Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2011., 10:33   #1041
Quote:
data_ kaže: Pogledaj post
Izgleda da je jedini spas Zapadu hitno "prešaltavanje" u zen-budizam (kao način života) što je, uz duboko ukorijenjene konzumno-hedonističke (i ine) "zapadne navike", naravno - vrlo, vrlo, teško ako ne i nemoguće.
Slažem se da je nemoguće. Evo od mene osobno. Nema šanse da se odreknem hedonizama koje sada uživam i onih za koje imam ambiciju da ću ih uživati u budućnosti. Ako mi ih netko, bilo tko, pa taman to bila i Kina, ugrozi - spreman sam se boriti do smrti da ih obranim - baš kao i Gaddafi.

Od europske politike (i općenito zapadne) očekujem da se tako i postavi, jer za to smo im uostalom godinama plaćali ogromne vojne proračune. Nikakvi zen-budizmi i bakrači - nego obrana stečenog blaga i blagostanja i politika koja će nam u budućnosti omogućiti i još više blagostanja.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 10:43   #1042
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Slažem se da je nemoguće. Evo od mene osobno. Nema šanse da se odreknem hedonizama koje sada uživam i onih za koje imam ambiciju da ću ih uživati u budućnosti. Ako mi ih netko, bilo tko, pa taman to bila i Kina, ugrozi - spreman sam se boriti do smrti da ih obranim - baš kao i Gaddafi.

Od europske politike (i općenito zapadne) očekujem da se tako i postavi, jer za to smo im uostalom godinama plaćali ogromne vojne proračune. Nikakvi zen-budizmi i bakrači - nego obrana stečenog blaga i blagostanja i politika koja će nam u budućnosti omogućiti i još više blagostanja.
Ok, tako je nekad mislila i gđa Merkel kad je rekla Grcima:
"Ako nemate novca za vratiti dug - prodajte otoke" (još mi to zvoni u ušima)
Dakle, Kinezi će, sa svojim (zen)budizmom, izgleda prije doći do "tih otoka" od tada zajapurene gđe Merkel, a tko će tada na tim otocima uživati nije uopće bitno jer će opet tu biti Grk kojeg, (za turističke usluge/rad) plaća (tada) Kinez, umjesto Merkeličinog Nijemca.

Zadnje uređivanje data_ : 05.11.2011. at 10:55.
data_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 10:43   #1043
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Buffett i Soros su držali grčke obveznice???
Ta dvojica drže svačije obveznice...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 10:44   #1044
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
S kim si, takav si
Ako možeš nekome s plaćom od 100 € i ogromnim dugovima posuditi 10.000€ zar te treba žaliti?
Kako meni ovakve floskule idu na živce...Neusporedivo je kreditiranje jednog pojedinca i jedne države! Da se tu radi o nekom pojedicnu koji je pred bankrotom voa tema ne bi niti postojala,tip bi već odavno bio u bankrotu no tu se radi o državi i bankrot te države nije niti najmanje jednostavna stvar i može izazvati velike potrese kao što se sad vidi. Sve je to uzimano u obzir kod davanja kredita.
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 10:48   #1045
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Ta dvojica drže svačije obveznice...
Lupetanje...Pogotovo što se Buffetta tiče.
Allahu_Akbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 10:59   #1046
Quote:
data_ kaže: Pogledaj post
Ok, tako je nekad mislila i gđa Merkel kad je rekla Grcima:
"Ako nemate novca za vratiti dug - prodajte otoke" (još mi to zvoni u ušima)
Dakle, Kinezi će, sa svojim (zen)budizmom, izgleda prije doći do "tih otoka" od tada zajapurene gđe Merkel, a tko će tada na tim otocima uživati nije uopće bitno jer će opet tu biti Grk kojeg, (za turističke usluge/rad) plaća (tada) Kinez, umjesto Merkeličinog Nijemca.
Ma plaćat ću ih i ja. Sam sam sebe iznenadio žestinom s kojom sam skočio u obranu Grka i Grčke na ovom topicu. Dva puta sam ih posjetio do sada u životu i do danas, to jest do ove krize uopće nisam bio svjestan da su mi toliko duboko ušli pod kožu. A stvarno jesu, i klanjam im se do poda. HELLADA!!!
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 11:00   #1047
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma plaćat ću ih i ja. Sam sam sebe iznenadio žestinom s kojom sam skočio u obranu Grka i Grčke na ovom topicu. Dva puta sam ih posjetio do sada u životu i do danas, to jest do ove krize uopće nisam bio svjestan da su mi toliko duboko ušli pod kožu. A stvarno jesu, i klanjam im se do poda. HELLADA!!!
Ipak si ti Dalmatinac, a oni su majstori fjake
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 11:03   #1048
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma plaćat ću ih i ja. Sam sam sebe iznenadio žestinom s kojom sam skočio u obranu Grka i Grčke na ovom topicu. Dva puta sam ih posjetio do sada u životu i do danas, to jest do ove krize uopće nisam bio svjestan da su mi toliko duboko ušli pod kožu. A stvarno jesu, i klanjam im se do poda. HELLADA!!!
Nema to veze sa Grcima i Grčkom. Iz svega što si pisao na ovom topicu očigledno je da mrziš EU i da ćeš braniti i opravdavati sve njihove "neprijatelje". Mene jedino smeta što kao moderator uredno kršiš pravila za koje si zadužen da ih sprovodiš.
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 11:31   #1049
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Nema to veze sa Grcima i Grčkom. Iz svega što si pisao na ovom topicu očigledno je da mrziš EU i da ćeš braniti i opravdavati sve njihove "neprijatelje". Mene jedino smeta što kao moderator uredno kršiš pravila za koje si zadužen da ih sprovodiš.
Da si me malo više čitao znao bi da je moja "mržnja" prema EU poprilično pragmatične prirode. Svugdje gdje se raspravljalo treba li HR ući u EU ja sam pisao "Da, treba". Također sam čak i ovdje na jednu tvoju raniju sličnu pritužbu rekao da na referendumu neću glasovati jer iako formalno imam HR osobnu iskaznicu, suštinski bi bilo nemoralno od mene da na bilo koji način utječem na ishod referenduma, budući da ni moja sadašnjost a vjerovatno ni budućnost nije egzistencijalno vezana za HR. S druge strane u demokraciji se valjda imam pravo zalagati da moja druga domovina s kojom jesam egzistencijalno povezan napusti EU. I u Britaniji sam sa tim stavom u većini a ne u manjini. Ima nas 63% koji to želimo.

Na ovoj raspravi nisam moderirao nego raspravljao. Brijem da je način mog raspravljanja doprinio tome da zajedno sa drugim sudionicima, pa i sa tobom, odradimo raspravu u kojoj uopće nije bilo potrebe za moderatorskim intervencijama, ili ako ih je bilo one su bile potpuno minorne prirode. U nekoliko navrata je baš između tebe i mene bilo "zaiskrilo" ali čini mi se da smo se obojica znali u pravom trenutku malo povući i okrenuti potencijalni sukob na zezanje. Ti sad tu mene za nešto optužuješ, a ja mislim da bi zapravo trebao pohvaliti i sebe i mene - kao i sve druge sudionike ove žive rasprave.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 11:32   #1050
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Kako meni ovakve floskule idu na živce...Neusporedivo je kreditiranje jednog pojedinca i jedne države! Da se tu radi o nekom pojedicnu koji je pred bankrotom voa tema ne bi niti postojala,tip bi već odavno bio u bankrotu no tu se radi o državi i bankrot te države nije niti najmanje jednostavna stvar i može izazvati velike potrese kao što se sad vidi. Sve je to uzimano u obzir kod davanja kredita.
Ok, da ne bi samo pisali floskule ovdje a s obzirom da bankrot države nije ni malo jednostavna stvar, vjerujem da imaš neko dobro objašnjenje zašto su se toj državi davali krediti koje ona ne može vratiti ?
(I naravno, floskulu o tome da nisu znali koliko ta država duguje i da kredite ne može vratiti ostaviti po strani.)
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 11:39   #1051
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Da si me malo više čitao znao bi da je moja "mržnja" prema EU poprilično pragmatične prirode. Svugdje gdje se raspravljalo treba li HR ući u EU ja sam pisao "Da, treba". Također sam čak i ovdje na jednu tvoju raniju sličnu pritužbu rekao da na referendumu neću glasovati jer iako formalno imam HR osobnu iskaznicu, suštinski bi bilo nemoralno od mene da na bilo koji način utječem na ishod referenduma, budući da ni moja sadašnjost a vjerovatno ni budućnost nije egzistencijalno vezana za HR. S druge strane u demokraciji se valjda imam pravo zalagati da moja druga domovina s kojom jesam egzistencijalno povezan napusti EU. I u Britaniji sam sa tim stavom u većini a ne u manjini. Ima nas 63% koji to želimo.

Na ovoj raspravi nisam moderirao nego raspravljao. Brijem da je način mog raspravljanja doprinio tome da zajedno sa drugim sudionicima, pa i sa tobom, odradimo raspravu u kojoj uopće nije bilo potrebe za moderatorskim intervencijama, ili ako ih je bilo one su bile potpuno minorne prirode. U nekoliko navrata je baš između tebe i mene bilo "zaiskrilo" ali čini mi se da smo se obojica znali u pravom trenutku malo povući i okrenuti potencijalni sukob na zezanje. Ti sad tu mene za nešto optužuješ, a ja mislim da bi zapravo trebao pohvaliti i sebe i mene - kao i sve druge sudionike ove žive rasprave.
Samo ti nastavi (izuzev ako šefovi ne natrljaju nos)...

Ti jesi ponekada pristrasan, ali si i jedan od liberalnijih modova.

Ako bude kakvo glasanje za modove imaš moj glas!
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 11:41   #1052
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ok, da ne bi samo pisali floskule ovdje a s obzirom da bankrot države nije ni malo jednostavna stvar, vjerujem da imaš neko dobro objašnjenje zašto su se toj državi davali krediti koje ona ne može vratiti ?
(I naravno, floskulu o tome da nisu znali koliko ta država duguje i da kredite ne može vratiti ostaviti po strani.)
Nitko nikome nije davano kredite koji se ne mogu vratiti. Osim ako ti imaš neke konkretne dokaze da je onaj koji je davao kredite znao sa sigurnošću da onaj koji ih prima neće biti u stanju ih vratiti. Teorije zavjere su samo to:teorije i ništa više.

Kad ideš nekoga kreditirati u pravilu znaš koliko on duguje i koliko zarađuje i prema tome ravnaš svoju odluku koliko je pameto nekome posuditi novac no neke stvari ne možeš predvidjeti kao recimo što je ova kriza. A ti meni reci od svih tih silnih ekonomskih genijalca u svijetu tko je to predividio krizu.
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 12:38   #1053
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Posudiš nekome 10.000 eura na mjesec dana. Mjesec dana kasnije taj netko ti ne vrati lovu jer ju je potrošio na drogu i kurve. Kad mu kažeš da to tako ne ide, on ti odgovori da mu se petljaš u suverenost.
Ali ti mu nisi, nakon što je prvih 10000 eura spiskao na drogu i kurve, rekao da to tako ne ide, nego si mu još u nekoliko navrata posudio po 10000 eura, nadajući se da će se skinuti s droge i da će mu dosaditi kurve.
E pa sad, budući da se drogirao i trošio na kurve i prije tvojih posudbi, za vrijeme i nakon njih, nije te ni u čemu prevario. Na tebi je bilo da procijeniš rizik investicije.
Očito si se zajebo... Kad si mu posudio prvih 10000 eura, a on ih spiskao, nitko te nije tjerao da mu posuđuješ dalje...
Yodais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 12:49   #1054
Allahu Akbar (mislim, nisam siguran) je rekao da je Grčka gotova priča. I u pravu je. Ovaj paket pomoći Grčkoj je bacanje novaca u bunar. Bilo bi bolje da se spašavaju države u EU koje imaju drugačiji izvor krize (Španjolska, Italija Portugal). Grci se ne mogu oteti navici neplaćanja poreza, 30-satnog radnog vremena, potkradnja fondova, itd. Treba ih izbaciti van iz Eurozone i EU-a. Nema smisla tjerati nekoga da čini ono što ne želi. A i nema naznaka da bi (u slučaju ostanka u EU) prekinuli sa kriminalnom praksom lopovluka i drkafuziranja iz proračuna.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 12:56   #1055
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Gotovo nitko nije ocekivao takav razvoj situacije. Inace im sigurno ne bi dali novce. Ljudi, a i bankari, grijese. A to da Grcki narod nije odgovoran... Fakat ne kuzim, za sto su onda ljudi danas odgovorni?
potpis.

ali valjda treba velicati lopovluk, neogovornost i greed pa onda drviti po nekom pravu za 'suverenost' kriminalne i propale drzave.

(11 milijuna ljudi, a dug je koliki ono> pa to je do sada nesto jednostavno nevidjeno)
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 12:56   #1056
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
.E pa kapitalizam je pobjedio, sada se cijeni rad i trud i Grci ili neka to prihvate i dignu guzice ili će u bankrot kako su i zaslužili. Jako su me razočarali.

Nema frke , sad kad pobjednici kapitalisti izbace ljenčine balkance , istočne europljane i ex SSSRovce iz svog kapitalističkog raja nazad u neradnički Kineski komunizam i uzmu si radišne arape kao zamjenu za njih , eto več ih proljećarskim uvođenjima "demokracija" pripremaju za kapitalističke radne pobjede .

Naravno neradničkim komunjarama balkancima , istočnim europljanima i Kinezima bi se mogli pridružit i neradnici Talijani , Španjolci , Portugalci , Irci i Islanđani za prvu ruku .

Zadnje uređivanje krnk : 05.11.2011. at 13:04.
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:01   #1057
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
potpis.

ali valjda treba velicati lopovluk, neogovornost i greed pa onda drviti po nekom pravu za 'suverenost' kriminalne i propale drzave.

(11 milijuna ljudi, a dug je koliki ono> pa to je do sada nesto jednostavno nevidjeno)
Šteta što si već obrisala onu primjedbu o "balkanskim poslima", a taman sam ti htio napisati... "yes, I'm a Balkan boy at heart and proud of it!!"
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:02   #1058
.
Quote:
Kriza trese Europsku uniju: Hrvatska će možda i profitirati ispadne li Grčka iz eurozone

“Ispadanje Grčke značilo bi da će se Hrvatska pozicionirati bolje, a čak i grčki nautičari u tom bi se slučaju prebacili na hrvatsku obalu. A kad bi talijanski turisti u Hrvatskoj iduće sezone ‘podbacili’, k nama na more došli bi Nijemci, Austrijanci, Francuzi i drugi turisti iz kontinentalne Europe. Uz to, posljednjih godina imamo i veliko povećanje turizma s istočnim zemljama, iz Ukrajine, Rusije i Kine“, objašnjava Jakovčević dodajući da je to slučaj u kojemu “kad jednome smrkne, drugome svane”.

http://www.jutarnji.hr/hrvatska-ce-m...51016DA6956C.3
data_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:10   #1059
Quote:
Kriza trese Europsku uniju: Hrvatska će možda i profitirati ispadne li Grčka iz eurozone
Pa i zaslužili smo! Za razliku od Grka mi smo ispunili sve obveze prema EU bez muljanja. Nismo ni blizu takvi neradnici kao oni. Turisti će sigurno radije dolaziti u mirnu Hrvatsku nego među one anarho-hipi prosvjednike u Ateni.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:11   #1060
Ako su balkanci a i ostali iz EU okolice ljenčine , neradnici komunjare

kako to da ih šakom i kapom primaju i traže u EU .. da bi radili ..

a nismo ni glupi ..odlaze nam i visokoobrazovani sposobni ludi ... tko je tu lud ?

Onima što kritiziraju iz komotne pozicie izdaleka a otkud ste vi ?

Sorry zbog ovog ali khmm nedopustivo "glupi balkanci" vama je DNK valjda mutirala u 50 ili

koliko god godina ste tamo gdje jeste !
Cougarr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.