Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2008., 12:24   #41
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
dobro ion a koji ima najmanji orbis ?
Ovaj sa Merkurom i Kironom.Iscjeljujem pričanjem ha, Ac u Ribi...a riba šuti.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 13:03   #42
u primarnim direkcijama (stupanj za godinu) pomicu se i osi AC-DSC i MC-IC, zanima me kako se npr. tumaci kad "direkcijski" ASC padne na neku tocku natala ili vrh neke natal kuce...jel to aktivira natalnu kucu pa se tumaci za tu godinu kao da je prva ili lupetam?
reaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 16:06   #43
da li je dobro imati konjunkciju Saturna i Jupitera na kraju 12. polja blizu ascendenta?

dal` je to dobro za ostvarenje karijere?
AnimalArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 16:51   #44
definitivno da samo je pitanje koliko je to udaljeno. ova pozicija ukazuje na ekstremno inteligentnog pretka - djeda pradjeda ili dalje. pilot, kapetan broda, inžinjer.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:33   #45
Ja imam 4 planete u 1 kuci,s tim sto imam stelijum na asc od 3 planete,a cetvrta je malo dalja ,a imam takodje i opoziciju jupitera na dsc direktno na ovaj stelijum i mesec 60* ovaj stelijum...Neko ce reci da sam egoista?
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:58   #46
Kako se tumače aspekti sa AC-om i MC-om? Jesu li istog utjecaja kao i ostali, ili oslabljenog ? Zasula sam cijeli forum pitanjima i ispričavam se, ali sve me to zanima.

Uh, da, i edit: upravo sam pročitala na nekom forumu za početnike da 7. kuća u blizancima sigurno znači da ću se rastati, osobito ako mi je vladar 7. kuće ( Me) loše aspektiran. A meni je jako loše aspektiran. Pa je li to baš sigurno tako? Ne bih se ja rastajala jednog dana, rak sam sa mjesecom u biku, ne bih to podnijela.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 16:26   #47
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Kako se tumače aspekti sa AC-om i MC-om? Jesu li istog utjecaja kao i ostali, ili oslabljenog ? Zasula sam cijeli forum pitanjima i ispričavam se, ali sve me to zanima.
Aspekti na ASC se interpretiraju kao najkarakterističnije izražavanje osobe prema vanjskom svijetu. A priroda aspekta (da li je skladan ili neskladan) govori o tome da li je to izražavanje stresno tj. u obliku pritiska (kvadrat), napeto (opozicija), poticajno (sekstil) ili pak postojano i prirodno (trigon).

MC pokazuju osobne sposobnosti prema kojima osoba "raste" tijekom svog života. Planete koje rade aspekte sa MC-om govore o tipu energije koja utječe na taj "rast" i načinu na koji se taj utjecaj odvija (aspekti). Tj. o vrsti i tijeku energije koja je važna za ostvarenje profesionalnih ciljeva, mjesta, statusa i opstanka individue u svijetu i društvu u kojem živi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 08:53   #48
Hvala, Fish. Znači, aspekt Ac 120 Me bi, primjerice, dao osobu koja se s lakoćom izražava, a aspekt Mc 120 Ve, hm ... osobu koja će karijeru najlakše ostvariti baveći se umjetnošću. ?
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:41   #49
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Hvala, Fish. Znači, aspekt Ac 120 Me bi, primjerice, dao osobu koja se s lakoćom izražava, a aspekt Mc 120 Ve, hm ... osobu koja će karijeru najlakše ostvariti baveći se umjetnošću. ?
Da, trigon je uvijek neposredan, spontan i snažan. Treba povezati znak i polje iz kojeg djeluje trigon (u ovom slučaju najčešće 5. polje ili 9. polje). Ako trigon djeluje iz 5. polja osoba ovim protočnim aspektom vlastite intelektualne i mentalne sposobnosti troši vidom kreativnog izražavanja...jednom riječju oslobađa osobne kreativne zalihe. Također može biti dobar zabavljač ili učitelj jer se voli igrati i družiti s mladim ljudima (Merkur). Peto polje je uvijek povezano s načinom izražavanja u kojem individua vidi vlastiti odraz.

Uzeti ću primjer Charlesa Dickensa engleskog književnika i autora Olivera Twista, jer se ta knjiga smatra prvim engleskim romanom u kojem je glavni protagonist dijete (Merkur). Iz cijelog romana izbija Merkurova energija, ali i energija 5. polja jer on prije svega govori o tome da bi za opće blagostanje bilo dovoljno da ljudi postanu plemeniti i odreknu se gramzivosti (5. polje je prirodno polje lava). Dok je Merkur iz 9. polja vezan uz opći životni stav kojim se osoba izražava na van, stav kojim širi i osobni svjetonadzor (npr. Tom Cruise alias scijentology po nekim podacima ima Merkur u 9. polju)....a općenito takav trigon Merkura povećava moć razumjevanja.

U slučaju MC-a trigon je najčešće iz 2. ili 6. polja (ne mora biti, ali to su ujedno i polja "prirodnog trigona", te je priroda ovog trigona primarno zemljana za razliku od gornjeg vatrenog).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:45   #50
Shvatih. Hvala
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 09:58   #51
Moj AC je u opoziciji sa Saturnom pa pretpostavljam da vjerojatno ostavljam stariji ili ozbiljniji dojam nego što jesam iako moram priznati da mi češće daju manje godina nego što imam, hm?
Saturn je ujedno u konjunkciji sa Jupiterom koji je, dakle, također u opoziciji sa AC. E, sad ne znam kakav bi to dojam ostavljalo?

I još me zanima, iako je offtopic - vidjela sam da je Suspirium napisao značenje konjunkcije Saturna i Jupitera u 12. kući, pa me zanima utjecaj te konjunkcije u 6. kući?
blanka m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 10:56   #52
Upoznala sam osobu koja ima Marsa, Plutona i Saturna na Asc-u.
I sve to u Škorpiji.
Ono što mogu reći jest da je poprilično destruktivan, sposoban u jednoj sekundi uništiti prijateljstvo jer mu je baš tada došlo da popljuje i izvrijeđa prijatelja pred većim društvom, namjerno ga udarajući tamo gdje zna da najviše boli.
Kasnije možda i žali, ali neće priznati.
Agresivan je u komunikaciji, ima onaj škorpijski žalac i ako si malo osjetljiviji može te užasno povrijediti.
S druge je strane odgovoran, drži do svoje riječi i pošten je.

Nikada ranije nisam upoznala nekoga sa toliko planeta ( i to kojih ) na Asc-u.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 00:39   #53
Trebam jednog eksperta da mi pojasni što znači kad je podznak lav i u prvoj kući mjesec u tom istom lavu...kakve to osobine daje????
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:40   #54
Venus Sextile Ascendant (Venera u djevici, asc.rak)
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 19:20   #55
alexandrinha to daje jednu veliku eksponiranost prema javnosti i veliku potrebu za tuđom pažnjom i divljenjem prema samoj osobi.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 20:20   #56
Pl ( Vaga, 05.kuća ) trigon ASC, kako bi to tumačili i koliki orbis bi se uzimao u obzir?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 16:33   #57
Moj je ASC u Skorpiji u konjukciji sa Uranom. Inace, imam dosta spekata sa ASC, sa skoro svim planetama, poput, trigona sa Marsom i JUpiterom, opozicije sa Mjesecom, kvadrata sa Venerom,...

Da li bi mi neko mogao pojasniti, sta bi ovi aspekti ASC sa Venerom i Mjesecom , dakle kvadrat i opozicija, mogli znaciti?
plavi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 17:25   #58
Quote:
plavi mjesec kaže: Pogledaj post
Moj je ASC u Skorpiji u konjukciji sa Uranom. Inace, imam dosta spekata sa ASC, sa skoro svim planetama, poput, trigona sa Marsom i JUpiterom, opozicije sa Mjesecom, kvadrata sa Venerom,...

Da li bi mi neko mogao pojasniti, sta bi ovi aspekti ASC sa Venerom i Mjesecom , dakle kvadrat i opozicija, mogli znaciti?
Ascendent je kompaktna forma kroz koju se izražava sveukupnost tvoje osobnosti. Jako aspektirani ASC ukazuje na zavrzlame na razini pronalaženja forme ispoljavanja sebe na način koji bi zadovoljavao potrebe svih aspekata cjeline.

Tvoj ascendent je u Škorpionu, jednom pasivnom, šutljivom znaku, u konjunkciji s Uranom, neobuzdanim planetom individualnosti i iskazivanja iste, pa bih pri tumačenju pošao od ovog osnovnog razdora.

Za detaljirano pojašnjenje potrebno bi bilo vidjeti ostatak tokova planetarnih energija, ali i bez toga bi se moglo reći da ove planete koje stoje u trigonu s njime ne čine ništa u vezi promjene statusa quo. Ako ASC nije usklađen, Mars i Jupiter će ga svojom simpatetičnošću dodatno potpomagati u toj neusklađenosti. Kad pak pronađeš nit otpetljavanja klupka, njihove energije ti mogu biti od pomoći pri tome.

Opozicija s Mjesecom govori o tome da je potrebno uskladiti te dvije energije osvještavanjem polja na kojima djeluju. Mjesec je planet podsvjesnih emocionalnih struktura, i po mojim najnovijim uvidima je baš on taj gdje se najviše može poduzeti, jer su baš ti neosvješteni obrasci oni koji nas vode kad nismo pri sebi i koji donose mnogo patnje. Konkretnije rečeno, ta opozicija se izražava tako da načini življenja koji ti pričinjavaju zadovoljstvo stoje nasuprot onome kakva osjećaš da bi trebala biti. Pretpostavljam da ti se ne dopada način na koji se daješ prema vani. Kao da kad djeluješ to više nisi ti. Zbog kvadrata s Venerom to se izražava još snažnije, jer imaš dojam da ti ta neusklađenost stoji na putu ka neopterećenom spajanju s ljudima i uživanju uopće.

Zbog gore navedenih trigona s Marsom i Jupiterom, rekao bih da si donekle svjesna da su nagon za akcijom odnosno nemar, lijenost, želja za uživanjem a možda i pretjerano "filozofiranje" ti koji te sprječavaju da u miru razmrsiš to klupko. A to je bolno, posebice onda kad ti se čini da si stala problemu ukraj, pa opet isponova. Lijek za to bi bilo razvijanje temeljitosti i ukroćivanje Marsa zdravim ispoljavanjem kroz neke tjelesne aktivnosti, ali sad već bubam napamet, jer nisam vidio cjelinu. Premda bi Mjesecu u Biku (?) to jako dobro došlo. I inače, spuštanje u sebe ne bi bilo na odmet.

Ukratko...

Pošto je ovo moj prvi osvrt ovakve vrste, bez i mrvice pomagala, molio bih nazočne iskusnije da me isprave i nadopune. Hvala.
obican momak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 18:56   #59
običan momak pitao bi te nešto a vezano je uz ovo što ću citirati:

Quote:
Tvoj ascendent je u Škorpionu, jednom pasivnom, šutljivom znaku, u konjunkciji s Uranom, neobuzdanim planetom individualnosti i iskazivanja iste, pa bih pri tumačenju pošao od ovog osnovnog razdora.
Možeš li mi objasniti kako to da je Uran egzaltiran u Škorpionu ako su osnovne prirode Urana i Škorpiona po tvom tumačenju toliko različite ?

Kod egzaltacije nema "razdora".
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 20:03   #60
Imaš pravo. Riječ razdor je loša jer vodi u krivom pravcu.

Tu sam tu rečenicu unio tek naknadno, nakon što sam primjetio da Asc čini trigone s muškim, outgoing planetima (Marsom i Jupitrom) dok sa ženskim (Venerom i Mjesecom) stoji pod kvadratom i opozicijom.

Dakle, Mars i Jupiter ga lako odvuku vani, iako bi mu škorpionska priroda bila više okrenuta prema unutra. Balansi bi pridonijela suradnja Mjeseca i Venere - koje nema. I sad u sve to dođe i konjunkcija sa svojeglavim (muškim) Uranom, koji se tu doduše dobro osjeća i manje iznapadani Škorpion ne bi imao problema uhljebiti ga i integrirati, ali uzimajući u obzir spomenutu zamrzlamu između aktivnog i pasivnog principa, rekao bih da uranovo prisustvo tu donosi dodatne poteškoće.

Kad si napet, sve ti smeta.

Još oboje fiksno...s tim da je Uran jako brz, a Škorpion dosta spor
obican momak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.