Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 22:35   #161
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Koje znacenje ima Sunce u 12.kuci?

Znaci li to da vise naginjemo znaku koji dolazi nakon?

Laicki gledano ja bi rekla da je 12.kuca pocetak i kraj, i da tu So najslabije sjaji, tj.da nema neku energiju
Evo pokušaću jednim slikovitijim primjerom da odgovorim na tvoje pitanje.
Osoba ide nekom ulicom kroz grad i sve joj je poznato i ima jasnu namjeru i svoj pravac kamo se uputila....Dakle ima jasan uvid koje je doba dana koja je svrha prostora i vremena i tvoje uloge u tom prostoru,vremenu i momentu u kom se nalazi (recimo to je vrijeme kad se vraća s posla doma)...Međutim osobe sa istaknutom dvanaestom kućom bi vrlo lako drukčije mogle da ''odigraju'' ovu ulogu...a on bi u tom trenutku trebalo ostvariti namjeru da se vrate s posla doma....i to je prioritetno....dakle trebale bi da imaju jasan motiv...Osobu s dvanaestom kućom kao ''vrlo osobnom'' taj motiv, da dođe kući, ''ometa'' u tome njihova podsvijest koja ih vrlo suptilno odvlači,pa taj trenutak njihovog života malo drukčije...''šire'' i dublje i zamršenije percipiraju....Naime takve osobe će nešto iz njihove podsvijesti stalno izbacivati iz tog jasnog fokusa i ''primamljivati '' ih na neke skrivene,za taj trenutak najnebitnije moguće percepcije stvarnosti...I onda te osobe umjesto da im dominira njihova svijesnost da trebaju doma...on kreću primjerice uočavati sve moguće njima nepoznate i skrivene izolirane kutke recimo mjesta pored kojeg u tom trenutku prolaze...a to su svi oni ''ćorsokaci'' koje niko drugi živ ne bi primjetio niti se u tom trenutku na njih osvrnuo...jer su zavučena, skrivena i potpuno nebitna...e takve ćorsokake ljude s dvanaestom kućom uvijek privlače i oni krenu da se osjećaju njihovu tajnovitost...počinju da osjećaju tu njihovu daleke emotivne tragove ,zamišljaju što bi to sve tamo moglo da se krije...onda kreću da primjećuju neke njima čudne pojave,stvari vezane za te ćorsokake...kadkad to budu uistinu čudne pojave ali najčešće se je to samo njihova bujna mašta koja drugačije percepcira trenutačnu realnost...pa onda ako idu sa nekim zajedno takvu osobu često možemo čuti da svom sugovorniku govori nešto ovog tipa:'' Vidi tamo iza onog ćoška onu odbačenu ali zanimljivu kućicu za pse...na njoj piše Lesi...a vidi kako je svoj dom u toj napuštenoj kućici sada pronašla mačka...pogledaj,mačka u neobičnoj kućici za pse na kojoj piše izlizanim slovima lesi...zar to nije pomalo čudno.... maca sigurno nije imala gdje drugo se udomiti pa se tamo zavukla...Njeno nesuđeno ime je Lesi...kako slatko...mačka kojoj je ime Lesi. pomalo smiješno...Pitam se kakav je taj pas Lesi.....da li je volio mačke,da li bi je otjerao,da li je živ?..Sigurno više nije živ jer je ova kućarica bog zna kada i gdje u svom punom svjetlu obavljala svoju prvobitnu ulogu i tada je sve oko nje bilo vrlo živo...interesantno je što ona opet nakon toliko godina oronula i bačena nalazi svoju manje poznatu,skrivenu ulogu i ponovno služi jednom životu...to je sad dom jedne mace .....
Sugovornik koji zbunjeno i zabezeknuto sluša osobu s istaknutom dvanaestom kućom regira na nju najčešće na ovaj način :
Kakva kućarica...kakav mačka,koji ćošak...kakav sad pas....šta mačka Lesi...o čemu ti govoriš,ma koji puteljak....gdje ti to samo vidiš??...Ti si lud, umalo te auto nije potkačilo,gledaj kud hodaš bolje bi tebi bilo!


Dakle osobi sa suncem u dvanaestoj svijest biva uvijek neodvojivo vezana sa suptilnim percepicijama onog što je tajnovito vuče u neke daleke nedokučive emocije nečeg što je nekada bilo vrlo živo i postojano i savršeno u svoj svojoj kreaciji i što osoba vrlo identificira i osjeća kroz sebe...Stoga ove osobe umaju tu duboku odsutnu vibru koja drugima uvijek stvara konfuznu i zbunjujuću predstavu takve jedne ličnosti...Kažu često ma ona/on je pogubljena/en ličnost.....
Inače,ovakve osobe mogu da budu vrlo lako demotivirane upravo ako im se ono očemu su oni maštali konačno pribiži kroz jednu realnu prizmu i ono postane dovoljno blisko njima i poznato...tipa ovaj primjer odzgo: osoba igrom slučaja biva mnogo češće prisutna kod tog ćorsokaka...mačku kojoj je dala ime lesi konačno upozna...igrom slučaja upozna se s istorijom kućarice...iz koje ne izvuče ništa posebno inspirativno, i što bi zagolicalo njenu dalju maštu i njezin idealizam se gubi....jer je recimo istorija kućarice vrlo jednostavna...i zapravo u stvarnosti ne krije neku osobitu ''emociju''...i onda ovo podsvjesno demotivizira osobu sa So u dvanaestoj kući i ona gubi taj pogon koji izvlači iz tih dalekih ''suptilnih sfera'' ...i osjeća se bliže svakodnevicu stvarnosti koja je baca u bezvoljnost...
E sad ponovno napominjem da je svačija karta različita i da je jasno da nije samo dovoljno da sunce ima položaj u dvanestoj kući da bi se svi pronašli u mom gorenavedenom primjeru... htio sam da on čisto bude neki slikovit orjentir..
A ovo dolje bi recimo mogli biti neki od prizora koji bi takvu osobu mogle motivirati (sunce)...e sad u realnosti su takavi prizori možda sasvim nebitni ili na prvu neuočljivi....ali sunce će u dvanestoj kući svakako pronaći izvor motivacije u takvim prizorima jer se susosjeća s onim što je tu nekad bilo živo ili kreativno ili i sada suptilno krije nešto živo ali izolirano ili slute da krije nešto živo ali izolirano ili vide neki skriveni talenat nekog misterioznog pritajenog kreatora kao na ovoj slici dolje ....







ovo zadnje bi recimo dao jarac u dvanaestoj

Zadnje uređivanje Snen : 03.09.2017. at 23:38.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:54   #162
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Koje znacenje ima Sunce u 12.kuci?

Znaci li to da vise naginjemo znaku koji dolazi nakon?

Laicki gledano ja bi rekla da je 12.kuca pocetak i kraj, i da tu So najslabije sjaji, tj.da nema neku energiju
Znaci da je osoba rodjena po danu, dnevno rodjenje, solarni tip licnosti i da je Sunce u svojoj sekti.
Pitanje je koliko duboko je u 12 I da li je u istom znaku kao ASC kao I da li ga dotice svojim zracima, tj da li je od njega udaljeno manje od 15°.

12 kuca nije dobra, ali teorijski, kada se Sunce nadje u 1. Kuci, ispred ASC onda je to znak da se osoba rodila nocu, za vreme kada se ono nije videlo na nebu vec je dominirala svetlost Meseca, te je takvo Sunce van svoje sekte.

U zavisnosti od ostatka karte, svetla govore o snazi I vitalnosti osobe a Sunce je planeta duha I intelekta, tako da je ono u 12 cesto okrenuto duhovnoj sferi zivota.
Uz Sunce, vazno je pogledati gde su Jupiter I Saturn koji dele dnevnu sektu sa njim, I jako je dobro ako su sa njim iznad horizonta ( od DSC do ASC ). Solarni tipovi licnosti su aktivne I hrabre osobe kojima vlada ambicija, zelja za samoostvarenjem I uspehom u zivotu.
12 kuca je u sekstilu sa MC pa ovo Sunce cesto utice na izbor profesije, ali prvenstveno se gledaju za to sporije planete ( Merkur, Venera ili Mars ).
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 06:40   #163
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Evo pokušaću jednim slikovitijim primjerom da odgovorim na tvoje pitanje.
Osoba ide nekom ulicom kroz grad
Joj, ja imam sunce u 12. i ova priča me uopće ne opisuje, uvijek znam gdje idem i žurim tamo i ne primjećujem detalje ni svijet oko sebe. Iz mog iskustva ovakvom doživljavanju su skloni vodeni znakovi i kad mi počnu s takvim pričama, ja uopće ne znam kako bih reagirala ni što bih im na to odgovorila. U svakom slučaju ne izaziva u meni nikakve emocije. Možda je to zato jer nemam ništa u vodenim znakovima (i što sam jarac/vodenjak/vodenjak - pa me drukčiji tip "umjetnosti" privlači - više intelektualni nego mistični).

Quote:
ovo zadnje bi recimo dao jarac u dvanaestoj
E ovo zadnje ti je skroz pogođeno. Obožavam ovakva mjesta.

Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
12 kuca nije dobra, ali teorijski, kada se Sunce nadje u 1. Kuci, ispred ASC onda je to znak da se osoba rodila nocu, za vreme kada se ono nije videlo na nebu vec je dominirala svetlost Meseca, te je takvo Sunce van svoje sekte.
Zanimljivo, što znači da je sunce van svoje sekte - kako se to tumači za nečiji život? Većina mojih dobrih prijatelja ima sunce u 1. kući (možda zato jer imam lava na DSCu)

Quote:
Uz Sunce, vazno je pogledati gde su Jupiter I Saturn koji dele dnevnu sektu sa njim, I jako je dobro ako su sa njim iznad horizonta ( od DSC do ASC ).
Isto pitanje, u kom smislu je to dobro?

Quote:
12 kuca je u sekstilu sa MC pa ovo Sunce cesto utice na izbor profesije, ali prvenstveno se gledaju za to sporije planete ( Merkur, Venera ili Mars ).
Ovo mogu potvrditi iz vlastitog primjera gdje su mi planete u 12. kući više utjecale nego planete na MCu.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 08:15   #164
Mist,
šta ti misliš o mom Suncu u Vodenjaku 8. polju, prima kvadrate Saturna i Neptuna? Saturn separacijski,a Neptun aplikacijski,ako to ima ikakve veze.Prvi put sam osvijestila kvadrat sa Saturnom u njegovom povratku.Smrt oca,ali mi je Sunce bilo u konjukciji s tranzitom Urana koji je vladar mog 8. polja.Tu i tamo imam osjećaj u nekim životnim situacijama kao da sam na nekom ispitu,odnosno kao da sam povremeno u "školi." Saturn mi stalno daje osjećaj zaglupljenosti.
S Neptunom mi je bilo teže,prepoznajem ga samo kao moj strah prema opijatima, injekcijama,lijekovima,a imam problema s davanjem krvi.Ali, zato sam par puta u životu naletjela na osobe koji su bili alkoholičari i koje nisam na vrijeme prepoznala kao takve, jer kao da mi je Sunce smućeno.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 14:52   #165
ne da se ne mogu prepoznati u ovom opisu sunca, nego je sve suprotno.

a slike me užasavaju. ružne su. (mjesec u vagi je i te kako sposoban ignorirat sve ružno oko sebe. )

@ misterium
, moj asc je pod zrakama sunca, sunce je u sekti i hajzu. što tradicionalisti kažu o tome?
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:48   #166
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
ne da se ne mogu prepoznati u ovom opisu sunca, nego je sve suprotno.

a slike me užasavaju. ružne su. (mjesec u vagi je i te kako sposoban ignorirat sve ružno oko sebe. )

@ misterium
, moj asc je pod zrakama sunca, sunce je u sekti i hajzu. što tradicionalisti kažu o tome?
A u kom su znaku Sunce I ASC?
Super je ako su u nekom znaku gde SO ima neko od dostojanstava, ili ako su u terminu makar.
ASC je tacka I ne moze biti spaljen, ali je ovo svakako vrlo markantan polozaj, sigurno si svuda veoma uocljiva.
Ovo su vrlo ambiciozne osobe ali citala sam neke komentare iz primera da zene cesto imaju problem u vezama sa ovakvom pozicijom.
Imaju jako velika ocekivanja od sebe samih, sebe gone brutalno, tesko prihvataju sopstveni neuspeh. Ocekuju da su uvek on the top. Ovde je vladar ASC I dispozitor SO ista planeta pa je bas jako vazna njegova pozicija I snaga.

Planete u 12 koje su u vezi sa MC cesto daju neka zanimanja u zatvorenim institucijama ili nesto sto podrazumeva tajnost, tipa cuvanja poslovnih tajni, ili recimo bolnice I sl. zavisno od znaka I simbolike planeta.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:29   #167
Mene je opis sunca u drugoj kuci skroz dobro opisao. "Voli sigurnost i stremi tome". Na financijsku sigurnost se misli.

Nekad ovaj horoskop dobro "ubode".
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:32   #168
Sve sto je u 2 kuci voli novac I materijalna dobra.
U zavisnosti od stanja planete I polja bice pitanje koliko ce I kako covek sticati.
Mars npr, ume da donese da u jednom trenutku sve rasfuckamo.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:55   #169
Senad, hvala na iscrpnom i slikovitom odgovoru

Mogla bi se pronaci u ovim opisima, doduse, ne u potpunosti.
Znam bit dosta konfuzna u izricaju, i to bas zbog tih podsvjesnih obrazaca koji izviru sa svih strana. Mozda ne primjecujem toliko stvari u okolini, ali puno analiziram tudje ponasanje

Sto se slika tice, prve dvije su mi scary, zadnje dvije su totalna mistika i nesto sto bi me privuklo da krocim tamo.

@Misterium: tnx
Makar ne kuzim to sa stupnjevima, ali ovo za duhovnost def.stoji.

Hvala na objasnjenjima, sad vidim da sam imala totalno krici stav o 12.kuci
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:20   #170
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Sve sto je u 2 kuci voli novac I materijalna dobra.
U zavisnosti od stanja planete I polja bice pitanje koliko ce I kako covek sticati.
Mars npr, ume da donese da u jednom trenutku sve rasfuckamo.
Onda je dobro da mi je Merkur u drugoj, jos u djevici.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:45   #171
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Onda je dobro da mi je Merkur u drugoj, jos u djevici.
Ako se odvaja od Sunca moze da ti opisuje i profesiju I nacin kako ces dolaziti do para.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:04   #172
@ misterium, ima dostojanstvo, najveće, egzaltaciju.

sjećam se da sam pročitala, ali nisam sigurna da sam dobro zapamtila, a vezano uz spaljenost (i pod zrakama). a to je da sunca u ovnu i lavu ne oštećuju toliko planete u svojoj blizini, već im nude svoju zaštitu.

pitam zbog jutarnje zvijezde danice koja je isto pod zrakama kao i asc.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:36   #173
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
@ misterium, ima dostojanstvo, najveće, egzaltaciju.

sjećam se da sam pročitala, ali nisam sigurna da sam dobro zapamtila, a vezano uz spaljenost (i pod zrakama). a to je da sunca u ovnu i lavu ne oštećuju toliko planete u svojoj blizini, već im nude svoju zaštitu.

pitam zbog jutarnje zvijezde danice koja je isto pod zrakama kao i asc.
Pa da, to sam i ja citala po nekim forumima, ali sve je to nekako u nekim teorijama...
Ima raznih tumacenja, sustina je u tome da, kada je planeta u nekom znaku gde ima dostojanstvo, u tvom slucaju ( vauu, kakvo Sunce, da padnes na dupe ) onda to Sunce kao da pruza gostoprimstvo planeti, prima je u svoj dom.
Ali, to bi imalo logike za neke druge planete koje nemaju tu osobinu da spaljuju, pa bi onda recimo, Mars u Ovnu pruzao recepciju npr Veneri u Ovnu ( neki tumace "on obozava ovu Veneru, pa se ona tu oseca kao kraljica" ) ali iskreno, nisam sigurna kako bi se to odrazilo na Sunce.

Mada recimo, spaljen Merkur ne govori o nekom nedostatku intelektualnog kapaciteta, bas naprotiv, cesto je jako mocan, ali ima nesto na cega cesto ukaze. Recimo spaljena Venera ume da bude pokazatelj tajnih veza, ili petljanja sa ozenjenim, uspesnim, zrelim muskarcima.
Koliko ti se Venera odmakla od Sunca, da li je spaljena ili pod zracima?

Mislim da je tu najbolje cuti iz licnih primera sta ljudi kazu sami o sebi.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:05   #174
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post

Mislim da je tu najbolje cuti iz licnih primera sta ljudi kazu sami o sebi.
Pa evo, ja imam znači merkur 1 stupanj od sunca, mjesec 12 stupnjeva od sunca i veneru 17 stupnjeva od sunca - jel to znači "pod zrakama"?. Sve je u 12. kući. Ne znam što da kažem o tome, ne znam što bi to trebalo značiti, a i mislim da dosta toga što se tiče tih planeta i kuća čiji su vladari nisam svjesna.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:14   #175
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa evo, ja imam znači merkur 1 stupanj od sunca, mjesec 12 stupnjeva od sunca i veneru 17 stupnjeva od sunca - jel to znači "pod zrakama"?. Sve je u 12. kući. Ne znam što da kažem o tome, ne znam što bi to trebalo značiti, a i mislim da dosta toga što se tiče tih planeta i kuća čiji su vladari nisam svjesna.
Tu je sada bitno da vidis i stepene, jer recimo, ako ti je Sunce na 2* a Mesec na 14* i Venera na 19* onda ti je ovaj Mesec mlad, i to je najbolji Mesec koji postoji u horoskopu, sto se tice polozaja. Ako je Venera ovako postavljena, onda ti je ona okcidentalna, zenska, takodje najbolji njen polozaj jer to je planeta koja se upravo rodila, nova i sveza, kao malo dete. To su zene koje same privlace paznju, plene svojim sarmom, imaju one lepe zenske manire. Ova Venera npr moze najbolje da opise mozda tvoju buducu profesiju, jer je bliska svetlu tvog rodjenja ( Sunce ti je u svojoj sekti ).

Ako je obratno, tj ako su one iza i apliciraju ka Suncu, onda je taj Mesec skoro balsamican, gubi svoju svetlost i u zavrsnoj je fazi.
Venera ovako postavljena je orijentalna, i onda je po karaktru muska, ima vise muskih osobina, aktivna je, ne boji se da prva pridje, odreaguje itd...

Merkur je spaljen, ove dve su pod zracima Sunca ( udaljene su od njega vise od 8*).

Zadnje uređivanje MiSterium : 05.09.2017. at 17:24.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:58   #176
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Tu je sada bitno da vidis i stepene, jer recimo, ako ti je Sunce na 2* a Mesec na 14* i Venera na 19* onda ti je ovaj Mesec mlad, i to je najbolji Mesec koji postoji u horoskopu, sto se tice polozaja. Ako je Venera ovako postavljena, onda ti je ona okcidentalna, zenska, takodje najbolji njen polozaj jer to je planeta koja se upravo rodila, nova i sveza, kao malo dete. To su zene koje same privlace paznju, plene svojim sarmom, imaju one lepe zenske manire. Ova Venera npr moze najbolje da opise mozda tvoju buducu profesiju, jer je bliska svetlu tvog rodjenja ( Sunce ti je u svojoj sekti ).

Ako je obratno, tj ako su one iza i apliciraju ka Suncu, onda je taj Mesec skoro balsamican, gubi svoju svetlost i u zavrsnoj je fazi.
Venera ovako postavljena je orijentalna, i onda je po karaktru muska, ima vise muskih osobina, aktivna je, ne boji se da prva pridje, odreaguje itd...

Merkur je spaljen, ove dve su pod zracima Sunca ( udaljene su od njega vise od 8*).
Hvala ti da si mi to tako lijepo napisala, baš si draga

Ovo prvo je slučaj kod mene (sunce 24* jarca, mjesec 6* vodenjaka i venera 12* vodenjaka; a ASC je na 15* vodenjaka) - ne znam jel utječe što su u različitim znakovima od sunca. Nisam znala da imam najbolje položaje za njih. Baš me to sad razveselilo.

Ma ja se tako i osjećam, uvijek optimistično i kao da sam se tek sad rodila, što god mi se desi, ja opet veselo ispočetka. Jedino što sam često naivna, pa se razočaram, ali na sreću nisam prečesto nalazila na loše ljude (al kad sam shvatila da takvi stvarno postoje, srušio mi se bio cijeli svijet). Možda sam previše idealistična, ali namjerno sam takva
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:00   #177
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
počinju da osjećaju tu njihovu daleke emotivne tragove ,zamišljaju što bi to sve tamo moglo da se krije...onda kreću da primjećuju neke njima čudne pojave,stvari vezane za te ćorsokake
Ceo tvoj opis Sunca u 12. mi se jako, ali jako dopao. Ima toliko ulica i kutaka za koje imam izmaštanu celu priču. Od nekih se ježim, smatram da se tu nešto loše desilo, neki mi prijaju.

Quote:
Vidi tamo iza onog ćoška onu odbačenu ali zanimljivu kućicu za pse...na njoj piše Lesi...a vidi kako je svoj dom u toj napuštenoj kućici sada pronašla mačka...pogledaj,mačka u neobičnoj kućici za pse na kojoj piše izlizanim slovima lesi...zar to nije pomalo čudno.... maca sigurno nije imala gdje drugo se udomiti pa se tamo zavukla...Njeno nesuđeno ime je Lesi...kako slatko...mačka kojoj je ime Lesi. pomalo smiješno...Pitam se kakav je taj pas Lesi.....da li je volio mačke,da li bi je otjerao,da li je živ?..Sigurno više nije živ jer je ova kućarica bog zna kada i gdje u svom punom svjetlu obavljala svoju prvobitnu ulogu i tada je sve oko nje bilo vrlo živo...interesantno je što ona opet nakon toliko godina oronula i bačena nalazi svoju manje poznatu,skrivenu ulogu i ponovno služi jednom životu...to je sad dom jedne mace
Ovo sam skroz ja!


Quote:
Dakle osobi sa suncem u dvanaestoj svijest biva uvijek neodvojivo vezana sa suptilnim percepicijama onog što je tajnovito vuče u neke daleke nedokučive emocije nečeg što je nekada bilo vrlo živo i postojano i savršeno u svoj svojoj kreaciji i što osoba vrlo identificira i osjeća kroz sebe...
Savršen, savršen opis. Juče osetim upravo to, savršenstvo Izvora u nekom malenom, svakodnevnom predmetu, ljudi me pitaju šta me je toliko oduševilo (izraz lica i osmeh govori sve), a ja ne umem da objasnim, samo osećam da je savršeno .
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:14   #178
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Hvala ti da si mi to tako lijepo napisala, baš si draga

Ovo prvo je slučaj kod mene (sunce 24* jarca, mjesec 6* vodenjaka i venera 12* vodenjaka; a ASC je na 15* vodenjaka) - ne znam jel utječe što su u različitim znakovima od sunca. Nisam znala da imam najbolje položaje za njih. Baš me to sad razveselilo.

Ma ja se tako i osjećam, uvijek optimistično i kao da sam se tek sad rodila, što god mi se desi, ja opet veselo ispočetka. Jedino što sam često naivna, pa se razočaram, ali na sreću nisam prečesto nalazila na loše ljude (al kad sam shvatila da takvi stvarno postoje, srušio mi se bio cijeli svijet). Možda sam previše idealistična, ali namjerno sam takva
Nema na cemu.

Mesec ti je mlad, to je odlicno za zivot i vitalnost osobe.
Venera okcidentalna, zenska, u konjunkciji sa Mesecom daje ljupkost i slatkocu kod zena, jos na ASC...

Sto se tice polozaja Meseca, to su takozvane Meseceve faze kroz koje Mesec prolazi u odnosu na Sunce za 28 dana, koliko mu je potrebno da obidje krug oko Sunca, od Mladog Meseca do svoje prve cetvrti ( kada je sa Suncem 90 ) zatim do Punog Meseca kada je u punom sjaju ali sa Suncem na 180, kada pocinje polako da gubi svoju svetlost i dolazi do druge cetvrti ( opet 90 ) da bi dosao do minimuma vidljivosti i svetla kada je skroz u senci Sunca i kada je balsamican ( to je donja konjunkcija, kada je iza Sunca i sprema se za konjunkciju. To mu je najtezi polozaj ).

Sve ovo je cista logika koju su primenjivali stari astrolozi gledajuci u nebo, jer je Lunarna astrologija najstarija, s obzirom da su ljudi vekovima posmatrali nebo i gledali kako su zvezde vise ili manje vidljive u zavisnosti od polozaja prema Suncu. Sve je ovo pazljivo ispisao Ptolomej u svom Tetrabiblosu.

Inferiorne planete su najsnaznije kada od njega odlaze, udaljavaju se, jer su tada u maksimumu svoje svetlosti. To je isto sto i Mlad Mesec, sveze su i brze, brzo se oporavljaju od poraza, imaju optimizma u sebi, a u zivot coveku donose srecne i plodne okolnosti.
Mlad Mesec je po prirodi vlazan, plodan, znaci i dobro zdravlje, brz oporavak od bolesti, veselu prirodu, okolnosti koje ti idu na ruku...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:45   #179
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Mist,
šta ti misliš o mom Suncu u Vodenjaku 8. polju, prima kvadrate Saturna i Neptuna? Saturn separacijski,a Neptun aplikacijski,ako to ima ikakve veze.Prvi put sam osvijestila kvadrat sa Saturnom u njegovom povratku.Smrt oca,ali mi je Sunce bilo u konjukciji s tranzitom Urana koji je vladar mog 8. polja.Tu i tamo imam osjećaj u nekim životnim situacijama kao da sam na nekom ispitu,odnosno kao da sam povremeno u "školi." Saturn mi stalno daje osjećaj zaglupljenosti.
S Neptunom mi je bilo teže,prepoznajem ga samo kao moj strah prema opijatima, injekcijama,lijekovima,a imam problema s davanjem krvi.Ali, zato sam par puta u životu naletjela na osobe koji su bili alkoholičari i koje nisam na vrijeme prepoznala kao takve, jer kao da mi je Sunce smućeno.
Izvini, nisam videla ovaj tvoj post.

Pre svega, Sunce u 8. polju jeste malo zeznuto ali nije nesto sa cim se ne moze ziveti. Sad, sama pozicija u ovom polju moze doneti i nasledstvo preko oca ili nakon njegove smrti, pogotovo sto imas kvadrat sa Saturnom.
Ali samo Sunce u Vodoliji je u izgonu, sto znaci da ima minimum svetlosti i topline pa ima svojih nedostataka.

Saturn je u Skorpiji pretpostavljam, pa je ovo fiksni kvadrat ali posto je u pitanju separacija onda on vremenom slabi,

Znas kako su opisivali separacijske aspekte?
To je kao kada covek ide u rat, plasi se, ima oscaje zebnje, straha, trauma,mozda cak biva i ranjen ali se vraca kuci ziv, samo uplasen. Planete koje su u separacijskom losem aspektu imaju tendenciju da plase, unose nemir ali ne mogu da ti naude. Saturn u separaciji ne moze puno da ti naudi, on vise unosi strepnju, strah, nemir, pa eto i to sto se neopravdano plasis vadjenja krvi ili opijta ( to je opet domen Saturna jer je u vodenom znaku ) ali ne moze da ti naudi.

Mislim da je sama pozicija Sunca u 8 donela i tugu zbog oca i strahove, jer je ovo kuca koja je dosta mracna, tamna, ovom kucom u prirodnoj podeli vlada Saturn i nije ni malo laka.
Ali, naravno sa svime se da ziveti, i sve ima svojih snaga i slabosti.
Sunce sigurno ima jos neke aspekte.

Bitna su oba svetla, znaci i Mesec kao i ASC, za vitalnost, zdravlje, srecu u zivotu...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:47   #180
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Izvini, nisam videla ovaj tvoj post.

Pre svega, Sunce u 8. polju jeste malo zeznuto ali nije nesto sa cim se ne moze ziveti. Sad, sama pozicija u ovom polju moze doneti i nasledstvo preko oca ili nakon njegove smrti, pogotovo sto imas kvadrat sa Saturnom.
Ali samo Sunce u Vodoliji je u izgonu, sto znaci da ima minimum svetlosti i topline pa ima svojih nedostataka.

Saturn je u Skorpiji pretpostavljam, pa je ovo fiksni kvadrat ali posto je u pitanju separacija onda on vremenom slabi,

Znas kako su opisivali separacijske aspekte?
To je kao kada covek ide u rat, plasi se, ima oscaje zebnje, straha, trauma,mozda cak biva i ranjen ali se vraca kuci ziv, samo uplasen. Planete koje su u separacijskom losem aspektu imaju tendenciju da plase, unose nemir ali ne mogu da ti naude. Saturn u separaciji ne moze puno da ti naudi, on vise unosi strepnju, strah, nemir, pa eto i to sto se neopravdano plasis vadjenja krvi ili opijta ( to je opet domen Saturna jer je u vodenom znaku ) ali ne moze da ti naudi.

Mislim da je sama pozicija Sunca u 8 donela i tugu zbog oca i strahove, jer je ovo kuca koja je dosta mracna, tamna, ovom kucom u prirodnoj podeli vlada Saturn i nije ni malo laka.
Ali, naravno sa svime se da ziveti, i sve ima svojih snaga i slabosti.
Sunce sigurno ima jos neke aspekte.

Bitna su oba svetla, znaci i Mesec kao i ASC, za vitalnost, zdravlje, srecu u zivotu...
Saturn mi je u Biku.U recepciji s Venerom u Jarcu koja je u 6.polju Nije da se bojim igli i vađenja krvi,mislim da je to zbog kvadrata s Neptunom u Strijelcu,uvijek mi je primanje injekcija jako bolno.Vađenje krvi uvijek uspije tek od trećeg ili četvrtog puta.Ponekad je med sestrama neugodno sto mi ne mogu pogoditi venu jer je "ili tanka,ili negdje..." Zbog toga mi je sve u vezi toga stres.Ponekad sam sva plava od neuspjelih pokusaja.
Saturna se u tranzitima ne bojim,ali si mi lijepo opisala moj životni strah.
Sunce mi ima jos samo konjukciju sa SMČ u 8. polju. u 8 polju mi je Fortuna u Ribama. Mislim da mi je Sunce najslabija planeta u natalu.
Imala sam svega dvije životne ugroženosti u životu.Obje prolaze kroz slični obrazac, ista shema.U njihovom razmaku od 40 godina, bila sam svega nekoliko puta prehlađena.Dakle ,većinu svog životnog vijeka sam provela žilava, otporna, +dvije životne ugroženosti koje su me umalo "ubile",i trenutno mi oslabile energiju.
Zato sam te pitala sto mislis o mom Suncu.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.