Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Odgovor glasi:
Osobni automobil 1 5.00%
Nekretnina u obličju kuće ili stana 19 95.00%
Ne poznajem se dovoljno 0 0%
Glasovatelji: 20. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2006., 09:18   #1
Auto ili stan

Kaj vam je važnije imat'? Na što biste potrošili više para? Biste li imali jednosoban stan i dvosobnu limuzinu, ili stančugu u centru i putovanje tranvajem? Odgovorite mi na to i reći ću vam kakva ste osoba!

Meni je recimo važnija nekretnina. To je jamačno zato što sam obiteljski, stacionarni tip.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 09:31   #2
Quote:
shipka kaže:
Meni je recimo važnija nekretnina. To je jamačno zato što sam obiteljski, stacionarni tip.
Meni je isto važnija nekretnina....a nisam stacionarni tip, neg mi smeta što je aftu knjižna vrijednost nula nakon par godina
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 09:44   #3
Nekretnina.

Teže je pitanje di će ti obitelj živjeti nego kako će putovati od točke A do točke B.
Noge imamo od rođenja; kuće baš i ne.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 09:57   #4
Quote:
cp.tar kaže:
Nekretnina.

Teže je pitanje di će ti obitelj živjeti nego kako će putovati od točke A do točke B.
Noge imamo od rođenja; kuće baš i ne.
Ha čuj, obitelj će živjeti u malom ukusno uređenom stančiću.

Pitanje se može i ovako postaviti - dok se čeka nekretnina, hoćete li kupiti jači auto ili će se sve podrediti štednji za stan.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:07   #5
Quote:
shipka kaže:
Ha čuj, obitelj će živjeti u malom ukusno uređenom stančiću.

Pitanje se može i ovako postaviti - dok se čeka nekretnina, hoćete li kupiti jači auto ili će se sve podrediti štednji za stan.
Ako se čeka stan, novi se auto kupuje samo u jednom slučaju: apsolutno je nužan, a rata kredita + benzin novog auta su manji trošak od troška benzina i popravaka starog.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 22:21   #6
Quote:
shipka kaže:
Biste li imali jednosoban stan i dvosobnu limuzinu, ili stančugu u centru i putovanje tranvajem?
Nepraktična su mi oba. Radije bih prosečan stan i prosečan auto, nego mali stan i odličan auto ili odličan stan i nikakav auto. Svakako da bih više novca potrošila na nekretninu, ali ne po cenu da nemam baš nikakav prevoz ako živim/radim daleko, a u mogućnosti sam da ga priuštim.
Glasam za nekretninu, ali ne zato što sam porodični, stacionirani tip, već zato što je nekretninu najkorisnije imati. Ako u njoj ne živiš - možeš je iznajmiti. Preskup auto se ne isplati - možeš ga slupati tek tako i ostati bez ičeg.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 22:23   #7
Stan i bicikl
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 14:50   #8
Quote:
Etienne kaže:
Stan i bicikl
Baš sam htjela napisati
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:05   #9
Pogledaj rezultate ankete: Odgovor glasi:
This poll will close on 07-09-2007 at 09:21
Osobni automobil 0 0%
Nekretnina u obličju kuće ili stana 10 100.00%
Ne poznajem se dovoljno 0 0%
Glasovatelji: 10. Već ste glasovali u ovoj anketi
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:14   #10
prvo naravno stan.
inače, ako moraš birat, onda luksuzniji stan od auta.
jer:
a)stan duže traje, manje je pokvarljiv, manje mu pada cijena
b)u stanu sam duže i više vremena
3)manja mogućnost udesa nesrećom!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 17:48   #11
Moj nećak je pak nomadski, ciganski tip. Auto s prikolicom, to je njegov san.
I nema da brigaš oko selidbe, uknjizbe, pada cijena nekretnine itd. "A ne da kad si sve lijepo uredim i namjestim, doseli mi se susjed fan techno 'glazbe', ili se otvori neki kafic preko puta s narodnjacima Ili grad odluci graditi auto cestu ispod prozora. "

Voda izvorska ili s česme. Telefonija bežična. Energija - raznorazna, prilagodljiva uvjetima u okolini: Volja mu ognjište vani, volja mu plin, biodizel od otpadaka, akumulator, solarna, sutra mozda gorive ćelije...

I nema zime, kaže, jer se ujesen zaputi juznije, kao ptica selica. Pa obilazi auto kampove u Africi.

I nema straha od globalnog zatopljenja, kao u onih sjedioca dolje u kućama. Kad se podigne razina mora, on lijepo odveze svoj "pokretni stan" na brdo.

"Moja prikolica, moja slobodica".


A je, malo mi je blentav, moj nećak. A šta ćeš
Baltazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 18:53   #12
Quote:
Baltazar kaže:
A je, malo mi je blentav, moj nećak. A šta ćeš
Predivan opis!
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 20:44   #13
Errrr, definitivno stan, već sam i uložio u to a ne u afto.
S obzirom na tržište cijene im dalje rastu dok afto ostaje bez 20% cifre čim ga izvezeš iz salona.
Usto, sa stanom se ne mogu skrhati o pramac šlepera ili ostat bez signala u slučaju prolaska kroz tunel!
Jules W. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 18:18   #14
Stan, normalno. Auto mi ne treba u Zagrebu. Imam javni prijevoz kojim brže stignem do odredišta nego autom i još ne moram tražiti parkirališno mjesto.
Count is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 18:39   #15
bez ikakvog razmišljanja - stan!
ljenjivac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.