Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li anti americkiraspolozeni?
DA 46 74.19%
NE 17 27.42%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 62. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2004., 13:01   #1
Question Anti - American?

Posljednjih nekoliko godina tj. otkako je predsjenik postao George W. Bush. On je svojim vanjskopolitickoim potezima u svijetu prouzrocio porast anti amerikanizma. Po mojem misljenju njegova najveca greska je bio rat u Iraku. Tim ratom poremetio je ionako labavu svjetsku ravnotezu.

Sto vi mislite o tome i da li ste anti americki raspolozeni?
__________________
Plastic City
Elektrolux
Osorkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 13:59   #2
pih!
Još i prije Busha!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 17:33   #3
Sto je anti-american?
Ne znam mogu li i zelim li biti anti-american prvo jer u toj istoj Americi zivim i poznajem nevjerovatno velik broj ljudi koji su anti - bush ali ne nuzno anti-american. Politicki vrh neke zemlje i pravac kojom je taj vrh vodi ne bi se trebao nuzno poistovjecivati sa tom istom zemljom.
Pogledaj samo HR...
Mozes mrziti politiku vodstva odredene zemlje ali to ne znaci da bi trebao mrziti tu zemlju i sve sto iz nje dolazi.
Biti anti-american meni znaci uz Busha mrziti i Dylana, Hendriksa, Tinu Turner, prestati citati Millera i Mailera, zanemariti Georga Carlina ili Billa Cosbya, reci da je Grand Canyon jedno od najruznijih mjesta na svijetu...
I nikada vise ne popiti kanticu Cole ili Pepsi ili obuci par levisica
A ja to, eto bas necu!!
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 23:53   #4
Quote:
diadora kaže:
Sto je anti-american?

jesam anti-american sam.... i da, volim hrvatsku.. zašto? kažeš zbog dobrih stvari , da, ali te dobre stvari su napravili dobri ljudi.. pojedinci na vrhu države to nisu.. i njih ne volim.. ali hrvatsku volim zbog ljudi eto.. a to čini državu..
a amerikanci.. ne volim te ljude, ne politički vrh.. ljudi su ti totalno zaglibili, i u životu se bave sporednim stvarima, no takvo je to društvo i to će i kod nas doć.. i ja moram reć, ne želim biti živa kada budemo živjeli baš kao oni...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 00:03   #5
Quote:
diadora kaže:
Biti anti-american meni znaci uz Busha mrziti i Dylana, Hendriksa, Tinu Turner, prestati citati Millera i Mailera, zanemariti Georga Carlina ili Billa Cosbya, reci da je Grand Canyon jedno od najruznijih mjesta na svijetu...
I nikada vise ne popiti kanticu Cole ili Pepsi ili obuci par levisica
A ja to, eto bas necu!!
Ma ne znači
To je otprilike kao da kažeš: "Ja nisam antisemitski raspoložena jer su i arapi semiti, a oni su mi ok"
Mislim, gornja tvrdnja stoji, ali jednostavno rečeno - to nisu primarna značenja koja smo dali tim riječima (antisemitizam i antiamerikanizam).

Mene kod Amera nervira njihova vanjska politika, ratovanje kad god im se sprdne i uvijek za vlastite interese (a pod krinkom demokracije, antiterorizma i svjetskog mira )
Zatim pačanje u tuđa posla (kad im paše, naravno), pa ta kvazireligioznost od koje mi muka dođe, pa licemjerje - ne poštivanje ljudskih prava, a uzdizanje sebe kao najdemokratskije zemlje, pa onda fore sa cenzuriranjem filmova, muzike, prikazivanja seksa i nedajbože riječi fuck na tv-u i u ostalim medijima, a s druge strane imaju najnasilnije filmove prepune agresivnosti i oružja (btw, jeste gledali Bowling for Columbine?)
Nadalje, na živce mi ide to istjerivanje svojega na međunarodnom planu - multinational kompanije, GMO, nepoštivanje nekih eko-stremljanja (protokol iz Tokya...) i slično.
Land of the free, home of the brave, moš mislit

A sve to Bush još dodatno zakuhao. I nevjerojatno je kakvog glupana su izabrali za predsjednika. To je kao da mi izaberemo, ne znam - Rojsa. OK, malo sam pretjerala - Đapića.

I sve to ne znači da ja ne mogu biti ok s nekim Amerikancem ili Amerikankom. Nemam predrasude prema Amerima kao pojedincima, samo prema cijeloj naciji
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:00   #6
Moj doprinos bi bio..
glasovao sam i ne vjerujem koliki je postotak za Da

Nešto bih rekao,
kao što je vama nekima najlakše okriviti Ameriku i njihovu politiku za sve, po vama, ni terorizma u svijetu ne bi bilo da nije amerikanaca??

Dajte, molim vas..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:05   #7
Quote:
Elysium kaže:
Moj doprinos bi bio..
glasovao sam i ne vjerujem koliki je postotak za Da

Nešto bih rekao,
kao što je vama nekima najlakše okriviti Ameriku i njihovu politiku za sve, po vama, ni terorizma u svijetu ne bi bilo da nije amerikanaca??

Dajte, molim vas..

ajde molim te tko je to ovdje rekao ?? nemoj pričat gluposti
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:16   #8
Quote:
gottcha kaže:
ajde molim te tko je to ovdje rekao ?? nemoj pričat gluposti
oprosti, ali kada netko izričito tvrdi da amerikanci vode odvratnu vanjsku politiku (a najvećim postotkom udjela mišljenja upravo na rat u Iraku), tada se sasvim jasno povlači i zaključak kojeg sam naveo..

nisam naivan, pa da kažem kako je američki vrh odlučio se za takvu akciju vođen isključivo boljitkom u svijetu.. pa svatko radi za svoje interese.. zar je politika išta drugo?

ali, molim te..
svaki čin ima svoje posljedice.
neke loše, neke dobre (u ovom slučaju)
ne budimo licemjeri i urlat toliko protiv amerikanaca
samo to tražim..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:26   #9
Quote:
Elysium kaže:
oprosti, ali kada netko izričito tvrdi da amerikanci vode odvratnu vanjsku politiku (a najvećim postotkom udjela mišljenja upravo na rat u Iraku), tada se sasvim jasno povlači i zaključak kojeg sam naveo..

nisam naivan, pa da kažem kako je američki vrh odlučio se za takvu akciju vođen isključivo boljitkom u svijetu.. pa svatko radi za svoje interese.. zar je politika išta drugo?

ali, molim te..
svaki čin ima svoje posljedice.
neke loše, neke dobre (u ovom slučaju)
ne budimo licemjeri i urlat toliko protiv amerikanaca
samo to tražim..

pa da.. ali nitko ne kaže da ne bi bilo terorizma bez njih.. a možd i ne bi! nemožemo se igrati "što bi bilo da je.."... a što je u redu da rade to što rade? i ne možeš uvijek ni reć, ah pa tako je to u tome, to je normalno, pa kolko god zla radilo.. neka je politika, i ona je nešto što ne bi trebala bit, ali nije u redu da se to događa... dakle ne volim maerikance, ali moj osnovni razlog sam već navela...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:36   #10
Quote:
gottcha kaže:
a amerikanci.. ne volim te ljude, ne politički vrh.. ljudi su ti totalno zaglibili, i u životu se bave sporednim stvarima, no takvo je to društvo i to će i kod nas doć.. i ja moram reć, ne želim biti živa kada budemo živjeli baš kao oni...
ok, da te citiram u tvom objašnjenju zašto ih ne voliš..

njih ima 200 milijuna, nas jedva 5..
"bave se sporednim stvarima"
gledaš Oprah, njihov Hollywood, Harlem i crnce, oružje, loše školstvo i daš si za pravo reći nešto takvo
to kako ti pričaš je čista Predrasuda Nacionalnih I Geografskih Obilježja!
kao da kažeš da Ruse ne voliš jer su u duši komunisti..
ili da za stanovnike Kolumbije kažeš da su čisti narkomani..
ili da za Irce kažeš kako su notorne pijandure..

pa, zbilja je lijepo naići na Zemljopisnog Rasista
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:42   #11
gle pojedinaca ima, i ako se nađe iznimka onda ju poštujem, ali ti kažem da je to stvar mentaliteta!! a to nije droga alkohol ili neka politička obilježja.. nego mentalitet ljudi.. onako kako su odgajani i ono što nastoje postići!! a što nastoje postići? samo rade rade rade.. ništa više, rad je ok, ali u većini slučajeva zaostaje obitelj, da ne velim što ako već gledaš opru sigurno si vidio kakve su obitelji i što im se događa, kakvih sve luđaka ima, kakvih pojedinaca.. na kraju krajeva kako razmišljaju, kako odgajaju svoju djecu, kako im se djeca ponašaju u dosadašnjem životu! ja o tome govorim... a ni jedan odgovor na ova pitanja mi se ne sviđa! uopće mi se ne sviđa i ne želim da to dođe u hrvatsku... a doi će... amerika-zapadna europa-istočna europa....
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:45   #12
e još jednu bitnu stvar sam zaboravila.... sve velike zemlje svijeta su potpisale onu stvar da će manje izbacivat svog onog otrova u atmosferu. sve zemlje sve osim - THE GREAT AMERICA!! ... šta imaš reć na to? kakvo je to ponašanje??
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:52   #13
Quote:
gottcha kaže:
da ne velim što ako već gledaš opru sigurno si vidio kakve su obitelji i što im se događa, kakvih sve luđaka ima, kakvih pojedinaca.. na kraju krajeva kako razmišljaju, kako odgajaju svoju djecu, kako im se djeca ponašaju u dosadašnjem životu!
Vidiš, krive stvari te odvedu u potpuno kriva razmišljanja..
Za početak, oprosti ako si se imalo osjetila napadnutom, doista mi nije bio cilj vrijeđati te..
a vidim da mi prijašnji post baš i nije bio "miroljubiv.."

Razmišljanje koje imaš posljedica je isključivo medija..
I zastupljenosti amerikanaca na najvećem od svim medija - TV-u..
Spominješ kako samo rade i rade..
Zamisli da japanci imaju dominaciju poput amerikanaca nad filmskom i općenito tv industrijom - pa što bi tek o njima pričala??
Jesi ikada pogledala kakvu naobrazbu prolazi japansko dijete?
Naše školstvo i satnica je sprdnja i teška lakrdija spram njihove..

Zamisli da Rusi imaju prevlast na televizijom..
Pa što bi ti rekla o njihovoj životnoj perspektivi??
O bijedi i užasu života u tako velikoj i povijesnoj državi..

Ne sudi ljude samo zato jer ih imaš priliku stalno gledati
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 01:57   #14
Quote:
gottcha kaže:
e još jednu bitnu stvar sam zaboravila.... sve velike zemlje svijeta su potpisale onu stvar da će manje izbacivat svog onog otrova u atmosferu. sve zemlje sve osim - THE GREAT AMERICA!! ... šta imaš reć na to? kakvo je to ponašanje??
Pitam jedan dan jednu Kineskinju kako se osjeća kao kineskinja zbog toga što je njezina država zauzela i "okupirala" Tibet? Točnije, "prisvojila" svojem nacionalnom teritoriju..
Znaš što mi odgovara? (potpuno hladno i svjesno)
"Pa, Tibet je oduvijek i bio dio Kine."

Zar da zbog toga sve kineze proglasim zadrtim nacionalistima, uzurpatorima?
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 02:00   #15
ok.. da znam za japance.. oni pod odmorima čiste hodnike....
i opet teško je uspređivat svjetove, pogotovo nas s bilo kim s obzirom kakvu smo prošlost imali... da, ali rusi i japanci ne rade ovako kako rade amerikanci, a puno više čujemo o amerima nego o ostalima, tako da... i tema su amerikanci a ne rusija ili japanci, pa ćemo o njima drugi put.. nije samo mediji na kraju krajeva, uvijek se može reći, tako su se samo prikazali.. ali opet, dokumentarne emisije ne mogu toliko lagati.. ono što sam vidiš i proživiš u americi isto ne može biti laž zar ne.... dakle opet ćću o mentalitetu koji je tamo..evo neću reć ni isti nego sličan.. i opet ću napomenut to mi se ne sviđa...

školstvo? dobro, vjerojatno i ta zemlja je malo prevelika pa svatko ima svoje iskustvo tamo, ali kad čujem da oni nemaju ispitivanja nego samo pismene koji se sastoje od a) b) c) d)..... japancima svaka čast ali što se tiče poslovnog svijeta opet... zato i jesu u poslu takvi kavi jesu, jer djecu to uče od malih nogu......
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 02:06   #16
Čuj, da imaju problema, to svakako imaju..
to ne zataškavam..

ali koja ih država nema?
pogledaj nas..
Vrdoljak vrijeđa predsjednika države..
Budaku se dižu spomenici..
vojni rok ovi desničari ne bi ukinuli pa da još ostane 10 hrvata sve skupa..
I to sve vijesti unazad 2 dana..

Ima dobrih ljudi u svakoj državi, pa ma kakav mentalitet da vladao.
ali, ponavljam, njih ima 200 milijuna
a s takvom brojkom je daleko teže, nego s naših 5 milijuna..
a to je ipak činjenica
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 02:07   #17
Quote:
Elysium kaže:
Pitam jedan dan jednu Kineskinju kako se osjeća kao kineskinja zbog toga što je njezina država zauzela i "okupirala" Tibet? Točnije, "prisvojila" svojem nacionalnom teritoriju..
Znaš što mi odgovara? (potpuno hladno i svjesno)
"Pa, Tibet je oduvijek i bio dio Kine."

Zar da zbog toga sve kineze proglasim zadrtim nacionalistima, uzurpatorima?
to možeš usporedit sa našom nedavnom prošloću, to je moj odgovor..
ali ovo tvoje nije odgovor na moj gore postavljen qote...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 02:09   #18
Quote:
Elysium kaže:
Čuj, da imaju problema, to svakako imaju..
to ne zataškavam..

ali koja ih država nema?
pogledaj nas..
Vrdoljak vrijeđa predsjednika države..
Budaku se dižu spomenici..
vojni rok ovi desničari ne bi ukinuli pa da još ostane 10 hrvata sve skupa..
I to sve vijesti unazad 2 dana..

Ima dobrih ljudi u svakoj državi, pa ma kakav mentalitet da vladao.
ali, ponavljam, njih ima 200 milijuna
a s takvom brojkom je daleko teže, nego s naših 5 milijuna..
a to je ipak činjenica
je ali opet ću reći, to nije isprika.. neka onda promijene taj vrh ili nešto, reći ćeš teško je to.. ali nije u redu da rade onda to što rade,, ejndotsvan onije!. ima pojedinaca, da.. ali koliko je tih pojedinaca u državi od 200 mil, i koliko ih je u nas?
previše ih je.. di će se istać jedan POŠTEN pojedinac? di? ne isplati se jednostavno bit za njih...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 02:11   #19
Quote:
gottcha kaže:
to možeš usporedit sa našom nedavnom prošloću, to je moj odgovor..
ali ovo tvoje nije odgovor na moj gore postavljen qote...
A što da ti kažem?
I sama znaš da si po tom pitanju u pravu..
Ne smije biti monopola niti privilegiranim u takvim stvarima..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 02:14   #20
Quote:
Elysium kaže:
A što da ti kažem?
I sama znaš da si po tom pitanju u pravu..
Ne smije biti monopola niti privilegiranim u takvim stvarima..
e pa to nastojim reć... monopolisti su oni u bilokojem slučaju, mene samo smeta kaj ih svi nastoje kopirat, da se mene pita nikad!!! ja bi sve obrnuto od onoga što oni rade, jer smatra da donosi više zla neg dobra
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.