Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 16:42   #5781
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Ono sto mene voli je to kaj mi kjudi govore "nemoj plakat, bit ce jos djece".
ja doista ne razumijem da itko zdrave pameti može ovako nešto reći. meni se kiretaža dogodila kada sam već imala dijete i znala što to znači imati dijete i biti trudan. i uvijek ću znati da sam bila tri puta trudna iako sam (ako Bog da ) rodila dvoje djece. i uvijek ću se sjećati te moje bebe i pitati se kakva bi bila. i uvijek će mi biti žao jer je bila željena kao i svako drugo.

i ako ti se plače, plači. nemaš nikakvog razloga ikome na svijetu se opravdavati zašto proživljavaš nešto na način na koji proživljavaš.

svako se s time nosi na drugačiji način. jedna moja poznanica je imala kiretažu i kad sam ju pitala kako je, jel joj teško, mrtva hladna je rekla uopće ne. i to je u redu. ja s njom ne mogu pričati o tome jer me nikad neće shvatiti jer njoj to nije teško palo. i vjerojatno joj je lakše nego što je meni bilo.

nismo svi isti i svakako imamo pravo patiti kako nam najbolje odgovara.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:57   #5782
Cure, kako su vasi partneri reagirali nakon pobacaja? Subili podrska?

Meni je dosta tesko, sve lakse iz dana u dan, ali i dalje tesko. I naravno boli me utroba, a iz vagine imam osjecaj kao da ce nesto ispast.
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:31   #5783
Meni su nakon 2 uzastopna spontana a ukupno 3 nalazi pokazali trombofiliju i doktorica je rekla definitivno heparin ide na ovu dijagnozu i da me je samo Bog spasio u prvoj trudnoći ( nakon spontanog ) sto je trudnoća bila uredna i sto sam preživjela carski bez komplikacija.

MTHFR mi je Heterozigot tip CT

Pai mi je insercijski genotip 5G /5G

ACE mi je insercijsko delecejski genotip ID



Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:12   #5784
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Cure, kako su vasi partneri reagirali nakon pobacaja? Subili podrska?

Meni je dosta tesko, sve lakse iz dana u dan, ali i dalje tesko. I naravno boli me utroba, a iz vagine imam osjecaj kao da ce nesto ispast.
moj mi je fizički sve radio i pomagao, ali je bio u apsolutnom šoku. trebalo mu je puno duže nego meni da se psihički oporavi. tako da mi i nije bio potpora, nije bio sposoban.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:50   #5785
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Cure, kako su vasi partneri reagirali nakon pobacaja? Subili podrska?
Moj, iako je bio tuzan, prije svega je bio zabrinut za mene i trudio se da meni bude lakse. Bila sam sama kod gina kad sam saznala, zvala i njega i mamu u suzama, njega su nadredjeni pustili s posla tako da je dojurio kuci taj prvi dan i isao je sa mnom na sve daljnje preglede jer sam odabrala "ciscenje" tabletom. Taj dio sam odradila kod kuce (ja nisam u Hr pa sam mogla birati hocu li biti 2 dana u bolnici ili kod kuce) i tada je isto bio doma u slucaju da mi zatreba bilo sto.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:39   #5786
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Cure, kako su vasi partneri reagirali nakon pobacaja? Subili podrska?
U svemu zajedno pa i tokom i nakon spontanih. Al oboje smo podjednaki po tom pitanju; dosta realni. Nije bilo emotivnih drama; najveća zabrinutost je bila za moje fizičko stanje. Da sve to prođe po mene najbolje i to je to.

Ali, prvi puta smo imali i svojevrsni vozački trening. Malo smo van Zagreba a u soluciji rađanja - išla bih u Zagreb. To je nekih 40tak km. Fino smo provježbali prvi puta kada je ustanovljeno u 11 tt da plod više nema otkucaja , pa kada je kroz 5 dana krenulo samočišćenje, koliko brzo dojurimo do Petrove. Bome smo bili brzi ko strela; a još je bio i neki zastoj na autoputu. Upalio muž sva četiri pa opalio 150 po zaustavnoj........

Svakako, nemam brige ukoliko ću roditi, i tu se dokazao totalno sposobnim.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:10   #5787
muž mi je bio velika potpora, fizički je sve preuzeo na sebe i bio tu za mene 300%. mogu reći da nas je to sve još više povezalo.
nije bilo lako, pogotovo nakon drugog spontanog u 18. tjednu jer sam prije toga skoro 2 mjeseca ležala u bolnici, mišići su mi atrofirali, jedva sam hodala i onda još na sve to inducirani pobačaj (tj. porod). više sam razmišljala o tome kako se vratiti u normalu, hodati i povratiti snagu, nego o gubitku bebe pa me to trefilo malo kasnije kad sam se fizički oporavila.
iz današnje perspektive, ne bih ta iskustva mijenjala ni za što, ali da je tada bilo lako sve to proći, nije.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:41   #5788
Slicno je i s nama. Mi smo se jos vise povezali nakon spontanih. Dao mi je maksimalnu podrsku i unio puno pozitive i vjere kada je trebalo! Sigurna sam da cemo imati zivu i zdravu bebicu, ma ne jednu vec nekoliko! ❤
lara1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:53   #5789
Nažalost i ja se priključujem ovoj temi.
Na redovnom pregledu u 11tt utvrđeno je da se plod prestao razvijati u 7tt i odlučila sam se na čišćenje tabletama. Na pregledu dan nakon čišćenja napravljeni su mi brisevi i na uzv se pokazalo da sam se skoro skroz očistila i da je ostalo još malo ostataka i da će to vjerojatno samo otić, ako ne ode idem na vakuum za par dana. U međuvremenu su došli nazali briseva po kojima imam ureaplazmu i dobila sam antibiotike no odgođen mi je vakuum dok se ne riješim bakterije.
U međuvremenu u ta dva tjedna otišla sam kod još dva doktora od kojih je jedan rekao da bi me odmah slao na kiretažu a drugi nije bio siguran treba li čekati mengu pa bi vjerojatno s njom sve izašlo ili da probam vakuum/kiretažu bez obzira na ureaplazmu. Dakle tri doktora tri mišljenja i pojma nemam što da si mislim i što da radim.
Je li itko ovdje nakon čišćenja tabletama imao sličnu situaciju, da se taj proces toliko odužio?
pixiepixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:04   #5790
žao mi je

nije mi jasno zašto bi bakterija imala veze s kiretažom na vakum. u zagrebu se ne rade brisevi prije kiretaže, to je apsolutno nevažno.
kao što ni ureaplazma nema sa spontanim u tim tjednima.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:55   #5791
Hvala

Ni sama nisam pametna. Malo sam kroz maglu obavila sve pretrage od šoka jer eto meni nije bilo u glavi kad sam išla na kobni pregled da će pregled završiti s raspravom na koji se način želim očistiti i da će sve daljnje pretrage biti koliko je uspješno bilo čišćenje pa nemam točan citat zašto bi se čekalo, a vidim po ranijim objavama da su i druge doživjele da je reakcija doktora na spontane dosta nonšalantna i da je to "normalno".
Rečeno mi je nešto u smislu da ne žele nikakve agresivne postupke radit na meni da mi se bakterija ne proširi. Što sam o dr otkrila (prije svih ovih kaosa dok sam si još tražila dr) je bilo sve pozitivno pa sam ja prihvatila sve što mi je rečeno, no od slne brige mojih bližnjih na odluku dr da čekam i ja sam počela paničariti i sad ne znam je li normalno da ja čekam iduću mengu ili da se riješim bakterije (ovisi što prije dođe) da izbacim i ovo malo što je ostalo ili mogu dobiti upalu/sepsu/ubaci komplikaciju koja laicima pada na pamet. Užasno me živcira što bih ja "trebala biti sretna da je spontani bio ovako rano" i "da je sve ovo normalno i često" "da se ništa ne brinem" i ostale utjehe iz ordinacija. Jer brinem se i padaju mi svakavi scenariji na pamet i nema te statistike o spontanima koja će mi olakšati.
Znam da nije uobičajeno obavljat briseve prije kiretaže. Na sve pretrage sam išla privatno, uključujući i briseve pa su i nalazi bili ekspresno napravljeni i eto obustavljen vakum dok se ne riješim bakterije koja je dosadna i nije uvijek lako riješiti se je.
pixiepixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:13   #5792
ureaplazma se tesko lijeci. nekima prodje i po pola godine i vise dok je ne istrijebe. pa se par tjedana nakon atb ponavljaju brisevi.
nema to smisla.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 00:07   #5793
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
žao mi je



nije mi jasno zašto bi bakterija imala veze s kiretažom na vakum. u zagrebu se ne rade brisevi prije kiretaže, to je apsolutno nevažno.

kao što ni ureaplazma nema sa spontanim u tim tjednima.

Možeš li mi reći na temelju čega si ovo ustvrdila? Naime, čula sam podijeljena mišljenja stručnjaka o ureaplazmi i spontanima. (Ne provociram te, nego me fakat zanima ta tema)
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 09:57   #5794
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Možeš li mi reći na temelju čega si ovo ustvrdila? Naime, čula sam podijeljena mišljenja stručnjaka o ureaplazmi i spontanima. (Ne provociram te, nego me fakat zanima ta tema)
nisam ni ja nikad čula da ureoplasma uzrokuje spontane, ona može dovest do otvaranja pa prijevremenog poroda ali ne u tako malim tjednima
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 12:43   #5795
nymph me preduhitrila.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 07:54   #5796
Pixiepixie, sacekaj mengu i daj svom tijelu sansu da to odradi bez kiretaze.
Moja frendica je nedavno isto uz tablete odradila. Ostatak je otisao s mengom.
Ja sam bez tablete i kiretaze odradila zadnji (prije pet i kusur godina)
Sretno!

Gesendet von meinem SM-T315 mit Tapatalk
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:57   #5797
Pridruzujem vam se ovdje s trudnica...7 tjedana po zm, 5w po izv i prazna gestacijska...odradila smedji iscjedak i dobila upute da se ne nadam previse za ovu T. Gestacijska 12.7... samo se nadam da cu izbjec kiretazu...
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:13   #5798
Quote:
simpaticna kaže: Pogledaj post
Pridruzujem vam se ovdje s trudnica...7 tjedana po zm, 5w po izv i prazna gestacijska...odradila smedji iscjedak i dobila upute da se ne nadam previse za ovu T. Gestacijska 12.7... samo se nadam da cu izbjec kiretazu...
da, bilo bi lakše da samo ode.

meni nije, čekala sam, ali ništa, pa sam morala na kiretažu. sama po sebi nije bolna, ako se već mora, ali tebi su rani tjedni u pitanju pa su veće šanse da će samo. (i kod mene je bio missed ab, srce je prokucalo pa kasnije stalo)

drž se
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:33   #5799
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
da, bilo bi lakše da samo ode.

meni nije, čekala sam, ali ništa, pa sam morala na kiretažu. sama po sebi nije bolna, ako se već mora, ali tebi su rani tjedni u pitanju pa su veće šanse da će samo. (i kod mene je bio missed ab, srce je prokucalo pa kasnije stalo)

drž se
Ma naravno da bi radije da ode prirodno... meni vide samo praznu gestacijsku, ali kao mozda je kasnija ovulacija, sto odgovara tjednima po uzv i ovulacija po mom kalendaru, ali mislim da pripadam ovom topicu...bolje prije nego kasnije svakako...
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:20   #5800
Quote:
simpaticna kaže: Pogledaj post
Ma naravno da bi radije da ode prirodno... meni vide samo praznu gestacijsku, ali kao mozda je kasnija ovulacija, sto odgovara tjednima po uzv i ovulacija po mom kalendaru, ali mislim da pripadam ovom topicu...bolje prije nego kasnije svakako...
Smatraš da ti je ovulacija bila negdje 28-30i dan ciklusa?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.