Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2016., 15:01   #281
Dakle pred porodom sam i od jucer su mi izasli hemoroidi, par njih ne znam tocno koliko jer od boli ih ne mogu taknit. Sad mene zanima, trebam li se trudit ih vratiti unutra? Jako su bolni, pokusala sam jucer ali brzo su se vratili? Sta mi je cinit?
eva88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 15:27   #282
Joj ne ih vracati unutra. Ako su vanjski nije ih niti moguce. Ja sam znala sjest u lavor sa mlacnom/toplom vodu sa kamilicom i tako malo sjediti. Kamilica je dobra za upale. A i ima mast u ljekarni koja se moze kupiti.

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 17:24   #283
Ivika hvala puno! Mast imam, probat cu jos s kamilicom
eva88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 20:39   #284
Koliko dugo mogu trajati? Kod zene mi se pojavili prije 5 dana. U 7 mjesecu je trudnoce?

Sent from my LG G5 using Tapatalk
Nedo TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:57   #285
Mogu trajati jako dugo a i nemoraju. Nekima se povuku a nekima ostaju cjeli zivot malo se povuku pa javljaju i tako u krug. Cim ih je jednom dobila neka vise nikad ne sjeda na nesto bez jastucica tipa beton, plasticna stolica sl

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 23:35   #286
Hvala na odgovoru,a zanima me da li mogu potrajati do termina poroda,zbog stalnog pritiska pri sirenju maternice. I dali postoji nesto sto moze smanjiti bolove??

Sent from my LG G5 using Tapatalk
Nedo TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 09:27   #287
Naravno da mogu. Ima neka mast za kupit u ljekarni

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 22:06   #288
Factu mast i krema i postoje tablete detralex. Savršene su treba samo provjeriti da li smiju u trudnoci

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 22:26   #289
Ne znam dal smiju u trudnoci, ja sam factu koristila nakon trudnoce

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 08:21   #290
Koristila je pomalo i Factu mast i neku kremu na biljnoj bazi. Bude olaksanja pomalo ali je uglavnom bole. Neki joj savjetuju da proba sa svinjskom masti. Uglavnom, vrlo tesko za podnijet. Hvala vam jos jednom.

Sent from my LG G5 using Tapatalk
Nedo TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:31   #291
Hemoroidi ili?

Nekoliko tjedana ima krvi na wc papiru poslije stolice, nekad puno nekad malo. Nista me ne boli, i vanjski hemoroidi nisu sigurno. Dr opce prakse me salje na kolonoskopiju, a meni se to cini nekako previse u trudnoci. Imam termin kid gin.sljedeci tjedan pa cu s njom razgovarati ali me zanima ima li netko iskustva sa kolonoskopijom u trudnoci? U 18.tjednu sam. Bila bih zahvalna na bilo kakvom pametnom odg jer ne mogu puno naci na netu..
MiMoMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:32   #292
Factu ne smije u trudnoci!

Ja sam ih dobila u jedno 36.tjednu i imala do poroda.
Uspjela sam smanjit upalu na nacin da sam drzala hladne obloge od kamilice.
Znala sam si kamilicu skuhat pa ulit u one vrecice za led i onda taj led stavit h gazu pa na bolno mjesto... to mi je stvarno pomagalo i ujutro to napravim i drzi me skoro cijeli dan. Prije toga sam mislila da cu umrijeti...
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:46   #293
Joj evo i mene na ovoj temi
Meni su se pojavil prije 2-3 mjeseca (sad sam 5 dana pred termin). Vanjski, ispali skroz, nikad u životu ovo nisam imala. Imam "samo" dva i ne smetaju mi, osim kada se perem, pa mi je ružno pod prstima, i smetaju mi više psihički što znam da postoje. Nisu upaljeni. Mažem nekom biljnom kremom, ali oni se uopšte ne vraćaju unutra Obavezno pranje nakon nužde, po mogućnosti što hladnijom vodom. Ne znam da li bih smjela neku drugu mast, nešto sa više hemije, da mi se za ovih par dana koliko imam do poroda potpuno povuku? Bojim se da će mi biti još gore prilikom poroda, od tiskanja i naprezanja, bojim se poslije šta će biti Ili da se nadam da će se povući nakon što rodim? Nije mi jasno da se ne povlače unutra nikako, je li moguće da je od pritiska maternice?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:17   #294
Pa nekom znaju iskociti bas na samom porodu tako da ne vidim sto bi ti dobila s tim da ih zaljecis do poroda?
Poslije poroda ce ti se sami povuci, vidjet ces. Ja ih nisam vise nikad od onda imala.
A sad rrazmisljam samo o tome kako da ih ne dobijem.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:36   #295
Meni su se te nesrece pojavile u prvoj trudnoci ,negdje u 7.mj.trudnoce.to je bila upala samo takva.cijeli grozd se napravio.strasno,bolovi takvi da nisam mogla hodati,sjediti,nista...mazala kamilicom u maslinovom ulju,upala se smirila.ali nakon poroda opet ista prica,i opet ista procedura. Nakon toga ostao mi je jedan vanjski hemic koji se ne povlaci,nego eto tamo je. U drugoj trudnoci sve isto kao u prvoj,mazala sam nevenovom mascu i kamilicom u mas.ulju,stvarno pomaze.
__________________
Prava je tajna sreće u tome da mnogo zahtijevamo od sebe,a malo od drugih.
Doneba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:19   #296
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Pa nekom znaju iskociti bas na samom porodu tako da ne vidim sto bi ti dobila s tim da ih zaljecis do poroda?
Poslije poroda ce ti se sami povuci, vidjet ces. Ja ih nisam vise nikad od onda imala.
A sad rrazmisljam samo o tome kako da ih ne dobijem.
Ne znam. Nekako se bojim da će mi biti teže tiskati kad znam da ih imam. Više me to psihički muči nego što je stvarni fizički problem. Osjećala bih se mirnije i sigurnije da ne idem s njima na porod.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 15:28   #297
pozdrav svima imam hemeroide a nisam trudna ali bi zeljala biti, ono sto me zanima je da li je bolje ukoliko se odlucim na operaciju pricekati da rodim pa onda popravljati stanje ili ipak da bi lakse podnijela trudnocu odraditi zahvat prije? znam da je rizik bilo koji odabir ali nekako sam sklonija operaciji prije trudnoce jer me vec sad jako muce a vjerujem da bi se stanje u trudnoci samo pogorsalo unaprijed hvala svima na odgovorima
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 17:54   #298
nema garancije ni u jednom ni u drugom slučaju. da sam na tvom mistu, otišla bi na pregled i kod proktologa i kod ginekologa i pitala za mišljenje.
kavopija-14 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 19:33   #299
znam da nema garancije, zanimalo me iskustveno jer vidim da ih zene koje ih nikad nisu imale dobiju u trudnoci - cini mi se da se takvi i povuku nakon trudnoce kod proktologa sam bila i on mi je rekao da je stanje za operaciju ali da mogu jos cekati, sve ovisi koliko mi je subjektivno tesko izdrzati
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 13:18   #300
trudnice, trebam malo umirenje..

prije trudnoce sam imala problema s debelim crijevom, blaga krvarenja, jedno vrijeme jako, pronadjena naravno krv u stolici. isla sam proktokologu koji me nije pregledao nego poslao na kolonoskopiju. u medjuvremenu sam ostala trudna i nista od toga. malo se sve povuklo i smirilo do prije mj. dana i opet se povremeno javljalo da bi mi prije tjedan dana pocelo obilno krvariti i krvari ne samo dok obavljam veliku nuzdu, nego kad odem pisat, cijela se pobrisem i iza svjeza krv, s malo nakapanog u skoljku. od sredine trudnoce koristim prokten mast, ali sad ne funkcionira vise, jer kod svake nuzde prokrvarim kao kod menge i do navecer saniram i sljedece jutro opet ista prica.
dobila sam uputnicu opet za proktokologa, jer prgled i mogucu proktoskopiju smijem obavljati. tek sam u 14. tjednu pa me strah sljedecih 20 i nesto tjedana.
ima li koja trudnica ili mama da je u trudnoci imala slicne probleme, obavljala proktokologa i proktoskopiju.. sta ocekivati od samog pregleda? sutra idem na sv.duh to obaviti i nije me trta pregleda koliko ishoda ovog krvarenja i slucaja da mi kazu da moram terminirati trudnocu..

edit: imala sam vec obilno krvarenje pred koji tjedan, gdje me ginekolog pregledao. napisao je u nalazu: digitorektalno: tromboziranih unutarnjih kao niti vanjskih hemeroida nema, palpabilnih polipa u ampuli rektuma nema, na rukavici sasvim deskretno u tragu svjeze krvi. nakon toga mi je dao prokten. i smirilo se do prije tjedan dana, ali nije bilo nije ovako ucestalo. samo za vrijeme velike nuzde.

izmedju ostalog imam 2 hematoma nadjen u 8. tjednu koji jos uvijek nisu prokrvarili i zbog toga mi je naredjeno umanjeno kretanje (secem i radim laganije vjezbice).

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.