Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 11:11   #41
Ako nekome treba, nakon prijave porodiljno ne treba više ići na HZZO nosit papire nego u slučaju produženj porodiljnog na drugih 6. mjeseci, treba ga otić produžit u 5. mjesecu.

Također, ima vam neka caka s lovom, ako ste bile na bolovanje prije otvaranje komplikacija koje vam ruši prosjek plaće, a Potvrda o plaći vam je izdana u razdoblju od 1.9.2016. do 30.3.2017. imate pravo donijeti novu Potvrdu o plaći na HZZO ako će vam iznos naknade biti veći. Evo, ja danas saznala
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:10   #42
Ako mi gin sutra otvori komplikacije, imam jos vremena do 5. iduci mjesec odnijeti sve papire u hzzo jel da? Ako zakasnim,isplata ide tek u lipnju?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:12   #43
Tako je. Ako zakasniš sada onda sljedeći mjesec dobivaš dvije naknade
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:01   #44
A puno bih dobila od HZZO-a za tri dana Možda zatražim od gin da mi piše komplikacije od ponedjeljka, da si tih par dana uzmem godišnji...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:04   #45
Mali offnow cestitam na trudnoci

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:50   #46
Hvala Još sam oprezna do prvog uzv, ali eto, moram na komplikacije...

I da, jel može moj muž predati sve na HZZO ili baš moram ja? Jer ono, ako moram biti na npr.strogom mirovanju, kako da im dođem tamo?

I dalje se donosi kopija zdravstvene i broj računa, te isplatna lista? Plus onaj papir koji tamo ispunjujem...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:59   #47
Moze ti bilo tko predati, ali taj papir moras potpisati ti, nek ti uzme par komada unaprijed, mislim da cak ima i za isprintati. Treba ti kopija zdravstvene, osobne, kartice tekuceg, i R1 obrazac s posla, odnosno prosjek zadnjih 6 plaća.

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:56   #48
Dobro se sjećam
Evo otvorene mi komplikacije od danas. Ne da mi se do 5.5. to tjerati, budem za ova dva dana predala skupa sa papirima svim i doznakama za svibanj. Ionak mi ova dva dana ne budu neka cifra
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:50   #49
Sto im moram donijeti kopirano? Osobni, tekuci racun?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:22   #50
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Sto im moram donijeti kopirano? Osobni, tekuci racun?
Ja sam morala osobnu (obje strane) i karticu računa (to sam samo prednju). A ovisno o podružnici neke cure su morale i fotokopiju zdravstvene.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:22   #51
Budem onda sve iskopirala,pa nek bude.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:56   #52
O kakvim vi to papirima za potpisivanje pričate? Ja od prvog puta nisam trebala ništa potpisiviti. Samo donjeti od gin doznake i ono kaj treba za prvi put. Jel to može bit zato kaj sam na minimalcu zbog nedovoljno staža? Bit će veselo ako me već mjesecima potkradaju za nešto.
Wellesandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 15:01   #53
Onaj papir od njh na kojem napisem svoje podatke, sto od novaca trebam (komplikacije), za koji mjesec i potpisem se
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 15:04   #54
Ja to nikak nisam ispunit morala. Baš sam danas nosila doznake za travanj. Samo predala službenici taj papir i to je to. Ja idem u Jukićevu to nositi. Čula sam da svugdje ne traže isto. Svaki mjesec mi najnormalnije sjedaju novci na račun (kuc-kuc da ne ureknem još).
Wellesandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:59   #55
Quote:
Wellesandra kaže: Pogledaj post
O kakvim vi to papirima za potpisivanje pričate? Ja od prvog puta nisam trebala ništa potpisiviti. Samo donjeti od gin doznake i ono kaj treba za prvi put. Jel to može bit zato kaj sam na minimalcu zbog nedovoljno staža? Bit će veselo ako me već mjesecima potkradaju za nešto.
Ma ne, u nekim ispostavama traze da popunis taj neki papir. A u nekima ne. Ja isto nisam nista ni ispunjavala ni potpisivala, samo donjela sve papire i ostavila.
Ja sam isto u jukicevoj, tamo to ne traze.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:25   #56
R1 samo za bolovanje

Molim pomoć ukoliko je netko bio u istoj situaciji.

Otvorila sam komplikacije 17.3 i uredno mi je sjela naknada za 3 mjesec.
Sada kada sam nosila doznake za 4 mjesec mi kaže djelatnica da donesem r1 samo za bolovanje jer bi mi to kao moglo povećati satnicu.
S obzirom da sam uvijek bila na minimali od 2500, ja kažem da je ne razumim jer smatram da mi to može srušit prosjek jedino a ne još povisit, a ionako primam minimalu pa još sad da s tim bude i gore.
Ona mi nezna objasnit nego samo kaže donesi pa ćemo vidit i kao da mi neće gledat ako mi to utječe da se smanji a ne povisi.
Zbunjena sam oko toga, pa ako netko zna po kojoj bi logici se mogla povisiti satnica molim neka mi objasni.
Mely007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 10:15   #57
To ti se odnosi na ovaj moj prvi post jer ti omi imaju dva obracunska razdoblja za r1, od 1.10.- 31.3. I od 1.4.- 30.9.
Vidim da si na minimalcu ali ako si bila na bolovanju prosjek ti je srusen, pa ce ti ovako mozda biti veci prosjek jer nisi bila na bolovanju, ali mislim da ce za tvoj iznos biti svega par lipa, ne isplati ti se zbog toga tramakavat.

A u vezi potpisivanja papira na hzmo-u, ja isto svaki put potpisem kad nesto donesem jer nam je to dokaz da smo predale u slucaju da oni to izgube...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:26   #58
Samo za info, u obračun satnice za naknadu ulaze i blagdani.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:29   #59
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Samo za info, u obračun satnice za naknadu ulaze i blagdani.
Ajme hvala ti na ovoj odličnoj informaciji
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:10   #60
Bok curke, trebam savjet.

Sto se radi u situaciji kada se bavite poslom koji ne smijete zbog trudnoce obavljati?

Znaci nemam rizicnu trudnocu, ali ako nastavim raditi posao koji radim, receno mi je da bi mogla vrlo vjerovatno postati.


Imate iskustva?
KhaleiDeJour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.