Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2008., 10:15   #281
Exclamation Važno!! Važno!!

Obavijest darivateljima krvi na području Zagreba.
Nedostaje krvne grupe 0 oba rhezus faktora.
Put pod noge i u Petrovu 3.


I sve ostale krvne grupe dobro su došle!!
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 10:20   #282
evo sam u zadnjih nekoliko dana dobio više malilova s istim sadržajem pa sam c/p šta piše:

Traži se A minus (- )krvna grupa HITNO za malu Saru (staru samo 14 mjeseci)

- mislim da nije problem barem proslijediti!

Ako znate nekoga s tom
krvnom grupom A- (A minus) javite se hitno Kreši na broj (ako neko želi broj neka mi pošalje PM jer na forum ne smijem stavljat brojeve).
Krv je potrebna za transfuziju Krešine kćeri Sare stare samo 14 mjeseci.
Sara već dugo
vremena leži na Rebru i prolazi kroz presađivanje koštane srži. Kolege
molim Vas
pošaljite ovaj email na što više adresa! Situacija je jako ozbiljna.
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 13:00   #283
Joj, nemoj ovo slati okolo jer je u pitanju spam najgore vrste koji je proizvod nečijeg bolesnog uma
Pacijenti niti njihova obitelj, pa čak niti liječnik koji je odredio terapiju krvnim pripravkom NE ZNAJU koliko krvi ima na odjelu transfuzije, koje je krvne grupe i ko je davatelj. Liječnik pošalje na transfuziju zahtjev za krvnim pripravkom zajedno sa uzorkom krvi i kada treba on dobije krv. Odakle ta krv dolazi i koliko je još ima na zalihi zna samo transfuzija koja si NIKAD neće dozvoliti da ostane bez neke krvne grupe. Kada se zalihe smanje na kritičnu razinu, zovu se stalni davatelji, okolne transfuzije, a po potrebi uskaču i zaposlenici transfuzije. Sigurno neće reći nekome da si sam nabavi dozu krvi (netko je previše gledao sapunice)
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 13:23   #284
O ovoj spam poruci smo raspravljali pred par mjeseci na zdravlju, na raspravi si bio i ti Gutaperka, tako da je žalosno što na ovakav način širiš spam
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 14:30   #285
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
O ovoj spam poruci smo raspravljali pred par mjeseci na zdravlju, na raspravi si bio i ti Gutaperka, tako da je žalosno što na ovakav način širiš spam
ja sam također mislio da je spam u pitanju sve dok se apel nije počeo davat na radiju pa mi je kasnije bilo neugodno jer sam i ja taj mail proglasio spamom a u biti je čovjeku stvarno trebala krv i život mu je o tome ovisio.

Ovo doduše nisam još čuo u sredstvima javnog priopćavanja ali poslije toga ne bi tako olako proglašavao spamom
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:06   #286
Rekao sam ti na koji način funkcionira transfuzija kada joj fali neka krvna grupa, nikome se ne veli da si sam nađe davatelja, tako da "Krešo" niti ne može znati ako nedostaje krvi...., a mediji su u stanju svašta objaviti
Ako je gornji apel istinit, gledaj koja opasnost se javlja: očajni Krešo traži krv za svoje dijete, javi mu se neki narkić kojemu treba novac i ucijeni ga za 1000 eura za dozu krvi. Krešo će (neznajući da je u pitanju narkić) pristati na to kako bi spasio kćer, a siroto dijete će dobiti potencijalno opasnu krv.....
jedan od razloga zašto se krv ne plaća je upravo taj da se izbjegnu osobe sa rizičnim ponašanjem, isto tako niti primatelj, niti njegov liječnik ne znaju ime osobe koja mu je dala krv, jer se doza obilježava samo sa barkodom.....
Dobro je poticati ljude da daju krv, ali širenje spama nije u redu
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:24   #287
I još nešto, zar stvarno misliš da je takva situacija da se u cijeloj Hrvatskoj ne može naći niti jedna jedina doza krvne grupe 0- ili A-
Prije nego u potpunosti nestane krvi, oglasi se HZTM i pozove ljude na pomoć i to u svim medijima u ime svih pacijenata, a ne bi se ovako preko mailova to širilo i tražilo samo za Saru. Svaki dan se potroši stotine doza ovih krvnih grupa, ali jebiga već par mjeseci (koliko ovaj spam kruži) uvijek ponestane baš za malu Saru
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 20:40   #288
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
I još nešto, zar stvarno misliš da je takva situacija da se u cijeloj Hrvatskoj ne može naći niti jedna jedina doza krvne grupe 0- ili A-
Prije nego u potpunosti nestane krvi, oglasi se HZTM i pozove ljude na pomoć i to u svim medijima u ime svih pacijenata, a ne bi se ovako preko mailova to širilo i tražilo samo za Saru. Svaki dan se potroši stotine doza ovih krvnih grupa, ali jebiga već par mjeseci (koliko ovaj spam kruži) uvijek ponestane baš za malu Saru
možda si u pravu ali onom Tomislavu je zaista trebalo i to je trajalo par mjeseci.I meni su puno puta stizali mailovi s apelom za njega,i ja sam isto reagirao kao ti sada s istim argumentima i to sam svakome napisao ko bi mi poslao taj mail ali se na kraju ispostavilo istinito,zaista mu je trebala krv i zaista je nije bilo a koliko se sjećam Zavod nije reagirao nego kad je stvarno postalo gusto počelo se davati na radiju pa sam ostao nemalo zatečen.Zato ne žurim s osudom da je ovo spam.Mail ionako kruži okolo a nikome neće past dlaka s glave zato jer sam stavio ovdje apel,neko ga je stavio i na Zdravlje na dva mjesta.

No želio sam provjerit jel sve tako kao što piše pa sam nazvao Krešu,telefon zvoni a Krešo ne odgovara.Poslao sam mu SMS ali mi nije odgovorio.I meni se sve viš čini da Kreši možda ta krv i ne treba.Ostavio je broj mobitela upravo zato da mu se jave potencijalni davatelji a kad sam ga nazvao nije se javio niti mi odgovorio na SMS.

Nakon toga se i ja počinjem pitat jel to ipak spam
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:04   #289
Traži se hitno krv (A-) za bebu (Objavljeno: 23.07.2008. u 16:46h)
- Sara sada ima 16 mjeseci, a poruka zbog tko zna kojeg razloga i dalje kruži internetom.

http://alternativa.hr - ista vijest objavljena ( Ponedjeljak, 30.06.2008 )


itd.


- ma bolje i da je SPAM nego da je neko dijete u opasnosti, svi koji za ovo znaju mogu dalje ignorirati i nije problem u nekoliko postova na forumu koji se vrlo lako mogu obrisati.
- ljudi i dalje proslijeđuju tu poruku jer ne znaju
 
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 01:17   #290
Quote:
Icy kaže: Pogledaj post
Obavijest darivateljima krvi na području Zagreba.
Nedostaje krvne grupe 0 oba rhezus faktora.
Put pod noge i u Petrovu 3.


I sve ostale krvne grupe dobro su došle!!
Ispričavam se, ovo nije spam. Ovo je HZTM objavio na www.hrt.hr i na teletextu hrt. ako bilo tko na Zg području ima tu krvnu grupu, neka se javi. HZTM ne šalje apele iz zajebancije.
 
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 12:48   #291
U redu je Icy, ova rasprava nije krenula zbog tebe nego zbog Gutaperkinog posta (moja greška je što nisam citirao Gutaperku : posipavam_se_pepelom: )
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 01:58   #292
kakve veze ova tema ima sa muškim kutkom ?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 08:23   #293
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
kakve veze ova tema ima sa muškim kutkom ?
Samo to što smo većinom darivatelji i stalo nam je. Ako se sjetiš boljeg razloga, javi.
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 09:15   #294
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
kakve veze ova tema ima sa muškim kutkom ?
ako ženske imaju temu za humanitarne akcije zašto mi ne bi imali temu o DDK? Samo šta one tamo prodaju,kupuju,švercaju,...da pomognu siromasima a mi dajemo svoje krvi da bi drugi mogli živit
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:27   #295
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ako ženske imaju temu za humanitarne akcije zašto mi ne bi imali temu o DDK? Samo šta one tamo prodaju,kupuju,švercaju,...da pomognu siromasima a mi dajemo svoje krvi da bi drugi mogli živit

je, samo muski daju krv
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 21:25   #296
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
je, samo muski daju krv
nisam napisao da samo mi muški dajemo krv nego ja o temi.A kad već spominješ većina DDK su muški
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:35   #297
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
je, samo muski daju krv
Ni slučajno!! Nitko to i ne tvrdi, a ne vjerujem da postoji netko dovoljno glup da to ustvrdi. Osim toga, Vama curkama je teže dati krv nego nama jer se dodatno hrvate s mjesečnim gubitkom krvi. Samim time Vas i više cijenim zbog darivanja.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 12:26   #298
ali zato im i ne vjerujem
zamisli...krvare nekoliko dana i ne umru. kako?
__________________
Nije bogat onaj tko nema nego onaj tko ima.
ravencrow88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 16:11   #299
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ako ženske imaju temu za humanitarne akcije zašto mi ne bi imali temu o DDK? Samo šta one tamo prodaju,kupuju,švercaju,...da pomognu siromasima a mi dajemo svoje krvi da bi drugi mogli živit
po tome se razlikujemo od ženskih!
Što će nam himanitarluk
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 17:16   #300
A šta reć.

http://www.glasdalmacije.hr/?show=0&article=12077
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger