Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2011., 13:43   #41
Koja je uopce funkcija fonda ako ne za ovakve slucajeve?
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 14:15   #42
funkcija mu je zaštita ulagača, ako broker rikne (vidi slučaj PG), a ne banka u kojoj on vodi te račune (nije predviđeno zakonom ).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 14:26   #43
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
funkcija mu je zaštita ulagača, ako broker rikne (vidi slučaj PG), a ne banka u kojoj on vodi te račune (nije predviđeno zakonom ).
Ne kuzim
Broker nema nista s ulogom kada je on na 13. u nekoj banci. Kaj se drugo treba stititi nego ta trinaestica? Hebe mi se ako broker rikne...njegov djir, njegov mir. On je samo posrednik.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 14:43   #44
pa imaš u slučaju PG da je i ta lova bila nestala , ovi iz PG su muljali s njom
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 15:40   #45
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Nije točno, radi se o Fondu za zaštitu ulagača u dionice tj. onih kojima je imovina kod hrvatskih brokera. Sam Fond se i puni uplatama svih brokerskih kuća.
Hvala kolega nisam upoznat s detaljima ovo je bilo onako na prvu....

Samo i dalje stoji ono o zaštiti ulagača od propasti brokeraja, dok je ovdje propala banka...
Toxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:02   #46
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
pa imaš u slučaju PG da je i ta lova bila nestala , ovi iz PG su muljali s njom
Da ali opet isto pitanje, cemu sluzi lova iz fonda nego da pokrije gubitak u slucaju kradje/pronevjere/whatever trinastice?

Broker kao takav nema veze sa tvojom lovom (naravno ima u administrativnom smislu) osim kaj ti ubire proviziju i nema ga se razloga stititi, dionice drzi SKDD i samo se preregistriraju
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:29   #47
pitaj one iz PG koji su imali više od 150000 kuna na računu, jel ima veze s lovom ili ne.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:03   #48
Raspravljate se identično kao Hanfa-HNB trenutno. Hanfa tvrdi da to ne spada pod Fonda za zaštitu ulagača jer broker nije propao, a HNB tvrdi da to ne spada pod Državnu agenciju za štedne uloge jer se nije radilo o štednji (ni tekućim računima).

U svakom slučaju nije bezveze da oštećeni vrše pritisak na obje strane da razriješe taj gordijski čvor međusobno čim prije.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:20   #49
o bože upravo čitam na teletextu.

Svi računi ispražnjeni naplatom triju mjenica (ovrhom), pa oni nisu normalni kakav je to ovršni zakon koji dug jedne tvrke (banke) naplaćuje s računa koji ne pripadaju toj banci, ali na nesreću se vode u toj banci.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:22   #50
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
o bože upravo čitam na teletextu.

Svi računi ispražnjeni naplatom triju mjenica (ovrhom), pa oni nisu normalni kakav je to ovršni zakon koji dug jedne tvrke (banke) naplaćuje s računa koji ne pripadaju toj banci, ali na nesreću se vode u toj banci.
http://www.politikaplus.com/novost/4...rovedena-ovrha

bolesno
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:27   #51
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:27   #52
pa ovo jedino da se tuži i hnb i hanfa i svi oni koji su glasali za ovakav ovršni zakon (direktna kolizija s drugim zakonom), makar tužbu tjerali do strasbura bez obzira na to da li će sredstva biti vraćena. Ono ovo je skandal prvorazredni.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:41   #53
Prije pola godine pošaljem raskid ugovora comline-u, u roku mjesec dana oni "kihnu", prošli mjesec pošaljem raskid abacusu, kihnu i oni. Toksičan sam.

On topic: Tu je Hnb kriv jer on je i amenovao i tu naplatu (ovrhe i mjenice) i amenovao likvidaciju banke. Nisam stručan no ako je nešto u likvidaciji kakve ovrhe i bakarači?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:42   #54
bočko pliz ni pod razno u pbz dok od tamo ne odem van HR
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:47   #55
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Nisam stručan
lako za tebe al očito nisu ni oni
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 22:11   #56
Mislim da mali ulagači imaju šanse za povrat novca.

Nadam se da u najgorem slučaju ako se ne riješi situacija između državnih institucija, abacus brokeri idu u stečaj a prema tome iz Fonda za zaštitu ulagatelja zaštičene su novčane tražbine koje investistciska društva tj. brokeri nisu u mogučnosti isplatiti klijentu novčana sredstva do 150.000kn u slučaju:

1) kad je nad Članom Fonda otvoren stečajni postupak, ili
(2) ako Agencija utvrdi da je kod Člana Fonda nastupila nemogućnost ispunjavanja obveza prema klijentima na način da ne može izvršiti novčanu obvezu i/ili vratiti financijske instrumente, koje je držao za račun klijenta, administrirao ili s njima upravljao, a nije izgledno da će se te okolnosti u dogledno vrijeme bitno promijeniti.
RUDY100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 22:50   #57
Ovo je zanimljivo, ja sam prije manje od mjesec dana bas otvorio kod njih racun ,napokon jedni brokeri da mi se bas svidjelo kak se ophode s klijentom, sve super , gospoda u Petrovoj mi sve objasnila, male naknade , tj najmanje koje sam nasao, sve super , ovaj tjedan da cu uplatiti novce, i onda se ovo desi
al van pameti, pa kakve veze imaju oni s tim kaj su ovi propali, 13ica mora biti odblokirana za takve stvari, izuzeta.Nemaju brokeri nist s tim, a sad ce doc na los glas , mene prvog strah ista raditi sad..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 23:48   #58
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
bočko pliz ni pod razno u pbz dok od tamo ne odem van HR
Sad sam u Zaba-i.
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
lako za tebe al očito nisu ni oni
Čitam kako američki CDC (Center for disease control) ima i plan u slučaju pojave zombija imaju plan za svaki mogući scenarij, a ovi naši nisu planirali da propadne neka šubi dubi banka. Paceri
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 08:00   #59
Ekipa, zvati HNB i prijetiti tužbom. Netko u HNB-u je dozvolio da se ovrhom pokupi 13-ica.

A za ovakve komentare:
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
Mislim da vam za sada neće pomoći zvanje okolo jer ni oni sami ne znaju.
Ne preostaje vam ništa drugo nego čekati.
mogu samo citirati slavnu pjesmu:

Kada su nacisti došli po komuniste, ja sam šutio; jer nisam bio komunist.
Kada su zatvorili sindikalce, ja sam šutio; jer nisam bio sindikalac.
Kada su došli po Židove, ja sam šutio; jer nisam bio Židov.
Kada su došli po mene, više nije bilo nikog, da se pobuni.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 09:10   #60
hm jel mogu i ja prijetit tužbom iako nisam (na moju sreću) oštećena strana.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.