Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2013., 14:48   #81
hvala jesenko.
jasno da je to rizicno..dobro da nisam poludila kad sam to cula. ali sad miruje i laganini. hematom je odmah do gestacijske, vjerovatno od drugog embrija.. uzimala je i bostere..i tako..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 09:19   #82
Smedji iscjedak u ranoj mpo trudnoci

Nisam sigurna da li moje pitanje ovdje pripada, ali ja se ipak osjecam sigurnije na MPO nego na trudnicama

Da malo objasnim situaciju
U pon sam bila na pregledu kod svog mpo-vca i potvrdio je trudnocu i srcanu aktivnost. Kaze trudnoca je 5+4 i jedan plod 2.3 mm
Jucer sam nakon stavljanja utrica primjetila na prstu ( da kad stavljam utrice onda mi na prstu ostane neki bijeli gusti iscjedak) da imam nekih smedjih tockica. Danas sam opet isto primjetila, ali uz te tockice sam vidjela kao neku zilicu. Sve je to nekakve svijetlo smedje boje.
Nije bas da zelim trcati na hitnu, ali ipak me to malo zabrinulo pogotovo sto me je jucer malo probadalo u podrucju lijevog jajnika. Inace od transfera imam nekakvo propadanje, stezanje, grceve, ali sve je to podnosljivo i nije pretjerano bolno.
E da vracena su mi dva embrija.
Jel moguce da je to taj drugi embrij koji se nije uvatio pa se sad maternica kao cisti, ili je hematom ali ga doktor nije vidio na uzv ili nesto trece?
Da li bi ipak trebala otic u bolnicu da to provjerim?
gefunken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 19:39   #83
Gefunken, ja bih ti savjetovala da se ipak javiš svom doktoru. Nije dobro raditi previše pregleda i ''prčkati'', ali bar da razgovaraš s njim. Mene ovo tvoje (smeđi iscjedak i smeđe žilice) podsjeća na moje, a ja sam imala hematom. Uz to sam i povremeno krvarila svježu krv. Tad mi je bilo propisano i strogo mirovanje (u bolnici sam bila).
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 20:44   #84
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Gefunken, ja bih ti savjetovala da se ipak javiš svom doktoru. Nije dobro raditi previše pregleda i ''prčkati'', ali bar da razgovaraš s njim. Mene ovo tvoje (smeđi iscjedak i smeđe žilice) podsjeća na moje, a ja sam imala hematom. Uz to sam i povremeno krvarila svježu krv. Tad mi je bilo propisano i strogo mirovanje (u bolnici sam bila).
hmm, mog mpo dr nema i on je na go, jedino se mogu na hitnu uputit. Kakvu terapiju su ti dali u bolnici, koliko si dugo bila trudna?
gefunken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 20:50   #85
Ja sam bila trudna 6+1. Dobila sam za terapiju utrogestan i mirovanje. Bila sam u bolnici cca 2 tjedna.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 21:39   #86
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ja sam bila trudna 6+1. Dobila sam za terapiju utrogestan i mirovanje. Bila sam u bolnici cca 2 tjedna.
ah, ne znam sta da sad radim, tog smedjeg vise nema, imam samo povremene grceve, ali ionako ih imam non-stop jos od punkcije.
Utrogestane isto koristim od punkcije, razmisljam si da li ima smisla ici na hitnu i sta mi oni mogu pomoci. Zadnnji put kad sam otisla na hitnu se nisam bas dobro provela i doista bi htjela izbjeci ponovo docinu tu situaciju.
gefunken is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 14:01   #87
Meni su bili na hitnoj jednom rekli da nije dobro previše prčkati i raditi tolike preglede (došla sam jer sam opet prokrvarila) i da dođem samo ako baš jako krvarim i uz to imam bolove.

Ne znam, moraš sama odlučiti. U svakom slučaju, ako ne budeš išla, barem miruj i nemoj raditi ništa teško, dok se ne čuješ sa svojim doktorom.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 18:10   #88
Ah samo da se javim. Znaci osim onog dana kad sam skuzila onu smedjkastu zilicu nema nikakvih drugih boja osim bijele od utrica. Prezivjela sam i bez hitne :-D
Grcevi su tu naravno, ali sam skuzila da su vise povezani sa probavom koja je fakat prespora za poludit.
I da imamo novi simptom, fucking zgaravica
gefunken is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 20:48   #89
Cure zanima me da li se i dalje bez problema dobivaju komplikacije? Bila sam na AIH i evo test je pozitiva, betu vadim u petak.. Iskoristila bi prvo stari godisnji i novi ako mi da i onda bi otisla na komplikacije jer mi je jako stresno na poslu. Sef zna nije bed za njega al me zanima sto ce mi gin reci. Imam i hashimoto tako da s i endicki moram hitno javiti..
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 09:35   #90
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Cure zanima me da li se i dalje bez problema dobivaju komplikacije? Bila sam na AIH i evo test je pozitiva, betu vadim u petak.. Iskoristila bi prvo stari godisnji i novi ako mi da i onda bi otisla na komplikacije jer mi je jako stresno na poslu. Sef zna nije bed za njega al me zanima sto ce mi gin reci. Imam i hashimoto tako da s i endicki moram hitno javiti..
Čestitke na + sigurna sam da ti gin.neće stvarati problema,ja sam uvijek dobivala bez problema bolovanje za kompikacije u trudnoći praktički od početkasretno
Tena789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 10:44   #91
Tena ne jos cestitati cekamo prvo betu, pa srceko
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 15:23   #92
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Tena ne jos cestitati cekamo prvo betu, pa srceko
zašto ne? zaslužila si i uživaj dio po dio, svakim danom sve više
Tena789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 17:22   #93
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Tena ne jos cestitati cekamo prvo betu, pa srceko
Aerin kakva je kod tebe beta?
Tena789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 13:47   #94
Trudna sam oko 7 tjedana. Gestacijska vrecica je 18mm bez ploda, sanse su izuzetno male, ali nije nemoguce da se plod pojavi do 8. tjedna. Bar mi nada ostaje...Krvarenje mi se pojavilo prije tjedan dana, bilo je oskudno ali se pojacalo na poput slabije mjesecnice i ne staje. Mirujem i pijem duphaston, ali krvarenje se ne smanjuje. Na hitnoj sam bila 2 puta, kod svoje doktorice isto, ali mi nitko nista ne govori od cega bi to moglo biti. Uglavnom g.v. je prisutna i nije krvarenje iz rodnice to je sve sto kazu. Vec sam i bez krvarenja izvan sebe, a s tim mi je jos gore. Zar je normalno toliko krvariti i da ne prestaje, a nije hematom u pitanju???
Lelona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 12:14   #95
pozdrav. trudna sam oko 7tj, vrecica se vidi ali ne i plod, beta pokazuje trudnocu, boje se da je infekcija, upala ili bakterija te da se zbog toga ne vidi. radila sam briseve, vadila krv 3x...sad cekam nalaze.... :-/. imate li vi takav slucaj?
Mima88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 22:48   #96
Quote:
Mima88 kaže: Pogledaj post
pozdrav. trudna sam oko 7tj, vrecica se vidi ali ne i plod, beta pokazuje trudnocu, boje se da je infekcija, upala ili bakterija te da se zbog toga ne vidi. radila sam briseve, vadila krv 3x...sad cekam nalaze.... :-/. imate li vi takav slucaj?
Je li to mpo trudnoca? Onda znas kad je bila punkcija i transfer. Ili ako je radjen aih..
Ako si zaista 7+, trebali bi se vec otkucaji cuti i svakako vidjeti zumanjcana vrecica.
Nadam se da doc nije dobronracunao, u suprotnom ne mirisi na dobro..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 21:48   #97
Unhappy

bezimena kako si?? ja danas bila na uvz i moram u petrovu radi ciste
marija 255 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:36   #98
Ok sam ... Cista (??? Joooj, drži se i javi !
Bezimena37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:35   #99
da da kaze ova moja gin da idem u petrovu po misljenje da li to dirat ili ne i dala mi uputnicu za hospitalizaciju ja nebiiiiiiiiiiiii
marija 255 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:56   #100
Marija, ne vjerujem da bi cista mogla biti veći problem.. Bitno ju imati pod kontrolom !
Rocas- svaka čast !! I meni je tako rečeno 50:50 ... Sretno nam cure !!!
Bezimena37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.