Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 15:19   #81
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nisam vegan, imam prijatelje vegane i kad dođu kod mene uvijek im složim nešto veganski. I ne služim mesa uz to. Jer ih respektiram.
Isto tako. Ali potegla sam crtu da se za mojim stolom ne razgovaramo o jadnim mrtvim životinjama u mom frižideru.

Ontopic, na poslu imam osobu s celiakijom, osobu s intolerancijom laktoze, par ljudi s težim alergijama na hranu. Kad netko časti uvijek se pazi da bar jedna stvar bude adekvatna za svakoga. Ne zato jer izvolijevaju nego zato jer se poštujemo i želimo da se svi osjećaju dobrodošli. Ali mi smo mala grupa i prilično riejtko se mijenjaju ljudi pa je to onda više kao disfunkcionalna obitelj nego kao kolege
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:24   #82
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Isto tako. Ali potegla sam crtu da se za mojim stolom ne razgovaramo o jadnim mrtvim životinjama u mom frižideru.
Ma tko bi ovo uopće radio?

Inače, darija, sretan roćkas, evo i mene na ručak!
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:39   #83
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Jedem meso (iako bih uredno mogla i bez njega), ali ovo mi se sve čini super.
A imaš neki recept za ovo boldano?
https://www.eatsandtreatsdxb.com/sin...reens-together

Jednostavan recept, ne traži puno sastojaka. Ja volim preliti čokoladnom glazurom (dodam malo vanilije i kardamoma) i prekriti ušećernim bademima.
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:53   #84
Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
Burgeri od heljde i batata, namazi od slanutka, patlidžana i pečene paprike, kruh od pira, varivo od gljiva (da pojedemo i nešto na žlicu) i torta od badema.
sve fino zvuči! jel mogu ja doci k tebi na posao na ručak?
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:22   #85
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Trubo, cura je veganka, mliječni proizvodi otpadaju.

Sori što advokatiram, nabrijala me ova tema, tko zna šta projiciram i učitavam, čitam svoj prvi odgovor i baš agresivno zvučim.
Znam da je veganka, ali napisala je da bi napravila kompromis i organizirala vegetarijansku hranu, ali ne i meso.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:25   #86
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Ako radiš u kolektivu gdje je ustaljeno pravilo da se časti, onda častiš. I oni svoja čašćenja plaćaju svojim novcem, sumnjam da časte na račun firme.
kod mene je, kad sam tek došla, bio običaj da se za svakog u odjelu skupljaju pare za rođendan. onda se zaredalo valjda 8 rođendana unutar mjesec i pol i ja sam izjavila da više ne budem sudjelovala, da mi je to previše novaca i još za kolege s kojima nisam bliska.
znaš šta se desilo? onda su i drugi priznali da im je to puno, skupljati za sve, i tradicija je stala na olakšanje valjda svih.

u krdu je toplo, ha?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:56   #87
Razumijem veganstvo, razumijem radni kolektiv, razumijem i poštujem sve pro i contra, ali mi je licemjerno nekome platiti mesni obrok ako ga on sam odabere s menija u restoranu, a ne ako ga donese catering ili se kupe gotove aranžirane plate.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 17:12   #88
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kod mene je, kad sam tek došla, bio običaj da se za svakog u odjelu skupljaju pare za rođendan. onda se zaredalo valjda 8 rođendana unutar mjesec i pol i ja sam izjavila da više ne budem sudjelovala, da mi je to previše novaca i još za kolege s kojima nisam bliska.
znaš šta se desilo? onda su i drugi priznali da im je to puno, skupljati za sve, i tradicija je stala na olakšanje valjda svih.

u krdu je toplo, ha?
Svaka cast, svima si olaksala!
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 17:44   #89
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ne mislim da je disrespectful u svojoj kući kraj veganske hrane poslužiti i meso. ako mi se jede. ili nekom trećem.
a ni staviti mortadelu ako nam se jede.

ovaj konačno autoričin meni mi se sviđa, pozvat ću se
I ja isto.

Ne iznosim meso na stol jer netko to od mene traži, nego mi je čisto ok uživat sa njima u veganskom jelu i svima tako bude definitivno ugodnije. Jer su mi frendovi i stalo mi je da im je lijepo, više nego da baš taj dan opet glođem batak.

No, nije nitko to od mene očekivao, to ja iz respekta, jel. A i praktičnosti, jer mi se ne kuha 5 različitih stvari.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:42   #90
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
I ja isto.

Ne iznosim meso na stol jer netko to od mene traži, nego mi je čisto ok uživat sa njima u veganskom jelu i svima tako bude definitivno ugodnije. Jer su mi frendovi i stalo mi je da im je lijepo, više nego da baš taj dan opet glođem batak.

No, nije nitko to od mene očekivao, to ja iz respekta, jel. A i praktičnosti, jer mi se ne kuha 5 različitih stvari.
Tako i ja kad mi dođe frendica koja ima celijakiju, napravim dvije vrste kolača s bezglutenskim brašnom, nije da ću napraviti jedne za nju, a druge za sebe, pa da jadna tužno gleda u njih.

Ja mogu svoj gluten jesti kad god poželim, stvarno nema smisla da to bude u tih sat-dva koliko je ona kod mene.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:05   #91
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kod mene je, kad sam tek došla, bio običaj da se za svakog u odjelu skupljaju pare za rođendan. onda se zaredalo valjda 8 rođendana unutar mjesec i pol i ja sam izjavila da više ne budem sudjelovala, da mi je to previše novaca i još za kolege s kojima nisam bliska.
znaš šta se desilo? onda su i drugi priznali da im je to puno, skupljati za sve, i tradicija je stala na olakšanje valjda svih.

u krdu je toplo, ha?
Pa rekla sam da obicno sva velika cascenja u radnim kolektivima eskaliraju.

I je. Toplo je. Ne smeta mi. Nemam potrebu biti posebna biljka i idem linijom manjeg otpora.

Na prvom radnom mjestu su mi kolege kupili tortu iako sam radila tri tjedna i uz to mali poklon kao i svima. Da su se vodili time da sam nebitna, vjerujem da bi mi bilo manje ugodno raditi tamo, kad bi skuzila da me se preskocilo. Ne znam. Meni je to tad s 20 i kusur puno znacilo jer sam bila dio tima. I pozvala sam cijeli ured nakon posla na cugu jer se tako radilo iako sam realno mogla tu lovu potrosit na one na koje mi je stalo, a ne na ljude koje ne poznam.

Nikad to nisam pozalila. U krdu je stvarno super.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:41   #92
Nisam prijatelj veganluka, ali ljudi koji ne mogu za jedan obrok godišnje pojesti nešto bez mesa su idioti.
Promijeni posao.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:43   #93
Nisam prijatelj veganluka, ali ljudi koji ne mogu jednom godišnje pojesti obrok bez mesa su idioti.
Promijeni posao.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:33   #94
aj da se i ja jednom slozim s djepikom.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 01:48   #95
Postoji i varijanta da se časti i poklanja bez većih troškova. Da svatko da po 10 kn ne bi nikome bio nepodnošljiv trošak 8 rođendana u mjesec dana, a niti spremiti lisnato sa sirom i čokoladom za cijeli ured nije više od 50 kn. Ali samo da je žderati i trošiti. Šta ne?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:01   #96
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Postoji i varijanta da se časti i poklanja bez većih troškova. Da svatko da po 10 kn ne bi nikome bio nepodnošljiv trošak 8 rođendana u mjesec dana, a niti spremiti lisnato sa sirom i čokoladom za cijeli ured nije više od 50 kn. Ali samo da je žderati i trošiti. Šta ne?
A ne, ne. Zadnji put kad sam bila uvučena u davanje para za poklon ispostavilo se da bi bilo dosta da je svatko dao 20 kn za stvar koju je osoba natuknula da bi željela. Super. Ali onda ti se jave dušebrižnici kako to nije dosta i kako se ne može dati ispod 50 kn. Pa ajmo onda izmisliti još X dodatnih stvari koje ćemo kupiti da ne ispadne da smo sad tu neki jadnici koji nemaju 50 kn za dati za frendicu. Jebote. Nakon toga sam prerezala s tim grupnim poklonima.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:33   #97
Meni su prisjeli jednom kad mi je dosta dugo bilo neugodno što se za dvije osobe istim povodom skupljala bitno različita cifra. Ne troši mi se novac na tuđe uspostavljanje kljucalačkog poretka.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:50   #98
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni su prisjeli jednom kad mi je dosta dugo bilo neugodno što se za dvije osobe istim povodom skupljala bitno različita cifra. Ne troši mi se novac na tuđe uspostavljanje kljucalačkog poretka.
Pa meni se nikad nije ništa kupovalo dok sam živjela u inozemstvu. I onda dođem doma i spopadne me se sa kupovanjem poklona za ljude koji meni isti nisu ni čestitali. Ali ono, baš nikad. I ja ne bih ni znala kad su njihovi rođendani da se ne skupljaju pare. A bilo je i tu velikih razlika koliko se skupljalo i truda ulagalo za jedne, a koliko za druge.

Neki ljudi baš imaju opsesiju s time. Valjda svaka ekipa ima jednog takvog kome je to baš gušt i super pa onda tlači druge i prebacuje troškove svojih velikih ideja na njih. U mojoj ekipi su jedno dvije takve. Imamo frendicu (meni više poznanica, ali ok) koja je rodila prije 3 godine i još uvijek se očekuje da joj se nosi poklon svaki jebeni put kad idemo u neki čoporativni posjet. Ono, što fali čokoladi ili nekoj drugoj sitnici? Općenito mi to nikad nije bilo jasno a vidim da je strašno rašireno - jel se baš svaki put mora nešto nositi djeci, čak i ako nije neka posebna prilika?
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:14   #99
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
A ne, ne. Zadnji put kad sam bila uvučena u davanje para za poklon ispostavilo se da bi bilo dosta da je svatko dao 20 kn za stvar koju je osoba natuknula da bi željela. Super. Ali onda ti se jave dušebrižnici kako to nije dosta i kako se ne može dati ispod 50 kn. Pa ajmo onda izmisliti još X dodatnih stvari koje ćemo kupiti da ne ispadne da smo sad tu neki jadnici koji nemaju 50 kn za dati za frendicu. Jebote. Nakon toga sam prerezala s tim grupnim poklonima.
Znam da je tako, ali je to glupo. To se posebno vidi na poklonima djeci kad se inzistira na cijeni zbog roditelja. Tako je i s tim čašćenjem. Nije važno jel kruh sa sirom ili janjetina, oboje može biti i fino i zasitno, ali janjetina :rambo:.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:36   #100
Kad smo već kod janjetine. Radila sam na jednom mjestu gdje se nosila (svježa, ne leftovers od zabave) janjetina za pričest nečijeg rendom djeteta.
Državna firma.

I tu sam dala otkaz. Ne radi toga, već radi gomile takvih sranja.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.