Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2012., 09:49   #61
meni je dr stanojevic rekao da se, ukoliko cu roditi na SD, javim nakon poroda (sudjelovali smo u nekoj studiji, pa je htio vidjeti i stanje djeteta nakon poroda)
medjutim, kad sam rodila njega nije bilo, rekla sam neonatologinji za to (nekoj crvenokosoj bahatoj ) koja je samo odmahnula rukom i rekla da nema potrebe

na samom nalazu koji sam radila u trudnoci ne pise nista za kontrolu djeteta nakon poroda
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 16:49   #62
Quote:
maritali kaže: Pogledaj post
cure koje ste u trudnoći išle na fetalnu ehokardiografiju i sve je bilo ok, pretpostavljam da je doktor/ica napisala kontrola nakon poroda. jeste li išle s bebačima i ako da, kada, tj. koliko su bili stari?
Niti nama nije nista pisalo o kontroli poslije poroda, niti ju je doktorica spaminjala nakon pregleda.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 21:15   #63
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u 19. tt na Srebrnjaku kod dr. Lulić-Jurjević.
Krasna žena i vrlo detaljan pregled gdje sve objasni (naravno ja pola nisam skužila). Sve u redu, ali kaže da dođem opet u 30.-32. tt na još jedan pregled.
Moja preporuka!
Jučer bila na Srebrnjaku kod doktorice Lulić-Jurjević. Sjajna žena, osoba i liječnik. Svaka preporuka. Iako nam je bila lagana frka od nalaza sve je 5, a ona je učinila meni i mom mužu ovaj pregled jako ugodnim. Hvala dr Lulić.
pulfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 22:11   #64
Quote:
maritali kaže: Pogledaj post
cure koje ste u trudnoći išle na fetalnu ehokardiografiju i sve je bilo ok, pretpostavljam da je doktor/ica napisala kontrola nakon poroda. jeste li išle s bebačima i ako da, kada, tj. koliko su bili stari?
Ja sam išla sa oboje djece, prvi bi star 1,5 mj. drugi bio star 4 dana. Nalaz je u obje trudnoće bio uredan, ali dr.Malčić ipak sugerira i pregled nakon poroda.
Kod oboje djece pronađena minijaturna rupica koja se sama zatvorila, ničim se ne tretira. Sa starijim ponavljali preglede do 2 godine, kad je sve bilo ok, sa mlađim ponovili pregled sa 4 mj i sve ok.
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 22:39   #65
dal bi ja kao trudnica sa gestacijskim dijabetesom trebala obavit ovu pretragu..? nitko me do sad na to nije uputio sad sam 32tt..hvala
__________________
djetešce
maniakalna Zvjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 10:16   #66
Zvjeri, pitaj gin. mislim da nije na odmet.
Ja idem u pon pa me zanima da li je pregled samo preko trbuha ili i vaginalno?

Da li pregledavaju samo srce bebe ili i ostalo?
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 19:58   #67
Quote:
linkina kaže: Pogledaj post
Zvjeri, pitaj gin. mislim da nije na odmet.
Ja idem u pon pa me zanima da li je pregled samo preko trbuha ili i vaginalno?

Da li pregledavaju samo srce bebe ili i ostalo?
Pregled je preko trbuha, radi ga pedijatar i gledaju samo srce.
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:48   #68
Pozdrav,sljedeci tjedan u 27 tt sam narucena na srebrenjak u Zg na fetalnu ehokardiografiju..preporucila mi je taj uzv priv ginekologica radi antiepileptika koje pijem u trudnoći..Ne znam tocno kod kojeg dr idem na srebrenjak znam samo da to tamo obavljaju pedijatri,zanima me dali se uz uputnicu ipak pregled plaća ili ne?i koliko traje pregled otprilike ?
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:50   #69
pozzz...

sada sam u 12 tt,i preporučena mi je obavezna fetalna ehokardiografija u 20-22 tt zbog obiteljske anamneze urođenih srčanih grešaka...išla bih kod prof.Malčića pa me zanima na koji broj telefona se mogu naručiti i jeli moguće uopće tako i koliko se sada čeka na pregled kod prof. da znam koliko još vremena imam jer nisam iz ZG ??

Pliz ako netko ima ove info da napiše
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 19:02   #70
Ja ti idem sutra, ali privatno, pa cu ti napisati kak to ide, a za ovaj kontakt ti nemam pojma. Ja idem u polikliniku kod svoje doktorice kod koje radi ginekolog koji radi to, a onda ako bude nesto loše cu ici nekom od tih doktora.
__________________
I love you always forever - 11.08.'11. - čekamo 10.6.2013. i jos jednog dečka
tina985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 09:07   #71
Quote:
tina985 kaže: Pogledaj post
Ja ti idem sutra, ali privatno, pa cu ti napisati kak to ide, a za ovaj kontakt ti nemam pojma. Ja idem u polikliniku kod svoje doktorice kod koje radi ginekolog koji radi to, a onda ako bude nesto loše cu ici nekom od tih doktora.
sretno,neka sve bude ok i javi kako je prošlo

meni je odmah preporučeno da idem kod pedijatra kardiologa,inače prof.Malčić je kardiolog moje kćerkice,a i čula sam da je najbolji...
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 20:37   #72
tina,kako je prošlo?
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:56   #73
Nisam se stigla javit, sorry...
Sve super. Detaljno je pregledao srce i sve okolo, sve nam je objasnio i rekao da je sve savršeno. Sve se gleda preko uzv, osim grade je gledao otkucaje, dali postoji nekakvo odstupanje u ritmu rada srca, protoke i svasta nesto.
Ali je rekao da preporuča jos jedan pregled, oko 25. tjedna, jer srce raste, razvija se, pa je teoretski moguće da se neka manja anomalija pojavi naknadno. Makar veli da je sumnja na to, po tome kako sve sada izgleda, vrlo mala, ali neka... Obavit cu i to. Rekao je odemo doktorici Lulic...
__________________
I love you always forever - 11.08.'11. - čekamo 10.6.2013. i jos jednog dečka
tina985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 10:18   #74
Quote:
tina985 kaže: Pogledaj post
Nisam se stigla javit, sorry...
Sve super. Detaljno je pregledao srce i sve okolo, sve nam je objasnio i rekao da je sve savršeno. Sve se gleda preko uzv, osim grade je gledao otkucaje, dali postoji nekakvo odstupanje u ritmu rada srca, protoke i svasta nesto.
Ali je rekao da preporuča jos jedan pregled, oko 25. tjedna, jer srce raste, razvija se, pa je teoretski moguće da se neka manja anomalija pojavi naknadno. Makar veli da je sumnja na to, po tome kako sve sada izgleda, vrlo mala, ali neka... Obavit cu i to. Rekao je odemo doktorici Lulic...
odlično,neka je samo sve u redu i neka tako i ostane
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:53   #75
cerveza naručivanje ide preko emaila ili faxom, šalješ uputnicu i oni ti jave termin. Ja sam išla preko emaila.
http://http://www.kbc-zagreb.hr/cent...0rebro/kontakt
Odgovore ti tokom dana, a na pregled smo čekali nekih 10 dana
Pregled se obavlja u zgradi gdje su dječje ambulante. Prije toga se moraš javiti na šalter i ide se onim redolsijedom kako se mame prijave na tom šalteru bez obzirana na sat termina.
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 10:08   #76
Quote:
RING kaže: Pogledaj post
cerveza naručivanje ide preko emaila ili faxom, šalješ uputnicu i oni ti jave termin. Ja sam išla preko emaila.
http://http://www.kbc-zagreb.hr/cent...0rebro/kontakt
Odgovore ti tokom dana, a na pregled smo čekali nekih 10 dana
Pregled se obavlja u zgradi gdje su dječje ambulante. Prije toga se moraš javiti na šalter i ide se onim redolsijedom kako se mame prijave na tom šalteru bez obzirana na sat termina.
tenkju,tenkju,tenkju

znači ne čeka se dugo na termin,10 dana je super...
ne radi mi skener,ali ću ići kod Malčića sa kćerkicom na uzv pa bih ponijela i svoju uputnicu i naručila se osobno na šalteru...idemo 19.2. i tad ću biti u 18 tt,i mislim da ću stići na vrijeme u 20-22 tt obaviti taj pregled.
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:57   #77
Onda su ti datumi taman, ja sa poslikala uputnicu i poslala je kao sliku, to je čisto da nešto imaju jer ionako predaješ original uputnicu osobno.
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 18:49   #78
Quote:
RING kaže: Pogledaj post
Onda su ti datumi taman, ja sa poslikala uputnicu i poslala je kao sliku, to je čisto da nešto imaju jer ionako predaješ original uputnicu osobno.
viš,nisam se toga ni sjetila...
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 20:12   #79
Podižem temu.. Trudna sam 29 tjedana i danas sam bila na pregledu kod dr. Hafnera. Beba je malo veća. Radila sam ogtt i on je uredan tako da nemam gest. dijabetes. Ono što me zabrinulo je što me dr odlučio poslati na fetalnu ehokardiografiju. Kad sam ga pitala vidi li što sumnjivo pa me zato šalje? Kaže on da ne nego da zbog godina (34) i jer sam do trudnoće došla na potpomognuti način, a ja ne znam bi li mi on rekao na licu mjesta jel primjetio da nešto sa srcem bebe ne štima.
Je li još netko bio poslan na tu pretragu bez nekih indikacija, nego samo iz ovih gore navedenih razloga?
Jako sam zabrinuta.
tiffany_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 11:28   #80
Pliiiiz neka netko odgovori...
tiffany_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.