Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 19:02   #81
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
101 put = ovo su indikatori treba uzeti cijeli horoskop.

činjenica da imaš veneru 0 jupiter = to donosi mnogo ljubavnih veza, još u biku = potreba za materijalnim, hedonizam bez granica. Mjesec u Jarcu = orijentiranost na sebe. čim u životu postoji ovako velik broj veza o mnogo toga mi se moglo još raspraviti.

.
Da naravno, trebao bi pogledati cijelu kartu pa bi ubrzo pobio ovo gore rečeno. Ta venera i jupiter kod mene ne donose puno veza, već puno novaca
U svakom slučaju slažem se s tobom da treba pogledat cijelu kartu.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:29   #82
Quote:
frantisevna kaže: Pogledaj post
ne govorin ni ja o ljubakanju sa 17 godina,prid kraj jedne duge veze nasla san novog tipa i bila s njin i to organizirano i planirano
al dobro to vjerojatno ima veze s nekin drugin planeton,nije samo misec indikator prevare.
nego zanima me jel iko zna bi li moja venera na 29.stupnju lava mogla upucivat na neke prevare ili slicno? pojma neman sta taj 29.uopce znaci...a da zaboravila san i napomenit da mi je venera komatozno aspektirana,kvadrat s misecon,marson,plutonon i opozicija s asc.jedino iman neki trigon s kironon :/
Ja ti mogu reći ovako. Mjesec u Strijelcu je jedna kočnica koja istina ne može poništiti svu ostalu silu planeta koji su kod tebe po pitanju ljubavi prema ovome što si napisala katastrofalno postavljeni. Strijelac , Jupiter i 9 polje su moral, jasan osjećaj onoga što je ispravno i korektno.

no o čemu se radi kod tebe. Tebi Mjesec jest u Strijelcu no on je napadnut od venere, što bi značilo da je u tvom slučaju venera bitno jača od Mjeseca. venera 90 mjesec uvijek daje neodređenu prirodu, osoba nema osjećaja za druge, stalno traži nešto više, nikad zadovoljna postojećim, a kad vidim još ovaj mars 90 venera = najgori ljubavni aspekt onda mi zaista i nije čudno tvoje ponašanje.

ja imam veneru u vagi i sunce u vagi u polju 9, nisam ama baš nikada nikoga prevario.

ne znam zašto tako ponosno ističeš činjenicu da si dugogodišnjeg dečka sistematski i planski varala. tako nešto ti i ne služi na čast, naprotiv, svrstava te u moj uvodni post.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:30   #83
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Da naravno, trebao bi pogledati cijelu kartu pa bi ubrzo pobio ovo gore rečeno. Ta venera i jupiter kod mene ne donose puno veza, već puno novaca
U svakom slučaju slažem se s tobom da treba pogledat cijelu kartu.
suditi sam o sebi i uočiti vlastite greške je zaista teško , slažem se.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:44   #84
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu reći ovako. Mjesec u Strijelcu je jedna kočnica koja istina ne može poništiti svu ostalu silu planeta koji su kod tebe po pitanju ljubavi prema ovome što si napisala katastrofalno postavljeni. Strijelac , Jupiter i 9 polje su moral, jasan osjećaj onoga što je ispravno i korektno.

......
ja imam veneru u vagi i sunce u vagi u polju 9, nisam ama baš nikada nikoga prevario.
ne znam bas. strijelac jest moral i korektnost ali isto tako ima moto 'samo jednom se zivi, prihvati sve sto ti zivot pruza'. muskarci strijelci su na vrhu liste rizicnih muzeva, skloni preljubu, ne zato sto su ljigavi, vec zato sto su pohotni i tesko se kontroliraju kad se radi o uzivanju i necem novom, ili osvajanju. naravno da ce kod nekih tipova prevladat moral i jasan osjecaj sto je ispravno, ali kod drugih ce vrlo lako prevladat ovo drugo. isto tako i kod zena.

venera 9. kuca se jako tesko smiruje, ima cudne veze, jako je avanturistickog duha.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:03   #85
nisam avanturista

ne mogu samo shvatiti kako se netko pa još k tome žensko hvali kako vara dečka s kojim je više godina.

otužno.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:15   #86
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
nisam avanturista
mozda s vremenom postanes, jos si mlad. moze se biti avanturist i bez varanja
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:30   #87
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu reći ovako. Mjesec u Strijelcu je jedna kočnica koja istina ne može poništiti svu ostalu silu planeta koji su kod tebe po pitanju ljubavi prema ovome što si napisala katastrofalno postavljeni. Strijelac , Jupiter i 9 polje su moral, jasan osjećaj onoga što je ispravno i korektno.

no o čemu se radi kod tebe. Tebi Mjesec jest u Strijelcu no on je napadnut od venere, što bi značilo da je u tvom slučaju venera bitno jača od Mjeseca. venera 90 mjesec uvijek daje neodređenu prirodu, osoba nema osjećaja za druge, stalno traži nešto više, nikad zadovoljna postojećim, a kad vidim još ovaj mars 90 venera = najgori ljubavni aspekt onda mi zaista i nije čudno tvoje ponašanje.

ja imam veneru u vagi i sunce u vagi u polju 9, nisam ama baš nikada nikoga prevario.

ne znam zašto tako ponosno ističeš činjenicu da si dugogodišnjeg dečka sistematski i planski varala. tako nešto ti i ne služi na čast, naprotiv, svrstava te u moj uvodni post.
ne sluzi mi na cast niti to ponosno isticen samo govorin realno sta je bilo.
uostalon i on je mene vara,mladost-ludost
napisa si da je mars kvadrat venera najgori ljubavni aspekt,pa posto san u astrologiji jos na nivou pocetnika pitala bi te posto vidin da si nekakav ekspert ili bar pokusavas tako zvucat sta zapravo donosi taj aspekt?ja nikakve vece probleme nisan primjetila u proslin vezama..ovo s varanjen se valjda dogodi,ne znan
i jos ako uzmemo u obzir da mi je venera u lavu u 6. a mars u blizancima u 3.
to za veneru kvadrat misec je tocno da recimo u mom primjeru stalno trazin vise al da neman osjecaja za druge i ja ili bilo ko s tin aspekton ne mozes rec.prakticki,ne mozes to rec ni za jednu osobu.
frantisevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 12:21   #88
ovako stavi lijepo link na kartu selektivno aspekte neću tumačiti osim na općenitoj razini - dakle ne mora se odnositi na tebe.

Prvo da nešto kažem za Strijelca.

netko je gore pisao da je Strijelac avanturista i da u trenutku naboja može prevariti. Želim na to reći sljedeće:

1. Istina je da Strijelac može u zanosu, u afektu prevariti
2. Ova tema koju sam otvorio se ne odnosi toliko na prijevaru koliko na emotivno egocentrične osobe koje su usmjerene na sebe i nemaju razvijenu moć empatije prema drugim osobama a prije svega partnerima

Kada su mnogi od vas već načeli temu varanja, ja sam naglasio da tu podrazumijevam nešto što ima određeni kontinuitet i sistem.

Strijelac je raštrkan znak , ima puno planova, puno interesa no u suštini je moralan. U planetarnoj astrosimbolici Strijelca ne postoji sposobnost da svjesno, HLADNO, programirano nekoga vara, laže i ostavlja. Strijelac tako ne radi. Afekt mu se može dogoditi no to nije ono o čemu ja pišem.

Što se tiče Marsa 90 Venera NAČELNO govoreći dakle ne govorim sada tebi:

problemi u vezama, osoba se teško veže, agresivna i gruba prema muškarcima, alternativno žrtva zlostavljanja, uzima što želi i odlazi, rijetko kada postiže ljubavnu sreću, konstantno nezadovoljna itd itd.

daljnji tijek priče ovisi o dispozitorima i znakovima gdje se mars i venera nalaze.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 12:21   #89
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
osoba koju si opisala nije lažljiv ni narcisoidan zbog sunca u ovnu i podznaka lava, zbog toga je vrlo uspješan i cijenjen u poslu koji obavlja, lažljivost mogu pripisati jedino mjesec 0 neptun.
sad ću ti napisati zašto se ne slažem s tvojom tvrdnjom.
ovna, kao prvog znaka zodijaka karakterizira "ja", odnosno orijentiranost na sebe. treba cijeniti ovnovsku izravnost, ali on je izravan ne zato jer tebi želi dobro, nego jer on misli da je njegov način jedini način. dakle, samo je on uvijek u pravu, mi ostali pojma nemamo. rijetko se čuje od ovna: oprosti, pogriješio sam.
lav je kralj životinja, isto tako je i kralj zodijaka. zbog toga on smatra da je savršen, a da svi ostali obični smrtnici stalno griješe i nisu mu ni do koljena. mi koji smo kraj jednog takvog lava trudimo se udovoljavati mu, ali nikada baš nikada ništa nije dobro. i opet smo mi krivi, a on je i dalje savršen i bezgrešan. neću ni spominjati da su lavovi jedni od opasnijih psiholoških terorista, u stanju ti je nametnuti takav osjećaj krivnje i onda kada nisi kriv, tako da ti uvijek plešeš kako on svira.
strijelcim eh strijelci. oni koje ja poznajem su oportunisti kakvih nema. pomoći će on tebi, ali ni približno toliko koliko ti njemu. ne libi se tražiti raznorazne usluge, dok se na njega samoga ne možeš baš osloniti.

tako da moram zaključiti da osoba koja ima glavne značajke (sunce, asc i mjesec) u ovim znakovima zasigurno jest orijentirana na sebe, strašno zahtjevna i ne daje ni upola koliko dobiva.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:26   #90
Wonder zamisli muškarca sa Suncem u Ovnu, podznak Lav a da Mjesec ima recimo u Raku .

Ne mogu svi muškarci Ovan-Lav biti zaljubljeni u narcisoidni. Lav doduše daje naginjanje narcisoidnosti no to je jedan element koji nije dovoljan. Ja razumijem da ti to tumačiš na osnovu ovog muškarca koji te iznevjerio no Ovan/Lav ne mora nužno biti takav.

Što hoću reći, hoću reći da mora biti još nešto da bi on bio toliko podao i pokvaren.

Mjesec-0 neptun obično govori da osoba laže ili da je naklonjena umjetnosti. Ovaj mjesec je čudljiv, nadrealan, sebe stavlja na prvo mjesto, ima čudne potrebe i nema razvijenu svijest o drugima , mjesec su ljudi , neptun zamagljivanje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:32   #91
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
sad ću ti napisati zašto se ne slažem s tvojom tvrdnjom.
ovna, kao prvog znaka zodijaka karakterizira "ja", odnosno orijentiranost na sebe. treba cijeniti ovnovsku izravnost, ali on je izravan ne zato jer tebi želi dobro, nego jer on misli da je njegov način jedini način. dakle, samo je on uvijek u pravu, mi ostali pojma nemamo. rijetko se čuje od ovna: oprosti, pogriješio sam.
lav je kralj životinja, isto tako je i kralj zodijaka. zbog toga on smatra da je savršen, a da svi ostali obični smrtnici stalno griješe i nisu mu ni do koljena. mi koji smo kraj jednog takvog lava trudimo se udovoljavati mu, ali nikada baš nikada ništa nije dobro. i opet smo mi krivi, a on je i dalje savršen i bezgrešan. neću ni spominjati da su lavovi jedni od opasnijih psiholoških terorista, u stanju ti je nametnuti takav osjećaj krivnje i onda kada nisi kriv, tako da ti uvijek plešeš kako on svira.
strijelcim eh strijelci. oni koje ja poznajem su oportunisti kakvih nema. pomoći će on tebi, ali ni približno toliko koliko ti njemu. ne libi se tražiti raznorazne usluge, dok se na njega samoga ne možeš baš osloniti.

tako da moram zaključiti da osoba koja ima glavne značajke (sunce, asc i mjesec) u ovim znakovima zasigurno jest orijentirana na sebe, strašno zahtjevna i ne daje ni upola koliko dobiva.

ja se sa ovim u POTPUNOSTI slažem
potpisujem SVE od riječi do riječi.
ni sama ne bih to bolje opisala
pogotovo ovo za ovna,a i lava,najveći sebičnjaci koji postoje,i uvijek su oni u pravu.
a i strijelci,pa to su švaleri kakve samo blizanci mogu nadmašiti(pri tome nije bitno da li varaju planski,sustavno,ili u afektu,bitno je da varaju(a na taj način povrijede partnera),a od svojih partnera definitivno više uzimaju nego što daju).

zato ja ne podnosim vatrene znakove.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:37   #92
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Wonder zamisli muškarca sa Suncem u Ovnu, podznak Lav a da Mjesec ima recimo u Raku.

Što hoću reći, hoću reći da mora biti još nešto da bi on bio toliko podao i pokvaren.
sa ovim se slažem,ako je ovan ,a ima mjesec u raku,taj je ok(znam jednog takvoga)i sušta je suprotnost jednom manijaku koji je ovan(sa marsom u ovnu i mjesecom u lavu).
jedan od najsebičnijih i najzadrtijih osoba koje znam,a misli da je uvijek u pravu(a nema pojma o ničemu).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:40   #93
Meni je sasvim jasno da treba sagledati čitav horoskop da bi se moglo točno opisati karakteristike neke osobe. Tako ja nisam ni mislila reći da je taj muškarac Ovan-Lav-Strijelac sušto zlo, ima on jako dobrih i pozitivnih strana, međutim baš taj vatreni spoj čini njega izuzetno usredotočenim na sebe i nesposobnim za empatiju i suosjećanje s drugima.

Rekla bih da vodeni znakovi imaju najveću moć suosjećanja, zemljani znaci sve gledaju nekako racionalno pa vjerujem da i oni mogu shvatiti drugu stranu medalje, zračni znakovi mogu isto tako razumjeti ako su dovoljno mentalno zreli, ali mislim da vatreni znakovi jednostavno nemaju vremena za to.
Tako nekako ja to doživljavam
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:57   #94
Djevice.
Sve im smeta, a malo daju. Žive u svom svitu po svojim pravilima, i traže od drugih da se prilagođavaju dok je njima apsolutno ravno.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:59   #95
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
sa ovim se slažem,ako je ovan ,a ima mjesec u raku,taj je ok(znam jednog takvoga)i sušta je suprotnost jednom manijaku koji je ovan(sa marsom u ovnu i mjesecom u lavu).
jedan od najsebičnijih i najzadrtijih osoba koje znam,a misli da je uvijek u pravu(a nema pojma o ničemu).
pa to ti ja upravo i govorim. da tvoj bivši partner nije imao ovako položen mjesec(a dobro bi bilo da napišeš u kojem mu je to znaku) sigurno ne bi bio takav kakvim ga opisuješ. znak i podznak barem po meni nisu dovoljni da se nekoga ad hoc proglasi takvim. treba mjesec obavezno gledati.

zato sam rekao da je ovdje presudio ovako položen mjesec.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 16:30   #96
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Meni je sasvim jasno da treba sagledati čitav horoskop da bi se moglo točno opisati karakteristike neke osobe. Tako ja nisam ni mislila reći da je taj muškarac Ovan-Lav-Strijelac sušto zlo, ima on jako dobrih i pozitivnih strana, međutim baš taj vatreni spoj čini njega izuzetno usredotočenim na sebe i nesposobnim za empatiju i suosjećanje s drugima.

Rekla bih da vodeni znakovi imaju najveću moć suosjećanja, zemljani znaci sve gledaju nekako racionalno pa vjerujem da i oni mogu shvatiti drugu stranu medalje, zračni znakovi mogu isto tako razumjeti ako su dovoljno mentalno zreli, ali mislim da vatreni znakovi jednostavno nemaju vremena za to.
Tako nekako ja to doživljavam


Izuzetno si površna.
Ne slažem se, pobijam sve od riječi do riječi - ja sam vatreni spoj, čak dapače - 50% strijelac, 50% lav, toliko vatre imam u natalnom da nije za vjerovat.
A ipak sam osoba koja možda i previše suosjeća, čak sam u životu imala problem da sam sebe premalo cijenila i više bila orijentirana na druge.

Da - mi vatreni znakovi smo ljudi puni interesa, volimo život, imamo puno prijatelja, hobija, živimo punim plućima - ali to ne znači da smo površni.
Dapače - strijelac je pogotovo, zbog iskustva, raznih interesa, putovanja upravo dubok znak, koji cijeni različitosti, nije sklon bilo kakvim netolerancijama i diskriminacijama.
A to, da izvinite, što nam se život ne vrti oko partnera i što život ne poimamo isključivo kroz ulogu supruge i majke već smo ljudi koji volimo život u njegovoj punoći nas ne čini površnima niti ljudima koji nisu sposobni voljeti. ali sasvim sigurno nismo paraziti, ne ovisimo o drugim ljudima, nismo tip ljudi koji žive na relaciji posao - kuća. Ali to je bit naše dubine i naše posebnosti.
Nitko u zodijaku ne voli život više od vatrenjaka, i bez lažne skromnosti mogu reći da je uz nas jako zabavno.
Možda se teško zaljubljujemo onako za pravo - ali kada nas uhvati pravi osjećaj, itekako smo vjerni i odani. Samo što ljubav ne poimamo kroz kvantitetu nego kroz kvalitetu.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 16:35   #97
Mi možemo djelovati sebično jer nas se često želi sputavati. A to ne trpimo. Istina je da nismo tipovi za ljude koji žele visiti 24 sata s partnerom, nismo tipove za ljude koji bi samo sjedili doma, već nam treba podjednako dinamičan partner, koji nas bez posesivnosti može pratiti. Ako nas se ne sputava, jako smo vjerni.
Ali naravno - treba ići u korak s nama. Za sebe mogu reći da imam jako otvoren um i živim u petoj brzini. I paše mi partner koji takodjer tako živi. ali od toga do toga da mi se kaže da smo površni, da nemamo mogućnost empatije i slično... to ne prihvaćam.

Što se mene tiče i mojih iskustava, ja bih onda mogla reći da nema sebičnijeg znaka od blizanca. Ali nije, jednostavno nije u redu tako generalizirati.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 16:43   #98
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Izuzetno si površna.
Ne slažem se, pobijam sve od riječi do riječi - ja sam vatreni spoj, čak dapače - 50% strijelac, 50% lav, toliko vatre imam u natalnom da nije za vjerovat.
A ipak sam osoba koja možda i previše suosjeća, čak sam u životu imala problem da sam sebe premalo cijenila i više bila orijentirana na druge.

Da - mi vatreni znakovi smo ljudi puni interesa, volimo život, imamo puno prijatelja, hobija, živimo punim plućima - ali to ne znači da smo površni.
Dapače - strijelac je pogotovo, zbog iskustva, raznih interesa, putovanja upravo dubok znak, koji cijeni različitosti, nije sklon bilo kakvim netolerancijama i diskriminacijama.
A to, da izvinite, što nam se život ne vrti oko partnera i što život ne poimamo isključivo kroz ulogu supruge i majke već smo ljudi koji volimo život u njegovoj punoći nas ne čini površnima niti ljudima koji nisu sposobni voljeti. ali sasvim sigurno nismo paraziti, ne ovisimo o drugim ljudima, nismo tip ljudi koji žive na relaciji posao - kuća. Ali to je bit naše dubine i naše posebnosti.
Nitko u zodijaku ne voli život više od vatrenjaka, i bez lažne skromnosti mogu reći da je uz nas jako zabavno.
Možda se teško zaljubljujemo onako za pravo - ali kada nas uhvati pravi osjećaj, itekako smo vjerni i odani. Samo što ljubav ne poimamo kroz kvantitetu nego kroz kvalitetu.
Ja nisam nikoga nazvala površnim, pa nemoj ni ti mene.
Ovo o čemu ja pišem je generalno zapažanje. Naravno da nisu SVI vatreni znaci ovakvi ili onakvi. Ja samo kažem kako ja to doživljavam (kao zemljano-vodeni znak).
U mom životu ima jako puno vatrenih znakova, čudo jedno Od roditelja, sestre, najboljih prijatelja, dečka... sve se vrti više manje oko ovnova. tako da ovo mišljenje koje sam iznijela je samo moje. Ti naravno imaš pravo na svoje.
Moj si opis osjetila kao atak na sebe, a to mu nije bila namjera.
Kad već generaliziramo na ovom topicu, htjela sam samo izložiti svoje viđenje, ništa više.
I upravo je u onome što i sama pišeš poanta našeg različitog viđenja stvari. Vatreni znaci vole život i ne žele se osjetiti "vezano", dok zemljanim znacima vezivanje ne pada teško i u stanju su voljenu osobu postaviti u centar svog svijeta. Što naravno najviše njima samima škodi, ali takvi smo... i vi ste kakvi ste pa se valjda zato ne razumijemo.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 18:19   #99
Wonder ja shvaćam što si htjela reći no čim istakneš kombinaciju Ovna i Lava kao sebičnu kombinaciju moraš očekivati ovakav neki odgovor. zato upraov ukazujem na to da znak i podznak u svojim varijacijama nužno ne moraju davati sebičnost.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 18:29   #100
Wonder...
Pa normalno da ću graknuti kada netko napiše da vatreni znakovi nemaju vremena za empatiju, suosjećanje, iz čega se jasno iščitava da ne znaju voljeti, da su sebični i slično.
Hvala Bogu da ću graknuti, jer je to glupost! I žao mi je, ali ne znam dati bolju definiciju napisanog.

U pitanju su DRUKČIJE potrebe svakog od nas, što ne znači da je netko zbog toga loš ili sebičan, već je DRUKČIJI. I ona druga osoba (ti tj.) ga zbog svoje različitosti ne može razumijeti pa ga tumači površnim i sebičnim. To bi bilo kao da je za zemljane znakove kažem da su dosadni, paraziti ovisni o partneru, patološki posesivci /što NE kažem, dajem samo primjer/.

Svatko od nas ima svoje potrebe i poimanje života i ljubavi i načina kako voljeti i kako davati sebe. Vjerojatno se vatreni kose s tvojim, ali to nas NE čini sebičnima i površnima, već samo drukčijima. Traži sebi slične i sve 5.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.