Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2012., 15:03   #181
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nas opozicije i kvadrati tjeraju naprijed...definitivno...ali to je prilično težak život jer si stalno pod pritiskom...nikad mira. Opet kod ljudi koji možda nemaju takve kvadrate i opozicije život može biti puno laganiji, što nužno ne znači loše, jednostavno im se lakše poslože stvari. Oke, možda nisu borci, ali ne moraju se niti boriti ako imaju dobre predispozicije. Stvari im se slože baš onako kako treba...
da, gledala sam neke natale i uspoređivala i njihove dijelom proživljene živote, onoliko koliko vidim, a i ja volim prijateljstva pa sve kao strijelac istresem, povjeravam svoja iskustva , "tajne" kao i oni meni, ne volim ljude zatvorene,...definitivno ti ljudi koji imaju povoljne aspekte trigone i sekstile malo se bore kroz život, i čudim se kako oni ništa od sebe ne daju a ipak netko misli na njih, netko drugi se znoji i radi za njih, tako primjerice moja frendica ima veliki trigon mo120so120sa, ona ne mora brinuti o egzistenciji, i o mnogo čemu drugome, njoj sve pokuca na vrata, jer joj mama govori da nije baš snalažljiva i da je "nesposobna", sve joj dođe na vrata osim kako sama kaže ljubavi...a ja i moja druga frendica sjedimo na kavi i baš obadvije konstatiramo da se ne borimo valjda bi sjedile kao prosjaci na klupi i čekali da nam neko nešto pokloni, a vjerujem da i tada ne bi ništa dobile, jer nemamo kao ova prva povoljne aspekte, da stvar bude bolja frendica s kave ima SO I MO i još koju planetu u 8. polju, ali mogu reći da se s tim stelijem dobro drži, čak izvrsno...

kvadrati su mi potpuno jasni i po mom mišljenju u domeni su naše volje, koliko sam vidjela nemam nekih problema s kvadratima, osim što ne odustajem dok problem ne riješim... ali opozicija nije, ja mislim da Nas koji imamo opziciju, mnogi osporavaju, nedaju nam naprijed, preveliki utjecaj drugih na nas, vanjski utjecaj okoline, suradnika, bližnjih, da li i tako doživljavaš opoziciju...

Zadnje uređivanje nastasja2 : 23.07.2012. at 15:10.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 21:48   #182
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
da, gledala sam neke natale i uspoređivala i njihove dijelom proživljene živote, onoliko koliko vidim, a i ja volim prijateljstva pa sve kao strijelac istresem, povjeravam svoja iskustva , "tajne" kao i oni meni, ne volim ljude zatvorene,...definitivno ti ljudi koji imaju povoljne aspekte trigone i sekstile malo se bore kroz život, i čudim se kako oni ništa od sebe ne daju a ipak netko misli na njih, netko drugi se znoji i radi za njih, tako primjerice moja frendica ima veliki trigon mo120so120sa, ona ne mora brinuti o egzistenciji, i o mnogo čemu drugome, njoj sve pokuca na vrata, jer joj mama govori da nije baš snalažljiva i da je "nesposobna", sve joj dođe na vrata osim kako sama kaže ljubavi...a ja i moja druga frendica sjedimo na kavi i baš obadvije konstatiramo da se ne borimo valjda bi sjedile kao prosjaci na klupi i čekali da nam neko nešto pokloni, a vjerujem da i tada ne bi ništa dobile, jer nemamo kao ova prva povoljne aspekte, da stvar bude bolja frendica s kave ima SO I MO i još koju planetu u 8. polju, ali mogu reći da se s tim stelijem dobro drži, čak izvrsno...

kvadrati su mi potpuno jasni i po mom mišljenju u domeni su naše volje, koliko sam vidjela nemam nekih problema s kvadratima, osim što ne odustajem dok problem ne riješim... ali opozicija nije, ja mislim da Nas koji imamo opziciju, mnogi osporavaju, nedaju nam naprijed, preveliki utjecaj drugih na nas, vanjski utjecaj okoline, suradnika, bližnjih, da li i tako doživljavaš opoziciju...
Pa imam često osjećaj da se stalno borim sa "nevidljivim neprijateljima"...imam opoziciju Marsa i Saturna koju smataju jednom od najgorih...ali eto...nekako se koturam. DA, stalno sam nekako spremna na borbu, kao da cijeli život moram braniti nešto ili sebe ili nekog drugog. Prilično sam osjetljiva na nepravdu i ne podnosim da se netko ugnjetava zato što je slabiji, a opet ne podnosim niti tupave ljude oko sebe, koji ne razmišljaju i koji hodaju bez mozga i pameti ...osobito u poslu. Ujedno stalno strahujem da ću izgubiti neke pozicije u životu za koje sam se krvavo borila i to sama, jer ništa nisam dobila samo tako...sve je to moralo biti odrađeno krvavo i naravno da se onda čovjek i boji. Kada se rodiš onako u smislu da nemaš neku zaštitu i kada znaš da ovisiš samo i o sebi i svojoj snalažljivosti, onda moraš biti pomalo ogorčen i u grču, jer znaš da si sve morao hebeno odraditi...e, sad da li ta opozicija godinama slabi...ne znam, ali nekako mi se čini da ja tek sada krećem u borbu protiv svih i svega
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 16:41   #183
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Pa imam često osjećaj da se stalno borim sa "nevidljivim neprijateljima"...imam opoziciju Marsa i Saturna koju smataju jednom od najgorih...
To imam i ja.
+ što su mi i Mars i Saturn u kvadratu s Venerom. Koja je u 12. kući.
Užas živi od horoskopa. To bih definitivno mijenjala.
S druge strane, imam Veliki trigon Venere, Mjeseca i Plutona.
E, to bi trebalo biti nešto dobro, samo čekam da se to aktivira... negdje... nekako...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 19:59   #184
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
To imam i ja.
+ što su mi i Mars i Saturn u kvadratu s Venerom. Koja je u 12. kući.
Užas živi od horoskopa. To bih definitivno mijenjala.
S druge strane, imam Veliki trigon Venere, Mjeseca i Plutona.
E, to bi trebalo biti nešto dobro, samo čekam da se to aktivira... negdje... nekako...
Držim fige da se aktivira što prije
Ajde nemam nikakav kvadrat sa Venerom...to je oke...ali imam taj Mjesec u Škorpionu što čini od mene osobu koja voli maštati i maštati i maštati...bojim se da više uživam u maštanju nego u realnom životu...taj dio koji ja sebi sama iskonstruiram zna biti baš lijep
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 14:07   #185
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
...ali imam taj Mjesec u Škorpionu što čini od mene osobu koja voli maštati i maštati i maštati...
Hm, kad je maštanje u pitanju, nekako mi to ne zvuči kao Mjesec u Škoriponu...Mjesec u Ribama mi je više za "maštanje".... a bit će da ti ovdje ulogu imaju i aspekti Mjeseca... recimo prema Neptunu?
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 14:14   #186
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Držim fige da se aktivira što prije
Mora neki spori planet biti u Jarcu, Djevici ili Biku, da se to "aktivira". Ali na 20-ak stupnjeva... Pluton mi je još malo predaleko od toga... Jupiter je u Djevici za oko 3 godine....
S time da do sada te "aktivacije" nisu baš donijele nešto značajno... ovaj Jupiter blizu mojeg natalnog mjeseca u svibnju ove godine mi je zapravo donio (ponovni) prekid veze...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 15:50   #187
Nisam zadovoljna (vječno pitanje "zašto se BAŠ JA s tim moram zaje***ati?")
Ali sam je prihvatila. Što ću

Da sam dobila druge questove, opet bi mi bilo teško, iako mi se sad tako ne čini
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 23:50   #188
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Hm, kad je maštanje u pitanju, nekako mi to ne zvuči kao Mjesec u Škoriponu...Mjesec u Ribama mi je više za "maštanje".... a bit će da ti ovdje ulogu imaju i aspekti Mjeseca... recimo prema Neptunu?
Daaaaa....konjukcija...pa kad zaplovim, nikad kraja
Mene je Uran nagazio ove godine...a i Saturn...ma i Pluton...i još k tomu mi je Mars bio u Djevici 7 mjeseci, tu mi je i natalni Mars....ja sam Ovan, pa je Saturn udarao u opoziciji na Sunce i Veneru, Uran je isto ušao u Ovna, a Pluton mi se konektirao sa podznakom u Jarcu...tek sad vidim da je to prilično opaka priča...ali dobro...sve ima svoj početak i svoj kraj
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 14:58   #189
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Daaaaa....konjukcija...pa kad zaplovim, nikad kraja
Aaaaa, tako... to jest aspekt za maštanje...
Mene trenutno gnjave Saturn i Mars u Vagi, budući da mi je natalni Saturn u Ovnu, natalni Mars u Vagi, a natalna Venera u Jarcu.... aktivirao mi se T-kvadrat i eto (opet) sranja... Sva sreća da je Pluton koji je sad u Jarcu malo predaleko - pa da i on da doprinos...

Da, a kad je Mars prelazio natalni Pluton u 7.kući... ma da i ne pričam....
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 22:41   #190
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Aaaaa, tako... to jest aspekt za maštanje...
Mene trenutno gnjave Saturn i Mars u Vagi, budući da mi je natalni Saturn u Ovnu, natalni Mars u Vagi, a natalna Venera u Jarcu.... aktivirao mi se T-kvadrat i eto (opet) sranja... Sva sreća da je Pluton koji je sad u Jarcu malo predaleko - pa da i on da doprinos...

Da, a kad je Mars prelazio natalni Pluton u 7.kući... ma da i ne pričam....
Uf....nije ti baš lako , ali Saturn uskoro odlazi, a Mars još i prije....tako da će to uskoro biti oke
A gle mene Saturn tri godine ubija, ali još gori osjećaj je dolazak Urana u Ovna i Plutona u Jarac, jer mi je podznak Jarac...tako da sam se zapravo od ulaska Plutona u Jarac i pogotovo Urana u Ovan promijenila ali gotovo temeljito.
Zapravo svi mi to govore, tako da je to valjda i istina.
No, uvijek ima nekih loših i dobrih aspekata...ne znam...kada mi je dobro,a to je rijetko onda se zapravo čudim...navikla sam na probleme i bez njih bi mi život bio valjda dosadan
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 10:24   #191
Napomena

Ovo je topic čiji naslov mislim dobro objašnjava njegovu tematiku. Zato se mole sudionici da se drže teme, za pitanja u vezi natalnih karata postoji cijeli niz raznoraznih topica na ovom pdf-u. Ovdje tomu nije mjesto.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 20:07   #192
Nisam baš jer je sve puno nekakvih ograničenja, trpljenja, sapetosti, zatvorenosti, samoće, otuđenosti, odbačenosti. Mjesec, Saturn i Venera u 12. kući, ne sviđa mi se to. Pa opozicija Sunca i Neptuna, Marsa i Merkura, ni mi je to, ni mi je to... Ne smeka mi.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:21   #193

Apsolutno sam nezadovoljna kartom ...imam horor kartu ,tj jako jako tesku u blokiranu kartu..
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:35   #194
A je li možda (ja vjerujem u reinkarnaciju) moguće da stvari koje u ovom životu teže idu, odnosno tako su malo ili puno lošije postavljene u natalnoj da je to jedna vrsta učenja na tom polju života pa onda u sljedećem to ide ko po špagi Ja volim tako misliti, a sad ..koliko to ima smisla - ne znam. Mislim da se sve u životu događa s nekim razlogom. Možda kada ne bih vjerovala u to bih se okačila o prvo drvo Šalim se; ne bih, no meni bar život ne bi imao smisla kada bismo ga samo živjeli do smrti u smislu da ne steknemo neka iskustva koja možda ostaju negdje sakupljena iza smrti pa ih prenosimo dalje i to se onda odražava u karti .. nemam pojma! Pitam, ima li to smisla/kakve veze jedno s drugim.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 20:22   #195
Ideeeš... Kako ne bih bila zadovoljna sa svojom natalnom?! Ta imam 2 stelija, 9 "T" kvadrata, 5 trigona, 1 sekstil, 2 semisekstila, kvadrat, inkonjunkciju i šta ti ja znam što još... Baš me sad ova tema zaokupila pa si kontam kak' bi mi fakat bilo dosadno u životu da su mi zvijezde u ovom životu sve servirale na pladnju. Kod mene čitav život napeto k'o praćka. U svim aspektima života. I šlag na kraju: za sve se izborim SAMA. Doslovno. A lomilo me, lomilo. Al' me NIJE slomilo.

P.S. da ne quotam, Depeche E., ma kakva Božja reinkarnacija...?!!! Ja vjerujem u uskrsnuće i život vječni.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.