Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 16:10   #61
eure/cente prima zaba, funte/penije ne
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 11:30   #62
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
eure/cente prima zaba, funte/penije ne
Hvala!
Nije mi jasno sto fali funtama, zasto ih ne primaju...?
BTW, pokusah jutros u ZABA-i staviti eure na devizni, nesto novcanica i nesto kovanica - euri i centi. I kaze mi zena da kovanice ne primaju!?
Ima li neki zakon/pravilnik (osim neceg sto je njihovo interno) po kojem smiju odbiti stranu valutu u kovanicama koja se zeli poloziti na devizni racun?
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:59   #63
e sad sam ... ja to radila prošli mjesec pa nije bilo nikakav problem ... možda neznanje
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 09:15   #64
Quote:
ribica2 kaže: Pogledaj post
Imala sam godinama običaj sav sitan novac (20, 10 i 5 lipa) odvajati u 3 zasebne vrećice. E sad se tokom godina toga nakupilo poprilično bar po težini. Svaka od tih vrećica mi teži po par kilograma.
A mene zanima- gdje bih ja mogla otići da mi prebroje taj novac i stave na tekući račun? Sumnjam baš da mogu uletiti s tom idejom baš u bilokoju banku.
Ima li itko prijedlog?
zagrebačka banka na trgu, tamo gdje su bankomati! provučeš karticu i ubaciš kovanice u "košaricu" i onda aparat sam broji...i na krajustavi na tekući... ugl. upute su na ekranu... ja baš bila neki dan, imala sam zaista puno kovanica tako da sam morala više puta ubacivati jer može primiti oko 800,00 kovanica po jednoj transakciji. al sigurno je bolje od žicanja teta u dućanu! ako ti nemaš račun u zabi, sigurno znaš nekog ko ima pa staviš na njegov račun a on tebi papirnate novčanice... i prima sve apoene od 1 lipe do 5 kuna.
ulala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 00:25   #65
od na trg kod uličnih svirača istresi u njihov kofer i nek ti pjevaju samo za tebe čitav dan uzivaj u muzici i naruči pjesmu nije u šoldima sve.....
ivanzlo is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 29.06.2008., 16:26   #66
Imam jedno pitanje imam dosta centa pa me zanima gdje to mogu zamjeniti?Mogu u banci ili u mjenjacnici?
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:48   #67
Quote:
BULL7 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje imam dosta centa pa me zanima gdje to mogu zamjeniti?Mogu u banci ili u mjenjacnici?
Rijetko koja mijenjačnica će ti primiti kovanice bilo koje valute osim, naravno, HRK, ali u banci će ti promijeniti bez beda. Ako ti se pak dogodi da ti ne žele promijeniti, onda ti lijepo okreni ploču i reci da to polažeš na svoj tekući ili devizni račun. Ako ti se nakon toga dogodi situacija da ti netko u banci to odbije, slobodno zovi šefa i porazgovaraj s njim/njom!

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 21:02   #68
Raiffeisen bankomat za kovanice!?

Pozdrav, zna netko gdje i da li ima u Zagrebu bankomat Raiffeisen koji prima kovanice kao što postoji u Paromlinskoj od Zabe? Hvala...
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 14:52   #69
šta nitko nezna ili takvo što ne postoji?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:31   #70
brojač kovanica

U kojoj Zagrebačkoj banci u Zagrebu postoji brojač kovanica i da li je potrebno razvrstati kovanice po vriejdnosti ili taj "strojček" radi i to?
platfus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 19:31   #71
Automatski aparat razvrstava, a kolko ja znam ima jedino u Paromlinskoj??? Neznam možda ima i drugdje...i kolko znam samo zg banka to ima..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:22   #72
i trg bana osim paromlinske. u onoj elektroničkoj poslovnici kraj ulaza u samu poslovnicu
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:41   #73
oprostite što dižem staru temu, ali da ne otvaram bezveze novu a isto me pitanje muči ionako, evo ovako:
nije da imam baš u kilogramima sitniša, ali imam ga za jednu vrečicu manju
ono svašta se tu nađe - lipe od 1, 2, 5 i 10.
kud sad s tim? u bankama i fini je obično red, vjerojatno će me prostrijelit pogledom ak im donesem jer im se neće dati brojati...
a nema baš toliko da ide na neku vagu.
mislila sam sama prebrojati i napisati koliko ima komada, koji je iznos i to.. al oće mi vjerovati na riječ?
čisto sumnjam

i zašto k vragu uopće proizvode išta ispod kunu kada se ljudi ionako samo zamaraju s tim lipama??
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:41   #74
Rasortiraj po apoenima. Prebrojati možeš i ne moraš jer ionako teta na šalteru mora prebrojati radi sebe. Lijepo si to uplatiš na tekući.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:15   #75
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Rasortiraj po apoenima. Prebrojati možeš i ne moraš jer ionako teta na šalteru mora prebrojati radi sebe. Lijepo si to uplatiš na tekući.
ima oko 20 kn.
nije baš puno al vidjet ću to sa tetom
hvala
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:03   #76
Ja to radim u zabi u paromlinskoj.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 10:18   #77
jel zna netko jel pbz ima bankomat za kovanice...
vaga zocy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:34   #78
Quote:
vaga zocy kaže: Pogledaj post
jel zna netko jel pbz ima bankomat za kovanice...
nema, zvao sam danas. ako ti pomaže infomacija nakon godinu i 2 mjeseca
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:35   #79
Promjena sitnog novca

Dakle, zanima me sljedeće. Zašto banke ne žele promjeniti sitni novac? radi se kovanicama od 10 lipa pa sve do 5 kuna.

Naletavao sam svugdje, radi se o količini od nekih možda 500 kuna ukupno, ali svi uredno odbijaju mjenjati novac i govore da to ne rade. radi se o pbz, zagrebačkoj, erste i još nekoliko banaka, obišao sam ih skoro sve. radi se u slavonskom brodu i virovitici.

Može li mi netko pobliže pojasniti, da li se radi o bezobrazluku i diskriminaciji ili to jednostavno banke ne rade? ako ne rade, gdje da se obratim?

Hvala vam lijepa unaprijed.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:39   #80
odeš u banku u kojoj imaš tekući račun i položiš novc na račun. Nemoj tražiti da ti promjene nego da ga polože. Na to ti ne može reći da "to ne rade".
Ako pak imaš tekući u zabi, odi u paromlinsku i u onom automatu za kovanice položi novac na račun. Jel bezobrazluk? Nemam pojma, ali mislim da im se neda. Niš drugo.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.