Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 02:23   #61
Quote:
lepi kaže:
dakle,direktor uopce ne bi doshao u polozaj u kojem nije i sada,razumijesh?
i drugo,smanjio bi im primanja jer bih zabranio preveliki nesrazmjer
tak da ne bi dobijali znatan dio kolaca
dakle,vrlo je jednostavno sa te tocke
kak ne bi došao? kako direktor/upravitelj može obavljat svoj posao ako ne raspolaže imovinom firme? i ne odlučuje za nju? a to je sadržaj vlasništva. onda je vlasnik netko tko se ne zove službeno vlasnikom ali radi sve što vlasnik može raditi. jel kužiš uopće kaj ti govorim?

kaj se tvog "drugo" tiče,ako bi im smanjio primanja,zašto bi itko prihvatio odgovorniji položaj? za iste pare ko što ima onaj koji se sam pojavi na poslu i spava 8h? zbog "boljitka društva"?

ti pričaš o idejama,a ja o tome kak to onda izgleda u praksi.
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 03:13   #62
Te neke ideološke podjele su totalno zastarjela stvar. Narod svuda po svijetu, ljudi širom svijeta, samo traže svoja prava, i to je to. Traže pravdu, traže jednakost. Tako jendostavno. Oni koji vec imaju odredjeni stupanj jednakosti i pristojne uvjete, traže isto i za druge (pa makar se nalazili i na drugom kraju svijeta, i to je vrlo dobro.

I, sigurno je ne da će se teško nešto dogoditi, kao što je netko rekao, nego da će oni, da ćemo mi, svakako ta svoja prava i ostvariti (i to bez velikih revolucija - krvi - u starom smislu, vise u smislu narancaste revolucije i slicnih izraza naroda širim svijeta)

Neki ljudi se očito (to mene onako baš čudi, ali nije ni važno) ne mogu otrgnuti od totalno zastarjelog mentalnog sklopa svojih baka, da je uvijek bilo onih gore, povlaštenih , i da je uvijek bilo "siromaka", i da ce ih uvijek bit. Ma hajde! Da nikad se ništa neće promijenit... E pa, sada se mijenja (to u Francuskoj je samo jedan mali djelić), tj počinje se mijenjati, to su klice velike promjene.

Tko je malo pozorniji, ne znam kako bih to rerkao, tankoćutniji za svjetsku situaciju, tko vidi i malo ispod površinski događaja novinskih naslova itd, taj sluti da je tome tako, dapače, sve je više uvjeren u to - na temelju onoga što opaža.



(A ako ćemo baš o sustavima, kappitalizmu i komunizmu, jasno je da je ovaj sadašnji svjetski sustav, kapitalizam, koji se temelji na tržišnim silama i kojem je tržište bog, gdje zbog tržišta mase ljudi doslovno umiru, zastario, da ne pruža ono što sam spominjao (pravdu, jednakost itd), dapače. Nudi slobodu, ali ne i pravdu. A sigurno je i da je komunizam mnogo pravedniji sustav, i ne može nitko protiv njega govoriti jer komunizam u pravom smislu nikada nije ni zaživio na Zemlji. Nitko nigdje još nijn ispobao komunizam - imali smo državni kapitalizam, u praksi, makar se sustav nazivao komunistickim. Neki kažu da bi u ovom trenutku i u budućim vremenima najidealniji sustav bio gemišt kapitaizma i komunizma, i tom 70 % komunizma i 30% kapitalizma)
Stigo vožd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 03:21   #63
NEMA PODJELE VLASNICI - RADNICI

Toga nema vec 100 godina. Marx je znanstveni TRASH. I samo u Hrvackoj (zadnjoj zemlji proleterskoj) on se gura na neko "znacajnije" mjesto u sociologiji i politickoj ekonomiji.

Cak i samoupravljanje bivse juge nema veze s Marxom. Cak ga ni nasi komunjare nisu mogli prozvakat, nego ga je Kardelj morao doradjivat. Gdje kod Marksa pise SAMOUPRAVLJANJE NA TRZISNIM OSNOVAMA ?????

Kod Marksa je temeljna ideja pitanje vlasnistva nad kapitalom kao uzrok problema. KRIVO KRIVO KRIVO.
Kod Marksa je vlasnistvo nad materijalnim izvor drustvene moci. KRIVO KRIVO KRIVO.

T - R - A - S - H

a) Nije VLASNISTVO generator problema nego UPRAVLJANJE.
b) Nije posjedovanje MATERIJALNOG izvor moci, nego posjedovanje INFORMACIJE i VJEROVANJE.

Znaci po Marksu je uzrok problema onaj jadni radnik koji je steran na cestu i koji je pritom umjesto otpremnine dobio neku sicu od dionica (upitne vrijednosti). JER PO MARKSU ON JE VLASNIK (SUVLASNIK).

Dajte molim vas, pocelo je 21 stoljece .... Okanite se tog 3. razrednog "znanstvenika" koji je u dokolici vlastitog bogatstva mrljao po papiru ...
__________________
... na vrh brda vrba mrda ...
Koko Bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 22:24   #64
Quote:
Dajte molim vas, pocelo je 21 stoljece .... Okanite se tog 3. razrednog "znanstvenika" koji je u dokolici vlastitog bogatstva mrljao po papiru ...
Super znaci okanimo se Einstajna,Njutona,Tesle,Hegela,Nietzschea,Kanta itd. , svih velikih mislioca samo zato jer su prastari?

Gle nitko nekaze da je Marx bio savrsen mislilac (on sam je rekao da nije marksista), ali je bitno ono sto je rekao ili bolje reci spojio i unaprijedio. Marx je uzeo hegelovu dijalektnu filozofiju i primjenio ju na drustvo. To je i sam Hegel vidio i smatrao je da je s Francuskom revolucijom postignuta najveca sloboda. No Marx je vidio dalje, tocnije da se s tim (demokracijom-kapitalizmom) nepostize apsolutna sloboda.

I to sto ti pljujes po njegovoj ekonomiji. Kao prvo on nikada i nije bio ekonomista iako se poceo bavit njome. On je samo dao kritiku drustvu, kapitalizmu, industrijalizaciji i dao jednu svoju ideju. Pa covjece nije mogao prehranit obitelj, stalno su gladovali (Engels mu je stalno slao novac).
Naravno tu je bio i Lenjin koji je htio unaprijedit njegovu ideju.
Quote:
Cak i samoupravljanje bivse juge nema veze s Marxom. Cak ga ni nasi komunjare nisu mogli prozvakat, nego ga je Kardelj morao doradjivat. Gdje kod Marksa pise SAMOUPRAVLJANJE NA TRZISNIM OSNOVAMA ?????
No bitno je tu, jednu lijepu i dobru, ideju unaprijedit. Pa zar nije to cilj kod svakog otkrica? Pa uostalom rijetka su koja otkrica koja su odmah nasla svrhu i primjenu (ljudi su sumnjicavi) i koja su odmah bila savrsena.

I nerazumijem ljude koji pljuju po njemu
Quote:
Okanite se tog 3. razrednog "znanstvenika"
covjeku koji je neizravno zasluzan za smanjenje dnevne satnice (tada se radilo po 11-12 sati, pa ca i po 15h), koji je zasluzan za sindikate, za socijalno zdravstvo, za prava zena itd.

Mislim jedino mozes biti protiv Marxa, ako si (jako) veliki kapitalista koji je tolko postao pohlepan i gladan moci da nevidi nista osim samoga sebe. Zalosno je to sto su takvi ljudi nesretni (jer stvari pocinju posjedovat njih) i zele i druge ucinit mizernim. i naravno da se boji komunizma da nebi sve "izgubio".
Ili ako ste voda neke velike vjerske zajednice !?

Komunizam je imao samo jednu manu, a to je "diktatura proleterijata" i cega su i nastali staljinizam i maonizam koji su sve samo ne socijalisticki ili komunisticki.

Pravi komunizam nije jos nigdje zazivio, ali kako ti kazes
Quote:
dajte molim vas, pocelo je 21 stoljece
pa ce valjda doci i njegovo vrijeme.
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 17:58   #65
Cool

Quote:
lepi kaže:
dobro,daj reci,citash li ti letimicno il kak?
sad imash vlasnika,recimo Luka Rajic,i imash upravitelje,managere
dakle,ako promijenish vlasnika i vlasnici postanu sami radnici te firme,i dalje ostavish upravitelje,tj direktore,managere
to prvo
dakle,direktor uopce ne bi doshao u polozaj u kojem nije i sada,razumijesh?
i drugo,smanjio bi im primanja jer bih zabranio preveliki nesrazmjer
tak da ne bi dobijali znatan dio kolaca
dakle,vrlo je jednostavno sa te tocke
samo je potrebna ucinkovita uprava,pa direktor ne bi mogao biti bog i batina
bio bi cak i manja,jer je sad samo vlasnik iznad njega,dok su svi drugi ispod njega
dapace,vlasnishtvom radnika (tu spadaju i inzenjeri),oni koji su ispod njega bili i i iznad njega
vidis, kada bi takvi ljudi postojali, to bi bila recimo emocijalna inteligencija.A kako kaze sama rijec, emocijalna, znaci da tko je ima, zna kako postupati po pitanjima ljudskih osjecaja, zelja i unutarnjih razmisljanja. A danasnji direktori su inteligentni jer znaju kako nametnuti kapital i pare, ali NE SHVACAJU kako to steti ljudima, ne posjeduju tu inteligenciju....i sad ti molim te reci kako ne postoji razlika izmedju emocijalne i iq inteligencije???
pozdrav od drugarice
__________________
W Grimmy!
grimmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 14:16   #66
Umjesto komentara

GACE

JESUL OVO ZENSKE GACE?
NISU, TO SU MUSKE GACE
OVE GACE JESU MOJE
NA STAPU MI DOBRO STOJE
ODNAPRJEDA ZUTE BOJE
ODOSTRAGA SMEDE BOJE
DESME JEBO, DESME JEBO
NE DAM NIKOM GACE SVOJE

JESUL OVO ZENSKE GACE?
NISU, TO SU MOGA CACE
U MOG CACE SUPLJE GACE
NA TU RUPU PAKSU STAT CE
NA TU RUPU TANKO SERE
OVO RUBLJE SE NE PERE
U TO IME , GORE CASA
ZIVILA BUDUCNOST NASA

JESUL OVO ZENSKE GACE?
NISU, TO SU MOJE GACE
KUPIO SAM IH OD PLACE
PA MI SADA ZENA GRAKCE
STO SAM CIJELU PLACU SJEBO
A STRUJU SAM PLATIT TREBO
NEK SVI CUJU: JEBO STRUJU
JUSTRU BOJE JUSTRU BOJE
NE DAM NIKOM GACE SVOJE

JE LI OVO NASA NADA?
NIJE TO JE NASA VLADA.
VLADO VISE NISI MLADA
I DA NEMA ONOG GADA
JA BI TEBE LJUBIO
ZA TE GACE GUBIO
AL OVAKO, NE DAM GACE
ZENA PLACE, NE ZNA STA CE
NE DAJ NIKOM SVOJE GACE

NAVIK ZIVI KI ZGINE POSTENO
USRANO ZIVI, KI ZIVI, JEBENO
NAVIK ZIVI KI UZME NOVCE
OSTAVI NAMI KURAC OD OVCE
UZME NOVCE
KUCE, ULICU
OSTAVI NAMA DA SVIRAMO FRULICU
PUSIMO LULICU
PODERANE GACE
NA DJELATNICKU GUZICU

VELIKA NJUSKA
LUTKA OD SLAME
LOVA SUSKA
USRANI SLJAME
IZ OPANKA DAME
ISKOCILE SAME
ISKOCILA GOSPODA
IZ STALE BEZ PODA

DVJESTO KOMADA
BEZ ZNOJA
BEZ RADA
UZ POMOC TATE
UBIRU KAMATE
UZMU PA NE VRATE
UZ POMOC FATER
JEBEMTI KARAKTER

DJESME JEBO
DJESME JEBO
CEGA SU MI
DJESME JEBO
DJESME JEBO
DJESME JEBO
CEGA SU MI DJESME JEBO

KOMUNISTI - ISTI
KAPITALISTI - ISTI
I NACISTI - ISTI
NEONACISTI - ISTI
I RASISTI - ISTI
I FASISTI - ISTI
NEOFASISTI - ISTI
SADAMISTI - ISTI
SODOMISTI - ISTI
STALJINISTI - ISTI
SOTONISTI - ISTI
I SADISTI - ISTI
NACIONALISTI - ISTI
TITOISTI - ISTI
LENJINISTI - ISTI
I MARKSISTI - I STI
ENGELSISTI - ISTI
PERONISTI - ISTI
ZAPATISTI - ISTI
MAOISTI - ISTI
CEGEVARISTI - ISTI
DEGOLISTI - ISTI
TERORISTI - ISTI
HITLERISTI - ISTI
HIROHITISTI- ISTI
MUSOLINISTI - ISTI
NIS KORISTI !!!
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.