Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 12:36   #21
To mi se je negdje motalo kao da sam čula za njega ali nisam bila sigurna.... Pa da išla bi kod njga privatno jer to znam da je takva razlika privatne klinike ili u bolnicama.
Potpomognuta prihvaćam ispravak...

A ne znam ni sama, u biti još uvijek sam malo u šoku zbog svega toga i ne znam što napraviti, kome se obratiti, koga poslušati. Na forumu sam već svašta pročitala i moram ti priznati da sam zbunjena....
tinnčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:47   #22
tinčica znam da ti nije lagano.
No budu se dojmovi malo slegli a onda bude ti i odluka što i kako dalje jasnija.

od privatnika koji su jako hvaljeni imaš dr. Lučingera, dr. Radončića, u zadnje vrijeme se dosta dobra ekipa okupila u Beta Plus poliklinici a neki od doktora rade i u bolnicama pa vidi malo ... jako hvale dr. Baumana
Možda da odeš kod nekoga od njih na konzultacije pa vidiš što i kako dalje.

i svakako pošalji dragog na spermio jer bude vam to trebalo kasnije vrlo vjerovatno.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:44   #23
Quote:
tinnčica kaže: Pogledaj post
To mi se je negdje motalo kao da sam čula za njega ali nisam bila sigurna.... Pa da išla bi kod njga privatno jer to znam da je takva razlika privatne klinike ili u bolnicama.
Potpomognuta prihvaćam ispravak...

A ne znam ni sama, u biti još uvijek sam malo u šoku zbog svega toga i ne znam što napraviti, kome se obratiti, koga poslušati. Na forumu sam već svašta pročitala i moram ti priznati da sam zbunjena....
mi smo privatno bili kod njega jednom i nikad vise.
Bili smo kod njega jer se nije "primalo" pa da vidimo sto nam je ciniti. Dragi napravio prvi spermiogram kod njega da budu rezultati spremni kad ja dodjem na pregled i konzultacije. Toliko neljudskosti kao u trenu kad nam je rekao da je spermiogram los (do tad nismo znali rezultate niti da dragi ima problema) nisam u zivotu dozivljela. Em se dragi bojao losih rezultata, em je dr znao da nam je to prvi spermio. Vecer prije dragi nije spavao jer se bojao da je u njemu problem, sjedimo unutra i on mi od straha sisce ruku i onda ovaj nazovi doktor kaze "pa sto bi vi, s ovakvim spermiom vi uopce ne mozete imati dijete". Za vise od tisucu kuna ocekujem barem malo ljudskosti dok se priopcava takva vjest, pogotovo sto nije rekao istinu jer nije napomenuo da misli samo prirodnim putem pa smo mi oboje pomislili da uopce namamo sanse imati bebu. necu pricati detalje sto smo prolazili tih trenutaka, ali bez pretjerivanja tvrdim da mi je to bio najgori trenutak u cijelog ovoj MPO prici (ukljucujuci punkciju vise od 20 folikula bez anestezije).
Ali i bez obzira na losu vjest djelovao mi je jako bahat i arogantan i pricao je nekako s visoka.

nakon toga smo krenuli kod Dr Radoncica i paralelno na VV (plan je bio da odradimo privatno postupak dok cekamo red na VV), ali smo na VV jako brzo dosli na red (u isto vrijeme kad bi nam bio postupak privatno). Na vv nam je postupak uspio iz prve (sad smo trudni 34 tjedana ) i trudnocu vodim kod dr Radoncica.

Velike pohvale i ekipi s VV i kod dr Radoncica. Dr Radoncic je zaista veliki covjek i posveti se svakom pacijentu (ovo znam jer znam cure koje su tamo isle na inseminaciju, ivf ili samo vode trudnocu). Ali me jako iznenadila i ekipa na VV. Od doktora koji se unatoc guzvi zbilja posveli tvom slucaju (prije nego te prozove prouci tvoju anamnezu), do sestara na vadjenju krvi i na punkciji.

sto god odlucili nadam se da cete i vi izabrati dobrog doktora koji ce vam pomoci doci do vaseg smotuljka. Sretno!
blonde13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:33   #24
Blonde drago mi je da si se javila pa makar sa losim iskustvom koje me nimalo doduse ne cudi. Ja sam se sa uvazenim dr. susrela u petrovoj dok sam lezala na cefu i boze sacuvaj ...

A i za dr. R se slazem iako priznajem da nisam objektivna potpuno

Sretno do kraja
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 08:13   #25
Blonde hvala i žao mi je što si imala takvo loše iskustvo s njim,a u međuvremenu me je jučer zvala sestra sa sa poliklinike i imam dogovoren termin tako da ću sada otići na prvi pregled kod njega. A dalje ću vidjeti. Za dr. Radoncica sam čula, šog. je išla kod njega i bili su zadovoljni. Zašto to mora biti tako komplicirano....

Hvala Sly, trebati će nam

Zadnje uređivanje tinnčica : 15.05.2012. at 08:18.
tinnčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 09:31   #26
Tincice pitaj ga samo sto predlaze tebi s jednim jajnikom i koliko je optimalna za tebe oplodnja samo 3 js.
A ako kaze da se zakon uskoro mijenja pitaj ga kada on misli da ce nastupiti na snagu.

Ako vec ides u tu polikliniku ja bih ti prije preporucila dr. Canica ako je i dalje tamo
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 09:51   #27
Sly što Čanić radi kod Šimunića u IVF-u?

Tinčica, ja se slažem sa Sly... gledala sam Šimunića skoro 2 mjeseca svaki ležeći na cef-u..

veliki je problem njegov ego (povrh svega što je već napisala Sly, glede prethodnog zakon i tako to...) koliko sam vidjela kod njegovih pacijentica, sve je ok dok ga se ne propitkuje.. tj ako dovedeš u pitanje njegovu metodu, jao si ga tebi.. krene odmah rafalna paljba

istina je da je on dugo u MPO vodama... ali daleko od toga da je najbolji... to dokazuju drugi vrsni lječnici koje spominje Sly..puno lječnika ga preporučuju po defaultu ali to ne znači i da je najbolji...
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:42   #28
preporučuju ga zato jer on jest jedan od pionira mpo-a u Hrvatskoj. On jest na čelu referentnog centra za mpo (petrova - iako odlazi u mirovinu al taj bude radio iz sjene garant) i on sjedi u svim organima koji postoje vezano za mpo.
No osobno smatram da unatoč stručnosti koja jest možda neosporiva dobar doktor mora imati i puno drugih karakteristika koji ga čine kvalitetnim doktorom - on to po meni osobno nema. To je samo moj stav, dojmovi su različiti a ovo je moj.

Da Jesen, koliko znam Čanić radi u njegovoj poliklinici i bez obzira na to ja sam i dalje ugodno iznenađena njime kao liječnikom
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 12:21   #29
U potpunosti se slažem s tobom Sly, ipak treba imati i onu ljudskost u sebi. Na žalost rijetki su danas doktori koji ju imaju.
Probati ću ovaj put, ali ništa me ne veže za njega...

Hvala vam cure na savjetu....

i nadam se da neće biti baš tako loše...
tinnčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 21:34   #30
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
preporučuju ga zato jer on jest jedan od pionira mpo-a u Hrvatskoj. On jest na čelu referentnog centra za mpo (petrova - iako odlazi u mirovinu al taj bude radio iz sjene garant) i on sjedi u svim organima koji postoje vezano za mpo.
No osobno smatram da unatoč stručnosti koja jest možda neosporiva dobar doktor mora imati i puno drugih karakteristika koji ga čine kvalitetnim doktorom - on to po meni osobno nema. To je samo moj stav, dojmovi su različiti a ovo je moj.

Da Jesen, koliko znam Čanić radi u njegovoj poliklinici i bez obzira na to ja sam i dalje ugodno iznenađena njime kao liječnikom
ma kužimo se totalno

ma pitala sam jer nisam znala da on radi i privatno...pa kud baš kod njega?

meni je super kako su oni svi manji od makova zrna kada je Šimunić u viziti...presmiješno
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:13   #31
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Da Jesen, koliko znam Čanić radi u njegovoj poliklinici i bez obzira na to ja sam i dalje ugodno iznenađena njime kao liječnikom
Da, baš je ugodan i ljubazan. Dok sam ležala na CEF-u, dragi mi je svaki dan dolazio u posjetu i tako sjedimo mi vani na hodniku, čakulamo, a Čanić je baš bio dežuran taj dan i prolazio hodnikom, skužio on nas i dođe do nas i lijepo se predstavi mom mužu i kaže mu kakvo je moje stanje, šta ga zabrinjava i da će sve biti OK i da mu sigurno falim doma (mom mužu ), ali da će me ipak još malo zadržati u bolnici, dok se ne uvjere da je sigurno da idem doma. I još mu je rekao da kad dođem doma, ne smijem ništa raditi, ni usisavati, ni kuhati

Isto tako, prije vikenda, u petak popodne bi došao u sobu, obišao nas svoje pacijentice, pitao jesmo OK, zaželio nam ugodan vikend, i još nam je ispričao kako će on za vikend sa svojim psom u šumu da se istrči

A s obzirom da sam ja trebala odmah taj drugi tjedan u PON raditi UZV (svaki pon su mi radili UZV da vide stanje i mogu li doma), on mi je rekao da ga u PON nema, da se ne brinem, da će mi napraviti UZV u UTO kad se vrati.

A ja sam njemu običan pacijent, ne poznamo se od prije, niti sam došla ''preko veze'' niti išta. Eto, on je jednostavno takav
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 08:23   #32
Cure, sada me je sve više strah tog pregleda... Dovoljno sam sama sebi zbunjena, sto stvari mi se vrti po glavi, tisuću informacija a moje tijelo radi protiv mene...

A kada dodjem tamo na kliniku kako to ide, sama izbirem doktora ili idem kod prvog koji je slobodan... zbunjena do kraja
tinnčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:23   #33
Ajd smiri se malo
U privatnom aranzmanu imas ti pravo birati
Ovo su samo konzultacije koje te na nista ne obavezuju. Moja preporuka je da unutar klinike trazis dr.Canica i ja bih odmah nazvala i trazila termin kod njega. S druge strane on radi i u petrovoj pa nije losa ideja mozda zakazati termin kod njega tamo. Duze budes mozda cekala al dobro jest sto ako ostanes kod njega ulazis odmah u bolnicki sustav za operaciju.

Udahni izdahni - bude sve sjelo na svoje mjesto
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:39   #34
Quote:
tinnčica kaže: Pogledaj post
Cure, sada me je sve više strah tog pregleda... Dovoljno sam sama sebi zbunjena, sto stvari mi se vrti po glavi, tisuću informacija a moje tijelo radi protiv mene...

A kada dodjem tamo na kliniku kako to ide, sama izbirem doktora ili idem kod prvog koji je slobodan... zbunjena do kraja
tinčica.. napravi ovako kako ti je Sly napisala i sve bude ok
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 13:45   #35
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Blonde drago mi je da si se javila pa makar sa losim iskustvom koje me nimalo doduse ne cudi. Ja sam se sa uvazenim dr. susrela u petrovoj dok sam lezala na cefu i boze sacuvaj ...

A i za dr. R se slazem iako priznajem da nisam objektivna potpuno

Sretno do kraja
ma nisam ni razmisljala dal da napisem ili ne... mozda nekome pomogne, a mozda i ne... ma mi smo to davno "preboljeli", ali mi se digla kosa na glavi kad sam vidla da se uvazeni spominje

mi smo imali puno srece i poklopile nam se zvjezde da mi nas mali mis upravo broji rebra ali ne znam sto bi bilo da smo nastavili kod njega.. pogotovo uz njegov stav da ne mozemo uopce uspjeti, ali mozemo pokusati... moje misljenje je da su uz puno srece i dobre strucnjake jako bitni i optimizam, vjera i pozitiva da bi postupak bio uspjesan ... a nisam bas sigurna da bi to nasli kod njega tj. sigurna sam da ne bi

a dr R je prica za sebe zaista je divan...sve mi zao sto u utorak idem na zadnji pregled kod njega, ali vec cemo bit 35tt pa je red da se preselim u bolnicu

hvala na lijepim zeljama
blonde13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:13   #36
Quote:
tinnčica kaže: Pogledaj post
Blonde hvala i žao mi je što si imala takvo loše iskustvo s njim,a u međuvremenu me je jučer zvala sestra sa sa poliklinike i imam dogovoren termin tako da ću sada otići na prvi pregled kod njega. A dalje ću vidjeti. Za dr. Radoncica sam čula, šog. je išla kod njega i bili su zadovoljni. Zašto to mora biti tako komplicirano....

Hvala Sly, trebati će nam
nema na cemu... ali imaj na umu da tebi mozda bude super kod njega.. znam da ima cura koje ga hvale i kojima je uspjesno slozio djecicu (mozda ne tu, ali sigurno negdje ima.. )

moj savjet ti je da se fokusiras na svoj problem i trazis najbolje rjesenje za njega.. nikakvo odugovlacenje ili polovicno rjesenje.. i nije bitno gdje ces ga dobiti... bitno je da ga dobijes

Quote:
tinnčica kaže: Pogledaj post
Cure, sada me je sve više strah tog pregleda... Dovoljno sam sama sebi zbunjena, sto stvari mi se vrti po glavi, tisuću informacija a moje tijelo radi protiv mene...

A kada dodjem tamo na kliniku kako to ide, sama izbirem doktora ili idem kod prvog koji je slobodan... zbunjena do kraja
nemoj se bojati.. bitno je da krenes u borbu.. te konzultacije su samo korak prema cilju.. nista lose
a da ti je glava puna informacija to ti vjerujem.. i meni je bilo tako.. pogotovo sto se preko noci nadjes u tome... ali samo pitaj sto vise (pogotovo kod doktora) i sjest ce ti to sve... samo polako i bez nervoze

sretno!!
blonde13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 09:24   #37
Mi smo još uvijek u bolnici, čekamo 2. AIH upravo.
Ali smo odlučili ići privatno na konzultacije ( inače sam iz Ri ) i u dvojbi između R i L, ipak samo se odlučili za R, a razlog koji je kod mene prevagnuo je opća anestezija koju L ne daje budući da sigurno idemo na IVF.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:28   #38
i ja sam se dvoumila između njih dvojice baš zbog anestezije.....ali ipak sam eto kod dr.L. pa kako bude...........
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 08:41   #39
Quote:
blonde13 kaže: Pogledaj post
nemoj se bojati.. bitno je da krenes u borbu.. te konzultacije su samo korak prema cilju.. nista lose
a da ti je glava puna informacija to ti vjerujem.. i meni je bilo tako.. pogotovo sto se preko noci nadjes u tome... ali samo pitaj sto vise (pogotovo kod doktora) i sjest ce ti to sve... samo polako i bez nervoze

sretno!!
Sada je tako kako je i znam da što prije prihvatim to biti će bolje i za mene i MM, bliži se, za tjedan dana idem u ZG, nisam mislila da ću tako brzo doći na red

Zadnje uređivanje Sashica : 21.05.2012. at 14:07. Reason: uređivanje quota
tinnčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 12:50   #40
Evo me nakok nekog vremena sada sa jednim iskustvom više. Mogu samo reći raočarana, cijeli pregled,UVZ i konzultacije su trajali otprilike 10 min.... Ne znam ništa više nego što sam znala dok nisam bila kod njega. Njegova cijel priča se je svela na to kako bi ja trebala skinuti koju kilu, operaciju ne preporuča i krajem 8 mj na kontrolu. Nikakve pretrage do tada me nije tražio da napravim niti ja niti MM.....
Mislim da ništa od te pretrage u 8 mjesecu... A sada sam u potrazi za nekim drugim, preporuke su razne dr. Lučinger, dr. Bauman, poliklinika Vili...
tinnčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.