Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2013., 18:38   #21
molim pomoć hehehe ja napravila onu besplatnu natalnu kartu na netu i sad gledam za odnose u obitelji,konkretno sa sestrom. 3.kuća mi je u škorpionu, a koliko sam vidjela, tj pročitala,imam mars u toj kući... ne znam ja iz te karte u biti ništa vidjeti, al sam klikala okolo na sve te kućice što sam mogla, i tak mi pisalo
sad me zanima ako bi mi netko mogao prokomentirati to. hvala
Rory_2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 14:16   #22
Mislim da Neptun u trecoj daje polubrata ili polusestru, odnosno tek kasnije saznaš za njih.
Laleia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 20:07   #23
Quote:
Rory_2102 kaže: Pogledaj post
molim pomoć hehehe ja napravila onu besplatnu natalnu kartu na netu i sad gledam za odnose u obitelji,konkretno sa sestrom. 3.kuća mi je u škorpionu, a koliko sam vidjela, tj pročitala,imam mars u toj kući... ne znam ja iz te karte u biti ništa vidjeti, al sam klikala okolo na sve te kućice što sam mogla, i tak mi pisalo
sad me zanima ako bi mi netko mogao prokomentirati to. hvala
ako imaš marsa u 3. kući , da li su te braća i sestre zlostavljali , ili si bila s njima u svađi koja je završila nekom tučnjavom
natalys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 00:59   #24
Quote:
natalys kaže: Pogledaj post
ako imaš marsa u 3. kući , da li su te braća i sestre zlostavljali , ili si bila s njima u svađi koja je završila nekom tučnjavom
pa ne mogu reći da me baš zlostavljala ali imamo veće razmirice i danas... u biti me zanimalo kako se to može popraviti.. tj postoji li neki aspekt koji se gleda hoćemo li biti/ostati u oke odnosima ili ne.
btw,hvala
Rory_2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 06:48   #25
Molila bih nekog za odgovor: Citala sam ovu temu pa bih vas pitala za moju trecu kucu; ona je u Ovnu, prazna, njen vladar Merkur je u osmoj kuci Djevice na 13° u konjukciji sa Suncem, Uranom i Plutonom, sekstil radi s Neptunom u desetoj. Mars i Venera su u konjukciji u sedmoj kuci u Raku. Kako bih to mogla protumaciti? Ja sam srednje dijete, sestra starija godinu od mene, brat mladji sedam godina, odnosi su uvijek bili malo cudni, ja sam spona koja veze nas troje, ako sutim ja, sute oni, ako ih sta pitam , oni odgovore, nekad mi se cini da nismo u krvnom srodstvu. Hvala svima koji se potrude razjasniti ovu poziciju trece kuce
lisa1964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 13:45   #26
Quote:
lisa1964 kaže: Pogledaj post
Molila bih nekog za odgovor: Citala sam ovu temu pa bih vas pitala za moju trecu kucu; ona je u Ovnu, prazna, njen vladar Merkur je u osmoj kuci Djevice na 13° u konjukciji sa Suncem, Uranom i Plutonom, sekstil radi s Neptunom u desetoj. Mars i Venera su u konjukciji u sedmoj kuci u Raku.
Vladar Ovna je Mars, pa trebaš tražiti njega za tumačenje 3. kuće.
S obzirom da si rekla da je u Raku i u konjukciji s Venerom, to bi moglo objasniti tvoju ulogu "tihog medijatora" o odnosu između brata i sestre. Mars je u Raku u padu pa se ne izražava direktno kao npr. u Ovnu, pa tvoja frustracija bratsko-sestrinskim odnosima nije očita, tj. ti si u sebi nezadovoljna time ali ne pokazuješ to otvoreno ali pošto su Raku obiteljski odnosi bitni, pokušavaš zbližiti vas troje i uspostaviti neki odnos među vama no isto tako se trudiš da ti pokušaji ne budu previše očiti.
To je moja neka interpretacija ali daaaaleko sam ja od astrologa pa se ne bih upuštala u neka opsežnija tumačenja. :-/

Moja 3. kuća je isto u Ovnu, a Mars mi je u Škorpionu. Mislim da to obajšnjava moje vrlo duboke osjećaje prema sestri, poprilično su obojani plutonovskim bojama. Sestra mi je najvažnija osoba u životu, do te mjere da se ponekad opsesivno bojim da joj se nešto loše dogodi jer osjećam da bi me to nepovratno slomilo i da bi nestao jedan dio mog identiteta i bića... iako, naravno, to ne nikad pokazujem nego držim duboko u sebi, u pravoj Scorpio maniri.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits

Zadnje uređivanje Tritogeneia : 15.01.2014. at 14:07.
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 13:57   #27
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Vladar Ovna je Mars, pa trebaš tražiti njega za tumačenje 3. kuće.
Moja 3. kuća je isto u Ovnu, Mars mi je u Škorpionu. Mislim da to obajšnjava moje vrlo duboke osjećaje prema sestri, poprilično su obojani plutonovskim bojama. Sestra mi je najvažnija osoba u životu, do te mjere da se ponekad opsesivno bojim da joj se nešto loše dogodi jer osjećam da bi me to nepovratno slomilo... iako, naravno, to ne nikad pokazujem nego držim duboko u sebi, u pravoj Scorpio maniri.
Ja mislim da kod tebe vise pada sestra kao
pod Ve, jer bik skoro zauzima svu 3 kucu pa Ve u 1 moze znacit da ti je ta osoba najvaznija i da s njom mozes sve razumijet kao da ste najbolje prijateljice. Jel tvoja sestra u inozdemstvu?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 14:13   #28
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Ja mislim da kod tebe vise pada sestra kao
pod Ve, jer bik skoro zauzima svu 3 kucu pa Ve u 1 moze znacit da ti je ta osoba najvaznija i da s njom mozes sve razumijet kao da ste najbolje prijateljice. Jel tvoja sestra u inozdemstvu?
Pri svom tumačenju sam se držala znaka na vrhu kuće i vladara pa sam zato uzela Marsa u Škorpionu.
Ako uključim u tumačenje i ovog Bika i ovu Veneru u Vodenjaku u 1., mogu nadopuniti da se sestra i ja odlično razumijemo i da u njenom društvu osjećam vrlo lijepo i ugodno i kao da jedan veliki dio mene dolazi do izražaja. Kako bi se reklo, kontamo se. No mislim da ova Vodenjačka Venera ne umanjuje utjecaj Škorpionskog Marsa, ponekad se brinem za sebe koliko se brinem za nju.
Nije mi sestra u inozemstvu inače, ali eto slučajno, baš sad je na putu u inozemstvu.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 14:18   #29
Mozda ovaj Sa koji djeluje na Ma i Ve? Koji je bas u sko?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 14:26   #30
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Mozda ovaj Sa koji djeluje na Ma i Ve? Koji je bas u sko?
Što s njim? Inozemstvo ili?
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 14:37   #31
Pa recimo djelovanje Sa na Ve strah uvijek da nebi nesto bilo lose, a sad mislim da ce jos vise biti, ejr ti dolazi povratak Sa Pa jer je daleko neces joj moci ni pomoc. Mozda ce se tako ispunit Sa za tebe.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 13:03   #32
Evo jednog zanimljivog slučaja. Osoba ima brata blizanca, a vl. 3. kuće mu je Sunce. Što bi na neki način značilo da je on sam ujedno i svoj brat. Kao da dijeli njegov identitet.
Sunce u duplom znaku.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 20:27   #33
Što može ukazivati na razdvojenost brata i sestre? Može li se to UOPĆE istumačiti

Okej, skroz mi je jasno da je ta razdvojenost neminovna. Svatko ima svoj život bla bla, no zanima me baš odlazak u drugu zemlju Znači, daleko.

Evo, npr. moj brat je otišao živjeti u inozemstvo i strašno mi fali premda se čujemo svaki dan i nemam baš toliki osjećaj razdvojenosti osim fizičke. Iako, ni ovdje nismo živjeli zajedno ALI puno je drugačije kada je dalje pola sata ili je u drugoj zemlji. Kada mi je rekao da se seli plakala sam tjedan dana Jer ga volim i jer sam taj njegov odlazak nekako podsvjesno povezala s gubitkom koji se dogodio u isto vrijeme prošle godine I još uvijek kada smo na skypeu ponekad imam blesave izljeve suza pa mi dođe da zagrlim ekran i sve

A nakon 5min sam opet okej kao da ništa nije bilo Hvala
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 09:59   #34
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Što može ukazivati na razdvojenost brata i sestre? Može li se to UOPĆE istumačiti
Astrologija nije odvojena od našeg života, ona ga opisuje i naravno da može opisati i tu razdvojenost.

Prirodni signifikator braće i sestara je Merkur, njegov položaj i aspekti govore kakav je generalno naš odnos (to treba najprije gledati na nivou elementa npr. dominantno intelektualan/zrak, emocionalan/voda, itd... i kvalitete - promjenjiv, fiksan, kardinalan). Nadalje sva braća i sestre su opisani i stanjem 3. polja (nekada i sam znak koji vlada 3. poljem opisuje da li se radi o bratu ili sestri i kolika im je brojnost). Bratski odnos dodatno opisuje Mars, dok sestrinski opisuje Venera.

Razdvojenost može biti različita, neki braće/sestre su razdvojeni samo fizički, dok su neki posvađani i razdvojeni nekomuniciranjem, neki odnosi su teški, neki lagani...a jedan od najgeneralnijih signifikatora razdvojenosti jest veza serije 3. i Saturna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 12:17   #35
Zanimljivo mi je ovo - imam mlađeg brata, a moj Saturn u padu (Ovan) je u 3. kući.

Kako smo djeca rastavljenih roditelja, ja mu moram biti na neki način uzor, kad već onaj idiot nije - ali ne mogu. Teško mi je Ne mogu još sam sebe dovest na pravi put. Dolazi do neslaganja i sl., al ne znam da to pripišem jednostavnoj razlici u godinama ili tom Saturnu.

A evo kad gledam njegovu kartu, ima Sunce, Saturn i Merkura u 3. kući Rak - jel ima to nekog smisla, meni se čini da ima
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:45   #36
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Razdvojenost može biti različita, neki braće/sestre su razdvojeni samo fizički, dok su neki posvađani i razdvojeni nekomuniciranjem, neki odnosi su teški, neki lagani...a jedan od najgeneralnijih signifikatora razdvojenosti jest veza serije 3. i Saturna.
Nego, baš gledam

Vladar treće mi je u Škorpionu, a vladajući planeti su Mars i Pluton!
Mars je u 9. kući, a ona je povezana s, koliko se sjećam, dalekim zemljama, strancima bla bla.. samo što nisam sigurna ima li to smisla, ali dobro jer ima drugih pokazatelja o tome da mi je braco daleko

Nadalje,

Saturn je u kvadratu s Plutonom - to je to

Inače sam ja onaj emotivniji dio bratsko sestrinskog odnosa On je dosta, kako bih rekla ..hmm, staloženiji? Možda čak i racionalniji Imamo baš neki poseban odnos u dobrom smislu, tj. dosta onako neobičan jer od neke, a 15.-e godine nismo živjeli zajedno zbog rastave, ALI nikada nije bilo tog osjećaja razdvojenosti. Možda i zato što smo bili 10min pješke i nismo imali onakav tipičan sudski raspored bivanja kod mame/tate jer su moji to poimali na način da su se oni rastali te da mi zbog toga ne bismo trebali biti zakinuti pa sam znala i po tjedan dana u komadu biti s njim pa mjesec dana ne itd

Obzirom da u obitelji s mamine strane imam primjer, a ono. .lošeg odnosa između mame i njezina brata uvijek sam govorila bratu da ne želim da se dovedemo do toga i on je rekao da nećemo


Hvala ti
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 22:05   #37
Unhappy

Moja natalna je, izgleda, skolski primjer loseg odnosa.
Saturn na vrhu 3. polja u Biku. Vladar - Venera u Lavu u kvadratu sa istim Saturnom i Neptunom u Skorpiji.
Dodatno, Merkur ostecen od Sunca u Raku, pa u kvadratu sa Uranom u Vagi.

Najmladja sam od 4 djece. Zanimljivo je sto nije uvijek bilo tako lose, cini mi se, bas sve krece naopako nakon Saturnovog povratka (oko moje 28).
__________________
Moja natalna karta
Katunjanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.