote:
Ako može jednostavno objašnjenje zašto se gleda kod aspekata, a ne kod konfiguracija?
Aspekt između dva planeta nema isto značenje kao aspekt između planeta i točke ASC-a. Aspekt između dva planeta pokazuje kako energije ta dva planeta djeluju uzajamno. Oni mogu "surađivati" ili raditi "jedan protiv drugog", ali to su dva principa od kojih svaki ima svoj "stav" (predstavlja određeni arhetip) koji se na određeni način manifestira prema drugome (u odnosu na drugi).

Dok se kod aspekta između planete i točke ASC-a radi o tom da taj planet na određeni način utječe (ovisno o tome kakav je aspekt) i obilježava osobni način izražavanja individue. Dakle, kroz točku ASC-a energija određenog planeta (jednog) se projektira van, ASC je neka vrsta katalizatora kroz koji onda taj planet daje svoj doprinos - "ton" cjelokupnom pristupu životu te individue.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2021., 12:38   #209
Zahvaljujem
Mirilirika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2021., 10:21   #210
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa nas bliski ljudi i prijatelji poznaju i kroz Mjesec (naša privatnost) dok nas ostatak svijeta i poznanici "znaju samo" preko ono što pokazuje naš ascendent.

Kod mene je Mesec u Lavu na vrhu neba (10. kuća) u konjukciji s Venerom, vladarem ASC - baš svako ko ima oči sa udaljenosti od 100 metara može da vidi kakav mi je dan ili kakvog sam raspoloženja, volela bih često da nije tako.
cowgir| is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2021., 14:50   #211
Može li osoba sa podznakom ovan od drugih redovito biti viđena/opisana kao umorna, bezvoljna, depresivna (vrlo često i lijen), najbolje opisan frazom ''pusti me stat" , nezadovoljna/čangrizava, ako ima:

-mars u vagi u kvadratu s merkurom

- neptun konjunkcija sunce (na mc) u kvadratu sa asc

Ili je izglednije da je ta osoba podznak ribice na zadnjim stupnjevima, iako ima čoškastu facu i unibrow te obrve su najzamjetnija stvar crta na faci
__________________
Tengo la calma que no dice nada
Soy esa brisa que se hace más fuerte.
La Chapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2021., 15:09   #212
Quote:
La Chapa kaže: Pogledaj post
Može li osoba sa podznakom ovan od drugih redovito biti viđena/opisana kao umorna, bezvoljna, depresivna (vrlo često i lijen), najbolje opisan frazom ''pusti me stat" , nezadovoljna/čangrizava, ako ima:

-mars u vagi u kvadratu s merkurom

- neptun konjunkcija sunce (na mc) u kvadratu sa asc

Ili je izglednije da je ta osoba podznak ribice na zadnjim stupnjevima, iako ima čoškastu facu i unibrow te obrve su najzamjetnija stvar crta na faci
ASC ovan ako su ove osobine upečatljive.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2021., 15:23   #213
jao

Ali ova percepcija lijenosti/umora/bezvoljnosti i ponekad flegmatičnosti - ima li više veze sa slabim Marsom ili aspektima s Neptunom?
__________________
Tengo la calma que no dice nada
Soy esa brisa que se hace más fuerte.
La Chapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2021., 16:01   #214
Quote:
La Chapa kaže: Pogledaj post
Ali ova percepcija lijenosti/umora/bezvoljnosti i ponekad flegmatičnosti - ima li više veze sa slabim Marsom ili aspektima s Neptunom?
Percepcija javnosti (1. polje), stvarna razina fizičke energije (Mars).

Sve što nas razlikuje od drugih osoba i čini našu fizičku jedinstvenost, astrološki gledano, ima svoj izvor u natalnom ascendentu. Točka asc-a je "ukazanje" a sve kuće općenito su "polja iskustva", dakle, ne ulaze toliko u prirodu svojih energija, koliko se odnose na način kojim ih koristimo i stječemo iskustvo njima. To je osnovna razlika između polja i planeta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2021., 08:55   #215
Venera opozicija ASC

Da li je važna lokacije Venere (6polje)?

Aspekti planeta na ASC, pretpostavljsm, utječu primarno na naš izgled, a možda i naše ponašanje.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2021., 11:44   #216
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Percepcija javnosti (1. polje), stvarna razina fizičke energije (Mars).

Sve što nas razlikuje od drugih osoba i čini našu fizičku jedinstvenost, astrološki gledano, ima svoj izvor u natalnom ascendentu. Točka asc-a je "ukazanje" a sve kuće općenito su "polja iskustva", dakle, ne ulaze toliko u prirodu svojih energija, koliko se odnose na način kojim ih koristimo i stječemo iskustvo njima. To je osnovna razlika između polja i planeta.
Znači, znak i aspekti na ASC su ti koji su zaslužni za percepciju i izgled osobe od položaja vladara asc (osim ako se ne nalazi u 1. polju, na samom asc), ako sam dobro shvatila.

Mene zapravo brine sada jesam li riba ili ovan asc, čak sam jednom napravila i rektifikaciju karte, ali nisu mogli točno odrediti, uvijek može biti deset minuta sim ili tam, što je frustrirajuće.

A znak koji je progutan u 1. polju - može li on utjecati čak i više na izgled od same točke/znaka na ASC?
__________________
Tengo la calma que no dice nada
Soy esa brisa que se hace más fuerte.
La Chapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 18:39   #217
Evo da se malo nadovezem, nisam tu dugo bila.
Posto se prica o ASC,imam primjer iz sire obitelji:

zenska osoba ima ASC u blizancu u konjukciji sa marsom u 1 kuci (manje od 1 stupanj)= ispoljava se kao nervoza i sklonost psovanju i otresitoscu (trese nogom bez pauze)
Mislim da bi to puno bolje kontrolirala tu energiju da joj se tijekom mladosti dozvolilo da se bavi sportom i da se skoluje za zanimanje koje trazi aktivnost.
Posto taj mars nije iskoristen on se ispoljava na negativan nacin.

Imam zapravo jos jedan ali po meni tu nema aspekata izuzev jakog kvadrata izmedu asc i sunca u 9 kuci. Aspekti planeta u 1 kuci imaju mi preveliki obris, iako ga astro povlaci kao konjukciju, tipa 7 stupnjeva izedu sa/ma.
Ali asc mu je u vagi- i u prvoj kuci su pluton u vagi, te saturn i mars u skorpiji. Ozljeda na oku i zanimljivo je da lako unistava odnose sa zenama.
Ali unatoc ozljedi na oku, taj mars cini ga jako privlacnim zenama, ima tu neku vatrenu marsovsku vibru.
vjutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 12:24   #218
Quote:
La Chapa kaže: Pogledaj post

A znak koji je progutan u 1. polju - može li on utjecati čak i više na izgled od same točke/znaka na ASC?


Mene jednako interesira to pitanje, jer moj Jupiter na ASC je u umetnutom znaku Jarca (ASC mi je Strijelac)

La Chapa, i ja sam radila rektifikaciju, procjenili su 25 minuta razliku , o sata rođenja na Rodnom Listu (tad ga nisam imala}. Tako mi je AsC bio Jarac umjesto Strijelca. Razumijem tvoju frustraciju.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 15:19   #219
Hvala Strijelica

Naručila sam si rektifikaciju uz natalnu kartu pa se nadam da će mi rasvjetliti neke stvari.
__________________
Tengo la calma que no dice nada
Soy esa brisa que se hace más fuerte.
La Chapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2021., 00:33   #220
I mene to zanima. Podznak pocinje na kraju Riba, na zadnjoj 1/6, a u 1. polju je cijeli Ovan i 1/3 Bika.
https://i.imgur.com/piKipw4.jpg
Maggio9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.