Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2010., 07:47   #21
koje bademovo ulje kupite
__________________
Album
marela23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 08:35   #22
Ja se trackam Clarins-ovim Huile 'Tonic' uljem - skupo, super, jedino ima specifičan miris pa mi često ne paše i Avent-ovom kremom protiv strija kad mi je muka od Clarins-ovog mirisa... Za sad nemam još niti jednu striju... Ali sam ljuta na sebe jer se neredovito mažem. Kad me pukne namažem se cijela sa svim mogućim kremama i uljima pa onda dva dana ništa...
Tia7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 08:41   #23
ja sam kombinirala bademovo ulje i kokosov maslac, i nisam popucala, a sva težina mi je bila u trbuhu.
najbitnije je biti redovit u mazanju.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 08:55   #24
http://www.saljic.rs/index.html
Striet krema
__________________
...život mi se promijenio 02.11.2010.
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:05   #25
cure probajte sa ovim mixom.


Osobno ne koristim taj mix jer mi još ne treba ali koristim dosta ulje lješnjaka i eterično mrkve plus hrpu drugih kombinacija i zasad se pokazalo učinkovito za razno razne probleme

Nije nužno da to bude Oshadi .. ja kupujem i druge povoljnije a jednako dobre brendove pa si mixam sama iako tu treba biti oprezan pa je s te strane bolje posavjetovati se prije s nekim stručnim.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:34   #26
za one koje su već dobile strije, ali i inače, dobro vam je kantarionovo ulje. izbjeljuje strije a zdravo je jer je na bazi maslinova ulja.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:08   #27
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
za one koje su već dobile strije, ali i inače, dobro vam je kantarionovo ulje. izbjeljuje strije a zdravo je jer je na bazi maslinova ulja.
kantarion je neven, zar ne? ..to imam iz Aromatice, ali mi ružno miriši, pa se baš ne bi rado trackala njime
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:12   #28
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
kantarion je neven, zar ne? ..to imam iz Aromatice, ali mi ružno miriši, pa se baš ne bi rado trackala njime
ne,kantarion je ulje napravljeno od gospine trave
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:26   #29
ja sam mislila da je neven onaj žuti cvijet....moja mama je ožiljak od operacije mazala sa nevenovim uljem i skoro da se ne vidi, a bio je baš velik i ružan sa puno šavova, s tim da je ona još žena od 60g...pa ako je za to pomoglo, onda bi moglo i za strije
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 22:57   #30
kreme i ulja ne pomazu kod strija u trudnoci. uopce ne dopiru do sloja koze u kojem nastaju strije.
kad sam zatrudnila pitala sam doktora sto misli o kremama za strije u trudnoci a on mi je rekao da sto manje kemije to bolje, ako hocu da se mazem ali da sve zavisi od tipa koze, genetike i sl.

mazala sam se cilu trudnocu, 2 puta dnevno eucerinovim uljem (jojoba, badem i jos nesto...) a osim toga se od glave do pete trackam niveom ili baby uljem zadnjih 10god. nakon svakog tusiranja. olitiga svaki dan "hranim" kozu zadnjih 10god. ustrajno i bez skoro iti jednog preskakanja.

sve je bilo ok do zadnjeg miseca kad sam doslovno u dva dana toliko popucala da se to neda opisat. jedva sam se s tim pomirila
sad imam samo takve strije, duboke i sve jedna do druge. strasno. taj dio tila nema veze s onim sto je bio. i nema te kreme koja moze zakrpat strije. to je doslovno popucana koza. al dobro...takva je kakva je. zakljucila sam da mi je to ko posveta bebanu. ono kao tetovaza za dragoga...taj dir

inace, u trudnoci sam se udebljala 17 kg ali vecina toga mi je isla u stomak. ogorman je bio na mojih 165cm. jedva sam hodala.
kad sam rodila otkrila sam jos i strije po bedrima. na prednjoj i unutarnjoj strani. ne znam od kad su te jer dugo prije poroda nisam vidila taj dio tila

uglavnom...po meni...kreme i sl. cu ciste gluposti i nemaju veze s nicim
i da...od poroda se nisam namazala s nicim...i nu cuda...koza mi ista kao i prije...bez redovnih peelinga, kremica, sranjica...
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 07:50   #31
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
kantarion je neven, zar ne? ..to imam iz Aromatice, ali mi ružno miriši, pa se baš ne bi rado trackala njime
kantarion nije neven!
kantarion je maslinovo ulje u kojemu su bili cvjetovi gospine trave.
inače se koristi i za dekubitus i slične stvari ali i za strije je super i smije se koristiti u trudnoći, jedino ne umakati tampone i stavljati unutra, tamponi se ionako ne preporučaju u trudnoći.

evo, ja kupujem ovo: http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=134

strije sam malo dobila ali bilo je neizbježno jer je bebač u jednom trenutku jako rastao. popucala sam samo na dijelu iznad pupka, ali moram reći da su stvarno sve manje vidljive.
koristim i bademovo ulje od Olivala pa kombiniram, malo kantarionovo, malo bademovo.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 07:56   #32
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
najbitnije je biti redovit u mazanju.
ja ipak mislim da su najbitniji geni...

meni su sise popucale na samom početku t., jer su prenaglo narasle za 2 broja, a ja se naravno još nisam ni bila snašla ni počela se mazati
otada se mažem i masiram hipp uljem za trudnice, a prije 2 tjedna počela i mustelom... iskreno, sumnjam da neću popucati jer su mi te sise pokazatelj kako lako popucam

a i da spomenem - hrpa mojih frendica je popucala ili par dana prije poroda, na samom porodu ili nakon poroda iako su se cijelu t. mazale i bile bez ijedne strije
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 09:13   #33
pa ima nešto i u genetici, ali ja sam onda imala sreće pa nisam popucala (moja mama jest).
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 09:24   #34
vjerujem da je genetika itekako bitna ali mislim da ipak postoje stvari koje mogu pomoći u njezi kože pa tako i strija.
I slažem se da je u ovome čime se trackamo prepuno kemije i sintetike, dodatnih boja. mirisa i sl. i da te kreme ne prodiru uopće u kožu nego se zadrže na nekom vanjskom dijelu i od toga pomoći nema.
Ja u zadnje vrijeme koristim isključivo biljna i eterična ulja i maslace (pogotovo shea koji me oduševio) koja su prirodna, imaju certifikate da su bio, hladno prešana i iako nisam trudnica za ono što koristim stvarno se pokazalo super. I pokušavam kožu nahraniti iznutra. I kremu si napravim sama od tih sastojaka i u njoj nema kemije i stvarno mi je lice živnulo doslovno nakon kaj se očistilo valjda nakon dugogodišnjeg mazanja kupovnim kremama sa svim i svačim. S obzirom da se nadam biti uskoro trudnica za strije ću svakako probati ulje pšeničnih klica, ploda divlje ruže, lješnjak i mrkvu već i sad koristim .... S obzirom da vidim koliko sam si u par mjeseci korištenja poboljšala izgled kože vjerujem da će i za strije imati barem minimalnog učinka. Ulje badema koje je samo po sebi super pa će svakako pomoći u svakodnevnoj njezi kože al za strije bojim se da neće imati nekog posebnog efekta ako nije u nokoj mix kombinaciji.
Dakle takvi sastojci mogu pomoći u određenoj mjeri, možda sam ja preoduševljena al stvarno tako mislim.
Al to nisu ulja i stvari koja kupujete u dm-u i trgovinama, po meni sve što nema certifikat da je bio i da je nerafinirano i svaka krema koja može izdržati duže od mjesec dana a da se ne upljesnivi ima u sebi kemiju, dodatke, mirise, boje, konzervans i sl.
Iako sa uljima treba biti oprezan jer korištenje krivog ulja u krive svrhe može napraviti više štete nego koristi ... ja prilagođavam svom tipu kože i naravno da ću kod trudnoće prvenstveno gledati da je pogodno za trudnice

a jesam se raspisala
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 09:33   #35
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
a i da spomenem - hrpa mojih frendica je popucala ili par dana prije poroda, na samom porodu ili nakon poroda iako su se cijelu t. mazale i bile bez ijedne strije
da, da.. hoće strije i kod naglog mršavljenja, tako da trbuh nakon poroda treba nastaviti mazati da se koža fino stegne i barem da se smanji mogućnost nastanka strija..
ja se i u rodilištu mazala nakon tuširanja bi samo brzinski nauljila trbuh.
strije ni jedne nisam dobila. nadam se da će i ovaj put tako biti
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:55   #36
mislim da svatko tko je vidio pravu striju i kolika je to brazda u kozi odmah ukapira da niti jedna krema tu nije mogla nista.

ah da...imam prijateljicu. mrsava ka tviggy. u prvoj trudnoci dobila 30 kg i niti jednu striju. druga trudnoca blizanci. ovaj put 25 kg. i opet niti jedna strija.
mazala se iskljucivo jakom zeljom da ne dobije strije!
o sudbo kleta

salim se zene...nije to tako strasno. prvo je malo sok a onda se naviknete. ipak je to zbog malog cuda pa da mi je i preko cilog tila nebi zalila.
nek je to najgore sto se desilo da ne bi bila nezahvalna.

moj savjet vam je da se ipak mazete jer cete tako imat osjecaj da ste bar nesto poduzele i necete se grist (i ja bi se mislila da nisam pa bi rekla eto vidis kako mi se dogodilo kad sam glupa) ali ne trosite previse para i potrudite se da to budu prirodna ulja a ne kreme iz apoteke ili trgovine.
i prije svega: NO SIKIRIKI. mazite trbicu i cekajte bebana...koja je to srecica
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:31   #37
Evo u trudnoći se mazala uljem iz dm-a i bademovim uljem iz ljekarne. većinom sam se mazala bademovim, počela se trackati negdje oko 2 mj trudnoće. Striju nisam niti jednu dobila, imam samo one iz puberteta. Mislila samd a ću biti ko zebra, međutim ništa, sad jel do ulja i mazanja ili i bez toga ne bi popucala ne znam...
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:57   #38
Ja sam se mazala maslinovim uljem, koristila sam i mustelu ali dobila sam osip od nje pa sam odustala...
po meni ja mislim da silne kremice i ulja ne pomažu puno protiv strija, ko je sklon če ih dobiti ko nije neće, ovisi od kože do kože, koliko je elastična. Neznam...ja bar mislim da je tako.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 18:45   #39
drage trudnice, evo jedno objektivno misljenje buduci da radim za jednu od kozmetickih kuca koja isto kao i ostale ima svoju "cudotvornu kremicu" :
strije necete dobiti ukoliko 1. je genetika na vasoj strani, 2. imate od ranije naviku tretiranja tijela preparatima koje "pumpaju" elastin i kolagen hranjivim sastojcima 3. hidratizirate kozu redovito izvana i iznutra (hidratatni preparati i puno vode).
Isto tako, ukoliko vam je koza tanka i neelasticna i najvaznije- ako ste genetski skloni strijama, ni najskuplja krema na svijetu nece pomoci.
Tako je, nazalost

Netko je spomenuo ulja za mazanje: preporukica: ne za dehidriranu kozu jer ulja mogu povecati isusenost koze na povrsini pa to popraceno prhutanjem i svrbezom moze biti dosta iritantno.. Radije hidratantna kremica.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 19:54   #40
Ja sam se mazala kremom Mamma by Babylove, ne baš prečesto, najviše poslije tuširanja i kad bi me znalo zasvrbiti. Tjedan dana prije poroda, a za sad nemam ni jednu striju. Ma, mislim da je ipak sve u genima kak' su cure već napisale..

Moja mama je rodila troje i nema niti jednu striju, a bome niti celulit, a žena skoro pa 65 god...
Lice bez puno bora, uvijek se umivala u samo u vodi i na lice nanosila niveu, čitav život bez trunčice pudera i šminke....malo sam off topic..
__________________
Live Long And Prosper!
Rolerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.