Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2007., 22:37   #1
Proizvodi trgovačkih marki - koji su dobri, a koji ne valjaju?

Juče sam bila prvi put u lidlu u shoppingu. Pošto sam čitala prije par miseci u novinama da im je prašak za robu duplo kvalitetniji od vodećeg na tržištu a tri puta jeftiniji, kupila sam neki lil 3kg- 12kn, i neki W5 5,4kg- cca 50kn.
Pošto ima više vrsta praška njihovih marki nisam znala koji bi uzela.
Ako netko ima iskustva sa kupovanjem njihovih marki, neka napiše kakvi su koji proizvodi, jer je cijena i više nego povoljna.

Kupila sam njihovo mliko 1%mm, za 3.33kn, a puni ga meggle, i u mercatora je skuplje je 2kn.
Kupila chips- odličan- 2.50 kn 150g
Kupila neke čokoladne pahuljice 250g- 5kn a takve čokolino 15ak kn
Kupila sirup naranča manje od 8kn- isti ka i oni od 15 kn i to domaća proizvodnja pakovano za lidl..

dm-ove tablete denk mit 5u1 30kom 27kn su odlične (peru kao somat koji je duplo skuplji), lidlove su još jeftinije ali nisam probala
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 15:37   #2
Šta je ovo, nikog ne zanima ova tema. Ja sam kupovinom od 210 kn uštedila 130kn.
Neće nitko da savjet koji je livi proizvod dobar?

Evo ja isprobala lil od lidla 3kg praška- manje od 13 kn i nema razlike između njega i više od 3X skupljeg ariela!
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 19:50   #3
Kupila sam baš neki dan taj deterdžent za rublje od 3 kg u Lidlu i jako sam zadovoljna. Prvi put u dugo vremena mi rublje ima fini svježi miris nakon pranja. Kupila sam i neke tablete protiv kamenca za perilicu rublja (duplo jeftinije od Calgona) ali njihovu kvalitetu još ne mogu procijeniti. Od ostalih robnih marki mi je super Dm-ova Denk Mit. Kupujem dosta njihovih proizvoda i uvijek sam zadovoljna i cijenom i kvalitetom.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:02   #4
kupila sam u konzumu K plus pastu za zube.nevjerovatno kakvo smeće.pasta ima slatkast okus.pa kako sa tim da perem zube!išla sam gledati tko proizvodi i ništa ne piše ili sam ja glupa.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:05   #5
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
kupila sam u konzumu K plus pastu za zube.nevjerovatno kakvo smeće.pasta ima slatkast okus.pa kako sa tim da perem zube!išla sam gledati tko proizvodi i ništa ne piše ili sam ja glupa.
Je, pasta im je katastrofa!
Ali znam ponekad kupiti jogurte ili neke druge mliječne proizvode i super su mi!

E i suuuuper mi je kukuruz onaj u konzervama K plus i dosta je jeftiniji nego drugi.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:06   #6
Ja kad kupujem robne marke prvo pogledam tko je ustvari proizvođač. Ali obično ih izbjegavam jer su većinom iz nekih ludih zemalja.
zvjezdana777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:09   #7
Dm-ovi Dont o dent proizvodi za zube su odlični i jeftini a po meni bolji od većine brandova koji se vrte po reklamama.

Denk mit mi je super sredstvo za podove od limuna 1L manje od 10kn
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:19   #8
Da, od dm-a su dobre marke. dosta ih koristim jer mi dragi u dm-u radi pa svako malo dobije neki poklon paket.
zvjezdana777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:25   #9
Obožavam K plus praline (upravo ih jedem).
Volim Grand (Getro) capuccino i mlince.
Alverde kozmetika (DM) - 100% prirodno (tako kažu).
"Super 10" sredstvo za čišćenje - Golden (malo skupo, ali vrijedi).
I Leeeedooo sladoled, najbolji sladoled na svijetu!!!


Edit: apropos Lidla. Tamo ne idem iz principa jer me navuku sa dobrim akcijama u prospektima, ali kad god dođem po nešto sa akcije toga nikad nema. Pa kaj se sve rasproda u 5 minuta!!!!
To nije korektno pa Lidl izbjegavam.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:32   #10
Ne valja Rex prašak za veš.
To mi kaže mama.
Joj super mi je ova tema!
Ajmo dalje, šta valja, šta nevalja?
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:37   #11
Quote:
crna dalia kaže: Pogledaj post
Ne valja Rex prašak za veš.
To mi kaže mama.
Joj super mi je ova tema!
Ajmo dalje, šta valja, šta nevalja?
Rex nije proizvod trgovačkih marki
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:41   #12
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Rex nije proizvod trgovačkih marki
Nego šta je?
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:42   #13
Quote:
crna dalia kaže: Pogledaj post
Obožavam K plus praline (upravo ih jedem).
mislim da ih kraš radi.pa se to onda isplati kupiti.em jeftinije,em kvalitetno.

meni pas jede samo konzerve iz DMa
a kao đukela sa pedigreom i nebi smio jesti tako svašta.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:43   #14
Quote:
crna dalia kaže: Pogledaj post
Nego šta je?
Mislim da je autorica teme mislila na one proizode koje možeš kupiti samo u određenim trgovinama.
Npr.
Konzum - K plus
DM - Balea
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:46   #15
Ok, ali smatram da je Rex isto robna marka (jer ne kužim šta bi drugo mogao biti ) bez obzira što ga ima za kupiti svugdje.
Sve u svemu, ako nekoga zanima, on nevalja. Navodno.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:02   #16
Quote:
crna dalia kaže: Pogledaj post
Ok, ali smatram da je Rex isto robna marka (jer ne kužim šta bi drugo mogao biti ) bez obzira što ga ima za kupiti svugdje.
Sve u svemu, ako nekoga zanima, on nevalja. Navodno.
Proizvodi trgovačkih lanaca, a ne robne marke. Obično jeftinije verzije poznatih proizvoda. Grandi u Getrou, Clever u Billi, K-plus u konzumu, Alverde u DM-u itd. Jel sad kontaš?
Rex je nešto slično, jeftinija verzija deterdženta za one koji si ne mogu priuštiti Persil, slično Gavrilovićevim Gala proizvodima.
OT: takvi proizvodi su mi uglavnom: kolko para tolko mužike. Ali uvijek ima par časnih iznimki kao što su Clever krastavčići, alverde kozmetika u DM-u i sl.
Lidl mi se nije svidio. To jeftino mlijeko je imalo čudan okus, čokolada je bila doslovno ogavna, a sve skupa mi je izgledalo kao istočnonjemačka prčvarnica od trgovine.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:03   #17
soft+sicher toaletni petoslojni papir je zakon , kao i ostali proizvodi u dm-u, osim što su ful jeftini, kvalitetniji su od većine "razvikanih"
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:59   #18
od svake robne marke se moze naci ponesto dobro ali ja uglavnom izbjegavam njihove prehranbene proizvode osim krastavcica od clevera a lidl je po mom zadnje smece koje nemogu prodati nigdje drugdje pa su ga poslali nama.znam da neke razvikane marke imaju visu cijenu samo zbog imena ali i to je trebalo postici,znaci kvalitetom su dokazali da su bolji od nekih drugih i samim time im je cijena opravdana.ova tema je super ali isto vazi ono pravilo o ukusima se ne raspravlja,i svaka roba ima svoga kupca.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 23:02   #19
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
od svake robne marke se moze naci ponesto dobro ali ja uglavnom izbjegavam njihove prehranbene proizvode osim krastavcica od clevera a lidl je po mom zadnje smece koje nemogu prodati nigdje drugdje pa su ga poslali nama.znam da neke razvikane marke imaju visu cijenu samo zbog imena ali i to je trebalo postici,znaci kvalitetom su dokazali da su bolji od nekih drugih i samim time im je cijena opravdana.ova tema je super ali isto vazi ono pravilo o ukusima se ne raspravlja,i svaka roba ima svoga kupca.
raspravlja se o kvaliteti i cijeni, a ne toliko o ukusima
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 23:26   #20
dobro u cemu je problem,rekla sam svoje misljenje znajuci da se nemoraju svi sloziti s njim i zato sam napisala ono o ukusima i kupcima pri cemu i dalje stojim.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.