Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 19:05   #61
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
gdje sam ja rekla da se bolesti moraju liječiti travama? rekla sam ako postoji bilo kakav lijek za neplodnost, nemam ništa protiv... Ali manipuliranje stanicama, bacanje zigota ne smatram nikakvim lijekom nego teškom perverzarijom i gaženjem preko leševa... but that s just my opinion yeah thank s god lol
A dobro, ti to smatraš manipulacijom, nitko ti ne brani, ali sigurna sam da su mnogi koji su postali zahvaljujući potpomognutoj oplodnji zahvalni napretku u prošlom i ovom stoljeću po tom pitanju. I neka su, zašto ne?

Smiješno mi je kako neki ovo smatraju perverzijom i gaženjem preko leševa dok istovremeno s druge strane majke odbacuju djecu rođenu neplanirano i u ljubavi , trpaju ih u domove za nezbrinutu djecu, koju nažalost nitko ne može posvojiti jer je dovoljno da takav izrod od roditelja jednom godišnje vidi svoje dijete i neće mu/joj oduzeti roditeljsko pravo i ono neće moći biti posvojeno i čamit će u tom domu do svoje 18-te.

Da je tebi i takvima poput tebe zaista stalo do ljudskog života tj. djece pružali biste svoje jezike okolo za takvu djecu, a ne za ovu koja nastaju mukotrpnim trudom i roditelja i liječnika i koja su i više nego željena jer nitko, ali NITKO ne bi prolazi nešto kao postupak potpomognute oplodnje da *toliko* ne želi to dijete.

__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 19:22   #62
here we go again

memona, rekla si što si imala i kraj rasprave.
Ali nemoj se čuditi k'o pura dreku što su te ljudi iznapadali.
Da kvotam tvoj prvi post:

Quote:
memona kaže: Pogledaj post
ne razumjem zašto bi svi trebali pošto poto imati djecu ako im jednostavno nije dano da imaju...teško se ljudima pomiriti sa nekim stvarima...
diraš ljudima u srce čovječe, da li znaš koliko je teško za većinu ljudi se suočiti sa problemom neplodnosti? I što nam još pored države i zakonodavstva trebaju dušebrižnici poput tebe da nama tumače što je ispravno a što nije.
Ženo draga, ej, zaboli me što ti misliš. Nisi na mojem mjestu, nisi na mjestu svih nas koji će morati na ovaj ili onaj način morati na MPO iz najplemenitijeg razloga: imati dijete, imati svoju obitelj. Jednostavno nisi mjerodavna.
Idi se buni i vrišti protiv povećanja PDV-a ili nešto ali ne diraj u stvari koji su NAŠ izbor, koji su NAŠA intima. Princip ispravnosti prepusti mojoj savjesti.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 19:48   #63
Ej, stvarno ste se okomile na memonu da sve liči na javni linč zato jer nema mišljenje kao vi a na kraju krajeva zašto ne bi imala svoje mišljenje. Okrenimo tematiku ovako, koliko ima nezbrinute dijece u Hrvatskoj, pa zašto oni koji ne mogu imati dijecu (mislim na teže slučajeve) ne usvoje neko dijete i unesu radost u svoju obitelj a ujedno i spase jedan mali život. Znam to nije njihovo dijete, zar to nije sebično. Moje zaslužuje sve a tuđe ko j... Da se odmah ne bi okomile i na mene, ja nisam za taj zakon.
pozdrav
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 19:53   #64
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ej, stvarno ste se okomile na memonu da sve liči na javni linč zato jer nema mišljenje kao vi a na kraju krajeva zašto ne bi imala svoje mišljenje. Okrenimo tematiku ovako, koliko ima nezbrinute dijece u Hrvatskoj, pa zašto oni koji ne mogu imati dijecu (mislim na teže slučajeve) ne usvoje neko dijete i unesu radost u svoju obitelj a ujedno i spase jedan mali život. Znam to nije njihovo dijete, zar to nije sebično. Moje zaslužuje sve a tuđe ko j... Da se odmah ne bi okomile i na mene, ja nisam za taj zakon.
pozdrav
ne kuzim zasto bi okretali tematiku, usvajanje djece je sasvim druga tema.

i ako mozemo presadjivat srca, jetre, skidat kozu s guzice i lijepit je na usta, ne razumijem sto je sad ovdje "neprirodno".
Bog je covjeku dao inteligenciju a on je upotrebljava.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 19:57   #65
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ej, stvarno ste se okomile na memonu da sve liči na javni linč zato jer nema mišljenje kao vi a na kraju krajeva zašto ne bi imala svoje mišljenje. Okrenimo tematiku ovako, koliko ima nezbrinute dijece u Hrvatskoj, pa zašto oni koji ne mogu imati dijecu (mislim na teže slučajeve) ne usvoje neko dijete i unesu radost u svoju obitelj a ujedno i spase jedan mali život. Znam to nije njihovo dijete, zar to nije sebično. Moje zaslužuje sve a tuđe ko j... Da se odmah ne bi okomile i na mene, ja nisam za taj zakon.
pozdrav
Nije uopće ta tematika, ali kada već spominješ - u Hrvatskoj je još teže valjda posvojiti dijete nego ga dobiti potpomognutom oplodnjom.

Mnoga djeca su osuđena na domove za nezbrinutu djecu jer njihovim biološkim roditeljima nije oduzeto roditeljsko pravo, jer je dovoljno da ih posjete, ne znam, 1x godišnje i onda im se roditeljsko pravo ne može oduzeti, pa se zbog toga ta ista djeca ne mogu nii posvojiti.

Plus, što uopće da bi dospio na neku listu u domovima moraš prvo proć GRO papirologije, birokracije itd. itd. I kad sve to prođeš, ako imaš sreće, kreneš se SAM javljati u domove, na njihove liste jer naši nemaju umrežen taj sustav što bi bilo mnogo lakše. I ako si još veće sreće, nadaj se da te zbog tolike papirologije i birokracije godine nisu pregazile i da si još uvijek u dozvoljenim granicama za posvojenje djetete (na godine mislim, ne).
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:02   #66
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ej, stvarno ste se okomile na memonu da sve liči na javni linč zato jer nema mišljenje kao vi a na kraju krajeva zašto ne bi imala svoje mišljenje. Okrenimo tematiku ovako, koliko ima nezbrinute dijece u Hrvatskoj, pa zašto oni koji ne mogu imati dijecu (mislim na teže slučajeve) ne usvoje neko dijete i unesu radost u svoju obitelj a ujedno i spase jedan mali život. Znam to nije njihovo dijete, zar to nije sebično. Moje zaslužuje sve a tuđe ko j... Da se odmah ne bi okomile i na mene, ja nisam za taj zakon.
pozdrav
To je sasvim druga tema a i tu bi se zakon trebao malo promijeniti jer da samo znaš koliko se uopće čeka na posvojenje i kak su rigorozni...

Al to je off. O tome na drugoj temi.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:02   #67
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ej, stvarno ste se okomile na memonu da sve liči na javni linč zato jer nema mišljenje kao vi a na kraju krajeva zašto ne bi imala svoje mišljenje. Okrenimo tematiku ovako, koliko ima nezbrinute dijece u Hrvatskoj, pa zašto oni koji ne mogu imati dijecu (mislim na teže slučajeve) ne usvoje neko dijete i unesu radost u svoju obitelj a ujedno i spase jedan mali život. Znam to nije njihovo dijete, zar to nije sebično. Moje zaslužuje sve a tuđe ko j... Da se odmah ne bi okomile i na mene, ja nisam za taj zakon.
pozdrav
nije linč, ne vjerujem da se ovdje itko namjerno udružio da nekog stjera ili izvrijeđa. radi se o tome da nekom tko prolazi nešto kao što je neplodnost ne trebaju pametovanja od nekog tko MPO naziva "gaženje preko leševa".
A ako odbačene zigote i smatra leševima, želim čuti argumente za to a ne stav u smislu "jer ja tako mislim". Ja pak s druge strane, mogu iz perspektive medicinske struke i znanosti servirati argumente po kojima se zigote ne smatraju embrijima, ni živim bićima.
Mislim, svi se sad uzbudili oko zamrzavanja oplođenih jajnih stanica a isti onaj ministar koji nam zagorčava život je kao ginekolog do 1997. izvodio abortuse koji su i dalje legalni do 10-og tjedna. Mislim ono
No nebitno sad.

Pričaš o usvojenju; a zašto ne usvoje ljudi koji mogu imati svoju djecu? Ono, umjesto da im prvo/drugo/treće/osmo dijete bude biološko, neka usvoje?
Pa tako možemo do sutra se natezati zašto ovo zašto ono....ali stvar je u tome da bi svi trebali imati jednak izbor. Ja nikog ne proganjam jer je dijete začeo u vanbračnoj zajednici, zašto da mene itko osuđuje po uvjerenju, bračnom statusu, boji očiju ili bilo čemu drugom...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:03   #68
Vidim da me već Elektra preduhitrila.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:04   #69
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ej, stvarno ste se okomile na memonu da sve liči na javni linč zato jer nema mišljenje kao vi a na kraju krajeva zašto ne bi imala svoje mišljenje. Okrenimo tematiku ovako, koliko ima nezbrinute dijece u Hrvatskoj, pa zašto oni koji ne mogu imati dijecu (mislim na teže slučajeve) ne usvoje neko dijete i unesu radost u svoju obitelj a ujedno i spase jedan mali život. Znam to nije njihovo dijete, zar to nije sebično. Moje zaslužuje sve a tuđe ko j... Da se odmah ne bi okomile i na mene, ja nisam za taj zakon.
pozdrav
a zašto ti ne usvojiš jedno od te djece, zašto bi radila svoje ako možeš usvojit, ako je po tebi jednako imati svoje i usvajati onda usvoji pa pa spasi jedan mali život i na taj način unesi radost u svoju obitelj.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:05   #70
Slažem se sa tobom, baš zato i spominjem tu tematiku, zašto se u javnosti nitko ne bori za tu već rođenu dijecu dok se za ovu nerođenu digla cijela javnost. Sve mi to izgleda licemjerno a svi se busamo u prsa da se borimo za dijecu, koju???
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:08   #71
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
svi se busamo u prsa da se borimo za dijecu, koju???
pa svoju
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:12   #72
Jokka55
Sad si ispala deset puta gora od memone, Za mene je jednako usvojeno i moje dijete a i tvoje, tebi očito nije.
Ko ti kaže da nemam usvojeno dijete.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:17   #73
Keya
Upravo o tome i pričam a ti potvrđuješ
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:27   #74
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Jokka55
Sad si ispala deset puta gora od memone, Za mene je jednako usvojeno i moje dijete a i tvoje, tebi očito nije.
Ko ti kaže da nemam usvojeno dijete.
Ako imaš skidam kapu, ali samo sam htjela reći ono što i lotus a to je zašto ljudi koji nemaju problema sa neplodnošću ne bi usvojili djecu. A tvoj post je zvučao kao da bi samo neplodni trebali usvajat, sori ako sam krivo skužila.
Za većinu ljudi je njihovo djete drugačije od usvojenog, što ne znači da imam i jedno i drugo da ih nebi jednako volila, nego jednostavno da je prirodna potreba čovjeka da ima svoje potomke i smatram da se ta potreba ne može zadovoljiti usvajanjem.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:34   #75
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ej, stvarno ste se okomile na memonu da sve liči na javni linč zato jer nema mišljenje kao vi a na kraju krajeva zašto ne bi imala svoje mišljenje. Okrenimo tematiku ovako, koliko ima nezbrinute dijece u Hrvatskoj, pa zašto oni koji ne mogu imati dijecu (mislim na teže slučajeve) ne usvoje neko dijete i unesu radost u svoju obitelj a ujedno i spase jedan mali život. Znam to nije njihovo dijete, zar to nije sebično. Moje zaslužuje sve a tuđe ko j... Da se odmah ne bi okomile i na mene, ja nisam za taj zakon.
pozdrav
ma daj ne pricaj gluposti. neka onda svi koji zele dijete usvoje jedno napusteno i sve tako dok se ne zbrinu sva djeca iz domova treba zabranit rađanje biološke... svasta!
osim toga u hr je puno lakse doci do djeteta preko MPO-a (1:4) nego usvojenjem (1:9)
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:45   #76
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
ne brini za mene, nemam takvu bijesnu želju za djecom... po meni djeca bi trebala dolaziti neplanirano i kao plod ljubavi a ne neumornog prčkanja po jajnim stanicama jer ne smatram djecu predmetima niti 'must have' igračkama
Memona, za Boga miloga, ne reproduciraj se tako ti svega.

Osobama tvog stava treba treba kvalitetna psihoterapija, ako želiš vrlo rado ti mogu srediti koji razgovor kod doktora Đorđevića ili kojeg god stručnjaka odabereš.

Dapače, mogu ti srediti i stacionarno liječenje jer je evidentno da ti treba uz jake lijekove.

Hitlerovski stavovi koje ovdje iznosiš odgovaraju psihički bolesnoj osobi koja je vrlo vjerojatno vjerski fanatik ili udareni scjentolog.

Rajsnedla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:46   #77
Ljudi sve ja to kužim i nisam protiv potpomognute oplodnje ali me jako smeta kad društvo stane na stranu potpomognute oplodnje, a na drugu stranu nije ih briga za dijecu bez roditelja, u većini slučajeva i bez budućnosti.
Zgrozila me priča prijateljice iz švicarske koja je dala otkaz u domu u švicarskoj jer nije više mogla gledati tu nepravdu
koja se provodi u domovima. A priče su jako humane. Žene traže potporu javnosti u vezi oplodnje a potpora dijeci, Nema je. Zato mi sve to izgleda jadno i zato sam stao na stranu memone jer je rekla svoje mišljenje, ne pravi se da joj je stalo za tuđe probleme.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:49   #78
Nangaparbat
Ti kao da si slika našeg društva, probaj u HDZu
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:53   #79
Rajsnedla
Zašto napadaš hitlera kad se naše društvo isto tako ponaša, to sam u oči rekao i CZSS, bili su zgroženi ali nisu imali odgovor.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 21:13   #80
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ljudi sve ja to kužim i nisam protiv potpomognute oplodnje ali me jako smeta kad društvo stane na stranu potpomognute oplodnje, a na drugu stranu nije ih briga za dijecu bez roditelja, u većini slučajeva i bez budućnosti.
Zgrozila me priča prijateljice iz švicarske koja je dala otkaz u domu u švicarskoj jer nije više mogla gledati tu nepravdu
koja se provodi u domovima. A priče su jako humane. Žene traže potporu javnosti u vezi oplodnje a potpora dijeci, Nema je. Zato mi sve to izgleda jadno i zato sam stao na stranu memone jer je rekla svoje mišljenje, ne pravi se da joj je stalo za tuđe probleme.
e ali čekaj malo, zašto bi napuštena djeca po domovima bili problem koji se nameće isključivo neplodnim parovima?
mislim, halo? Neki ljudi će se razmnožavati, iz nekog razloga će svoju djecu strpat u dom, meni će se ukinuti pravo na vlastite potomke i onda će mi se nametnuti još i da preuzmem brigu o njihovoj nezbrinutoj djeci?

Mislim, ja sam apsolutno pro posvajanje da se razumijemo, i nadam se da ću to jednom moći i ostvariti. Ali isto tako, želim iskusiti trudnoću i želim biološko dijete sa svojim mužem. Ali šta? Meni je to priroda (možda) ukinula, pa bi se stoga trebala odreći i napretka medicine zbog nečijih religioznih i moralnih načela.
I ja puno toga smatram nemoralno ali sam uvijek za izbor. Svakome na svoju dušu....tko sam ja da krojim tuđe sudbine.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.