Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 14:56   #61
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Mislim da je to jasno iz teksta.
Da se nisam pomirila tražila bih rješenje.
Ako si se istinski pomirila s tim iskorištavanjem, mogu samo zaključiti da on zarađuje debelo više od tebe.

Da zarađuje podjednako ili manje, ispalo bi da im i ti svojim radom kupuješ te luksuzarije. Jedini razuman zaključak je da mu nemaš motivacije prigovarati s obzirom da je on taj koji pokriva sve te troškove i puno više od toga.

Ne mogu si zamisliti da partneri jednako financijski doprinose kućanstvu - ma o kolikim se sumama radilo - i da dok jedan nerazumno troši na svoju rodbinu, druga strana nonšalantno odmahne rukom i veli "štaćeš, odgoj".
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:00   #62
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Na kojoj se moze raditi. Zato i kazem da je izlika. Necu u daljnje rasprave, niti je to tema.

Nema izlike. Samo činjenično stanje stvari.
Objasnila sam kako dolazi do određenih obrazaca ponašanja i kako osobama ponašanje može biti uvjetovano odgojem na taj način da taj obrazac ponašanja "doživljavaju" kao prosječan i normalan, još ako ih taj obrazac ponašanja na nikakav način ne ugrožava već naprotiv ispunjava osjećajem potrebe ("brinem o svojoj sestri, ona me treba, potreban sam") korekcija ponašanja je vrlo upitna.

Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Ako si se istinski pomirila s tim iskorištavanjem, mogu samo zaključiti da on zarađuje debelo više od tebe.

Da zarađuje podjednako ili manje, ispalo bi da im i ti svojim radom kupuješ te luksuzarije. Jedini razuman zaključak je da mu nemaš motivacije prigovarati s obzirom da je on taj koji pokriva sve te troškove i puno više od toga.

Ne mogu si zamisliti da partneri jednako financijski doprinose kućanstvu - ma o kolikim se sumama radilo - i da dok jedan nerazumno troši na svoju rodbinu, druga strana nonšalantno odmahne rukom i veli "štaćeš, odgoj".
Možda je vrijeme da prestaneš zaključivati jer pogrešno zaključuješ. Na temelju 3 štura moja posta.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:07   #63
Upitna, ali ne i nemoguca. Tako si ga samo ti opravdavas u svojoj glavi. Mozda bih tako i ja. Vise posla ima, a ako imate dovoljno i povrh njegovog davanja za chanel lakice, why bother?
No, ja s takvim ne bih u brak ni ulazila.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:13   #64
Chein; nije li više kod tebe irelevantnost s obzirom da vam financija ne fali i nije falilo nego da si se ti " pomirila " s time?!

Šta bi bilo da vam financije sutra presuše? Kako bi se tada mirila sa činjenicom da se vaš novac trši prije na nekoga tko taj novac nije privredio a ne za vaše kućanostvo i vašu dobrobit?
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:13   #65
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Upitna, ali ne i nemoguca. Tako si ga samo ti opravdavas u svojoj glavi. Mozda bih tako i ja. Vise posla ima, a ako imate dovoljno i povrh njegovog davanja za chanel lakice, why bother?
No, ja s takvim ne bih u brak ni ulazila.
Ja ga uopće ne opravdavam ovdje niti u svojoj glavi. Moj stav je jasan po tom pitanju. Ono što radim je RAZUMJEVANJE zašto se MM ponaša tako kako se ponaša. Shvaćanje (Nakon što shvatimo zašto se netko ponaša kako se ponaša slijedi sa naše strane ili prihvaćanje ili micanje).
Ja sam prihvatila. Da se razumijemo to je isto bio proces koji je trajao.
Ništa nije crno bijelo.

Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
Chein; nije li više kod tebe irelevantnost s obzirom da vam financija ne fali i nije falilo nego da si se ti " pomirila " s time?!

Šta bi bilo da vam financije sutra presuše? Kako bi se tada mirila sa činjenicom da se vaš novac trši prije na nekoga tko taj novac nije privredio a ne za vaše kućanostvo i vašu dobrobit?
Ako dođe do toga naravno da moje ponašanje neće biti isto. Svakakvi scenariji su mogući i svaki će zahtjevati drugačiji pristup hendlanja.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:18   #66
Kuzim da si ga prihvatila. Ali nije isto prihvatiti kad imas viska i to davanje ne utjece na tebe. I kad imas dovoljno da se pokrijes, a onda vas netko, konkretnije muz, zakida. Sumnjam da bi prihvacanje islo tako lako i da bi metnula to pod psiholoski proces kojem, eto, ne mozes nista.
Jasno mi je da je kljucan on i da ON to zeli, promijenio bi.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:22   #67
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Kuzim da si ga prihvatila. Ali nije isto prihvatiti kad imas viska i to davanje ne utjece na tebe. I kad imas dovoljno da se pokrijes, a onda vas netko, konkretnije muz, zakida. Sumnjam da bi prihvacanje islo tako lako i da bi metnula to pod psiholoski proces kojem, eto, ne mozes nista. Jasno mi je da je kljucan on i da ON to zeli, promijenio bi.
Ali i ne možeš puno. Možeš ukazati. I biti podrška u procesu osvještavanja.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:25   #68
Znam. Zato i velim da je kljucan on. Svaka cast kaj si prihvatila. Ja sumnjam da bi mogla
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:28   #69
Postoji i opcija da se stvari riješe mirno i bez uplitanja na način npr. sestra se opet uda i počne cicati muža tj počnu trošiti svoju lovu a ne žicati tuđu. Jer brat iako financira svoju sestru vjerojatno ne bude htio financirati neku stranu osobu koja dođe u kombinaciju.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:29   #70
Par pittanja

Koliko ti i tvoj decko imate godina, koliko ima sestra.
Sta radite i koje ste skole svi troje zavrsili te koliko dugo ste ti i decko u vezi.
Da li si se ti slucajno doselila iz nekog drugog grada u ovaj u kojem zivis te u kakvom si it odnosu sa svojim roditeljima?
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:30   #71
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Znam. Zato i velim da je kljucan on. Svaka cast kaj si prihvatila. Ja sumnjam da bi mogla
Taj proces prihvaćanja je trajao ali i donio je pozitivnog. Naučio me o određenim stvarima.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:37   #72
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Taj proces prihvaćanja je trajao ali i donio je pozitivnog. Naučio me o određenim stvarima.
Imate li djece?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:54   #73
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
J

Ako dođe do toga naravno da moje ponašanje neće biti isto. Svakakvi scenariji su mogući i svaki će zahtjevati drugačiji pristup hendlanja.
Ea, zato bi bilo ispravnije da ne govoriš o prihvacanju njega kao takvog, već da si sporazumna sa stuacijom sve dok ima novaca dovoljno i za vas/tebe prema vašim mjerilima *dovoljnosti*

Ti si suglasna samo sa trenutnom situacijom jer ti, eto, trenutno ne stvara probleme.

Jeli to ispravno što suprug radi i dali su to ispravni načini; to je već za drugu temu.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:56   #74
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
Ea, zato bi bilo ispravnije da ne govoriš o prihvacanju njega kao takvog, već da si sporazumna sa stuacijom sve dok ima novaca dovoljno i za vas/tebe prema vašim mjerilima *dovoljnosti*

Ti si suglasna samo sa trenutnom situacijom jer ti, eto, trenutno ne stvara probleme.

Jeli to ispravno što suprug radi i dali su to ispravni načini; to je već za drugu temu.
Dobro rečeno.

Sigurno bi i Aquene lakše "prihvatila" svog dečka da su u super financijskoj situaciji.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:01   #75
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Možda je vrijeme da prestaneš zaključivati jer pogrešno zaključuješ. Na temelju 3 štura moja posta.
Napisala sam jedini slučaj koji bi meni objasnio tvoju indiferentnost prema njegovom ponašanju.

Jebiga, ako ti na zajedničku hrpu stavljaš isto ili više od njega, a s nje on dio donira sestri, dok ostatak vas dvoje dijelite popola, onda mu efektivno ti većim dijelom financiraš sestru. Meni bi takva situacija bila nezamisliva i bio bi mi čisti turn-off da mi se partner tako papučarski ponaša prema ikome. No dobro, sto ljudi, sto ćudi.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:20   #76
Kao prvo:
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
No dobro, njeno je dijete i nek radi što hoće
Ae. Ona ga rodila, ona ga ubila.
Nevjerojatno mi je da se nakon ovakvih upisa ljudi još uvijek čude horor pričama iz crne kronike.
Inače, ako je istina to što pišeš o njezinu zanemarivanju djeteta i o izlaganju izravnoj opasnosti (nepoznate osobe, potencijalni "klijenti" u kući, pušenje trave pred djetetom i sl.), postoji itekakva vjerojatnost da će tebe netko jednog dana pitati zašto nisi reagirala navrijeme, kad si već tako upoznata s djetetovim životnim uvjetima. A ti slobodno prodaj priču da smo svi, eto, sjebani, pa šta nam fali.

Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Ma on je budala, eto. U tom smislu stvarno je.
Mene zanima kako njemu pristupiti da prestane to raditi. Ne mogu to smislit. Njen glas, njenu facu, taj osjećaj da radi kretena od njega i onda to troši s frendicama i na skupe satove. A ona joj se pokvari bojler i plače njemu jer nema love. I pogotovo manipulira njegovim nećakom jer kao, maleni se ne može tuširati u hladnoj vodi.

Evo stvarno mi je žao što moram ovo govoriti, ali tako osjećam.
Već ti je netko napisao, ja ću ponoviti. Dobro razmisli o stupanju u brak s osobom za koju si u stanju, čak i "u afektu", dignuta tlaka, zaključiti da je budala i da mu treba nekako "pristupiti", kao da se radi o matematičkom problemu.

Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Mislim, realno, on je sam sam kriv za to, trebao se postaviti. Pa ne možeš pustit da te netko u životu tako jebe u mozak. Kakva sestra, kakvi bakarači.
Nije on sebi kriv za to, on je tebi - u tvojim očima - kriv. Pitam se u kojim li će to situacijama suživota i bračnog života ta krivnja biti pozvana na dnevni red.

Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što ja tog čovjeka iskreno volim
Što ti uopće voliš na njemu? Što voliš na budali koja si je sama kriva za parazitski odnos sa sestrom? Moj je dojam da bi ti rado da mu nekako možeš precvikati i prespojiti neke žnurice u mogzu, pa da ne bude taj, nego drugačiji - a to veze s voljenjem nema.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:29   #77
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Napisala sam jedini slučaj koji bi meni objasnio tvoju indiferentnost prema njegovom ponašanju.

Jebiga, ako ti na zajedničku hrpu stavljaš isto ili više od njega, a s nje on dio donira sestri, dok ostatak vas dvoje dijelite popola, onda mu efektivno ti većim dijelom financiraš sestru. Meni bi takva situacija bila nezamisliva i bio bi mi čisti turn-off da mi se partner tako papučarski ponaša prema ikome. No dobro, sto ljudi, sto ćudi.
Opet pogresno zakljucujes i pretpostavljas. Nigdje nisam navela na koji nacin se u nasem kucanstvu dijele financije ali si pozurila zakljuciti na temelju odredenog moguceg modela. Seciras i zakljucujes na temelju osobnih videnja zajednickog zivljenja bez pravog uvida u moj zivot. Nemam namjeru biti predmet ove teme niti iznositi svoju intimu u vecoj mjeri. Dala sam jednu crticu iz svog zivota otvaracici teme tako da razmisli o svojoj/njihovoj buducnosti i mogucim scenarijima iste.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:30   #78
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Dobro rečeno.

Sigurno bi i Aquene lakše "prihvatila" svog dečka da su u super financijskoj situaciji.
Naravno da bi. Samo ne znam što je ljudima "super" financijska situacija.
Mislim da tu imamo različite pojmove
Btw. kod mene se on ne bi zadržao duže od jednog dana. Sto ljudi sto ćudi.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:33   #79
Kužim da je ova tema otvorena za "ispuhavanje", ali mislim da autorica debelo pretjeruje s tom sestrom.

Ono, u uvodnom napisala da muž daje njoj lovu za DROGU, da se cura VJEROJATNO KURVA, zanemaruje dijete i ne znam što - da bi na kraju saznali da cura zapali joint i mooožda uzme vikendom neku kemiju. I da radi i ima stalan posao. A dijete zanemaruje tako što gleda u mobitel dok je s njim. Mislim, to je jako velika razlika, neš ti love koliko košta joint, ispalo je da njoj treba 100 eura dnevno za heroin.

Onda napisati za nekog da je SMEĆE, samo zato jer osoba ne zna dobro raspolagati s novcem (mora da je jedina s tim problemom u ovoj državi, počevši od političara na dalje...)

itd.

Što se tiče same teme, ne znam, možete se dogovoriti da svatko daje za zajedničke troškove, štednju i djecu jednog dana onoliko koliko treba (svako 50% ukupnog iznosa), a ostatak novca koji vam ostane da svatko troši na sebe (i na koga god hoće). Jel bi to bilo prihvatljivo? Mislim, osim ako nije neka ljubomora u pitanju...

Jer moglo se isto tako dogoditi da muž ima neki skup hobi (recimo auto utrke pa utuče lovu u nabrijavanje auta) - jel bi te i to smetalo i jel bi mu i zbog toga prigovarala?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 17:21   #80
Naučila sam da kad te jedna osoba u nečijoj familiji nervira do mjere da želiš sjesti i plakati i onda išamarati i njega i nju, da to nije veza za tebe. Možda je za neku čeličnijih živaca ili neku koja i sama ima bolesno posesivne odnose u svojoj familiji pa joj je to normalno ili neku koja je uspješnija "mamica" jer evidentno je da nisi u vezi s odraslim čovjekom nego nekim tko na svoj način nije odrastao kao ni sestra mu. Bolesno je imati takav odnos u godinama kad trebaš zasnovati vlastitu obitelj. Nema tu opravdanja. Ona nije socijalni slučaj i nije bolesna pa da ima razloga da joj pomaže.

Ti si i s njom u vezi. I to nikad neće prestati. Može se smanjiti, ali tebi to nikad neće biti dovoljno. Ne bi bilo ni meni. Ja sam svojedobno znala zamisliti vjenčanje gdje stoji osoba koja mi je zagorčavala život i stresla bih se, tako da, zamisli nju na svom vjenčanju. To bi za tebe bio radostan dan? Zamisli je na krstitkama, rođendanima, zamisli je uz svoje dijete... I dalje ga tako želiš? I dalje je jedini s kim se možeš zamisliti?

Kad je muškarac muškarac onda je sporedno ima li iritantnu osobu u familiji. Kad je bebica, onda je jako bitno. Tvoj je, pogodi šta.

Edit: Da zapali joint. Ako netko pali joint svaki dan, da, ta osoba se drogira. Nema tu ničeg pogrdnog. To je činjenica.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.