Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 21:33   #21
vjerujem da je u redu, međutim nisam kompetentna da sad kažem da ili ne

znači da ti je bolje i da ideš prema napretku

i pokušaj da jednostavno ne razmišljaš o tome, okupiraj se s nečim i nemoj misliti...da li će ti biti bolje ili gore
zaista, pokušaj normalno i biti će sve ok!

ako smatraš dati treba razgovor s nekim obrati se liječniku, kreni na terapiju
ili razgovaraj s ljudima koji te okružuju..

za bebu, ti jedino možeš odlučiti da li si sada za to sposobna i koliko ti još treba vremena...
nemoj to forsirati, biti će, polako...

drži se i hrabro dalje!
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:41   #22
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
vjerujem da je u redu, međutim nisam kompetentna da sad kažem da ili ne

znači da ti je bolje i da ideš prema napretku

i pokušaj da jednostavno ne razmišljaš o tome, okupiraj se s nečim i nemoj misliti...da li će ti biti bolje ili gore
zaista, pokušaj normalno i biti će sve ok!

ako smatraš dati treba razgovor s nekim obrati se liječniku, kreni na terapiju
ili razgovaraj s ljudima koji te okružuju..

za bebu, ti jedino možeš odlučiti da li si sada za to sposobna i koliko ti još treba vremena...
nemoj to forsirati, biti će, polako...

drži se i hrabro dalje!
HVALA TI NA OVAKO LJEPIM RIJECIMA,JA NE ZELIM FORSIRATI DIJETE MENI JE SADA DOBRO ALI TREBAT CE MI VREMENA DA SE OSJECAM KAO PRIJE
SaraF is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:55   #23
čuvaj se!
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:25   #24
Ja sam anksiozni poremećaj, koji mi se dogodio nakon bakine smrti, izliječila bachovim kapima, stvarno, ko da je netko izbrisao sve simptome tog poremećaja nakon što sam ih pila.
Probaj, ne mora značiti da će ti sigurno pomoći, ali su prirodne i nemaš što izgubiti.
Neke žene uz anksiozni poremećaj budu trudne i pod nadzorom liječnika koriste tablete, samo što kasnije ne smiju dojiti.
Vidi raspitaj se i sretno
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 15:11   #25
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ja sam anksiozni poremećaj, koji mi se dogodio nakon bakine smrti, izliječila bachovim kapima, stvarno, ko da je netko izbrisao sve simptome tog poremećaja nakon što sam ih pila.
Probaj, ne mora značiti da će ti sigurno pomoći, ali su prirodne i nemaš što izgubiti.
Neke žene uz anksiozni poremećaj budu trudne i pod nadzorom liječnika koriste tablete, samo što kasnije ne smiju dojiti.
Vidi raspitaj se i sretno
potpisujem I meni su puno pomogle, doduse mene je oprala malo zesca depra i pila sam ih vrlo kratko al mogu rec da cine cuda. Cini mi se da se mogu davati i djeci al fakat nisam sigurna. Ima dosta o njima na netu pa vrijedi malo proguglati
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 15:44   #26
Znam da sam off topic,ispričavam se ali kako doći do "pravih" Bachovih kapi?Čula sam da su neki probali preko Snaga prirode pa ništa...ako može koja inf.-jer je itekako dobrodošla..hvala
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 12:56   #27
Nisam ni znala da ih ima za kupit kod nas. Uglavnom se mogu narucit iz vana. Pa ne znam ja sam dobila prave bachove u zutoj bocici istoj kao sto je ova:

http://www.bachflower.com/

http://www.bach-flowers.co.uk/bach_remedies_shop.asp

a imas nesto i ovdje:

http://www.nelsonshomeopathy.com/sho...ies_cat31.aspx


Ako je drugi proizvodjac ne mora da znaci da nisu prave, ni jedne ne pravi sam Edvard Bach. Vjerujem da ovi nasi ljekarnici ni nemaju tih trava da bi mogli da naprave pravi pripravak
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 21:07   #28
Znam da ne radi ni jedne sam Bach,ali sam čula da su neki išli preko Snaga prirode i da nisu zadovoljni kako je napravila..tako da stvarno ne znam...hvala ti puno na informaciji.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 21:17   #29
Meni su kod anksioznosti pomogle upravo kapi od gosp. Ljubice sa Snage prirode, i ne znam kako se može izvana naručiti, kad se za svakoga posebno slažu prema problemu na koji treba djelovati
Al to je već offtopic, pogledat ću jel ima već tema alternativni lijekovi u i prije trudnoće, ako nema otvorit ćemo pa tamo raspravljati i savjetovati se međusobno
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 21:20   #30
ja sam pila kao univerzalne bachove za prvu pomoc. Al da me sad objesite ne bih se sjetila bas kako se zovu. Al svatko ko ih radi ce ih znat napravit.
__________________
ticker

Zadnje uređivanje MalaLola : 07.10.2008. at 08:31. Reason: premještanje, pa vraćanje :)
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 12:17   #31
htjela sam pitati kako su djelovale te kapi i nakon koliko vremena su prošli simptomi anksioznost?
SaraF is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 17:26   #32
ova prva pomoc djeluje gotovo trenutacno tj za dva dana sam vec zivnula a za ozbiljnije probleme kao sto je anksioznost zbilja
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 13:22   #33
Quote:
SaraF kaže: Pogledaj post
htijela sam da mi pomognete,ovak ja i moj muz vec dugo planiramo drugo djete,ali ja patim od anksioznog poremecaja i ne usuđujem se ostati sada truda.BOJIM SE!
ja sam ostala trudna imam anksiozni poremečaj sve prošlo ok dijete sad ima tri godine
m-vedrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 21:54   #34
ciao vedrana svaka ti cast,kako si uspjela?
SaraF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 20:28   #35
Quote:
SaraF kaže: Pogledaj post
ciao vedrana svaka ti cast,kako si uspjela?
znaš i sama da sve ide iz glave tebi nije ništa ko ni meni mi si same napravimo kuršlus u glavi znaš kak vele -strah je največi neprijatelj čovjeku
kad sam ostala trudna samo sam na dijete mislila moram priznat pila sam 2xdnevno normabel al kojoj to trudnici danas nedaju par dana prije termina sam ostala u bolnici radi lažnih trudova pa se malo ufrkala i pred sam porod me uhvatila panika spičili mi injekciju i tako sve prošlo ok .
to moraš riješiti sama sa sobom ,ja sam izgurala inače anksioznost vučem još od rata.želim ti sreču,
i zapamti sve ti je u glavi nisi bolesna,svi nose strah u sebi samo što je nama
isplivao na površinu.
sretno
m-vedrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 00:08   #36
Anksiozne trudnice

bok drage moje..

otvaram ovu temu,jer nemam snage tražiti sličnu,ako ima,nek mod spoji..

dakle,dijagnoza je opći anks poremećaj s paničnim napadajima.

prije trudnoće pila zoloft (antidepresiv) i helex (anksliotik) u trudnoći nije bilo potrebno...

sad,2 mj prije poroda,stanje se pogoršava,tj anks i pa se vraćaju svakodnevno..

dobila normabel,ali ne pomaže....

znam da ima tema na psihologiji,ali tamo nema trudnica s ovim problemom,pa mi nitko ne može dati konkretan savjet....

ponovno se vratiti na zoloft,sad 2 mj prije? (rizike znam...), izdržavati neizdrživo?...

što i kako si napraviti da bude najbezbolnije za mene a time i za bebu?

inače,ovo je druga beba,a anks i pa sam dobila iza prve bebe...

ako netko ima savjet ili sličnu priču,bit ć zahvalna...može i na pp.

pozdrav od tužne i iscrpljene mame
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 00:11   #37
p.s. moj ginić je upoznat sa situacijom,ali samo je povećao normabel sa 2 na 5 mg....

a normabel mi ne pomaže,trujem se bezveze....

treba mi konkretna terapija,psihića oram čekati još barem 7 dana,a svaki dan mi je borba....

potražiti drugog ginića?

a tako malo mi je ostalo,i bila sam tako sretna i ni traga prokletoj anks...
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 06:34   #38
da se ne mučiš odi kod privatnog psihijatra, koji te može uzeti na red odmah danas, sretno
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 07:16   #39
Mislim da ne daju zoloft baš ako ne vide da si na rubu... jer kao on se ne bi smio piti u trudnoći....ja sam u drugoj trudnoći popila par normabela i stanje mi se poboljšalo,iako sam se i ja osjećala malo ansksiozno...i to je bilo to.Ali kako tebi nije bolje vjerujem da postoji neki lijek koji spada u manje rizičan lijek i da bi ga trebala piti s obzirom da su tvoje tegobe velike...savjetujem ti da što prije ponovno odeš psihijatru na pregled
Inače,Zolft spaa u kategoriju c lijekova koje štete plodu,malo si pogledaj na netu...a i b su najmanje štetne..malo progooglaj..

Zadnje uređivanje leptirica 2 : 28.09.2009. at 07:30.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 09:36   #40
draga anthony9906

meni je trudnoća bila jedno od najgorih razdoblja u životu.

prije trudnoće liječila sam se od manične depresije.
uzimala sam kombinaciju lijekova velafax (antidepresiv), prospera (antipsihotik), amyzol (antidepresiv sa sedativnim djelovanjem).
helex sam uzimala po potrebi.
i gurala sam to kako samo mogla.


u trudnoći nisam uzimala lijekove.
a stanje je se pogoršalo i osjećala sam se katastrofalno.
to mi je bio jak udar na organizam, em li sam imala non stop mučnine svih 9 mjeseci , em li sam bila malaksala, em li sam se osjećala bespomoćno i ko neki vanzemaljac...sve me je tako iritiralo i bila sam užasno razdražljiva...a istodobno sam se svega bojala.
imala sam suicidalne misli neprestano i plakala sam svaki dan zbog gluposti.
moj muž mi nije previše pomogao u tome jer nije to ništa shvaćao pretjerano ozbiljno već je to njemu bilo čisto "moje preseravanje".
a s drugima mi se zbilja nije dalo pričati o tome jer su svi govorili "jao, kako si lijepa, jao kako zračiš pozitivnom energijom sad... bla bla bla..."
(stvar je bila u tome da sam u trudnoći prestala stavljati previše šminke na sebe pa sam zato izgledala poznanicima , frendovima i kolegama...slatko i ugodno )


jednom sam imala neki napadaj kod ginekologice kad sam počela histerično plakati... pa mi je ona prepisala normabel (nije mi smjela dati ništa jače jer ona kao ginekolog to ne smije) i dala mi uputnicu za psihijatra kod kojeg ja nikako nisam otišla jer nisam vjerovala da će mi dati samo psihoterapiju-razgovor bez lijekova, a lijekove nisam htjela piti dok sam bila trudna.

tako da sam ti se ja borila sama samcata sa svojim crnim mislima i negativnim osjećajima.

apetita skoro pa uopće nisam imala. svi su mi govorili "ah super nisi se zdebljala puno"...a od čega bih se zdebljala majke ti mile kad bi za doručak čisto reda radi pojela slanac...i onda bi izašla van i u tramvaju bi me uhvatio napadaj panike pa bi valjda od toga sve kalorije potrošila jer bogme to iscrpljuje opako.

nisam se ni družila previše s ljudima... sve mi je bilo previše dramatično i stalno sam imala neku napetost...vrijeme sam uglavnom provodila ili na netu ili bi gledala horor filmove, lol.

i sad ovak...ja sam si to pojmila u glavi da je prolazno i da ću jednostavno izdržati tu trudnoću i da će biti bolje kad rodim.
i uistinu je bilo bolje kad sam rodila... ma kakvi bolje... bio je to okret samo takav.. ja uopće nisam ista osoba prije poroda i sad... nebo i zemlja.
u trudnoći sam bila sigurna da će me strefit postporođajna depresija ali evo ni sad 2 mjeseca nakon poroda niš me ne jebe baš pol posto...tako da mi lijekovi nisu potrebni. meni je moja beba moj najbolji lijek.

al uglavnom... hoću ti reći....sad se suzdrži od terapije. zoloft nije baš lijek za zajebanciju isto kao i svi lijekove te vrste...a o helexu da ne govorim.
obožavam helex iskreno - to mi je najbolji anksiolitik koji postoji, uzimala sam ga prije odlaska na ispite na faksu ili kad bih bila u izričito stresnoj situaciji.
ali to nisu lijekovi za trudnoću.
strpi se još malo i smatraj to prolaznim.
ako ti nakon poroda neće biti bolje onda ćeš jednostavno otići psihijatru i opet ćete početi s terapijom... bebu ćeš hraniti na bočicu a ti ćeš piti lijekove... samo izdrži još ta dva mjeseca i pokušaj se preokupirati što je više moguće. jel radiš ili si na porodiljnom?
imaš li previše slobodnog vremena?
ja sam imala previše slobodnog vremena i žao mi je zbog toga...
moraš misli nekako usmjeriti na nešto što nema veze s tobom praktički čisto tak da malo izađeš iz same sebe i odmoriš se od svih silnih sranja koja te muče.

normabel ti neće pomoći.
ajde izdrži još malo, shvati da jednostavno moraš izdržati to i neka ti to bude glavna misija.

sretno!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.