Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 10:09   #121
Quote:
Cigi kaže: Pogledaj post
Mi smo sad na Aeriusu i sve se bojim kako će biti stanje ako je skinem, kad i pod terapijom izbijaju urtikarije.
pa zato je i nonsens skidanje sa terapije jer neka djeca imaju bronhospazme bez terapije.... mi ju nismo skidali a sutra imamo kompletnu dijagnostiku u bolnici u kljucijuci i specificne IGE iz krvi.
Normalno je da ce recimo IgE biti veci ako je djete bez terapije ali se treba vidjeti i dal terapija pomaze pa se stoga i ne skida. A ne znam kome bi islo na dusu da neko djete zavrsi na hitnoj zbog skidanja terapije.
Mi semo ici i na desenzibilizaciju (moramo zbog drugih oboljenja) i vec nam je receno da terapiju ni tada necemo micati.

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Mene zanima koliko je tzv diferencijalna krvna slika bitna specijalisti za adekvatnu dijagnozu, naime imamo izvadjenu diferencijalnu krvnu sliku sa samo 3 stavke (segmentirani, linfociti, monociti) i glupi pedijatar mi je rekao to vam je to, a vidim da komplet dks treba sadržavat više stavki...

Izvadili smo ukupni IgE, ECP, bris nosa na eozinifilne granulocite, kks - uglavnom sve sto je traženo poslje prick alergo testa i idemo sa tim na kontrolu, a mene muci to da doktorici bude falit komplet dks rad ove budale pedijatra i budemo morat opet dolazit samo radi tog nalaza.

IgE je ogroman 1299, sta to sada znaci? Na pricku je reagirala na dosta prvenstveno na inhalatorne.

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
Ukupni IgE je vrlo visok ali po neki doktorima i nije - nama je bio tu negdje isto i jedan imunolog je rekao da je to poviseno ali nije nesto jako a drugi je rekao da je previsok.

Sada ti sijedi specificni IgE koji se također vade iz krvi i raditi ce se na specificne alergene na koje se sumnja npr. pelud drveca, trava, ambrozija itd....
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:38   #122
Evo da potvrdim svoje rijeci: bili smo jucer na testiranju i za specificni IgE iz krvi se ne treba prekidati terapija tabletama. Za prick test je preporucljivo napraviti par dana pauz sa tabletama jer onda test moze biti lazno negativan ali za Ige nje potrebno.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:33   #123
Ok!
Obzirom da nemam pojma kaj će njemu raditi, prekinut ću radije par dana
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:49   #124
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mi smo za sad vadili samo IgE i nije bio nešto visok, nešto manje od 100 i odmah mu je ped dala Nasonex do kompletne alergološke

Po tome bi ja rekla da je od tvoje A jaka reakcija u pitanju

Kako joj se ispoljava alergija?
Pa najočitije ispoljavanje su bili ponavljajući konjuktivitisi zbog kojih smo zavrsili kod oftamologa koji je trazio alergo test i za sada odradjen taj prick nakon par mj cekanja... U vrijeme cvjetanja krajem travnja imala je par dana i tegobe s disanjem kao alergijski bronhitis, jednu vecer su je ihalirali sa ventolinom na hitnoj i imala je tada utikariju, uglavom te tegobe prestale s rinolanom koji smo davali par dana, trenutno nista ne dajemo. Pulmolog je tek poslje prick testa trazio ukupni IgE jer smo na testu bili bez toga.

Ako dijete moze bez terapije izdržite par dana da nalaz bude sto točniji.

Mi smo radili bris iz nosa na eozionofile (valjda se tako kaze) i to je negativno.
Taj Nasonex je neki sprej za nos je li?

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:55   #125
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pa zato je i nonsens skidanje sa terapije jer neka djeca imaju bronhospazme bez terapije.... mi ju nismo skidali a sutra imamo kompletnu dijagnostiku u bolnici u kljucijuci i specificne IGE iz krvi.
Normalno je da ce recimo IgE biti veci ako je djete bez terapije ali se treba vidjeti i dal terapija pomaze pa se stoga i ne skida. A ne znam kome bi islo na dusu da neko djete zavrsi na hitnoj zbog skidanja terapije.
Mi semo ici i na desenzibilizaciju (moramo zbog drugih oboljenja) i vec nam je receno da terapiju ni tada necemo micati.



Ukupni IgE je vrlo visok ali po neki doktorima i nije - nama je bio tu negdje isto i jedan imunolog je rekao da je to poviseno ali nije nesto jako a drugi je rekao da je previsok.

Sada ti sijedi specificni IgE koji se također vade iz krvi i raditi ce se na specificne alergene na koje se sumnja npr. pelud drveca, trava, ambrozija itd....
A molim te pojasni mi, jer vidim da se kuzis... Mojoj je na prick testu pokazalo naranču jel to sada znaci da bi trebala izbjegavat sve agrume?

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:59   #126
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Pa najočitije ispoljavanje su bili ponavljajući konjuktivitisi zbog kojih smo zavrsili kod oftamologa koji je trazio alergo test i za sada odradjen taj prick nakon par mj cekanja... U vrijeme cvjetanja krajem travnja imala je par dana i tegobe s disanjem kao alergijski bronhitis, jednu vecer su je ihalirali sa ventolinom na hitnoj i imala je tada utikariju, uglavom te tegobe prestale s rinolanom koji smo davali par dana, trenutno nista ne dajemo. Pulmolog je tek poslje prick testa trazio ukupni IgE jer smo na testu bili bez toga.

Ako dijete moze bez terapije izdržite par dana da nalaz bude sto točniji.

Mi smo radili bris iz nosa na eozionofile (valjda se tako kaze) i to je negativno.
Taj Nasonex je neki sprej za nos je li?

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
da, nasonex je sprej za nos

i taj bris će mu raditi isto

evo počela sezona grijanja i krenula i sranja sa atopijskim opet
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:49   #127
Mi smo radili i neki nalaz ECP iz krvi i on je u redu, ali iskreno ne znam sta on znaci...

Kad jos kompletiramo ove nalaze vez alergije moramo opet oftamolugu, bio je rekao ako se dokaze alergija da ce morat povremeno neke kapi Opatanol, to je valjda antihistaminik.. Evo i danas joj oko malo pocrvenilo

Ima li itko savjet za kupovinu abtialergijskog madraca i jastuka, sta da gledam, koji je materijal siguran protiv grinja, memorijska pjena, ima li jos nesto, vidim da cijene puno variraju....

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:56   #128
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
A molim te pojasni mi, jer vidim da se kuzis... Mojoj je na prick testu pokazalo naranču jel to sada znaci da bi trebala izbjegavat sve agrume?

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
ako se ne varam, NE, ako je rađen test na specificno voce onda izbjegavati bas to voce koje se pokazalo pozitivno, a da ste radili test na agrume opcenito onda bi trebalo izbjegavati sve agrume.
Dal ste radili test na jos koji agrum, npr. limun?

Dobro citaj deklaracije sokova jer u određenim sokovim od nekog voca nađe se i sasvim drugo voce. Sin od susjeda bio je alergican na jabuku i osipao se od narancinog soka i da bi se na kraju ispostavilo da u narancinom soku ima jabuke.

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Mi smo radili i neki nalaz ECP iz krvi i on je u redu, ali iskreno ne znam sta on znaci...

Kad jos kompletiramo ove nalaze vez alergije moramo opet oftamolugu, bio je rekao ako se dokaze alergija da ce morat povremeno neke kapi Opatanol, to je valjda antihistaminik.. Evo i danas joj oko malo pocrvenilo

Ima li itko savjet za kupovinu abtialergijskog madraca i jastuka, sta da gledam, koji je materijal siguran protiv grinja, memorijska pjena, ima li jos nesto, vidim da cijene puno variraju....

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
ECP - eozinofilni kationski protein - neka te ne zamara ako je negativan a i ako je pozitivan on moze znaciti da su poviseni eozinofili u klasicnoj krvnos slici ili samo u nosu zbog recimo rinitisa.

Dobre antialergijske jastuke i madrace ima Vitapur - bas sam neki dan kupila 2 jastuka (sada su na akciji) - svaki je kostao 272 kn i fenomenalni su, na dodir su kao mekano paperje (postoje vislji i nizi, ja sam uzimala nize jer ne volim da mi glava strsi u zraku a i takav ti je pogodnije za klince - to je all side jastuk tj. za sve nacine spavana, bok, leđa, trbuh)
Najbitnije je da je i jastuk i madrac od umjetnog materijala jer on nije pogodan za grinje i ostale zivinice.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:26   #129
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ako se ne varam, NE, ako je rađen test na specificno voce onda izbjegavati bas to voce koje se pokazalo pozitivno, a da ste radili test na agrume opcenito onda bi trebalo izbjegavati sve agrume.
Dal ste radili test na jos koji agrum, npr. limun?
to me i muči jer je testirana na te neke skupine nutritivnih:
mes I - neg
meso II - neg
povrće I- neg
povrće II - neg
voće I - neg
voće II - neg
voće III - 4 mm
ovdje mi je rečeno da su orašasti, a sad da moze bit da joj nešto iz te skupine smeta, a ne sve, mada ja nisam skuzila da joj nešto smeta, ali haje znadni
mlijeko, jaje, brašno, riječna riba, morska riba, čokolada - sve negativno
soja - 4mm
banana - 5mm
naranča 4mm

planiram doktoricu pitati, ali kako nam je kontrola prebačena za slj tj nisam stigla pitati, pošto nisu navedeni drugi agrumi zato i jesam u dilemi



Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Dobre antialergijske jastuke i madrace ima Vitapur - bas sam neki dan kupila 2 jastuka (sada su na akciji) - svaki je kostao 272 kn i fenomenalni su, na dodir su kao mekano paperje (postoje vislji i nizi, ja sam uzimala nize jer ne volim da mi glava strsi u zraku a i takav ti je pogodnije za klince - to je all side jastuk tj. za sve nacine spavana, bok, leđa, trbuh)
Najbitnije je da je i jastuk i madrac od umjetnog materijala jer on nije pogodan za grinje i ostale zivinice.
kod jastuka mi se čini priča jednostavnija, ali kod madraca imaš neke koji su cijeli od pjene ili lateksa, a neki sa jezgrama i slojevima nekim, pa sam se u tome malo pogubila....


a neki sa srebrenim nitima su navodno baš protiv grinja?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:33   #130
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
to me i muči jer je testirana na te neke skupine nutritivnih:
mes I - neg
meso II - neg
povrće I- neg
povrće II - neg
voće I - neg
voće II - neg
voće III - 4 mm
ovdje mi je rečeno da su orašasti, a sad da moze bit da joj nešto iz te skupine smeta, a ne sve, mada ja nisam skuzila da joj nešto smeta, ali haje znadni
mlijeko, jaje, brašno, riječna riba, morska riba, čokolada - sve negativno
soja - 4mm
banana - 5mm
naranča 4mm

planiram doktoricu pitati, ali kako nam je kontrola prebačena za slj tj nisam stigla pitati, pošto nisu navedeni drugi agrumi zato i jesam u dilemi





kod jastuka mi se čini priča jednostavnija, ali kod madraca imaš neke koji su cijeli od pjene ili lateksa, a neki sa jezgrama i slojevima nekim, pa sam se u tome malo pogubila....


a neki sa srebrenim nitima su navodno baš protiv grinja?
Voće I (breskva, marelica, jagoda, malina, trešnja, višnja, ribiz, dinja, lubenica, grožđe)

Voće II (šljiva, kruška, jabuka, banana, naranča, limun, grejpfrut)

Voće III (orah, badem, lješnjak, kikiriki)

Sto se tice madraca, nema veze ako ima jezgre - bitno je od cega su jezgre, ako je ijeli adrac od pjene ili kombinacija pjne i lateksa onda nemas brige (grinje ne moze zivjet ni u lateksu ni u pjeni).

Ima i madraca sa bambusovim vlaknima koji su antialergijski.

https://www.vitapur.hr/madrac-od-lat...n-cool-comfort
https://www.vitapur.hr/spavaca-soba/...sovim-vlaknima
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:47   #131
Wedding bas mi je i doktorica objasnila sto si i ti navela da su razni agrumi u voce II, a da je naranča bas naranča...

E bas sam se mislila sta je sada taj bambus jer mi je neka logika da je to "prirodno" a kao samo umjetni su protiv grinja

A ako je madrac od umjetnih materijala, npr pjene, a navlaka na njemu ima 20% pamuka jel to problem, dal se tu grinje mogu razvijat?

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:46   #132
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Wedding bas mi je i doktorica objasnila sto si i ti navela da su razni agrumi u voce II, a da je naranča bas naranča...

E bas sam se mislila sta je sada taj bambus jer mi je neka logika da je to "prirodno" a kao samo umjetni su protiv grinja

A ako je madrac od umjetnih materijala, npr pjene, a navlaka na njemu ima 20% pamuka jel to problem, dal se tu grinje mogu razvijat?

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
nemas brige ako u navlaci ima određeni postotak pamuka ... ono sto je najbitnije je da nema perja iako i danas ima antialergijskih jastuka od perja. Po meni je jedina mana pernatih jastuka njihovo obavezno provjetravanje i luftanje na suncu a i grinje voli na perje (ovi novi antialergijski jastuci od perja imaju neke premaze koji sprecavaju grinje) ali po meni je sinteticki jastuk idalje najbolja opcija jer ga je lagano odrzavati tj. prati i susiti.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:38   #133
Wedding, mislila sam u navlaci madraca da li je problem ako je 20% pamuka, a jastuk bih uzela od memorijske pjene ili tako nekog punjenja, tu mi se lakše odlučit jer je investicija manja .... baš sam vidila da postoji velik izbor i u jysku
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:56   #134
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Wedding, mislila sam u navlaci madraca da li je problem ako je 20% pamuka, a jastuk bih uzela od memorijske pjene ili tako nekog punjenja, tu mi se lakše odlučit jer je investicija manja .... baš sam vidila da postoji velik izbor i u jysku
pa to sam i napisala, u navlaci ( jastuk ili madrac) nije problem pamuk pa da je i 100% - taj pamuk ili svia u navlaci pridonosi ugodnosti kod spavanja (zbog znojenja itd) a grinje nece zivjeti ni u pamuku ni u svili nego u peju.

Za punjenje vidi ili memo pjenu ili sinteticko punjenje sa pahuljicama - t je samo stvar ukusa tj. kakav osjecaj jastuka zelis. Osobno prefeiram punjenja koja su od pahuljica jer vise volim takav jastuk zao sto je mekaniji a mogu ga i formirati kako zelim, a opet se vraca u prvobitan polozaj cim pomaknes glavu.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:51   #135
Bili jučer u Klaićevoj i od 20 najrasprostranjenijih alergena - nije reagirao na ništa
Poslala nas je opet vaditi krv sa nekim drugim parametrima, na bris nosa na eozofile (ili kak se već piše) i nešto na citologiji
Kad to sve obavimo doći opet k njoj a naručila nas za 28.2.

Ima tko nekog privat alergologa za preporučiti jer mi se ne čeka toliko dok dođemo na red?
Otići ću i k njoj ali bi prije privat da se djetetu da adekvatna terapija dok nju dočekamo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:48   #136
Francesca, a koliki mu je IgE ukupni?


Wedding ja sam mislila da se i u pamuku mogu razvijat grinje pa kontam da i navlaka treba bit od umjetnog materijala...

Razumjem da posteljina moze biti prirodna jer se pere na visokim temperaturama.

Jel tvoje dijete alergicno na grinje takodjer?

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:18   #137
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Francesca, a koliki mu je IgE ukupni?

71, ref je do 60
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:57   #138
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Francesca, a koliki mu je IgE ukupni?


Wedding ja sam mislila da se i u pamuku mogu razvijat grinje pa kontam da i navlaka treba bit od umjetnog materijala...

Razumjem da posteljina moze biti prirodna jer se pere na visokim temperaturama.

Jel tvoje dijete alergicno na grinje takodjer?

Poslano sa mog HT7 koristeći Tapatalk
kod nas nitko nije alergican na grinje ali ja ne volim perje - mrzi me i sama pomisao tog stanog luftanja i nemogucnosti pranja -osim u spec. praonama.

Francesca - ne znam koje reagense ima Klaiceva ali moj mali je radio takav test na Srebrnjaku i sve mu je bilo negativno, nakon toga smo otisli na Rebro i tamo ponovili test koji je pokazao alergiju na pelud trava i ambroziju. Tako da ti preporucam da mozda odes i ti do Rebra sa malim.

ali da te utjesim - moj mali ime spec IgE 1003 a ref. vrijednost je do 87 - ako je nizak IgE kao kod vas onda mozda nije stvar u alergiji nego o atop. dermatitisu ili o imunodeficijenciji.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:01   #139
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kod nas nitko nije alergican na grinje ali ja ne volim perje - mrzi me i sama pomisao tog stanog luftanja i nemogucnosti pranja -osim u spec. praonama.

Francesca - ne znam koje reagense ima Klaiceva ali moj mali je radio takav test na Srebrnjaku i sve mu je bilo negativno, nakon toga smo otisli na Rebro i tamo ponovili test koji je pokazao alergiju na pelud trava i ambroziju. Tako da ti preporucam da mozda odes i ti do Rebra sa malim.

ali da te utjesim - moj mali ime spec IgE 1003 a ref. vrijednost je do 87 - ako je nizak IgE kao kod vas onda mozda nije stvar u alergiji nego o atop. dermatitisu ili o imunodeficijenciji.
on ima atopijski od šestog mjeseca, samo vrlo blagi, tak da da - možda je to pokazalo

dobra ideja ovo sa Rebrom ali ne znam hoće li pedica biti kooperativna

ne znaš nikoga privatno da to radi?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:42   #140
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
on ima atopijski od šestog mjeseca, samo vrlo blagi, tak da da - možda je to pokazalo

dobra ideja ovo sa Rebrom ali ne znam hoće li pedica biti kooperativna

ne znaš nikoga privatno da to radi?
Onda vjerujem da mu je taj IgE od atopijskog jer bi u slucaju alergije bio mnogo viši, a s obzirom da sada nema alergena u zraku te jednio preostaju alergeni od prasine, grinja i eventualno kucnih ljubimaca koju su vama negativni opet ponavljam da bi taj IgE divljao u visine sto kod vas nije slucaj.

Na zalost ne znam ti privatno jer sam sve obavljala po hitnom postupku na Rebru jer mi se mali gore vodi - a kako ima IgA nefropatiju tako smo sve obavljali doslovno preko reda i sa vrlo malim cekanjima.

Na Rebru ti od djecjih alergologa preporučam dr. Cavčić a nakon nje mogu reci da je dobar i dr. Čaleta. Imamo iskustva kod oboje ali smo se prebacili kod dr. Čavčić upravo zbog specifičnosti djetetovog kronicnog oboljenja bubrega.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.