Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2011., 16:32   #1021
Quote:
indra2 kaže: Pogledaj post
dobri ste mi rusi, ovaj lappino me čak u bed ubacio, je, i ja nisam osjetio dobro stavit to ovdje ali onda sam mislio što se loše može dogoditi ! ,...ionako ja sam "amerikanac" pa sve mogu opri i lary kingu ispričati,

sve je legit i ne nije kopano po tuđoj pošti, hvola hvola najljepša za prijevod jel može tako

Evo da zamolim ever dreamera da joj pošaljem nešto na PM da ako hoće, ima želje, prevede , ja ne znam nijednog rusa..

@ lappino, reci frendu iz obale bijelokosti da mi duguje proviziju po komadu, ovakva istinska kvalitetna navlakuša se ne viđa često

evo ova riječ nema nigdje prijevod ОЖМДАНИЕ
Nema problema, ako mogu pomoći naravno
__________________
Если бы Вы сейчас вошли и сказали: “Я уезжаю надолго, навсегда”, — или: “Мне кажется, я Вас больше не люблю”, — я бы, кажется, не почувствовала ничего нового: каждый раз, когда Вы уезжаете, каждый час, когда Вас нет — Вас нет навсегда и Вы меня не любите.
ever dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:32   #1022
Wink Rjecnik s tumacenjem izgovora

Dobar dan svim prijateljima ruskog jezika.
Citao sam sve ispocetka i dosao sam do 12 stranice na ovu temu.
Imam pitanje;
Da li postoji rjecnik za ruski u kojem se izgovaraju rijeci, kao sto je na engleskom.
Znam, netko ce reci u ruskom postoje pravila.
Ipak, mene interesira ima li takav rjecnik.
Npr, naucio sam rijec " Gorod" koja se izgovara gorat.
Za pocetnika znaci mnogo sto trazim, meni bi pomoglo mnogo za uciti ovaj lijepi jezik.
Puno hvla za pomoc.
Prohorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 23:26   #1023
http://dictionary.reverso.net/english-russian/

Tu možeš čuti izgovor skoro svih riječi.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:12   #1024
Hvala na linku, ali meni triba kniga ili rjecnik s izgovorom
zamisli kad bi ucio engleski bez izgovora
samo oni koji imaju izvanredan sluh bi to mogli uciti
a ja sam "tone def" nemam sluha za tonove.
Prohorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 00:53   #1025
Quote:
Zg-STudent kaže: Pogledaj post
Upisa sam tečaj ruskog jezika za početnike u Splitu, dali mi netko može preporučiti neku stranicu na internetu gdje imaju neke fonetske vježbe za početnike
Imaš na You-tubeu, sam upiši "learn russian"
ItsSashaBitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 16:43   #1026
привет!
Kako vam se čini ova gramatika za početnika? http://www.superknjizara.hr/index.ph...jiga=100006178
Počela sam učiti ruski pa mi treba neka gramatika, u knjižarama nema ničega što bi mi pomoglo, tražila sam i neke knjige sa vokabularom, a da su na engleskom, ali nema apsolutno ništa, tako da sad vrebam na ovo dok ne skoknem jednom do Algoritma u Zg
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 12:12   #1027
Postoje li negdje detaljna pravila za čitanje ruskog, posebice kada dolazi do palatalizacije suglasnika i sl.?
Fuentes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 14:24   #1028
Zadnji put dok sam bila u Algoritmu nije bio baš neki izbor literature o ruskom jeziku. Nije bilo ni jednog udžbenika, a nisam primjetila ni gramatiku. Bile su možda 2-3 knjižice s vježbama za početnike. Čini mi se da oni nisu baš jako fokusirani na ruski. Ali možda se to promijenilo u zadnje vrijeme.
Tapka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 13:18   #1029
Imas u Algoritmu u Gajevoj, u "podrumu" stranu literaturu, izbor nije velik, ali je vrijedan pohvale. Od udzbenika, koliko ja znam, nista, ali ima rjecnika i knjiga za samostalno ucenje.
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 16:27   #1030
Quote:
pilsner kaže: Pogledaj post
hej ma dođem ja tu često provjeriti jel netko odgovorio, hihi. hvala ti! ako bi upisala ruski, planiram odmah preko praznika ljetnih naučit ćirilicu pa da bar nešto znam kad počne faks samo, još nisam sigurna što želim studirati pa..kako bude. ne znam, moji su nekako protiv ruskog, tj. misle da se neću imati gdje zaposliti i slično, a ja im kažem da je ruski jezik budućnosti! uglavnom, hvala! ako upišem ruski, javim se ja opet jer će me zanimati sve živo, hihi. (trenutno mi je ruski na 2. mjesu )
pilsner, that makes us two.. ugl ne znam kak daleko ste odfurali s ovom temom, al isto me taaaaj ruski jezik jbno zanimaa, onak pizdim i ludim, i rekla sam vec da cu ga studirat, proucavam englesko-ruski, i rusko-hrvatski rječnik praktički svakodnevno, ćirilicu već znam i te fintice, al me interesira,kolki je problem upasti na rusistiku?..i kad vec upadnes, jel zanimljivo i to..? i inače obožavam tu rusku književnost, ruski realizam posebno, i na sam spomen Rusije sam,ono, high tak da, svakii komentar, svaki savjet je dobro došooo!
__________________
Osveta je moja,ja ću je vratiti.
vitolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 00:49   #1031
ruski jezik

hej!

mene zanima ako netko zna gdje bi se mogao uciti ruski jezik dobro i kvalitetno, inace sam ga ucila u osnovnoj skoli, tako da bih sada samo nasavila, a da to nisu skole za strane jezike, odnosno da li netko privatno poducava...

unaprijed hvala
iivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 17:43   #1032
Quote:
iivka kaže: Pogledaj post
hej!

mene zanima ako netko zna gdje bi se mogao uciti ruski jezik dobro i kvalitetno, inace sam ga ucila u osnovnoj skoli, tako da bih sada samo nasavila, a da to nisu skole za strane jezike, odnosno da li netko privatno poducava...

unaprijed hvala
mene zanima isto ovo. gdje se može (u zagrebu) kvalitetno, po mogućnosti što jeftinije naučit ruski??? čuo sam da na filozofskom postoje nekakvi tečajevi...jel zna netko nešto o tom???
Rex Ramae is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 23:43   #1033
Quote:
Fuentes kaže: Pogledaj post
Postoje li negdje detaljna pravila za čitanje ruskog, posebice kada dolazi do palatalizacije suglasnika i sl.?
Verovatno si i ranije pročitao postoji na vikipediji, no ja imam knjigu na srpskom (na ćirilici) koja objašnjava ruski izgovor na recimo 15 strana od 375. Ako hoćeš knjigu u elektronskom obliku, pošalji mi pp. Isto važi i za ostale članove.
Autor je Predrag Piper i Mila Stojnić.
__________________
nesam školovala
klomilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:19   #1034
I kako onda treba pisati na hr. ime osobe koja se pojavljuje u "Ani Karenjini"?
Levin ili Ljevin?
fala
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 23:11   #1035
I ja bi krenula na ruski. Jel težak jezik...kompliciran...?
__________________
I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.{Carrie}
Tesanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:41   #1036
Pozdrav, nova sam tu, na ovoj temi pa mi se neda kopat po starim postovima...zanima me ima li neki tecaj ruskog tu kod nas da nije preskup ili da je free, onako za studente koji zele znati vise. Vec dugo me privlaci ruski a eto...nesto malo sam pokupila s neke literature i neta, nista posebno, najbolje bi mi bilo da mi netko nekog ili nesto preporuci. Recimo i ako ima nekih studenata ruskog ili zaljubljenika i poznavaoca u taj jezik bna podrucju Zagreba, bilo bi mi jako drago da izadu u susret za neke "instrukcije"
Puno hvala!
KoFFin_KaT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:42   #1037
Quote:
iivka kaže: Pogledaj post
hej!

mene zanima ako netko zna gdje bi se mogao uciti ruski jezik dobro i kvalitetno, inace sam ga ucila u osnovnoj skoli, tako da bih sada samo nasavila, a da to nisu skole za strane jezike, odnosno da li netko privatno poducava...

unaprijed hvala
eto upravo to i mene zanima
KoFFin_KaT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 17:04   #1038
I mene isto zanima je li ovaj jezik težak, je li teži od hrvatskog?
Twotinyfrogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 19:22   #1039
Meni osobno nije težak, a je li teži od hrvatskog to ne znam. Ipak mi je hrvatski materinji Ali ovako gledajući, u hrvatskom ima nekih stvari koje su kompliciranije u usporedbi s ruskim ali i obrnuto. Tako da stvarno ne znam koji je ''teži''.
__________________
Если бы Вы сейчас вошли и сказали: “Я уезжаю надолго, навсегда”, — или: “Мне кажется, я Вас больше не люблю”, — я бы, кажется, не почувствовала ничего нового: каждый раз, когда Вы уезжаете, каждый час, когда Вас нет — Вас нет навсегда и Вы меня не любите.
ever dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 00:00   #1040
Quote:
ever dreamer kaže: Pogledaj post
Meni osobno nije težak, a je li teži od hrvatskog to ne znam. Ipak mi je hrvatski materinji Ali ovako gledajući, u hrvatskom ima nekih stvari koje su kompliciranije u usporedbi s ruskim ali i obrnuto. Tako da stvarno ne znam koji je ''teži''.
Znam da je i vokabular zeznut jer ima dosta false friendova, npr. vrag- neprijatelj, vrač-doktor, mir-svijet itd.
Twotinyfrogs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.