Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2005., 21:26   #261
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Kundalini koja se moze usmjeravati nije apsolutna Kundalini.


Moze se, moze...
__________________
Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla,
teste David cum Sibylla.
Quantus tremor est futurus,
quando judex est venturus,
cuncta stricte discussurus!
Dark_Elf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 23:00   #262
Quote:
Dark_Elf kaže:


Moze se, moze...
Nadam se za tvoje dobro da neces nikad saznat istinu
 
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 23:40   #263
hahaha
ma moze se usmeriti.. moze.. Balkanijan...

Pozdrav
__________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.Bahirava-Deva
JivanMukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 23:43   #264
i treba.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 00:57   #265
Quote:
JivanMukta kaže:
hahaha
ma moze se usmeriti.. moze.. Balkanijan...

Pozdrav
Kolko primjetih kad se pravo probudi "jadnik" je igracka u rukama Shakti, nije on taj koji kontrolira (sto je mozda i pravo stanje stvari ali ga nismo svjesni u iluziji slobodne volje? ). Sto nije uopce lose ali zastrasujuce buduci se svi bojimo potpunog gubitka kontrole nad vlastitim zivotom.
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 09:50   #266
eeee..kuzish. zato imas prvo 12 godina Joge, koja se sastoji od discipline i cistog usmjeravanja energije...pa nakon tog perioda ucvrscavanja ne moras ni osjetiti da se dize, jer se budi polako postepeno.

kaj se mene tice opce mi to budjenje ne treba. i sad imam jako duboko opazanje zivota i osjecanje energija, na cem moram delati. cist sam zadovoljan s ovakvom percepcijom zivota, i uzivam u tome. more malo bolje, navek, al delam na tome.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 09:54   #267
Quote:
jimmy jazz kaže:
eeee..kuzish. zato imas prvo 12 godina Joge, koja se sastoji od discipline i cistog usmjeravanja energije...pa nakon tog perioda ucvrscavanja ne moras ni osjetiti da se dize, jer se budi polako postepeno.

kaj se mene tice opce mi to budjenje ne treba. i sad imam jako duboko opazanje zivota i osjecanje energija, na cem moram delati. cist sam zadovoljan s ovakvom percepcijom zivota, i uzivam u tome. more malo bolje, navek, al delam na tome.
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 20:31   #268
Quote:
jimmy jazz kaže:
eeee..kuzish. zato imas prvo 12 godina Joge, koja se sastoji od discipline i cistog usmjeravanja energije...pa nakon tog perioda ucvrscavanja ne moras ni osjetiti da se dize, jer se budi polako postepeno.

kaj se mene tice opce mi to budjenje ne treba. i sad imam jako duboko opazanje zivota i osjecanje energija, na cem moram delati. cist sam zadovoljan s ovakvom percepcijom zivota, i uzivam u tome. more malo bolje, navek, al delam na tome.
Sad pricamo o stvarima koje (bar za sebe to mogu rec) sami ne poznamo dovoljno ali...

Da bi kontrolirao Shakti moras prvo biti Shiva, a da je 12 god yoge za to garancija nekako sumnjam

Kundalini je divajn mother, zar zaista mislis da si ti il ja il neko tolka faca da se ona (Durga koju vidim stujes npr) bit tvoj sluga?

Je, mozda kad je svaka misao, um, osjecaj, svaki zakutak nesvjesnog, tijelo, fizicki svijet, sve razine pojavnosti itd pod kontrolom, igracka u necijim rukama moze taj pricat da kontrolira kundalini.

Vecina nas ne kontrolira niti kad ce se da prostis posrat, a kontrolirali bi najjacu silu u univerzumu, ako misle da je kontroliraju cini mi se da ili to nije pravo budjenje ili su umisljene budale
Eventualno bi poniznost/predanost/bhakti prema Majci bilo jedino rjesenje situacije ako kao sto rekoh covjek vec nije Shiva glavom. Da ne bude pecpec
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:09   #269
e hej hej!

da Kundalini je Divine Mother. ali Kundalini je samo jedan aspekt Divine Mother. jedan aspekt Shakti.
al nije Shakti Herself. kad podignes Kundalini, za tebe i dalje vrede zakoni Shakti ili Maye u fizickom smislu...Shakti tece i dalje i ti ces isto tak umreti - fizicki, na ovom svetu.
to ne znaci da ti kontroliras Shakti, ili Divine Mother, jer to ne radish naravno. Kundalini je individualizirana Shakti. a pod "kontroliranjem" mislim da ne prouzroci nikakve tezhe nekotrolirane manifestacije..sto vishe napredujemo, to vishe postajemo svjesniji i onih mracnih energija u nama..ak se to sve najedanput osvjesti, bez da imas psihicke i fizicke stabilnosti, ili samo dio, poces ces luditi, ili ces se presthrashiti. moja poanta (i Satyanandina) je bila da u Yogi napredujesh sporo, al bez vecih opasnosti.
incijacije u mantre shvacam kao "mala" (velika ) energteska punjenja, otvaranja blokada na tom putu prema Svetlu.
slicno ko inicijacije u Reiki, sam kaj u Reikiju postoje "majstori", a ne Gurui s pravom Guru Tattwom. jer Guru Tatwa je ono kaj cini esencu Gurua, ne Ego osobe koju poimamo kao Gurua, niti njegovo majstorstvo.

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Sad pricamo o stvarima koje (bar za sebe to mogu rec) sami ne poznamo dovoljno ali...

Da bi kontrolirao Shakti moras prvo biti Shiva, a da je 12 god yoge za to garancija nekako sumnjam

Kundalini je divajn mother, zar zaista mislis da si ti il ja il neko tolka faca da se ona (Durga koju vidim stujes npr) bit tvoj sluga?

Je, mozda kad je svaka misao, um, osjecaj, svaki zakutak nesvjesnog, tijelo, fizicki svijet, sve razine pojavnosti itd pod kontrolom, igracka u necijim rukama moze taj pricat da kontrolira kundalini.

Vecina nas ne kontrolira niti kad ce se da prostis posrat, a kontrolirali bi najjacu silu u univerzumu, ako misle da je kontroliraju cini mi se da ili to nije pravo budjenje ili su umisljene budale
Eventualno bi poniznost/predanost/bhakti prema Majci bilo jedino rjesenje situacije ako kao sto rekoh covjek vec nije Shiva glavom. Da ne bude pecpec
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:25   #270
O pa ti si dvaitin, a ja mislio advaitin

Ili mislis da je sebstvo=absolut=jastvo=Bog=blabla
Ali da je shakti cisto personalizirana i nije Mother?

Hmmm mozda, ne znam, govorim samo sto cuh od onih koji govore iz iskustva, nema smisla da filozofiram o tudjim znanjima.
A cak su i zesce sadake imale problema, nije to samo da je covjek nespreman pa prolupa.
Prije mislim da masa yogina nema pojma o tome sto sve kundalini jest ili moze biti kolko god pricali o tome, pogotovo s obzirom na Goelovo iskustvo kojeg velika vecina Gurua dok je trazio pomoc nije uopce shvacala iako su, po njegovim vlastitim rijecima, bili "prosvjetljeni". Ergo to sto je neko cak i istinski master i yogin nije garancija da zna o cemu prica.
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:41   #271
nikak advaita! jer to mi je nekak tesko spoznajno razmeti. to je podrucje filozofske spekulacije i u tom su Indijci majstori, imaju vremena kolko'sh.

vjerujem u ono kaj osjecam ili iskusim. ne verujem u nicije reci, osim ak se ne slazhe s intuitivnim osjecajem ili iskustvom. s tim da je iskustvo sluzhi kao definitivno sredstvo potvrde, dok intuicija vishe sluzi za odredjivanje smjera u kojem ce ici iskustvo.
a percipiram dvojnost, polarnost, izmjenjivanje, ritmove Zemlje, i ritmove svijeta oko mene, koje se baziraju na dvojnosti, suprotnosti. zato i HaTha Yoga, je reflektira moj dozivljaj Zivota i Prirode, i slicne-tantricke metode. naravno sve cilja da je sve Jedno, i ja osjecam da je sve povezano i ovisno, al to je cisto empiricki, nikak filozofoski u smislu advaite. mozda na kraju i je sve Jedno, no ja to sad tak ne dozivljavam.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:50   #272
Primjena, primjena, primjena....ništa bez toga!

Ljudi, ajmo iskreno......tko je to od vas stvarno iskustveno dokučio? Moje je iskustvo da sve te tehnike pomažu boljem razumijevanje energetske matrice unutar fizičke pojavnosti...ali rad isključivo na tehnikama bez iskustvenog poimanja i primjene tog znanja u svakodnevnici ne rezultira ničime osim poigravanja umom.Pod primjenu znanja ne mislim na svakodnevnu praksu meditacije , yoge ili tko zna čega...već svjesnim određivanjem svega onoga što mi jesmo i što osjećamo u situaciji u kojoj se nalazimo.Lako je debatirati i biti pametan van svakog izazova, u trenucima kada stvari gledamo općenito, van osobne odgovornosti.One vrijedne stvari učimo primjenom tih znanja upravo tada kada se nađemo u situciji koja traži odabir i koja nosi poslijedice tog odabira, kada treba potvrditi to vjerovanje u "dobar" način, u sveprisutnost te energetske matrice na kojoj sve počiva, tada kada to izgleda kao predaja lavovima za doručak.Dakle, uzalud kontrola kundalinija, yoga...yame i nyame ako se radi o vježbici unutar četri zida...jer napretka nema, bez obzira koliko vremenski uložili u tehniku.

Eto, sada kamenujte...mrQ...tebe već vidim s kamenom
Pozdrav!
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:57   #273
kakav Goel. mozda je za njega bilo potrebno da prejde to kaj je preshel..nikad ne znash.

Guru nikad nece razmeti sve tvoje probleme do zadnje sitnice, ti si taj koji moze - ili ne, ako nece, uz pomoc Gurua, - with Guru's grace - nesto napraviti na sebi ili ne.
neces dobit uvjek onakvu pomoc za kakvu mislish da ti treba u tom trenutku. sam birash - ak je pravi Guru, onda ces i ti osjetiti Guru Tattwu, naravno ak si dosta senzibilan. ak dojdesh pijan na inicijaciju, zderesh svinju prije stalno, pushish, onda nece ici. to znaci osjetiti kad si spreman.
ako ne zelish, ne trebas traziti pomoc od Gurua. nitko te nece siliti.
pazi, ljudi se vecinom razocaraju u Gurue, ali ne u sebe! pa kak to more biti, jel si ti odabral Gurua? naravno! sam biras svoje postupke. naravno, potrebno je reci ak si imal negativna iskustva s nekom osobom, da nebi druge isto tak nasanjkal, ali to negativno iskustvo govori i nekaj o tebi, i prvo kaj moras reci da si ti prvi bil glup.

a pravi Guru ce ti pomoci onak kak on misli da ti moze i treba. i to je ok tak, svako treba djelovati onak kak misli da treba, jer svako je razlicit i svako treba drugacije djelovati. pod tim ne mislim grube manipulacije ucenika, jer to nisu Gurui. oni zloupotrebljavaju svoje energije. al s druge strane, ko je kriv? znal si da Osho ima 100 rolls roysa, znal si to i to, pa ipak si ishel k njemu. sam si kriv.
do Satyanande ces morati u najsiromasniju indijsku drzavu, za koju Satyananda sam veli, only tough souls survive in Bihar - either thieves or sanyasins. i stvarno je malo opasnije. i do tam dojti nikak nije lako. na internetu neces nish najti o tom ashramu. sam postansku adresu.
takve stvari govore dovoljno o necijoj ozbiljnosti.

Guru znaci dispeller of darkness.
pravi Guru bi trebal biti sanyasin, znaci da se je odrekel sveg svjetovnog. i to jako lako vidish. dal neko zivi za Srce, ili za Ego.
svaki Guru ce imati Ego, i svoje probleme. ipak je samo osoba kojoj dolazi gomila ljudi da im pomogne. on nije psiholog, a to te psihicki opterecuje. pa ljudi nece delati onak kak im veli. pa se tuze da ih ne razumije.
pa kak ce, nije im on stvoril probleme. i nemre ih reshiti mesto njih. more im pomoci, i more im pokazati metode.
naravno da pozicija hrani Ego, i naravno da ces primjetiti da Guru ima Ego. samo je covek. no tvoj odnos nije s njegvim Egom, nego s Guru Tattwom. tak da Guru zapravo zrtvuje sebe, sebe kao osobu, da bi malo pomogao ostalima. i to je za mene nesto strahovito jako.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:01   #274
Re: Primjena, primjena, primjena....ništa bez toga!

Quote:
Svjetlosna kaže:
Ljudi, ajmo iskreno......tko je to od vas stvarno iskustveno dokučio? Moje je iskustvo da sve te tehnike pomažu boljem razumijevanje energetske matrice unutar fizičke pojavnosti...ali rad isključivo na tehnikama bez iskustvenog poimanja i primjene tog znanja u svakodnevnici ne rezultira ničime osim poigravanja umom.Pod primjenu znanja ne mislim na svakodnevnu praksu meditacije , yoge ili tko zna čega...već svjesnim određivanjem svega onoga što mi jesmo i što osjećamo u situaciji u kojoj se nalazimo.Lako je debatirati i biti pametan van svakog izazova, u trenucima kada stvari gledamo općenito, van osobne odgovornosti.One vrijedne stvari učimo primjenom tih znanja upravo tada kada se nađemo u situciji koja traži odabir i koja nosi poslijedice tog odabira, kada treba potvrditi to vjerovanje u "dobar" način, u sveprisutnost te energetske matrice na kojoj sve počiva, tada kada to izgleda kao predaja lavovima za doručak.Dakle, uzalud kontrola kundalinija, yoga...yame i nyame ako se radi o vježbici unutar četri zida...jer napretka nema, bez obzira koliko vremenski uložili u tehniku.

Eto, sada kamenujte...mrQ...tebe već vidim s kamenom
Pozdrav!
da naravno, samo i jedino na tom se vidi napredak
Yoga nisu asane, niti pranayame..Yoga is whatever makes you positive.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:09   #275
Ajd ne filozofiraj, vecina tih gurua nije shvatila o cemu se tu radi i nije mogla vjerovat da je to kundalini proces, nije da ih je pitao oko sojih ljubavnih problema il nekih slicnih nebitnih gluposti. Od svih gdje je bio jedino Chidananda (od Shivandnde) i TatValeBaba su shvatili sto mu se desava, objasnili mu i rekli kakav je to proces i da ce se sve dobro zavrsit.

Osim toga Vivekananda rece da master mora biti u stanju vidjet proslost i buducnost osobe da bi ga se masterom uopce moglo smarat.

E sad ako master ne samo da ne vidi nego ne svaca jedan krucijalni duhovni proces to nije bas neka sporedna stvar.
A opet rekao je da je osjetio da su stigli do cilja svoga mnogi od njih, a opet nisu shvacali. Sto me navodi kao i mnoge druge stvari do zakljucka da gurui danas nisu niti odbljesak vedskih rishija i cak ako su sami do necega dosli daleko od toga da poznaju i znaju svu sirinu duhovnih mogucnosti.

S te strane jako su mi zanimljivi neki likovi poput Aurobinda i Ramakrishne (a i mnogih drugih) koji se nisu zadovoljavali jednom sadhanom, jednim ciljem i duhovnim iskustvom nego su bili svojersni istrazivaci i pokusavali proci razne puteve i iskustva...
Kad to citam upravo smjesno izgledaju oni koji misle da je neki nirvikalpa samadhi isl veliki ili cak konacni cilj...
Aurobindo je reko kako je nirvana npr tek prvo iskustvo nakon kojeg tek ozbiljan rad uopce moze pocet...

Ramakrishna bi ponekad izvalio kad bi pricao o stanjima i nirvikalpi, dualnim, nedualnim i ostalim iskustvima, ovim i onim sadhanama kako ima nesto cak i vise od te nirvikalpe i apsoluta ali se ne moze o tome pricat, previse je van ljudskih okvira. Sjetih se i da je Yukteshwar stavio Nirvikalpu u dosta relativan polozaj kada je opisivao posmrtne svjetove...

Enivej to je vec druga tema... zalim reci da mnogi ljudi imaju mnoga iskustva i onda prosudjuju sveukupnost duhovnosti kroz to, medjutim mislim da je debela vecina njih ipak daleko od toga da zna ista izvan svog osobnog iskustva i cilja kojemu onda ima tendenciju davanja apsolutnih vrijednosti.

Ista stvar je s kundalinijem. Imaju razni ucitelji i osnivaci ashrma organizacija i skola odredjena iskustva i misle da je to sve sto se ima rec o tome. Ne bih se u tog konja tako sigurno kladio.
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:14   #276
vedski rishiji? mitska bicha...
sam birash koga birash, i to je sve dobro z a tebe. il nije. onda obicno imas mogucnost za korekciju.
meni nije opce nekakav veliki cilj to kaj je indijcima..oni su dosta naivni i lakovjerni. gledam da malo malo povisim kvalitetu zivota i postanem malo slobodniji.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 23:54   #277
evo jedan link de se poblize objasnjava guru-tattwa, ta energija koja nam pomaze.

The guru tattwa, the guru shakti, is responsible for uplifting the human mind from the basic material plane to the higher spiritual and transcendental planes. That is the role of the guru. The role of the guru is not to sit in front of you physically and bless you and grace you. That is the job of pontiffs, not of gurus. Gurus are sparks.

Satsang
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 12:49   #278
Glede kundalini

Quote:
Šakti se u ljudskom tijelu manifestira kao kozmička energija zvana kundalini. Kundalini je kao zmija sklupčana u korijenskoj (op.p. - prvoj, muladhara) čakri ili centru. Duž kralješnice imamo sedam glavnih čakri. Korijenska čakra, smještena na dnu kralješnice, je sjedište kundalini. Putem znanstvene meditacije kundalini se može potaknuti, probuditi, te se diže kroz čakre. Na tom putu prema gore pobuđuje svaku čakru pojedinačno sve dok na posljetku ta znanost, što meditacija jest, ne bude završena. Šakti se kao kundalini na vrhu glave u blaženstvu susreće sa Šivom, i o tome govori ta slika. Kundalini na slici je ružičasto-ljubičasti oblik što se diže iz korijenske čakre i koji istovremeno predstavlja sve elemente u svijetu. Drugi oblici, dva mala oblika i oblik na vrhu, predstavljaju atribute Šakti kao kundalini. To su sredstva pomoću kojih prepoznajemo djelovanje kundalini ili Šakti, i ti atributi nazivaju se tamas, rajas i satva. Kada kažemo da je netko satvičan, tada mislimo da je spoznao istinu. Ako za nešto kažemo da je tamasično, mislimo da je tromo, nepokretno. Ako je rajasično, energično je, kreće se. To je kreativni impuls Šakti kao kundalini. Završno povezivanje Šakti i Šive je samo jedan od načina da se kaže da je osoba samoostvarila, da je prosvijetljena, da je Majstor. I, naravno, postoje stadiji na putu do te točke. Postoje ljudi i skupine koji prodaju meditaciju koju nazivaju "kundalini meditacija" i poučavaju ljude o tome kako dizati kundalini i provoditi je kroz čakre. Takva praksa vrlo je opasna. Može vam uništiti život, od toga možete poludjeti ako vam čakre nisu pripremljene za snagu kundalini vatre. Jer, to je vatra koja, dok se diže prema gore, utječe na svaku čakru pojedinačno. To je strahovita, vrlo moćna kozmička vatra. Zato leži uspavana u korijenskoj čakri. Ta kundalini yoga, kako je nazivaju, budi kundalini i kod ljudi koji nisu primili ni prvu posvećenje. Stoga posljedice mogu biti katastrofalne. Sreo sam mnogo ljudi koji su se transmisijskom meditacijom počeli baviti nadajući se da će ih ona izliječiti od tako prouzrokovanih psihičkih bolesti. Od presudne je važnosti da s kundalini vatrom ne činite ništa s nedovoljnim znanjem jer to može biti izrazito destruktivno. Kundalini vatra budi se sama od sebe (op.p. — po svom vlastitom tajmingu ili od svoje volje) kada osoba, pomoću znanstvene meditacije, pripremi svoje čakre. A ljudi, naravno ni ne znaju kada su čakre spremne. Zato trebate Majstora. Ljudi koji rade, na primjer, transmisijsku meditaciju nalaze da im se kundalini diže, samo za trunku, možda jednom tjedno ili jednom dnevno tijekom jednog tjedna i zatim se ponovno primiri. Ona je i tamas i rajas: kada je tamasična, ništa se ne događa; inertna je, nepokretna. Kada je rajasična, događa se upravo suprotno, kreće se, kreativna je, diže se. Ljudi ne prepoznaju da se diže. Diže se samo za sićušnu trunku i savršeno je normalno i prirodno da toga niste svjesni. Kada radite transmisijsku meditaciju, koju nadziru Majstori, posve ste sigurni. Čakre se pripremaju znanstveno, jedna po jedna u nizu, tako da kundalini kada se diže čini to kroz pripremljenu čakru.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 19:54   #279
Cool KUNDALINI....

...Zna li netko i što o kundalini shakti?
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 21:12   #280
Quote:
Indri kaže: Pogledaj post
...Zna li netko i što o kundalini shakti?
Ne znam zašto su admini premjestili ovu temu u magiju i mistiku, jer kundalini nema veze s tim. To je naziv za oblik životne energije ili načina razmišljanja i nema veze sa magijom, pa molim da se tema vrati.
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.