Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 11:37   #5161
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
ok. znači u količini je pitanje. ma popijem i ja sok, ali i jedem često salatu pa onda i to nije loše
Nije stvar u količini. Svježe zelje ne preporučuje se osobama sa gastro problemima.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 23:14   #5162
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Nije stvar u količini. Svježe zelje ne preporučuje se osobama sa gastro problemima.
Meni je pomoglo ali kratkotrajno..
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:06   #5163
Da li ste nakon gastroskopije imali kao neko grebanje u grlu i bol u epigastriju? Ja sam jučer oko 18.00 bila na gastroskopiji i baš je bilo ufff...imam hijatalnu herniju, kronicni gastritis i refluks, male polipe pa mi skinuo jedan radi phd analize,misli da su upalni
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:29   #5164
kismo Imala sam tocno to grebanje u grlu koje opisujes. Gastroskopije su mi radene uvijek ujutro i cijeli ostatak dana bi imala taj uzasan osjecaj
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 12:33   #5165
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
kismo Imala sam tocno to grebanje u grlu koje opisujes. Gastroskopije su mi radene uvijek ujutro i cijeli ostatak dana bi imala taj uzasan osjecaj
Da, baš je gadan osjećaj, kao da mi je jedna strana ždrijela iziritirana.
Kažeš, gastroskopije?
Koliko si ih radila? Kakvu imaš dijagnozu?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 16:00   #5166
Radila sam ih 3, u zadnjih 10 godina. Dijagnoza je kronicni gastritis i prije 10 god H. pylori koji sam uspjesno rijesila trojnom terapijom. Sad imam vec dulje vrijeme refluks i trebala bih na kontrolu kod gastro, ali se nikako natjerat jer znam da to znaci opet gastroskopija.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 13:01   #5167
Molila bi ako mi možete preporučiti nekoga privatno za pregled i gastroskopiju, imam malu bebu i jednostavno ne stignem pretraživati forum. Kronični sma gastritičar već 15 godina, no zadnja 2 mjeseca imam mučnine i bolove koji traju doslovno 0-24, budim se i legnem s tim, ne pomaže ništa, živim od zraka. Inače sam kod dr na sv. Duhu, no stvarno mi je loše i nemam vremena čekati termin kod nje, i onda još termin za gastroskopiju, bojim se da bi se to otegnulo do jeseni. Hvala svima!
krumpircica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 18:02   #5168
Imam termin 31. 07. za gastroskopiju. Kako se najbolje psihički pripremiti za nju?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 18:17   #5169
Ja imam užasno čudne simptome gastritisa....npr.. zasitim se vrlo kratko nakon obroka pa makar to bilo i 500g mesa sa povrćem (kao danas), i osjećam ''prazninu'' tj ''rupu'' u želudcu, vrlo brzo nakon obroka, kao da sam gladna. to me izludjuje. I konzistencija stolice se promijeni (valjda zbog kiseline) + više sam naduta. uopće ne znam što poduzeti....
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 19:40   #5170
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
Ja imam užasno čudne simptome gastritisa....npr.. zasitim se vrlo kratko nakon obroka pa makar to bilo i 500g mesa sa povrćem (kao danas), i osjećam ''prazninu'' tj ''rupu'' u želudcu, vrlo brzo nakon obroka, kao da sam gladna. to me izludjuje. I konzistencija stolice se promijeni (valjda zbog kiseline) + više sam naduta. uopće ne znam što poduzeti....
Meni je stolica kašasta i imam je 3-5 puta na dan. Grlome boli radi kiseline. Bar tako kažu doktori. Uzimao sam Controloc pa mi je uzrokovao zatvor. LOM-ica mi je propisala Emaneru. Ne znam čemu piti takve lijekove jer ja jednostavno ne osjećam da imam povišenu želučanu kiselinu. Stolicu 3-5 puta na dan pripisujem neispravnom radu štitnjače, uzimanju Euthyroxa i Cortefga. Ne usudim piti takve lijekove jer mi je susjeda umrla od raka na želucu, a pila je lijek za ublažavanje želučane kiseline. Njenoj snahi ili sinu su doktori rekli da joj je taj ijek maskirao simptome raka.

Dobro... najvjerojatnije sam praznovjeran, kad je riječ o susjedi... No što manje lijekova tim bolje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:38   #5171
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
Ja imam užasno čudne simptome gastritisa....npr.. zasitim se vrlo kratko nakon obroka pa makar to bilo i 500g mesa sa povrćem (kao danas), i osjećam ''prazninu'' tj ''rupu'' u želudcu, vrlo brzo nakon obroka, kao da sam gladna. to me izludjuje. I konzistencija stolice se promijeni (valjda zbog kiseline) + više sam naduta. uopće ne znam što poduzeti....
Ovo sam imala i ja ali ne bih rekla prazninu nego konstantna glad. Svasta sam trpala u sebe i natukla dosta kila. Nakon trojne terapije jer imam i HB i gerb se to bilo malo smirilo. I nadutost se smanjila. I sad mi se cini da krece opet. Stalno sam gladna. Uskoro moram opet na gastroskopiju pa cu vidjet.
antoana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 07:07   #5172
Quote:
antoana kaže: Pogledaj post
Ovo sam imala i ja ali ne bih rekla prazninu nego konstantna glad. Svasta sam trpala u sebe i natukla dosta kila. Nakon trojne terapije jer imam i HB i gerb se to bilo malo smirilo. I nadutost se smanjila. I sad mi se cini da krece opet. Stalno sam gladna. Uskoro moram opet na gastroskopiju pa cu vidjet.
E pa da...glad, praznina....to je to
Proslo mi je nakon 3 dana Controloc 40mg
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:22   #5173
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
E pa da...glad, praznina....to je to
Proslo mi je nakon 3 dana Controloc 40mg
Ja sam od Controloca dobio zatvor.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:40   #5174
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ja sam od Controloca dobio zatvor.
Probaj onda sa esomeprazolom (Emanera, Nexium).
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:49   #5175
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Probaj onda sa esomeprazolom (Emanera, Nexium).
Uzimam povremeno Emaneru.

U ponedjeljak idem na gastroskopiju. Nazvao sam bolnicu da pitam za anesteziju ili da mi dadu nešto za smirenje. Rekli su mi da ću dobiti neki sprej u grlo koji će me smiriti.

Najradije ih nebi gnjavio da mi daju išta za smirenje. Opet još bi ih manje gnjavio ako me slučajno neposredno prewd pregled počne hvatati strah ili treba pa da zakompliciram situaciju i sebi i njima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:30   #5176
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Uzimam povremeno Emaneru.

U ponedjeljak idem na gastroskopiju. Nazvao sam bolnicu da pitam za anesteziju ili da mi dadu nešto za smirenje. Rekli su mi da ću dobiti neki sprej u grlo koji će me smiriti.

Najradije ih nebi gnjavio da mi daju išta za smirenje. Opet još bi ih manje gnjavio ako me slučajno neposredno prewd pregled počne hvatati strah ili treba pa da zakompliciram situaciju i sebi i njima.
Našpricaju lidokain, uglavnom nema te što biti strah, ne boli, relativno brzo prođe kroz grlo. Jedino je nekakva nelagoda prilikom okretanja endoskopa u želucu. Sam pregled traje 7-10 minuta.
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:48   #5177
Kako vam legne na želudac jedenje sezonskog voća?

Ja sam primjetio, - ali prije mi se to nije događalo, - da kad sam zadnjih dva puta jeo lubenicu da puštam vjetrove koji smrde na luk. I stolica mi smrdi po luku. A uopće ga ne konzumiram.

Može li lubenica toliko duboko pročistiti organizam da ako u njemu postoje kakvi zaostali spojevi fosfora, da ih protjera van?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:56   #5178
Obavio sam gastroskopiju. Doktorica nije našla ništa. Histopatološki nalaz ću dobiti za 2-3 tjedna. Kaže da koliko sad može vidjeti da mi je želudac u redu.

Kad sam došao u ambulantu bile su ona i dvije više medicinske sestre. Mislim da su vi9še jer su bile odjevene u tamnoplave uniforme. Ne znam da li da ovo pripišemn svojoj visokoj slabovidnosti, ali isprva sam vidio samo jednu od njih dvije. Možebit da se ne pokazuju obadvije da se pacijenti nebi ustrtarili, a možebit i da ih naprosto nisam vidio zbog visoke slabovidnosti.

Do trenutka kada sam ušao u ambulantu, jako dobro sam se držao, a onda me uhvatio strah (ali ne baš jako veliki) kad je trebalo potpisat pristanak na pregled i leči na krevet. Umalo ih nisam zamolio da me uspavaju ili dadnu nešto za smirenje. Da sam tražio vjerojatno bih dobio, ali sad mi je veoma drago što nisam tražio. Osjećam veće samopoštovanje. Kad me uhvatio strah pojačalo mi se sječanje na takav pregled nekada davno u Vinogradskoj bolnici na pedijatriji kad sam bio tako mali da me medicinska sestra uzela u krilo nastojeći uvesti sondu i govorila: - ""Gutaj zlato, gutaj"".

Starija žena koja je bila na redu prije mene je nakon pregleda imala jedan snažni grč na povračanje u čekaonici. Imala je ubruse koje su joj dali. Pratio ju je muž i čini mi se da je brzo došla k sebi nakon tog grča. Ja ih nisam imao nego mi je dva sata ili duže nakon pregleda bio težak želudac.

Osim ove stvari sa (možebitnim) skrivanjem jedne od dviju viših medicinskih sestara još mi je jedna stvar sumnjiva. Tokom samog pregleda jedna od njih mi je zaklopila desno uho rukom uili je nešto stavila na njeg. Ne znam je li to bilo nenamjerno ili je bilo zato da ne čujem razgovor između njih i doktorice tokom pregleda. Reko bi da je ovo drugo posrijedi jer čim sam došao govorio sam stručne medicinske izraze zašto am upučen k njima. I kad sam lijegao na krevet jedna od sestara je počela govorit kako će mi dati sprej u grlo i da je to kao kad ideš zubaru i dobiješ injekciju. Da je to anestetik... ali još nije ni stigla do kraja reči riječ anestetik ja sam je pitao hoću li dobiti lidokain. Ona je rekla polako gospodine, pa vi sve brzate.

@dit, da mi nisi skrenuo pažnju na nelagodu pri okretanju sonde, vjerojatno tu nelagodu ne bih ni osjetio koliko je bila mala.

Imam nekakvu upalu jednjaka. Uspjeli su uvuči sondu kroz jednjak iz drugog pokušaja. Možda je i to bio još jedan razlog zašto mi je poklopila uho.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:59   #5179
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Imam nekakvu upalu jednjaka. Uspjeli su uvuči sondu kroz jednjak iz drugog pokušaja. Možda je i to bio još jedan razlog zašto mi je poklopila uho.
Nakon prvog pokušaja uvođenja sonde rekao sam da se nisam nadao da je cijev koja vodi sondu toliko debela. Doktorica je izjavila da je debela samo 1cm. Mislim da mi je onda jedna od onih dviju viših medicinskih sestara poklopila uho, da su možda razmijenili riječ-dvije koje nisam trebao čuti, pa su je onda iz drugog pokušaja uspjeli uvesti.

U prvo vrijeme gledao sam kroz prozor, onda sam sklopio oči i već su okrenuli sondu rekli da je najveći dio obavljen i čas kasnije je potpuno izvukli iz mene.

Nadam se da sam ovim postovima barem nekome koliko-toliko pomogao. Sorry ako sam nekome (bio) dosadan. Ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte. Mada mislim da sam napisao sve. Moe pohvale idu i doktorici i objema medicinskim sestrama.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:35   #5180
Piskavac da li možeš napisati kakve tegobe si točno imao kada ti je doktor napisao uputnicu za gastroskopiju(nisam baš puno čitala gore,možda si što već napisao),da li povraćanje,mučnina ili samo bolove duže vrijeme?Većina ljudi piše da imaju ili podrigivanje,povraćanje,uglavnom sve te simptome,malo tko napiše da ga samo boli želudac,kao naprimjer mene,nikakve druge tegobe,boli me većinom želudac i širi se na gornji dio trbuha,neke dane boli podnošljivo,neke grozno ali me stalno muči,zato me zanima što je bilo kod tebe u pitanju?
JAYE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.